• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Meskó

Mágus
Kedves egybegyűltek!

Teljesen kezdőként írok ide, és nem titkolt célom a hozzászólásaim szaporításának megkezdése.

Hosszú hónapok óta tanakodunk párommal, hogy milyen élőlényt tudnánk besuvasztani az amúgy is icipici lakásunkba. A helyhiány miatt a szabadon kószáló szőrös négylábúakat elég hamar el kellett vetni, a ketreces jószágok pedig a kábelrengeteg miatt lettek elvetve. Sajnos a "De nem fogja megrágni - de meg fogja rágni" szópárbajunkban én maradtam alul...
Így jutottunk el az akvárium-terrárium párosig. A kérdést az döntötte el, hogy kedves ismerőseimtől kaptam ajándékba egy 30 literes akváriumot, világítással, fedőtalajjal, egy szimpatikus gyökérrel, és egy melegítővel.

Hetek óta bújom a fórumokat, cikkeket, száz és száz képet néztem át, millió tervem volt, hogy hogyan fog kinézni az én kis növényes akváriumom.
Ez volt a terv:
- szűrő és táptalaj beszerzése
- dekoráció beszerzése
- növények beszerzése, beültetése
- megvárjuk, amíg beáll a dolog, aztán garnélák, kis halak, egy betta
- mindenki boldog

Ehelyett:
- vettem táptalajt (JBP AquaBasis, kereskedő ajánlotta, meg jókat is olvastam róla előtte, szóval nem tiltakoztam)
- vettem vízelőkészítőt
- vettem egy bettát

Nagyjából teljesen-totálisan szembementem minden ajánlással és tanáccsal, amit eddig olvastam. Meg persze a saját terveimmel... :banghead:
Tegnap beraktam a táptalajt, rá a fedőtalajt, feltöltöttem az akváriumot, és megpróbáltam belehelyezni a gyökeret... igen, az áztatás az kimaradt, mivel nem igazán így terveztem a kezdést. Ő most ázik egy vödörben, nagyon makacs jószág.
Szóval most ott tartunk, hogy van egy csinos fekete sivatagom, és egy nagyon barátságosnak tűnő halam (meglepően kíváncsi, ahhoz képest, hogy új, és pocsék helyre került,) aki tuti, hogy halálra unja magát jelenleg.
Megrendeltem egy Eheim Pick Up 45 szűrőt, délután megyek átvenni.
És itt jön képbe, hogy miért is kéne nekem sok hozzászólás. Nézegettem a weboldalakon a növényeket, majd leesett, hogy itt a fórumon van ingyenes topik, sok-sok növénykével. Majd szembesültem vele, hogy se privátot, se oda bejegyzést nem tudok írni...:( AmegA növényfelajánlására szerettem volna lecsapni, és ha még aktuális (illetve nem sérti a szabályzatot az, hogy itt kérem), akkor igényt tartanék rá. Vagy legalábbis néhányra, mert elég soknak tűnik.

(Tudni kell rólam, hogy baromi nehezen kommunikálok, ennek a bejegyzésnek a megírására is órák óta készülök, szeretek csendben meglapulni, és csak a háttérből figyelni. Úgyhogy ez a hozzászólásosdi most nagyon nehéz nekem.)

Ha nem landol kukában a bejegyzésem, akkor lesznek képek is. :rolleyes:

Szerkesztve: 2018.06.03-án
 

Attachments

  • 2018.06.03.jpg
    2018.06.03.jpg
    774.1 KB · Megtekintések: 114
Utoljára módosított:
Szia!
Üdv itt a fórumon! Böngésszél sokat, remek kis dolgokat lehet iii kifogni.
Bp-n belül merrefelé vagytok? Már csak a leendő felajánkások miatt.:)
 
Köszönöm a köszöntést. :)
A Rákospalotai körvasútsoron van a munkahelyem, és a Nyugati környékén élünk, szóval ezek vonzáskörzetében bárhol jó, de elég elszánt vagyok, ha valamiért el kell menni, és jó oda a bérletem, akkor nincs akadálya.

Jobban belegondolva lehetett volna a topik címe "Mentsük, ami menthető" is, szívesen fogadok bármilyen tanácsot, ami segít túlélni.
 
Üdv köztünk! Meredek kezdés. A Bettának az első két hétre inkább egy ideiglenes akváriumban keresnék helyet, ami talaj nélküli, egy marék tüskéshínárral vagy hasonlóval, kevés etetéssel, rendszeres vízcserével, amíg az új akvárium paraméterei stabilizálódnak, főleg, ha aktív talajod van... AmegA-ék növényei ha jól láttam még megvannak és ha megidézed őket, mint a szellemeket, akkor még rád is találhatnak. @AmegA ?;)
 
Sajnos a legnagyobb akvárium szerű dolog a lakásban egy másfél literes átlátszó műanyag doboz. Abba nem nagyon szeretném tenni. :unsure: Megbetegedhet, elpusztulhat, ha nem kerül másik helyre? Tudom valamivel csökkenteni a károkat? Lötty, sok növény, nagyon gyakori vízcsere erre a két hétre?

A megidézés lehetőségéről nem tudtam, úgyhogy köszi. :p
 
Nagyon apró szemű, fekete, vizesen olyan, mintha sár lenne, de határozottan kemények a szemcsék. Nem porzik, szépen leülepedett. Már használtan kaptam, de még múlt héten átmostam nagyon forró vízben. Úgy lett odaadva, hogy kavics, úgyhogy nem is nagyon gondoltam, hogy más lehet, de kicsit most bepánikoltam, mert a saját leírásom alapján (és Guglit segítségül hívva) ez nem sima fedőtalaj, hanem már eleve valami tápanyagos garnélás? Előbb ki fogom nyírni azt a halat, mint gondoltam...
 
Ha már használt az a talaj, akkor azért nem lehet nagy gond. Napi vízcserékkel az első héten jó eséllyel túl fogja élni a halacska. Növényt tegyél bele, akár úszót is.
 
Szia.
Üdv a fórumon. Hamar meglesz a megfelelő mennyiségű hsz, és pont, hogy teljes értékűen használhasd a fórumot, csak is rajtad múlik. Olvass sokat, keresd, nézegesd a topikokat, hogy megismerkedj vele és kérdéseidet a megfelelő topikban tudd fel tenni, vagy itt a naplódban. Figyelnek-(lünk) téged. Az egyik legfontosabb szabály sok sok türelem, a második, sose menj el személyesen Luigi13-ékhoz mert ragályos a hely. Ha oda belépsz.... Asszony, bútorok, minden menni fog a háztól csak az újabbnál újabb akváriumok fognak sokasodni nálad!
Légy üdvözölve.
 
A bettákat 1/2- 1 literes üvegben nevelik tartják a származási helyükön szűrés és mindenféle technika nélkül. Labirintkopoltyús hal, a levegőből is tud oxigént felvenni. Nyugodtan kiteheted a másfél literes tartályba, lehet, hogy nem is lesz neki furcsa, mert eddigi életét is ilyenben tengette. A gyakori vízcsere jó klóros csapvízzel rosszabb neki mint a szűk otthon.
valahogy így:
 
Utoljára módosított:
A bettákat 1/2- 1 literes üvegben nevelik tartják a származási helyükön szűrés és mindenféle technika nélkül. Labirintkopoltyús hal, a levegőből is tud oxigént felvenni. Nyugodtan kiteheted a másfél literes tartályba, lehet, hogy nem is lesz neki furcsa, mert eddigi életét is ilyenben tengette. A gyakori vízcsere jó klóros csapvízzel rosszabb neki mint a szűk otthon.
Tudom, hogy kicsikben tartják őket eladás előtt, bár ahonnan szereztem, egész tágas lakhelyük volt. Volt szerencsém látni a Westend előre bezacskózott példányait is. Meg a 2 literes bettáknak árusított nanokat.
Van víztisztító löttyöm, úgyhogy a klóros csapvíz szerencsére nem játszik. A mai vízcsere megvolt, növények sajnos csak holnap, bezárt a kereskedés, mire hazaértem. Bekerült a szűrő, a fa, meg a kövek, egész "emberi lett". Képet csak holnap merek, sötét van már a telefonomnak, és pocsék képet csinál.
Köszönöm a tanácsokat, remélem túléli.:)

Szia.
Üdv a fórumon. Hamar meglesz a megfelelő mennyiségű hsz, és pont, hogy teljes értékűen használhasd a fórumot, csak is rajtad múlik. Olvass sokat, keresd, nézegesd a topikokat, hogy megismerkedj vele és kérdéseidet a megfelelő topikban tudd fel tenni, vagy itt a naplódban. Figyelnek-(lünk) téged. Az egyik legfontosabb szabály sok sok türelem, a második, sose menj el személyesen Luigi13-ékhoz mert ragályos a hely. Ha oda belépsz.... Asszony, bútorok, minden menni fog a háztól csak az újabbnál újabb akváriumok fognak sokasodni nálad!
Légy üdvözölve.
Uram van :D , a női nem csapatát erősítem (vagy gyengítem, ha ezt a kezdést nézzük...). És amikor meglátta az akváriumaitokat, csak annyit mondott, hogy ne csak tanácsokat adjatok, hanem az akváriumokat is. :LOL:
 
Üdvözöllek Titeket a fórumon! :)
Ha ezt tegnapelőtt írod meg... :)
Tegnap küldtem el egy csomag növényt a Pannónia utcából... :)
Ha közel kerestek olyan boltot, ahova érdemes is bemenni, akkor Árpád-híd, Süllő utca. :)
Ha messzebb, akkor Törökbálint. ;)
Ezt a kettőt tudom a városban nyugodt szívvel ajánlani. :)
Várom-várjuk a képeket és a beszámolókat! Sok örömöt és kikapcsolódást kívánok Nektek, és sikereket ebben a szép hobbiban! :)
 
Tudom, hogy kicsikben tartják őket eladás előtt, bár ahonnan szereztem, egész tágas lakhelyük volt. Volt szerencsém látni a Westend előre bezacskózott példányait is. Meg a 2 literes bettáknak árusított nanokat.
Van víztisztító löttyöm, úgyhogy a klóros csapvíz szerencsére nem játszik. A mai vízcsere megvolt, növények sajnos csak holnap, bezárt a kereskedés, mire hazaértem. Bekerült a szűrő, a fa, meg a kövek, egész "emberi lett". Képet csak holnap merek, sötét van már a telefonomnak, és pocsék képet csinál.
Köszönöm a tanácsokat, remélem túléli.:)


Uram van :D , a női nem csapatát erősítem (vagy gyengítem, ha ezt a kezdést nézzük...). És amikor meglátta az akváriumaitokat, csak annyit mondott, hogy ne csak tanácsokat adjatok, hanem az akváriumokat is. :LOL:
Akkor helyesbítek. Nyugodtan menj Luigiékhoz. Az uradat ne vidd. Nem hinném, hogy megválnának az akváriumoktól. :)
 
Ha majd beáll az akva, a jövőre nézvést: a betta nem garnéla kompatibilis. Max. amano mérettel kompatibilis és onnan felfelé, pl. sepregető garnéla.
Gondoltam, hogy gázos lesz. Annyit tudtak mondani a kereskedésben, hogy az ivadékokat felejtsem el, felnőttek túlélhetik, ha van elég búvóhely és növény. Akkor majd a nagyobbak között nézelődök, köszi.
 
A kezdőlökés a nehéz. Válaszolni meg illik a hozzászólásokra, szóval így tényleg könnyű. :p És senki nem harapta le a fejemet. :D
 
Nem is fogja. Milyen stílust fogsz képviselni? Erdős fás, köves, iwagumi, holland?
Erdőset terveztem, de mint láthattátok, nem igazán sikerül a tervek betartása. Jelenleg fás gyökér van benne, több kisebb folyami kavics. Háttérbe szeretnék magas növényeket, illetve még egy nagyobbacska sziklát és mohát telepíteni rá. Meg alacsony növénykéket a talajra.
Akartam volna ilyen romos-dzsungeles látképet is, de nem találtam jó köveket, a műanyag kiegészítők pedig annyira nem tetszenek. Majd egyszer. :)
Nagyon konkrét elképzelésem most nincs, az elsőnél tuti, hogy még az élőlények fognak dönteni helyettem. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Erdőset terveztem, de mint láthattátok, nem igazán sikerül a tervek betartása. Jelenleg fás gyökér van benne, több kisebb folyami kavics. Háttérbe szeretnék magas növényeket, illetve még egy nagyobbacska sziklát és mohát telepíteni rá. Meg alacsony növénykéket a talajra.
Akartam volna ilyen romos-dzsungeles látképet is, de nem találtam jó köveket, a műanyag kiegészítők pedig annyira nem tetszenek. Majd egyszer. :)
Nagyon konkrét elképzelésem most nincs, az elsőnél tuti, hogy még az élőlények fognak dönteni helyettem. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Ha nem vagy benne jártas először tarts növényeket fákkal kaviccsal mindegy mivel. A növények maradjanak életben, ne algásodj és ismerd meg a víz kémiát. Ha minden jó, szép a fejlődés, megbirkózol az algával, akkor megvolt a kezdő akváriumod. Mind eközben kacsingathatsz a stílusok felé próbálgathatsz ezt azt, térhatás stb. Utána jöhet egy oda vágós akva. Sok felesleges kiadást előzöl így meg. De ha Te úgy érzed lehet menne egyből akkor hagy szóljon. Láttunk már csodát kezdő akvakertésztől :)
 
Back
Oldal tetejére