• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Profi építések

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de egy tipikus példája szerintem, hogy bődületes előkészülettel és nagyon jó hardscape-el is mennyire el lehet rontani később egy rossz növényesítéssel.
Totál elvesztek a részletek.

Nem véletlenül mondják az Ázsiai kertészek, hogy ezt a legnehezebb megtanulni.

Így nálam építés: 5, növényesítés 3 és az összhatást is agyonvágta így a növényesítés miatt.
De mint hardscape lecke tökéletes!
 
Hát igen, ezért kár volt annyit szöszmötölni... Elég nagy fail az építés szempontjából. :p
 
Így nálam építés: 5, növényesítés 3 és az összhatást is agyonvágta így a növényesítés miatt.
De mint hardscape lecke tökéletes!

Ez azért egy nagyon érdekes téma. Ha nagyon le akarnánk egyszerűsíteni, akkor szerintem három csoportra lehetne osztani a profibb növényes akváriumokat. Az első a sok féle dús növényzet, amit alig alig kell nyírni, úgy is jól mutat. Elég látványos, és a növények különböző szín és forma világa adja a látvány alapját. Hogy mire és hogyan ültették, az annyira nem is lényeges, vagy legalábbis teljesen elveszik. A második csoport hasonlóan a növények sokféleségére épít, de itt már megjelenik a nyírás fontossága, hogy megmaradjon a hard scape. De még mindig a növények vannak túlsúlyban és a nyírás csak a második helyre kerül. A harmadikban szerintem a nyírás van az első helyen. Itt a hard scapet kell minden körülmények között kihangsúlyozni, ezért rengeteget kell nyírni. Nem feltétlenül van sok féle növény az akváriumban, itt nem a mennyiség számít, hanem a jó növény párosítás + a tökéletes nyírás. De az egész csak akkor mutat, amikor jól meg van nyírva. Úgy maradnak meg az arányok, a finom részletek. Pár nappal később már minden egybe mosódik és tök unalmasan nézhet ki. Ez a kategória otthon elég fárasztó. Lehet mindig csak a legjobb arcát fotózni és azt bemutatni, de aki ilyenen dolgozik, az gyorssan rájön, hogy csak pillanatokra marad meg az a látvány, amit szeretne.

Élőben pedig sok akvárium egész másképpen mutathat mint fotókon, nem is beszélve a különböző fotózási trükkökön, utómunkákon. Viszont szerintem minden kategórianak meg van a maga szépsége versenyszellemtől függetlenül:)
 
Érdemes megnézni, mert elég sok meló van az előkészületben
Az előkészületben van néhány jó ötlet és néhány elrettentő dolog, legalábbis az én szememben. Jól kezdi és túlvariálja még az első szál növény előtt. szerintem

Totál elvesztek a részletek.
100%-ig egyetértek!

Így nálam építés: 5, növényesítés 3 és az összhatást is agyonvágta így a növényesítés miatt.
De mint hardscape lecke tökéletes!
Nálam az építés sem kapna 5-öst, mert szerintem túlbonyolította, növényekhez te értesz, leckének tanulságos -nálam

Ha nagyon le akarnánk egyszerűsíteni, akkor szerintem három csoportra lehetne osztani a profibb növényes akváriumokat.
Tanulságos és jó az elemzésed, egyet kell érteni vele. Talán kiegészíteném azzal, hogy egy olyan verzió is lehetséges lehet, ahol a hardscape is érvényesül és az ollót sem kell havonta éleztetni. Egyszer megpróbálom, hátha összejön.

Nagyon tutik a kövek.
Hát, tudnék elcsenni belőle az már biztos;)
 
Borsos, de csak én olvastam el azt a részt, hogy a "bolti berendezésekhez szereztük"? :) Remélem lesz később is, ugye V.?
 
Borsos, de csak én olvastam el azt a részt, hogy a "bolti berendezésekhez szereztük"? :) Remélem lesz később is, ugye V.?

Hát jó kérdés. Ez nem olyan mint a Seiryu amiből végtelen készletek vannak.
Most is csak egy nagyon szűk réteg kaphat belőle. Nem tudom tudunk e szerezni még.

Most még lenne egy kanyar amit el tudnánk hozni de utána passz.
 
Aham... Mordorból....:D

Hát okosok Frodo Stone névre keresztelték el ezért nem lőttél nagyon mellé :)
Írjátok be a googliba és kezdődhez a nyálcsorgatás :)

Szebb mint az amit manten néven ismerünk az EU-ban. Olyan mint a japán Manten (vulkanikus eredetű) ezért nem keményít.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére