• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Próba szerencse

Tegnap este meg volt az 50% vízcsere. De már a lecserélt víz is sokkal tisztábbnak tűnt 3 nap után, mint előtte :)
Csak jó valamire az aktív szén :)
 
Az egész egy halas akival indult. 10 liter, benne 12 guppi kb 7 éve
Szia!
Guppik jól el vannak ilyen kis vízben? Gondolom igen, ha 7évig megvolt!? Én is szeretnék a 10L -es akvába halakat és az Endler Guppival szimpatizálok a legjobban. Szerinted bevállalhatok egy 5-6 darabot?
 
Szia!
Guppik jól el vannak ilyen kis vízben? Gondolom igen, ha 7évig megvolt!? Én is szeretnék a 10L -es akvába halakat és az Endler Guppival szimpatizálok a legjobban. Szerinted bevállalhatok egy 5-6 darabot?

Ha jól emlékszem, törvény szerint 30 liter alatt nem szabad kifejlett halakat tartani akváriumban, még nano halakat sem. De nézzétek meg, ez lehet, hogy nem pontos információ.
 
Szia!
Guppik jól el vannak ilyen kis vízben? Gondolom igen, ha 7évig megvolt!? Én is szeretnék a 10L -es akvába halakat és az Endler Guppival szimpatizálok a legjobban. Szerinted bevállalhatok egy 5-6 darabot?
Szia! Az igazság az hogy 9 literes volt az akvárium :) És hozzátartozik az is, hogy hetente takarítanom kelett a belső szűrőt és havonta átmostam a kavicsot is :) Szaporodtak folyamatosan. 1 évig voltak benne, utána vettük az 54 literest
 
Ha jól emlékszem, törvény szerint 30 liter alatt nem szabad kifejlett halakat tartani akváriumban, még nano halakat sem. De nézzétek meg, ez lehet, hogy nem pontos információ.
Erről nem hallottam, akkor tárgytalan a kérdés!
 
Szia! Az igazság az hogy 9 literes volt az akvárium :) És hozzátartozik az is, hogy hetente takarítanom kelett a belső szűrőt és havonta átmostam a kavicsot is :) Szaporodtak folyamatosan. 1 évig voltak benne, utána vettük az 54 literest
Köszi, akkor nem kínzom a halakat! Meg magamat sem a folyamatos takarítással. Főleg, hogy nálam a kicsiben nincsen szűrő.
Megvárom, míg átépítem én is az 54-es, aztán majd ott lehetnek...
 
Eltelt majdnem egy hét. Az alga nem tágít sőt... Visszavettem a világítást 1x24re csak egy növényes megy. A tápot 2-2 nyomásra, a carbo 2mili. A hétvégén eljutok oda hogy megrendelem a többi növényt és még pár dolgot a karbantartáshoz, meg foszfót.
 
Szerintetek nem baj hogy csak 1 növényes csővel világítok? Persze csak addig amíg beültetem a többi növényt.
 
Eltelt majdnem egy hét. Az alga nem tágít sőt... Visszavettem a világítást 1x24re csak egy növényes megy. A tápot 2-2 nyomásra, a carbo 2mili. A hétvégén eljutok oda hogy megrendelem a többi növényt és még pár dolgot a karbantartáshoz, meg foszfót.

A Macro táppal jelenleg csak stimulálod az algákat. Ez Low-Tech, táptalajjal. Ha elhiszed, hogy sok macro sosem okoz algásodást low tech körülmények között, akkor valószínűleg elég sok algatakarításban lesz részed. Bár elhiszem, hogy például H2O2-vel, carbo-val való algavadászat sikerélményt is okozhat. ;)

Dobj fel egy képet, az sokat segíthet az okok megtalálásában. Lehet, hogy kevés a növényed is, vagy nem megfelelő a növényválasztás.
 
Utoljára módosított:
A Macro táppal jelenleg csak stimulálod az algákat. Ez Low-Tech, táptalajjal. Ha elhiszed, hogy sok macro sosem okoz algásodást low tech körülmények között, akkor valószínűleg elég sok algatakarításban lesz részed. Bár elhiszem, hogy például H2O2-vel, carbo-val való algavadászat sikerélményt is okozhat. ;)

Dobj fel egy képet, az sokat segíthet az okok megtalálásában. Lehet, hogy kevés a növényed is, vagy nem megfelelő a növényválasztás.
A növényem biztos hogy kevés mert ahogy írtam csak az előtéri növények maradtak meg :(
 
A Macro táppal jelenleg csak stimulálod az algákat. Ez Low-Tech, táptalajjal. Ha elhiszed, hogy sok macro sosem okoz algásodást low tech körülmények között, akkor valószínűleg elég sok algatakarításban lesz részed. Bár elhiszem, hogy például H2O2-vel, carbo-val való algavadászat sikerélményt is okozhat. ;)

Dobj fel egy képet, az sokat segíthet az okok megtalálásában. Lehet, hogy kevés a növényed is, vagy nem megfelelő a növényválasztás.
Azt mobdod jobb lenne ha addig amíg, be nem ültetem rendesen, ne is tápozzak?
 
A növények amiket rendelni akarok:
Ammania bonsai
Aggrophila pinnatifida
Anubias barteri
Myriophyllum matogrossense
Ceratopteris thalictroides
Hygrophila difformis
Ludwigia palustris
Eddig ennyi. A hétvégéig még böngészgetek hozzá. Fára pakolhatókat akarok még.
Mit szóltok a növényválasztásomhoz?
Nem sok a stem?
 
Back
Oldal tetejére