• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Ha arra gondolsz, hogy fejméretű az akva, akkor csak mondom, hogy van egy hatalmas gömböm a szekrény tetején. Az meg biztos egy giant betta! A hátsòban amúgy gurámi van... :D
Aha, hogy ilyenekbe es ekkoraba raknak pl. a filmekben is aranyhalakat. A nemszuresrol, az uveggolyokrol es a munovenyekrol nem is beszelve :cool::X3:
 
Aha, hogy ilyenekbe es ekkoraba raknak pl. a filmekben is aranyhalakat. A nemszuresrol, az uveggolyokrol es a munovenyekrol nem is beszelve :cool::X3:
Múltkor az egyik kínai sorozatban vizeskancsóban tartották az aranyhalat. Egy helyben lebegett szerencsétlen, és csak remélni tudtam, hogy egy tágas tóban laknak, és csak a forgatás miatt voltak benne. Előszeretettel használják az Alin is kapható miniatűr, csodaledes, tolltartós, kijelzős akváriumnak csúfolt börtönöket is. :(
Mellesleg a bettás fb csoportban ennél durvább helyeket is látni. 😂
 
Munkahelyi
Itt határozottan csak engem zavar az alga. Csináltam egy elég nagy vízcserét, és kimostam a szűrőt is. Tele van kisgarnikkal, a vesuvius teljesen berobbant hátul. A mini vallisneria erőre kapott elöl, majd megint ki kell húznom, de még pici. A marsilea sajnos megállt a növekedésben, hozok majd még be táptabit. Az a zöld szőrpamacs továbbra is vendég, de ha megpiszkálom, ellepik a garnélák. Az üvegen van egy kis zöld pont, illetve a jobb első sarokban cyano a talajszinten.
Baromi nehéz fényképezni ebben a fényárban, túl rikítóak lettek a zöldek, úgyhogy toltam rá egy kis narancsot. Kár, hogy tükröződik is. :(
1590071878499.png
 
Muszáj lesz magamnál tartanom a macrolencsét, mindenféle színű garnéla bukkant fel a munkahelyiben. :D A telefon csak ennyire képes, de zőőőőőőd(ecske). :love:
1590755408201.png

1590755445809.png

És közben leesett, hogy eleve alacsony minőségre volt állítva a kamera, de természetesen már bement a susnyásba, mire leesett a probléma. 😂 De akkor is zőőőőőd.
 
A fenti zöldikéék nem mutatkoztak tegnap, vagy pedig szépen elvesztették a színüket. Lehet, hogy csak egy vadas, de van valami különleges szépség az átlátszóságukban. <3 Legalábbis számomra.
DSC_1248.JPGDSC_1250.JPGDSC_1251.JPG


Van néhány ilyen szép kékség is odabent, úgy látszik a fekete és piros kombinációból bármilyen garnéla kijöhet. :D
DSC_1254.JPGDSC_1255.JPG

Ő meg csak épp szembejött, imádom a gülü szemeket.

DSC_1258.JPGDSC_1260.JPG

A munkahelyi akvárium süncsigái felváltva másznak be a szűrőbe, és valamiért a rotornál végzi mindegyik. Mintha nem lenne sehol máshol nyalható alga abban az akváriumban.... Eddig szerencsére csak egy halt bele, a többieket időben ki tudtam menteni. Csak nem jó érzés azzal kezdeni a munkaidőt, hogy teljesen szét kell szednem a szűrőt, mert a csigáim hülyék.... :'D

Az otthoniban a meleggel és a napsütéssel együtt megjöttek a szőrös algák. Az akvárium egyik oldalát néhány óráig éri napfény, ott sajnos a moha, és a sűrű léggyökerek közé elég vastagon beette magát a zöld cucc. Megoldás lenne az oldal egyszerű eltakarása, de akkor meg Nyolcaska gyógyakvája még kevesebb fényt kapna. Még gondolkozok, hogy mi lenne a megoldás, bár legszívesebben a szobát rendezném át, mert már nagyon régen nem pakolásztam ott, és ez kezd frusztrálni. :unsure:

A heti vízcserék mindhárom akvában el-elmaradnak. A párolgó vizet visszatöltögetem RO-val (munkahelyiben csapvízzel jobb híján), de teljes takarításra nem mindig van erőm. A 30 literesnél okoz ez sajnos gondot valamilyen szinten, az elülső kavicsrétegben láthatóan halmozódik a mulm, de onnan a legkönnyebb kiszívni. A kisgarnéla projekt ott elhalt, de továbbra is erős a gyanúm, hogy a szépséges kékségem vadászik éjszakánként nagyon sikeresen, mivel petéseket elvétve szoktam látni.
A munkahelyiben tobzódnak a babák, most legutóbb 2 hét után volt vízcsere, és ezt is csak azért csináltam, mert a szobanövényeket öntözni kellett, és nem szeretem csak csapvízzel csinálni. :whistle:
Egyedül Nyolcaska akvájában cserélek legalább 5 litert hetente, ott ugye az életben tartás a cél. :'D Pár napja jól rám hozta a frászt, kicsavarodott testtel, kopoltyúfedő-mozgás nélkül feküdt egy növény tetején, délelőtt, lámpakapcsolás előtt, amikor azért már ébren szokott lenni mindenki. Közel mentem, semmi reakció, beszéltem, semmi, hozzányúltam az üveghez és akkorát ugrott szerencsétlen, hogy ha eltéveszti az irányt, az asztalon landol. Szóval még mindig életben van. 😙 Tavaly június 28-án írtam róla először ide, úgyhogy lassan egy éve életben van nálam egy betta.... :eek:
 
A fenti zöldikéék nem mutatkoztak tegnap, vagy pedig szépen elvesztették a színüket. Lehet, hogy csak egy vadas, de van valami különleges szépség az átlátszóságukban. <3 Legalábbis számomra.
Ne szégyelld használni a Photoshop-ot. Más se szégyelli. Azzal bármilyen színű lehet. ... és neked el is hisszük, hogy olyan. ;)
 
Ne szégyelld használni a Photoshop-ot. Más se szégyelli. Azzal bármilyen színű lehet. ... és neked el is hisszük, hogy olyan. ;)
A Photoshopos műveimet másik fórumon mutogatom, itt az lenne a cél, hogy a valóságot mutassam, nagyjából. :D A közeli képeken egyáltalán nem szoktam mókolni, a távolabbiakat szoktam néha kicsit kiigazítani, vagy játszani a kontrasztokkal, hogy értékelhető képet mutasson, de mostanában olyan rossz képek készülnek, hogy sokszor a PS se segít. :'D
 
Az otthoniról nem tudok fényképet csinálni. Homályos lesz az egész, mint valami elcseszett festékpaca. Nem értem. Kevés fénnyel, sok fénnyel, sötétítve a szoba, fényárban úszó a szoba, háttérrel, háttér nélkül, egyszerűen borzalmasak a képek. :eek: A legértékelhetőbb kép az úszónövényekről készült. Tessék:
1593182320611.png

10 liter vízcsere, talajporszívózás, a myriot nyírtam, visszadugtam. Kis fonalam van, amióta bejött az erős napfény, de visszább vettem a világítást, és árnyékolom a szobát. A hörik miatt amúgy is muszáj. A fonal visszaszorult, néhány pamacs van még itt-ott. Dugtam le egy tápgolyót, nem tudom mikor volt korábban, elfér.
A tigrincsek kikoptak sajna, de ezt betudom annak, hogy csapvizet is kénytelen vagyok használni. Az meg jó sz.... Egy amano pedig tegnap úgy gondolta, hogy megpróbálkozik a kinti élettel. Sajnos túl későn találtam meg, pedig délután még nem volt ott, este meg már kiszáradva bukkantam rá. :( Visszadobtam, reggelre szépen kiették a finomabb részeit. 😋
 
Az otthoniról nem tudok fényképet csinálni. Homályos lesz az egész, mint valami elcseszett festékpaca. Nem értem. Kevés fénnyel, sok fénnyel, sötétítve a szoba, fényárban úszó a szoba, háttérrel, háttér nélkül, egyszerűen borzalmasak a képek. :eek: A legértékelhetőbb kép az úszónövényekről készült. Tessék:
View attachment 93232

10 liter vízcsere, talajporszívózás, a myriot nyírtam, visszadugtam. Kis fonalam van, amióta bejött az erős napfény, de visszább vettem a világítást, és árnyékolom a szobát. A hörik miatt amúgy is muszáj. A fonal visszaszorult, néhány pamacs van még itt-ott. Dugtam le egy tápgolyót, nem tudom mikor volt korábban, elfér.
A tigrincsek kikoptak sajna, de ezt betudom annak, hogy csapvizet is kénytelen vagyok használni. Az meg jó sz.... Egy amano pedig tegnap úgy gondolta, hogy megpróbálkozik a kinti élettel. Sajnos túl későn találtam meg, pedig délután még nem volt ott, este meg már kiszáradva bukkantam rá. :( Visszadobtam, reggelre szépen kiették a finomabb részeit. 😋
Mondtam már, hogy tarts nálam 2 kannát, és amikor kell, akkor elgurulok egy megbeszélt helyre vele. Nem kell annyit bumliznod, és lesz RO vized is.
 
Mondtam már, hogy tarts nálam 2 kannát, és amikor kell, akkor elgurulok egy megbeszélt helyre vele. Nem kell annyit bumliznod, és lesz RO vized is.
Tudom, de nem akarlak ebben a melegben még ki is rángatni. Majd ha már nem jelentek halálos veszélyt, megint megyek traccspartizni. 😊
 
Tudom, de nem akarlak ebben a melegben még ki is rángatni. Majd ha már nem jelentek halálos veszélyt, megint megyek traccspartizni. 😊
Tudod, a menetszél hűt. ;)
Ha jössz, akkor feltétlenül hozz valami szunyiriasztó kenceficét, mert marha sokan vannak.
 
Back
Oldal tetejére