• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Nyolcaska ma átkelt a sziv...jah nem, csak behoztam a munkahelyi akváriumba. Viszont nagyon ramaty állapotban van. Valami történt az otthoni kis akváriummal, és az utóbbi hetekben folyamatos volt a vastag hártyaképződés a víz tetején, nem győztem papírtörlőzni. Megjelent valami fehér cucc a tárgyakon, olyan, mintha a substrat pro elkezdett volna lebomlani. :oops: A szivacson, a szűrő felületén, a növények levelein, a fűtőn fehéres, agyagszerű réteg rakódott le. Nem adagoltam semmit az akváriumba, az egyetlen kemikália, amit használtam, az a vízelőkészítő, és azt sem bent az akvában....Eleve csak gyógyulós helynek volt kinevezve, hogy rendbe jöjjön az uszonya, ez sajnos nem jött össze, csak stagnált. Most viszont , hogy behoztam, hasvízkór-gyanús is lett. Hétfő reggel még nem láttam rajta semmit, az otthoni sötét aljzat miatt lehet, hogy csak nem vettem észre, de most elállnak a pikkelyek a hasán. Az első nap nem is úszott semmit, gubbasztott egy sarokban (1 óra BKV-s zötykölődés után totál megértem a stresszt), most már legalább körbeúszkálja a helyet, de még mindig sokat pihen. Adagolom neki a ParaGuardot, hátha. :( Gondoltam elég lesz ide a 25 fokos fűtő, hiszen úgysincs légkondi, közel 30 fokos a víz, segít majd a gyógyulásban, erre hétfőn beszerelték az új légkondikat.... 26 fok van, a víz stabilan 25 fokos, le lett takarva, hogy még egy csodás kis megfázását lehetőleg ne szedjen össze, mert a hideget pont oda fújja ez a vacak.
Fun fact: gyakorlatilag haldoklik, de a susnyásban garnélákra vadászik. :D
 
Mocsárvidék. Fogalmam sincs mikor volt utoljára vízcsere, hetek óta csak visszatöltök. A növények és a fonal a bolbitisen burjánzik, az indiai vízicsillag több szálon is kimászott. Egy belógatott fára rácsavartam némi tripartiát, hátha nekem is lesz olyan szép vízfeletti szigetecském, az most kezdett el magához térni, már van legalább 4 vízfeletti levele, ami nem rohad! Tettem belőle előre a kavicsba is, lesz ami lesz alapon, mert eddig sosem maradt életben. Most, hogy nem foglalkozok vele, nem méricskélek, nem figyelek az árnyékolásra, nő... A ludwigia is feltámadt a semmiből, arréb tolja, amit útban van, és nő. A tsokee-éktól hozott csodanövényem nő kint mindenfele, sorra hozza a virágokat. Fel se tűnt, de az akva mögé is eresztett egy indát, és virágzik... Komolyan, nálam akkor érzik jól magukat a dolgok, ha békén hagyom őket. 🤷‍♀️
Akkora maláj tornyosok kerültek elő, mint egy fél betta. Pedig az etetés igencsak hanyagolva van. A versenycsigák elhagyták a pályát, az egyik már korábban, a másikat kétszer visszapakoltam még időben, de megint találtam kint kakit, és csigát már nem. :( Aztán lehet, hogy bent van.
Szét akartam szedni az akvát, és talajt cserélni. De akkor már váltani kéne nagyobb üvegre. De ahhoz meg nem elég a lámpám, és a szűrőm, szóval a felét ki kéne kövezni, és megcsinálni végre álmaim szigetét. A hozzávaló páfrány kb fél éve megvan
De az meg sok pénz. Sok idő. És úgysem olyan lesz, amilyennek szeretném. Plusz félek szétszedni egy viszonylag jól működő akvát. 😐
Most csak a tetejéről lőttem képet. Gépen vszeg homályos, de ez van. Bentről úgysem látszik semmi, egy növénymassza az egész. A hétvégén talán rendberakom szegényt, táptablettázni se ártana.
DSC_1663_copy_1380x1036.jpgDSC_1662_copy_1380x1838.jpg

Jah, Nyolcaska elhalálozott. :( Későn vettem észre a jeleket. Fogalmam sincs mi történt abban az akvában, de ha lesz időm, kísérletezek a szűrőanyaggal, és a vízelőkészítővel.
 
Utoljára módosított:
Mocsárvidék. Fogalmam sincs mikor volt utoljára vízcsere, hetek óta csak visszatöltök. A növények és a fonal a bolbitisen burjánzik, az indiai vízicsillag több szálon is kimászott. Egy belógatott fára rácsavartam némi tripartiát, hátha nekem is lesz olyan szép vízfeletti szigetecském, az most kezdett el magához térni, már van legalább 4 vízfeletti levele, ami nem rohad! Tettem belőle előre a kavicsba is, lesz ami lesz alapon, mert eddig sosem maradt életben. Most, hogy nem foglalkozok vele, nem méricskélek, nem figyelek az árnyékolásra, nő... A ludwigia is feltámadt a semmiből, arréb tolja, amit útban van, és nő. A tsokee-éktól hozott csodanövényem nő kint mindenfele, sorra hozza a virágokat. Fel se tűnt, de az akva mögé is eresztett egy indát, és virágzik... Komolyan, nálam akkor érzik jól magukat a dolgok, ha békén hagyom őket. 🤷‍♀️
Akkora maláj tornyosok kerültek elő, mint egy fél betta. Pedig az etetés igencsak hanyagolva van. A versenycsigák elhagyták a pályát, az egyik már korábban, a másikat kétszer visszapakoltam még időben, de megint találtam kint kakit, és csigát már nem. :( Aztán lehet, hogy bent van.
Szét akartam szedni az akvát, és talajt cserélni. De akkor már váltani kéne nagyobb üvegre. De ahhoz meg nem elég a lámpám, és a szűrőm, szóval a felét ki kéne kövezni, és megcsinálni végre álmaim szigetét. A hozzávaló páfrány kb fél éve megvan
De az meg sok pénz. Sok idő. És úgysem olyan lesz, amilyennek szeretném. Plusz félek szétszedni egy viszonylag jól működő akvát. 😐
Most csak a tetejéről lőttem képet. Gépen vszeg homályos, de ez van. Bentről úgysem látszik semmi, egy növénymassza az egész. A hétvégén talán rendberakom szegényt, táptablettázni se ártana.
View attachment 95272View attachment 95273

Jah, Nyolcaska elhalálozott. :( Későn vettem észre a jeleket. Fogalmam sincs mi történt abban az akvában, de ha lesz időm, kísérletezek a szűrőanyaggal, és a vízelőkészítővel.
Nagyon szépek a kagyló tutajok,. Rég óta ilyet szeretem volna már látni, hogy akváriumba is képes ezt a alakot félveni, nem csak egy kerti tóba. 👍
 
Utoljára módosított:
Nagyon szépek a kagyló tutajok,. Rég óta ilyet szeretem volna már látni, hogy akváriumba is képes ezt a alakot félveni, nem csak egy kerti tóba. 👍
Állt ennél jobban is felfelé, de biztos neki is megártott az elhanyagoltság. Tápot másfél hónapja tuti nem kapott, pedig megvettem az újat. :D Majd ha rendeződtek a dolgok, rendbe rakom szegényt, nagyon ráfér.

A 7 éves kisöcsém most kezdte az első osztályt. Azt hiszem lesz egy akváriumuk, csak még nem tudnak róla. :whistle: (Nem, nem betta lesz benne. Nem akarok 25 gyereket döglött hallal sokkolni.)
 
Múlt héten szabin voltam, amit a munkahelyi akvárium úgy hálált meg, hogy eldzsungelesedett. Jó, már előtte sem volt rózsás a helyzet, de amikor visszajöttem és megláttam, ollót és csipeszt ragadva kigyomláltam. A csavart valisnéria 2 töve is túllépte a 30 cm-es magasságot, ami egy 20 magas akvában annyira nem szerencsés. Egy darabig szép, ahogy elfekszik a felszínen, de egy idő után csak lefogja az áramlást, és a fényt. Ráadásul az indái már elérték az előteret is, így kiszedtem minden tövet, legalábbis, amit láttam. Néhány kisebbet megtartok, és beépítem az otthoniba, ott a 35 centi magasban azért könnyebb dolga lesz, ha megmarad egyáltalán.
Kiszedtem még a HM-et is, én képtelen vagyok belőle szép, egyenletes erdőt növeszteni. Nálam összevissza, egymásba gabalyodva nőnek a szálak, amitől az egész egy nagy kusza csomó lesz, ami minden, csak nem szép. A Jobb hátsó sarok így elég üres maradt, de megpróbálom szegény bacopát odanöveszteni, nem lesz annyira sűrű, de legalább könnyebb karbantartani. Hoztam be otthonról megint vízicsillagot, ha kap fényt, talán meg fog nőni. Annyira jó otthon, ahogy ki van nőve az akvából, masszív bokrot képez az üveg szélén. Már csak virágoznia kéne végre, és teljes lenne a boldogság.
Ja, és hoztam be növénytápot is végre, mert anélkül elég nehéz lesz bárminek is nőnie. :D Néhány, azóta tovább nőtt pistia is ide került, de csak mert otthon már az etetésre is alig maradt szabad vízfelület.
A kövek szőrösek, de valószínűleg a vízcserék hiánya, és a csapvizes feltöltés a ludas. Nagyon sok mulm halmozódott fel, úgyhogy tegnap csináltam egy elég nagy vízcserét, a szobanövények nagy örömére. Szerintem mindig leírom, hogy majd erre figyelek, de sose sikerül betartani. Nem zavaró az algásodás igazából, mert 1-2 buce kivételével csak a köveken telepedett meg. Meglátjuk a karbantartások rendszeresítésével eltűnik-e ismét. Meg akarom nézni, hogy normális tápozás mellett az előtérben mennyire kezd el szaporodni a marsilea, ha nem indul be az a pár tő se, akkor keresek valami mást, nem tetszik, hogy üres az előtér. Mondjuk otthon van egy csomó crypto parva, ami tök jól érzi magát a kavicsban. 🤔
Az üvegen zöld pont van, és vízköves is, erre tegnap már nem volt időm, majd legközelebb áttörlöm ecetes szivaccsal.
1603795909742.png

És pár apróság:
DSC_0030.JPG
DSC_0034.JPG
DSC_0043.JPG
DSC_0049.JPG
DSC_0051.JPG
DSC_0058.JPG
DSC_0060.JPG
 
Köszi.:D Imádom, nagyon régóta próbáltam kinöveszteni, de mindig elszáradt. úgy voltam vele, hogy akkor pukkadjon meg, vagy kijön, vagy nem. Az indiai vízicsillag dolgozik helyette is, már elmászott a szomszéd polcra a páfrányomra. :D
 
A myrio nagyon lelkes. \o/ Az utolsó vízcsere idejét sem tudom már, csak visszatölteni szoktam, ha csobog. Csapvízzel, szóval a keménység az egekben lehet. Odabent mocsári hangulat uralkodik. Fényképezni nincs értelme, sötét van, dzsungel van. Hihetetlen, hogy mennyire nem igényli a beavatkozást ez az akva, imádom. :giggle: A bentibe is vittem egy kis vízicsillagot, 1 szál kibújt, 2 igyekszik, úgyhogy hamarosan ott is ezt fogom látni remélhetőleg. Egy tápgolyózást majd megejtek valamelyik hétvégén mindegyikben.

1607631830118.png
 
A myrio nagyon lelkes. \o/ Az utolsó vízcsere idejét sem tudom már, csak visszatölteni szoktam, ha csobog. Csapvízzel, szóval a keménység az egekben lehet. Odabent mocsári hangulat uralkodik. Fényképezni nincs értelme, sötét van, dzsungel van. Hihetetlen, hogy mennyire nem igényli a beavatkozást ez az akva, imádom. :giggle: A bentibe is vittem egy kis vízicsillagot, 1 szál kibújt, 2 igyekszik, úgyhogy hamarosan ott is ezt fogom látni remélhetőleg. Egy tápgolyózást majd megejtek valamelyik hétvégén mindegyikben.

View attachment 98810
Ez szuper jó! Esetleg oldalról mutatnál egy képet? (Nem baj, ha sötét.)
Tápot adsz neki? Vagy az sem kell a dzsungelhez?
 
Amikor eszembe jut, nyomok bele a zöld Tropica tápból. Heti egyszer kb, érzésre. Nem tudom mennyi látszik, a myrio kunkorodik, alul a legtöbb kopasz, néhány crypto és rotala terjeszkedik lassan. A sűrűséget most főleg a léggyökerek adják. Jobb oldalt még ott a fa sok-sok crepidomanes grape leaf 2-vel, anubiasokkal, bucékkal, illetve a sarokban van egy jó nagy tő bolbitis. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy algamentes, de még bőven az a kategória, amit egy alapos takarítással rendbe tudnék tenni. Együtt él a növényekkel, nem nyomja el őket.
1607670275721.png 1607670296266.png
 
Amikor eszembe jut, nyomok bele a zöld Tropica tápból. Heti egyszer kb, érzésre. Nem tudom mennyi látszik, a myrio kunkorodik, alul a legtöbb kopasz, néhány crypto és rotala terjeszkedik lassan. A sűrűséget most főleg a léggyökerek adják. Jobb oldalt még ott a fa sok-sok crepidomanes grape leaf 2-vel, anubiasokkal, bucékkal, illetve a sarokban van egy jó nagy tő bolbitis. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy algamentes, de még bőven az a kategória, amit egy alapos takarítással rendbe tudnék tenni. Együtt él a növényekkel, nem nyomja el őket.
View attachment 98811 View attachment 98812
Köszönöm. Oldalról is nagyon jó. Tényleg dzsungel.
Kipróbálom én is ezt a tápot. Mikro nem is kell bele?
 
Köszönöm. Oldalról is nagyon jó. Tényleg dzsungel.
Kipróbálom én is ezt a tápot. Mikro nem is kell bele?
Ez komplex, direkt olyat kerestem, ami mic-mac egyben. A legtöbben nem szeretik, de én korábban is a Colombo komplex tápját adtam, elégedett voltam vele, de elfogytam, ki akartam próbálni valami mást. Mivel nekem nem cél már jó ideje a penge akvárium, csak növénymasszát szeretnék halacskákkal, nem nagyon mérek, hogy milyen hiánytünetei lehetnek a növényeknek. Ahogy látod, a legnagyobb gondjuk a fényhiány. :D Zöld szőr algám van a bolbitisen, meg egy két anubiason, és a nyári melegben sok volt a haj, de azt is egyben ki tudtam szedni, nem csinált nagy bajt. Majd egyszer lehet kedvet kapok rendbe rakni, de az még várat magára.
 
Reggeli életképek a munkahelyen. Macskusz úgy döntött, hogy megnézi mi van a székemen túl. A szomszédé amúgy, csak nálunk lebzsel, mert meleg van, meg foglalkozunk vele, de most ki kell tennem, miután nekiállt halászni, és nem tudtam rá figyelni. :D Bocs az élességért, zoomoltam. :'D
1607942976832.png
 
Utoljára módosított:
Tizenegyeskét ma átsegítettem a túloldalra. :(
A kopoltyúja mögötti daganat-szerűség nagyon nagyra nőtt, az utóbbi napokban pedig már csak vegetált szegénykém. Egy ívató boxba tettem, hátha erőre kap, de sajnos csak a növényeken pihent. Nem szenvedtettem tovább. A bettázást egy időre biztosan felfüggesztem (most tényleg...kivéve, ha tud valaki valahol egy nagyon rondát, akit oda akarnak adni a csirkéknek), az új kiszemeltek a törpe morgó gurámi, illetve a törpesügér. Januárban körbenézek.
 
Tizenegyeskét ma átsegítettem a túloldalra. :(
A kopoltyúja mögötti daganat-szerűség nagyon nagyra nőtt, az utóbbi napokban pedig már csak vegetált szegénykém. Egy ívató boxba tettem, hátha erőre kap, de sajnos csak a növényeken pihent. Nem szenvedtettem tovább. A bettázást egy időre biztosan felfüggesztem (most tényleg...kivéve, ha tud valaki valahol egy nagyon rondát, akit oda akarnak adni a csirkéknek), az új kiszemeltek a törpe morgó gurámi, illetve a törpesügér. Januárban körbenézek.
Ajjaj! Sajnálom, de egyúttal remélem, hogy a törpegurikkal több szerencséd lesz.
 
Ajjaj! Sajnálom, de egyúttal remélem, hogy a törpegurikkal több szerencséd lesz.
Jó lenne, aranyosnak néznek ki, és mehetnek párban. Bár azt is értékelném, ha visszaszaporodnának a garnélák, igencsak megfogyatkoztak szegények az elmúlt hónapokban. :D
 
Jó lenne, aranyosnak néznek ki, és mehetnek párban. Bár azt is értékelném, ha visszaszaporodnának a garnélák, igencsak megfogyatkoztak szegények az elmúlt hónapokban. :D
Hátööö, szeretik a néhány napos garnihusit, szaporulatra ne nagyon számíts. :rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére