• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Próba szerencse

A növények amiket rendelni akarok:
Ammania bonsai
Aggrophila pinnatifida
Anubias barteri
Myriophyllum matogrossense
Ceratopteris thalictroides
Hygrophila difformis
Ludwigia palustris
Eddig ennyi. A hétvégéig még böngészgetek hozzá. Fára pakolhatókat akarok még.
Mit szóltok a növényválasztásomhoz?
Nem sok a stem?
Nem sok, de a Ceratopterist kihagynám két okból is. 1. Hatalmas tud lenni, főleg egy 60-as akváriumba nagy szerintem. A másik, hogy szinte egyforma a H. difformissal, és a kettő közül én inkább a difformisra szavazok (de ez is nagy)!:)
A pinnatifida mehet fára is. Az Aggrophila az Hygrophila akart lenni, gondolom.;)
 
Utoljára módosított:
Na eljött a pillanat :)
Jelzem csak telefonom van, ezért ne számítsatok mester képekre
Íme az első képek:)
20180103_164305.jpg
 
Beültetve a megmaradt növényekkel
View attachment 49023

Ez így nem lesz egyszerű indítás. Egy nagynyomású CO2 rendszer talán sokat segíthet...

Indítás után a növények és az algák (amiket még nem látsz...) között elindul egy verseny. Olyan növényeket választottál, amik elég lassú növekedésűek low tech keretek között. Eleocharis például elég kevés low tech akváriumban marad meg sikeresen. Szóval itt az algák könnyebb helyzetből indulnak, mint ezek a növények, bár még nem látod őket.
 
Utoljára módosított:
Ez így nem lesz egyszerű indítás. Egy nagynyomású CO2 rendszer talán sokat segíthet...

Indítás után a növények és az algák (amiket még nem látsz...) között elindul egy verseny. Olyan növényeket választottál, amik elég lassú növekedésűek low tech keretek között. Eleocharis például elég kevés low tech akváriumban marad meg sikeresen. Szóval itt az algák könnyebb helyzetből indulnak, mint ezek a növények, bár még nem látod őket.
Sajnos már egyre többet látok :(20180208_192609.jpg 20180208_192450.jpg
 
Gyorsban itt az elején köszönöm mindenkinek a segítséget(y)
Bőven lesz még rá alkalom mindenkinek :D
 
Néhány fa is kiszáradt már, öntözöd rendesen!? :p
Stemet tegyél bele, lehetőleg ne zseléset! Egyébként nem rossz elsőre! (y)
Miért ne zseléset? Bár foggalmam nincs hogy azok közül amit felírtam melyik az:)
 
A növényekkel együtt érkezik a csőtisztító szett is. Eddig az üveg ki és befolyót nem tudtam takarítani. Az normális hogy 5 hét után így néznek ki?20180208_192622.jpg
 
Szia,
baltahasúakkal vigyázz, ki fognak ugrani ha nem feded, ráadásul ketten nem is érzik túl jól magukat, náluk minimum 6-7 fő van el komfortosan !
 
Miért ne zseléset? Bár foggalmam nincs hogy azok közül amit felírtam melyik az:)

Azt gondoltam, ha sürgető a stem, akkor szerencsésebb, ha valakitől nyírásból veszed, hasonló körülmények közül, mint ami nálad van. Ekkor a legzökkenőmentesebb a telepítés. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Mert a zselés az még kicsi, esetleg levelet is vált. De a képek alapján nincs gond (még), zselés is jó.
Növényenként, gyártónként változik, hogy mit kínálnak zselésen vagy cserepesen vagy előrecsomagoltan, és van, amiből ez is van és az is van. Zselés az steril, és általában emers forma, mondjuk a cserepes is lehet emers forma. Azoknál a növényeknél, amik nem váltanak levelet a két forma között, nincs jelentősége.
 
Szia,
baltahasúakkal vigyázz, ki fognak ugrani ha nem feded, ráadásul ketten nem is érzik túl jól magukat, náluk minimum 6-7 fő van el komfortosan !
4et vettem próbaként, kettő 1 hét alatt öngyilkos lett. Lehet nem bírták a streszt nálam :)
 
Azt gondoltam, ha sürgető a stem, akkor szerencsésebb, ha valakitől nyírásból veszed, hasonló körülmények közül, mint ami nálad van. Ekkor a legzökkenőmentesebb a telepítés. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Mert a zselés az még kicsi, esetleg levelet is vált. De a képek alapján nincs gond (még), zselés is jó.
Növényenként, gyártónként változik, hogy mit kínálnak zselésen vagy cserepesen vagy előrecsomagoltan, és van, amiből ez is van és az is van. Zselés az steril, és általában emers forma, mondjuk a cserepes is lehet emers forma. Azoknál a növényeknél, amik nem váltanak levelet a két forma között, nincs jelentősége.
Értem köszi!(y)
 
Back
Oldal tetejére