• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbakocka

Történt egy kis átépítés, fejlesztés, aztán majd meglátjuk, mennyivel működik jobban ez a setup. A co2 biztos hasznára válik az akváriumnak, illetve az ADA malaya talaj számomra nagy csalódás volt, tropica táptalajra dennerle növényes talaj került.
94E64965-C8AA-414C-9683-66EEAFF72E75.jpeg
 
41525DFF-5974-4788-BACB-BC54E6471E86.jpeg
Szepen látszik a fotók alapján az 1 hetes fejlődés, Igazából a gyepszőnyegen kívül semmivel nem tapasztalok problémát, sőt -kop,kop, - kimondott algásodást sem. Sokat segített az átépítés alatt folyamatosan üzemelő szűrő ebben. Kérdés: ez a sárgulás, fehéresedés lehet valaminek a hiánya, vagy inkább alakulnak át a levelek a víz alatti életmódra?
788EE2D2-2C5C-4C1F-9254-56C686E1CC00.jpegAA98D83E-1A1B-4FEB-A1FA-6F3E4E4F0448.jpeg
 
243D919B-343D-4BAC-85A2-AAF79830522D.jpeg
69584176-D857-4240-9C71-B3F5269088DB.jpeg12 napos az akvárium. Az oldalt elhaló (remélem inkább átalakuló) parvulán kívül minden szépen fejlődik. A scape a növények térhódítása után szerintem olyan lesz, amit szerettem volna, ha nem egy-egy kisebb kaviccsal finomítok rajta.
Világításom talán még egy picit kevés, 1000 lumen körül lehet, ma emeltem fel 7 órára, Co2 8 bubi/perc állandóan. Tápozás Green Aqua Micro Macro 1 nyomás/ nap, plusz heti 2x1 ml foszfát.
Vízcsere az első héten, bejáratott szűrő miatt napi 25% full RO, minden 3. Napon 50%. Mostantól napi 25% egy hétig, utána átállok a heti 3 vízcserére.
 
B6E21B5A-3836-4528-9A3E-BDA73CE89CB4.jpegElindulnak a normál hétköznapok, ennek örömére - és lehet a 7 órára emelt fény hatására - tegnap este észrevettem, higy szépen bubizik minden. Na nem, mint egy GA akiban, de szépen 3-4 mp alatt a levelek hegyéről, a fűszálak közül szálltak fel a buborékok.
Ami miatt örülök, hogy a munkával a napi bioritmusom is visszaáll, az az, hogy az akvárium életébe is hoz egy rendszert - ugye az ünnepek alatt indult.
Vízcsere reggel 7 körül, 25% nettó vízmennyiségre. (5L az RO flakonom, 20 liter a víz az akiban) ez minimum kétszer hétfőtől péntekig. Utána 1-1 ml Green Aqua Micro-macro illetve a halak etetése. Lámpa 14:00-kor kapcsol, én kb 17-18:00 körül érek haza, ekkor megy bele egyelőre 1 ml Carbo illetve a foszfát, de a módosított GA tápoknak, vagy a dennerle talajnak köszönhetően nem
Fogy vészesen a vízből.
Hétvégén vagy üveg, szűrőtakrítás, vagy a későbbiekben metszés lesz, így a harmadik vízcsere ekkorra van tervezve, kb. 50 %.
Meglátjuk ez így hogyan működik, illetve a tápozásom még egy kicsit lehet hogy kevés, de egyelőre nem mutat semmi hiányt, lehet, hogy a feles vízcsere után megy majd bele 2-2 nyomás és ezzel le van tudva a dolog ;)
 
View attachment 99831Elindulnak a normál hétköznapok, ennek örömére - és lehet a 7 órára emelt fény hatására - tegnap este észrevettem, higy szépen bubizik minden. Na nem, mint egy GA akiban, de szépen 3-4 mp alatt a levelek hegyéről, a fűszálak közül szálltak fel a buborékok.
Ami miatt örülök, hogy a munkával a napi bioritmusom is visszaáll, az az, hogy az akvárium életébe is hoz egy rendszert - ugye az ünnepek alatt indult.
Vízcsere reggel 7 körül, 25% nettó vízmennyiségre. (5L az RO flakonom, 20 liter a víz az akiban) ez minimum kétszer hétfőtől péntekig. Utána 1-1 ml Green Aqua Micro-macro illetve a halak etetése. Lámpa 14:00-kor kapcsol, én kb 17-18:00 körül érek haza, ekkor megy bele egyelőre 1 ml Carbo illetve a foszfát, de a módosított GA tápoknak, vagy a dennerle talajnak köszönhetően nem
Fogy vészesen a vízből.
Hétvégén vagy üveg, szűrőtakrítás, vagy a későbbiekben metszés lesz, így a harmadik vízcsere ekkorra van tervezve, kb. 50 %.
Meglátjuk ez így hogyan működik, illetve a tápozásom még egy kicsit lehet hogy kevés, de egyelőre nem mutat semmi hiányt, lehet, hogy a feles vízcsere után megy majd bele 2-2 nyomás és ezzel le van tudva a dolog ;)
Nyomj tápkapszulát az ARM alá. Meghálálja.
 
5AE47AFC-4133-409B-B486-9DDF0BAE0035.jpeg
Az idősebb leveleken kezd előjönni némi zöld pontalga, a színük pedig bronzos kicsit. Nem akarok elhamarkodottan csinálni semmit, amit tudtam tesztekkel mérni. Foszfát 0,8 körül, ebből most nem adagolok pluszba, amíg nem látom, hogy tűnne el, GH 7 KH 3 Ph 6,8. Mást egyelőre nem tudtam mérni. Köszönöm előre is az otleteket.
 
View attachment 99869
Az idősebb leveleken kezd előjönni némi zöld pontalga, a színük pedig bronzos kicsit. Nem akarok elhamarkodottan csinálni semmit, amit tudtam tesztekkel mérni. Foszfát 0,8 körül, ebből most nem adagolok pluszba, amíg nem látom, hogy tűnne el, GH 7 KH 3 Ph 6,8. Mást egyelőre nem tudtam mérni. Köszönöm előre is az otleteket.
Ahogy az Avarban is többször írtam, az ARM egy tápszivattyú. Sok nitrát és foszfát (és minden) kell neki. Azért mondtam a tápkapszulát/golyót. Ha jó mélyre le tudod nyomni, valószínűleg csak kevés fog a vízoszlopba kijutni.
 
Ahogy az Avarban is többször írtam, az ARM egy tápszivattyú. Sok nitrát és foszfát (és minden) kell neki. Azért mondtam a tápkapszulát/golyót. Ha jó mélyre le tudod nyomni, valószínűleg csak kevés fog a vízoszlopba kijutni.
Köszönöm, ezen átsiklottam akkor. A tápkapszulát nem is értettem elsőre, hiszen új talaj - abban is van táp - illetve ha lenyomja a gyökereit, az előtérben viszonylag közel eléri a Tropica táptalajt kb. 2-3 cm. De ha csak ennyi a gond, annak örülök :) A "csúnya" leveleket hagyjam, vagy hétvégén távolítsam el őket majd?
 
Köszönöm, ezen átsiklottam akkor. A tápkapszulát nem is értettem elsőre, hiszen új talaj - abban is van táp - illetve ha lenyomja a gyökereit, az előtérben viszonylag közel eléri a Tropica táptalajt kb. 2-3 cm. De ha csak ennyi a gond, annak örülök :) A "csúnya" leveleket hagyjam, vagy hétvégén távolítsam el őket majd?
Szerintem várj még egy kicsit. Úgy érdemes csinálni, hogy közvetlenül a tövénél levágod az egész növényt és a legszebb csúcsokat topolod vissza a levágott tövek közé.
 
Kihajt tőről is (Ha egy levél sincs rajta) ?
Bezony. Csak hagyd egy kicsit még erősödni. Egyébként ha nem is hajtana ki (pedig de), akkor is a legszebb topokat ülteted helyettük. A topok kicsit le fogják árnyékolni az új tőről hozott hajtásokat, de később lesz miből válogtani. Ha meg időközben túl sűrű lesz, csak húzd ki az összeset és csak topot ültess vissza. Először azért a lenyírt tövek közé dugd vissza, mert jobban tartja a föld és a tövek egyvelege az egyenes topokat, nomeg nagyobb biztonság is.
 
F7341D0F-F42D-4041-86BA-7421E59BCF6F.jpeg

Holnap lesz 5 hetes az akvárium. Némi ecset algával a köveken és egy kicsi zöld porral az üvegen kűzdök, valamint a surface scum-ot is reggelente papírtörlőzöm. Ennek örömére tegnap jött meg a csomag a GA-ból, olló, csipesz, csőtisztító, drótkefe, a garnéláknak néhány jutifali, illetve teszek egy próbát a growcap kapszulákkal, jelenleg a kis piros bokor alá tettem egyet. Hétvégén takarítom a csöveket, akkor kiveszem majd a diffúzort, fotózok egyet úgy is, kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Ha összenő végre a parvula mindenhol, szerintem hasonló lesz a scape ahhoz, amit szerettem volna.
Ja egy kis fűnyírás már volt, de ahogy látom elől kezd szépen helyrejönni minden, azért ez a múltheti fotóhoz képest látszik is.
 
DCB1EBEA-A09B-43D7-814C-D863CEAC3848.jpeg
Következő alkalommal szerintem kiveszek mindent a fotó erejéig ( de becsületemre váljék, az új csőtisztítókkal ami jött a GAból, baromi szépen eltakarítottam az üvegeket) illetve gondolkozom egy fehér öntapadós fólia felragasztásán is, sokat dobna rajta sztem.
Érdemleges változás nincs, a parvula elől egész jól bírta az első nyírást, hozza az új hajtásokat. Ja és a lényeg! Megcseréltem a szűrő két ágát, így sokkal jobban eloszlik a Co2. Persze átrakhattam volna a diffúzort bal oldalra, de ahhoz nagy ez a tropicas ketyere, így szebb az összkép nekem.
 
7 hetes az akvárium, meg volt az első alga küzdelem. Tanulságos, így írok róla két sort. Első körben iszonyatosan elszaporodott a zöld por alga, már már zavaró mennyiségben, pedig azért az üveget 2-3 naponta le szoktam kaparni mert engem a minimális vízkő, foltok is zavarnak. Na itt most egy reggeli kaparásnak este nyoma sem volt. Ami jó, hogy a poralgától nem látszódott, hogy szépen lassan a köveken terjeszkedett az ecset alga, annak ellenére, hogy szinte semmi nem változott. Aztán ahogy gondolkoztam, valami mégis, a GA-ból érkezett finomságokat szerettem kipróbálni a halakon/garnikon, így valósznű jóval több szerves anyag maradt a vízben mint eddig. Az elkezdett metszéseknek hála, múltkor ugy előtér, most a háttér, valószínű kicsit sok volt a táp is a vízben és a reggeli fények hatására a zöld por algának tetszett az üvegen. 1 hét alatt úgy néz ki, én állok nyerésre, a recept a következő volt nekem: Szűrőtakarítás, biztos ami biztos. nagy vízcsere mulmozással együtt, (itt kb. 30 db kis garnélát kellett visszamentenem), a garnélákat diétára fogtam, két napig semmi kaja, a nagy vzcserék után micro-macro visszatápozás viszont utána a köztes napokon csak macro tápot adtam. A fényt visszavettem 6,5 órára. A napi Carbo adagot hígítva direktben az ecsetre nyomtam. Pár nap után már az összes garnéla ette az algákat, olyan takarításba kezdtek mint még érkezésükkor sem. Egy hét alatt azt mondthatom, az ecset fogyatkozóban, a por nem jön már vissza az üvegre, a garnélák meg rájöttek, hogy nem csak "gyári" kaja létezik :D jövő héttől kicsit emelek a tápozáson, de a vízcserék megmaradnak.
FD3BF62F-D0D7-4528-8C4F-0B9FB45C25B1.jpegD530C787-6449-46AB-BF32-375177BAA77B.jpegE67712A4-A88F-4E21-BC87-D2D1707D2C90.jpeg
 
Back
Oldal tetejére