• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

30 literes kockában láttam a Tetrát, azért is gondoltam én is rá. De akkor el van döntve, maradunk márkahűek, köszönöm. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Kérdeztem tegnap is, felvetném megint a témát: világításodról mit lehet tudni? Gondolom fénycsöves. A fénycső egyik oldalán rajta vannak feliratozva az adatok - ha még nem kopott le. Ezeket meg tudnád nézni, vagy nézetni a pároddal? :)
 
30 literes kockában láttam a Tetrát, azért is gondoltam én is rá. De akkor el van döntve, maradunk márkahűek, köszönöm. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Varj azert meg par velemenyt nehogy az legyen, hogy magyarazat nelkul band meg. Nagyon jo a tetra is de annyit vissza kellene folytani rajta, hogy az mar nem lenne halk se es ertelme sem. Az eheim takaritasa is sokkal egyszerubb, es ha esetleg nincsenek visszafojtva megjelenne az ecseted is. A 2211- is rendkivul halk.
 
Kínai vacak, volt erről a típusról szó valamelyik topikban, de majd meglesem a csingacsunga nevét pontosan. Cserélve lesz az is, kinéztem már egyet.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
XiLong XL-11w néven fut a kicsike. 6500K-nak írja, nem tudom mennyire hihető. Későbbi cserének Odyssea LED 200-t néztem ki , kici occó. A kérdés, hogy mennyire lehet hatásos. Valaki írta a naplójában, hogy ezt a fajtát fogja használni, és nem lett leszavazva, ezt jó jelnek vettem. :DIlletve alternatíva még, hogy kicserélem a fénycsövet a mostaniban, de valahogy nem bízok a dologban. Nem kéne felgyújtani a lakást.
 
Szerintem érdemesebb lenne valami más, már jól bevált megoldást választani, ha már cserél az ember. Erről az Odyssea LED-ről senkitől sem hallottam még hosszútávú tapasztalatot, és ez jelentheti azt is, hogy még felfedezésre vár, de azt is, hogy nem igazán érdemes számításba venni.
Milyen hosszú az akva?
Én inkább nézegetnék valami fénycsöveset, vagy Chihiros LED-eset kínából (az enyém felett ilyet láthattál).
 
Szerintem érdemesebb lenne valami más, már jól bevált megoldást választani, ha már cserél az ember. Erről az Odyssea LED-ről senkitől sem hallottam még hosszútávú tapasztalatot, és ez jelentheti azt is, hogy még felfedezésre vár, de azt is, hogy nem igazán érdemes számításba venni.
Milyen hosszú az akva?
Én inkább nézegetnék valami fénycsöveset, vagy Chihiros LED-eset kínából (az enyém felett ilyet láthattál).
40 centis. Akkor még nézelődök lámpaügyben.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Fontos a vilagitas kivalasztasa elott egy hosszt es egy magassagot meghatarozni. Nem biztos hogy ki kellene dobni a xiaopinget.
 
Én oda vagy egy Chihiros-t, vagy egy Odyssea 24W Kompakt armatúrát tennék, utóbbinak esetleg Henrik szakértelmét igénybe véve fóliával csökkentve a fényerejét.
 
Chihiros meggyőzött. Ha nem muszáj, nem szórakoznék fóliával, gondolom felesleges akkora erősség, ha le is kell még venni belőle. Viszont új világításra még nem tudok költeni, jelenleg vagy-vagy alapon játszok. Esetleg a mostanira rá tudok segíteni egy asztali lámpával, van egy ledes, meg egy fénycsöves, adatokat majd csak otthonról tudok nézni, ha egyáltalán kell.

Az akkor már biztos, hogy az Eheime szűrő lesz megvéve, viszont a szűrőanyaggal kapcsolatban még lennének kérdéseim, és az utánaolvasás se nagyon adott pontos választ, inkább csak még több kérdést.:oops:
GA-ban kapható 1l Substrat Pro-va együtt, 18 790-ért. Ez tök jó ár a többihez képest. Viszont töltet nélkül 14 990. Találtam kg-ra kapható substrat-ot, viszont az ugye nem Eheim-es előre csomagolt. Számít bármit is, hogy ilyenkor honnan származik a szűrőanyag, kinek a neve van rajta? Mert ha nem, akkor egyelőre jobban megérné töltet nélkül venni.
És ami még jobban lehúzná az árat, hogy az adok-veszek részben van eladó 10000-ért. Viszont azt nem tudom, hogy mennyire strapabíróak, tartósak, és nem kell-e két hónap múlva újat vennem, mert valami elszáll, ami nem cserélhető. És garancia már nincs rá ugye... :unsure: Ha viszont megbízható a cucc, akkor ennél a verziónál beleférne az a Chihiro is. :rolleyes:
 
Chihiros meggyőzött. Ha nem muszáj, nem szórakoznék fóliával, gondolom felesleges akkora erősség, ha le is kell még venni belőle. Viszont új világításra még nem tudok költeni, jelenleg vagy-vagy alapon játszok. Esetleg a mostanira rá tudok segíteni egy asztali lámpával, van egy ledes, meg egy fénycsöves, adatokat majd csak otthonról tudok nézni, ha egyáltalán kell.

Az akkor már biztos, hogy az Eheime szűrő lesz megvéve, viszont a szűrőanyaggal kapcsolatban még lennének kérdéseim, és az utánaolvasás se nagyon adott pontos választ, inkább csak még több kérdést.:oops:
GA-ban kapható 1l Substrat Pro-va együtt, 18 790-ért. Ez tök jó ár a többihez képest. Viszont töltet nélkül 14 990. Találtam kg-ra kapható substrat-ot, viszont az ugye nem Eheim-es előre csomagolt. Számít bármit is, hogy ilyenkor honnan származik a szűrőanyag, kinek a neve van rajta? Mert ha nem, akkor egyelőre jobban megérné töltet nélkül venni.
És ami még jobban lehúzná az árat, hogy az adok-veszek részben van eladó 10000-ért. Viszont azt nem tudom, hogy mennyire strapabíróak, tartósak, és nem kell-e két hónap múlva újat vennem, mert valami elszáll, ami nem cserélhető. És garancia már nincs rá ugye... :unsure: Ha viszont megbízható a cucc, akkor ennél a verziónál beleférne az a Chihiro is. :rolleyes:
Ez a szuro nagyon megbizhato. Az alkatresz nem olcso hozza de nekem 2,5 3 ev alatt kellett hozzanyulnom. Ha a rotor magnese egett es mar nem indul be kb 8-9 ezerert kapsz bele rotort. Keri tengely gumibakkal kb 4 ezer. Ha megveszed a hasznaltat es nincs hozza duplacsap az megint 5-6 ezer. Fejtomites. Szinte egyetlen folyo problema oka szinten 3-4 ezer. Ha jol megvizsgalod es nem folyik es csendes es eros nyomasa van meg, akkor kell meg bele 1 liter substrat kb es 1 liter siporax vagy inkabb a szuper olcso de nagyon jo quartzit glass. De ha mar az olcso jot keressuk akkor. Substrat helyett denelit

Chihiros meggyőzött. Ha nem muszáj, nem szórakoznék fóliával, gondolom felesleges akkora erősség, ha le is kell még venni belőle. Viszont új világításra még nem tudok költeni, jelenleg vagy-vagy alapon játszok. Esetleg a mostanira rá tudok segíteni egy asztali lámpával, van egy ledes, meg egy fénycsöves, adatokat majd csak otthonról tudok nézni, ha egyáltalán kell.

Az akkor már biztos, hogy az Eheime szűrő lesz megvéve, viszont a szűrőanyaggal kapcsolatban még lennének kérdéseim, és az utánaolvasás se nagyon adott pontos választ, inkább csak még több kérdést.:oops:
GA-ban kapható 1l Substrat Pro-va együtt, 18 790-ért. Ez tök jó ár a többihez képest. Viszont töltet nélkül 14 990. Találtam kg-ra kapható substrat-ot, viszont az ugye nem Eheim-es előre csomagolt. Számít bármit is, hogy ilyenkor honnan származik a szűrőanyag, kinek a neve van rajta? Mert ha nem, akkor egyelőre jobban megérné töltet nélkül venni.
És ami még jobban lehúzná az árat, hogy az adok-veszek részben van eladó 10000-ért. Viszont azt nem tudom, hogy mennyire strapabíróak, tartósak, és nem kell-e két hónap múlva újat vennem, mert valami elszáll, ami nem cserélhető. És garancia már nincs rá ugye... :unsure: Ha viszont megbízható a cucc, akkor ennél a verziónál beleférne az a Chihiro is. :rolleyes:

Ez a szuro nagyon megbizhato. Az alkatresz nem olcso hozza de nekem 2,5 3 ev alatt kellett hozzanyulnom. Ha a rotor magnese egett es mar nem indul be kb 8-9 ezerert kapsz bele rotort. Keri tengely gumibakkal kb 4 ezer. Ha megveszed a hasznaltat es nincs hozza duplacsap az megint 5-6 ezer. Fejtomites. Szinte egyetlen folyo problema oka szinten 3-4 ezer. Ha jol megvizsgalod es nem folyik es csendes es eros nyomasa van meg, akkor kell meg bele 1 liter substrat kb es 1 liter siporax vagy inkabb a szuper olcso de nagyon jo quartzit glass. De ha mar az olcso jot keressuk akkor. Substrat helyett denelit vagy ista cuccok. En ujjonan vennem meg es nem erne meglepetes, garis dupla csapos. 2 ezerert meg vennek bele a felsorolt cuccokbol.
 
Kellemetlen dolog tudatosult most bennem, az új szűrőhöz nem jár a duplacsap, délután kérdeztem meg. (Köszi a gyors választ srácok!:D)
Így felmerül a kérdés:
1.) Kihúzom-e egy darabig a csapok nélkül, és csak annyi a szívás, hogy nyakig vizes leszek tisztításnál? Ami nem akkora baj, mert most is úsztatom a konyhát. :LOL:
2.) Vegyek hozzá egy szimplacsapot, hogy legalább az áramlást tudjam szabályozni vele, ha túl erősnek bizonyul?

És örömmel jelentem, hogy a Gregtől kapott Anubias új levelet hozott. Azt hittem ki fogom nyírni. A másik kötözős, aminek a kimondása után már elfelejtettem a nevét, egyelőre furán néz ki, remélem összeszedi magát. A Pistia néhány levele sárgulni kezdett, 1-2 szétmállott, de közben vannak újak is, úgyhogy itt is reménykedek, hogy csak a költözés okozta sokktól van. A HM egyelőre csak úgy van, talán (nagyon talán) látok már új hajtást, de nem merek rá mérget venni, hogy az már nem volt ott, amikor kaptam. A Limnophila pedig a garnélák kedvence lett. Most délután 11 kicsit tudtam megszámolni, akik már pirosak is. Remélem bujkálnak még erre-arra. És hogy mindenki megéri a felnőttkort. A hétvégén kaptak forrázott uborkát, imádták. :LOL: A salátát messze elkerülték.
 
Kellemetlen dolog tudatosult most bennem, az új szűrőhöz nem jár a duplacsap, délután kérdeztem meg. (Köszi a gyors választ srácok!:D)
Így felmerül a kérdés:
1.) Kihúzom-e egy darabig a csapok nélkül, és csak annyi a szívás, hogy nyakig vizes leszek tisztításnál? Ami nem akkora baj, mert most is úsztatom a konyhát. :LOL:
2.) Vegyek hozzá egy szimplacsapot, hogy legalább az áramlást tudjam szabályozni vele, ha túl erősnek bizonyul?

És örömmel jelentem, hogy a Gregtől kapott Anubias új levelet hozott. Azt hittem ki fogom nyírni. A másik kötözős, aminek a kimondása után már elfelejtettem a nevét, egyelőre furán néz ki, remélem összeszedi magát. A Pistia néhány levele sárgulni kezdett, 1-2 szétmállott, de közben vannak újak is, úgyhogy itt is reménykedek, hogy csak a költözés okozta sokktól van. A HM egyelőre csak úgy van, talán (nagyon talán) látok már új hajtást, de nem merek rá mérget venni, hogy az már nem volt ott, amikor kaptam. A Limnophila pedig a garnélák kedvence lett. Most délután 11 kicsit tudtam megszámolni, akik már pirosak is. Remélem bujkálnak még erre-arra. És hogy mindenki megéri a felnőttkort. A hétvégén kaptak forrázott uborkát, imádták. :LOL: A salátát messze elkerülték.
Hát Én megvenném a dupla csapot. De ha esetleg nincs rá kotta és csak is a fojtás a lényeg, akkor vegyél egyet, később majd még egyet. De ha azt mondod imádsz pancsolni, vagy úgy mosod fel a konyhát, hogy engedsz ki egy kis akva vizet, akkor nagyon olcsó az egy db szimpla csap. Fojtásra tökéletes tisztításnál,garantált a motoros fóka.
 
Akkor telne a duplákra most, ha a világítást elhalasztom júliusra. Fojtani meg csak akkor szeretném, ha kell. Ezt meg ugye addig nem tudom, amíg nincs itt, és nem látom, hogy mennyire erős az áramlat. De ha ajánlatos, akkor egyszerűbb megvenni a szimplát is rögtön, és nem kell másnap vadászni egyet valahol. A mostani belső is jelenleg úgy üzemel, hogy a falnak van fordítva a kifolyó része, meg van emelve. Ha egyenesen állna, lengedezne minden. De most legalább láthatóan visz bele bubikat is.
És közben leesett, hogy valami védőt is kell még vennem vagy szerkesztenem a szívóágra...:eek:
 
Utoljára módosított:
Akkor telne a duplákra most, ha a világítást elhalasztom júliusra. Fojtani meg csak akkor szeretném, ha kell. Ezt meg ugye addig nem tudom, amíg nincs itt, és nem látom, hogy mennyire erős az áramlat. De ha ajánlatos, akkor egyszerűbb megvenni a szimplát is rögtön, és nem kell másnap vadászni egyet valahol. A mostani belső is jelenleg úgy üzemel, hogy a falnak van fordítva a kifolyó része, meg van emelve. Ha egyenesen állna, lengedezne minden. De most legalább láthatóan visz bele bubikat is.
És közben leesett, hogy valami védőt is kell még vennem vagy szerkesztenem a szívóágra...:eek:
Ha jó sűrű biologiai szűrő anyagot teszel bele, plusz vágható dupla perlont akkor jó eséllyel fojtva lesz. Ha a gyári szűrőanyag vagy eheim subot teszel bele, az nem fogja fojtani.
 
Ista quartzite glass-t szemeltem ki végül, az volt az egyik, amit ajánlottál ha minden igaz. Meg akkor nézek perlont, ha a gyári nem elég.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ista quartzite glass-t szemeltem ki végül, az volt az egyik, amit ajánlottál ha minden igaz. Meg akkor nézek perlont, ha a gyári nem elég.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Kezdésnek biztosan jó. De én csak felezném. És a körszivacs fölé vennék még porózusabb apróbb anyagot. Szinte ugyan abban az árban megkapod.
 
Back
Oldal tetejére