• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás PRL Tank

Kicsit rég jöttek infók, de nem is lett volna semmi pozitívum, amiről beszámolhatnék. A 6 db prl megvan, elvannak, a petés is megvan, még mindig pörgeti a kis garnélákat.

Az akva viszont szerintem menthetetlen. Toltam a carbot szinte minden nap, semmiféle pozitív hatás nem jelentkezett. Mivel nincs táp, jött a cyano, és mostmár jött egy kis fonal is. Egyre rondább, mindent belepett az ecset. Szóval bontani fogom.

Viszont ez az akva, ezen a néven de egy teljesen új dizájnal újra fog indulni, de sajnos ez felvet némi problémát. Ha szét szedem, azt a pár megmaradt garnélát sajnos nem fogom tudni hova rakni, mert ugyan van egy másik kis akva, de ott nem megfelelőek a paraméterek, valamint nemrég indult, így az nem lesz jó. Valamint az anyagiak sem engedik a dolgot igazán, mert új talaj kell, új növények...

A terv az, hogy egy nagyon egyszerű iwagumi szerű berendezés lesz, max 3-4 fajta nővénnyel, ahol a parvula fog duminálni. Kap egy magasnyomású rendszert, mágnesszeleppel aquario neo difivel, 2kgos palackkal, egy 24wos denerle lámpával, a szűrés pedig marad ez. Amazonia talajjal, és egy csomó prl garnélával. Szóval, bepróbálkozom a high tech technikával.

de ez még idő ... még elég sok minden hiányzik. Úgyhogy, ez a nagy büdös helyzet :) sajnos.
 
Kicsit rég jöttek infók, de nem is lett volna semmi pozitívum, amiről beszámolhatnék. A 6 db prl megvan, elvannak, a petés is megvan, még mindig pörgeti a kis garnélákat.

Az akva viszont szerintem menthetetlen. Toltam a carbot szinte minden nap, semmiféle pozitív hatás nem jelentkezett. Mivel nincs táp, jött a cyano, és mostmár jött egy kis fonal is. Egyre rondább, mindent belepett az ecset. Szóval bontani fogom.

Viszont ez az akva, ezen a néven de egy teljesen új dizájnal újra fog indulni, de sajnos ez felvet némi problémát. Ha szét szedem, azt a pár megmaradt garnélát sajnos nem fogom tudni hova rakni, mert ugyan van egy másik kis akva, de ott nem megfelelőek a paraméterek, valamint nemrég indult, így az nem lesz jó. Valamint az anyagiak sem engedik a dolgot igazán, mert új talaj kell, új növények...

A terv az, hogy egy nagyon egyszerű iwagumi szerű berendezés lesz, max 3-4 fajta nővénnyel, ahol a parvula fog duminálni. Kap egy magasnyomású rendszert, mágnesszeleppel aquario neo difivel, 2kgos palackkal, egy 24wos denerle lámpával, a szűrés pedig marad ez. Amazonia talajjal, és egy csomó prl garnélával. Szóval, bepróbálkozom a high tech technikával.

de ez még idő ... még elég sok minden hiányzik. Úgyhogy, ez a nagy büdös helyzet :) sajnos.
Bizony. El lesznek egy masikban. Szurom nekem is van kolcsonbe , kulso belso.
Szurkolok, hogy az uj scape jobban menjen.
 
Jelenleg még semmi változás. Úgy láttam, hogy a petés garnéla elengedte a kicsiket, így várok a szétszedéssel, míg látható és mozgatható méretűek lesznek.

nagyon köszönöm a felajánlásokat és az együttérzést is! Még ki kell árulom 1-2 felesleges cuccot, hogy tudjak venni pl talajt, növényeket, valamint arra gondoltam hogy egy kicsit nagyobb akvába fogom költöztetni a garnikat. Van egy kb 45 literes akva, ott talán könnyebb lesz belőni a rendszert. A koncepció nem változott, valami iwagumi jellegű lesz, de még sok mindent be kell szerezni.

szóval a helyzet változatlan :)
 
Nos, jó rég jelentkeztem... sajnos némileg háttérbe szorult a fórum, illetve nem nagyon volt olyan állapotban az akva, hogy érdemes lett volna azt publikálni. Jelentem... lenyomtam az ecsetet :) Úgyhogy nem fogom szétszedni az akvát, inkább kicsit megigazítom :) Ugye az előzőekben szinte minden tekintetben körül jártuk ezt az ecset dolgot és talán egy olyan paraméter volt a döntő, amire valamiért nem fordítottam akkora figyelmet... ez pedig a fény volt... a kis aquael lámpácska a bevitt tápok mennyiségével nem volt arányban, keveset / gyengén világítottam... visszaraktam a kínai csíptetőst, és elkezdett visszaszorulni az alga, most már csak kis mértékben van jelen, ami egy kis takarítással simán rendberakható.

Terveim szerint, az egyik denerle lámpámat fogom az akva fölé tenni (24w), kap palackos co2-t, egy pár stem növényt illetve egy vékony réteg amazonia-t, aztán az egész talajt vagy parvulával, vagy pedig cuba-cal szépen befuttatom. a fejleményekről majd hamarosan beszámolok, most még kép nincs, mert még nem vagyok rá büszke :)

A maradék 6 fős PRL brigád is jól van, sajnos a bébi garnélákból csak 1 élte túl, ami pedig egy crs-tangerine hibrid.. :D elég jól néz ki, erős a színezete, igazából tetszik is :) Valamint, sajnos úgy néz ki, hogy a megmaradt állomány mindegyike hölgy, úgyhogy további szaporulat egészen addig nem várható, ameddig nem szerzek be néhány tesztoszteronban gazdag férfi garnélát, de ez szerintem csak az átalakítás után fog bekövetkezni!

köszi, hogy benéztél, BÚÉK ;)

U.I.: nem tudjátok, a GA-ban cserélnek is 2 kg-os palackot, vagy csak töltött állapotban lehet venni?
 
És így is egyszerűen szexi az a kis szépség a tálkában. :love:
Figyu, most egy szőnyeg tükröződik, vagy tényleg cianód van? :eek:

mikor elárasztott az ecset, elengedtem a tápot, aztán szépen elfogyott a nitrát a vízből, és így lett egy csomó. Most hogy újra elkezdtem adagolni a tápokat, szépen lassan húzódik vissza. Igazából nem tartom nagy ellenfélnek, mert tudom hogy mi az oka, így szépen lassan lenyomom majd. Úgyhogy igen, az ott ciano
 
Nos, úgy érzem, valami elindult jó irányba. A már majdnem bontásnak indult akva kezdi egész jól összekapni magát. A cyano kezd szép lassan elkopni, a megmaradt ecsetalga pamacsok is kezdenek egyre rosszabbul kinézni, úgyhogy alakul... bár azért nem szeretném elkiabálni :) Jelenleg heti 3,5 ml Tropica Spec. tápot adok, és egyszer, max kétszer kap egy kis carbo-t is a kocka. Ezen egy jó darabig most nem fogok változtatni. Valamint, egy pár hétig a kétheti vízcserékről átállok hetire, mert egy kicsit felszaladt a TDS. Gondolom a sok elpusztult alga hagyott némi nyomot maga után, illetőleg lehet hogy a tápozás is megnyomta egy kicsit, bár talán nem olyan sok az a heti kb 3,5 ml. Már rég mértem, de 277 ppm-et mutatott a mérő, amin azért egy kicsit meglepődtem.

A kicsi PRL kolónia megvan, bár most, hogy a 24w-os fénycsöves lámpát használom ( a kínai csodalámpa feladta a harcot ), nappal kevesebbet vannak szem előtt, inkább éjszaka jönnek elő a bozótosból. Szeretnék még egy 10es csapatot venni mindenképp, mert azt gyanítom, hogy az összes megmaradt garnéla hölgyemény, így nem igazán várható szaporulat :) Aztán szeretnék bele még néhány növényt, valami kis "pirossal" feldobnám itt-ott.

Elővettem a gépet egy képre.

IMG_2074_f.jpg
 
Semmi nem történik véletlenül! Ezért makkant meg a kínai csoda.;) (Remélem nem dobtad ki, mert abba talán lehetne behúzni sokkal jobb led szalagot.)

meg van még :) csak annyira nem értek hozzá így inkább nem akartam szét gányolni. Esetleg felajánlom @Szabó Henrik -nek, hogy ha szeretné átalakíthatja magának. el is postázom akár ha igényt tart rá :)
 
Nos, úgy érzem, valami elindult jó irányba. A már majdnem bontásnak indult akva kezdi egész jól összekapni magát. A cyano kezd szép lassan elkopni, a megmaradt ecsetalga pamacsok is kezdenek egyre rosszabbul kinézni, úgyhogy alakul... bár azért nem szeretném elkiabálni :) Jelenleg heti 3,5 ml Tropica Spec. tápot adok, és egyszer, max kétszer kap egy kis carbo-t is a kocka. Ezen egy jó darabig most nem fogok változtatni. Valamint, egy pár hétig a kétheti vízcserékről átállok hetire, mert egy kicsit felszaladt a TDS. Gondolom a sok elpusztult alga hagyott némi nyomot maga után, illetőleg lehet hogy a tápozás is megnyomta egy kicsit, bár talán nem olyan sok az a heti kb 3,5 ml. Már rég mértem, de 277 ppm-et mutatott a mérő, amin azért egy kicsit meglepődtem.

A kicsi PRL kolónia megvan, bár most, hogy a 24w-os fénycsöves lámpát használom ( a kínai csodalámpa feladta a harcot ), nappal kevesebbet vannak szem előtt, inkább éjszaka jönnek elő a bozótosból. Szeretnék még egy 10es csapatot venni mindenképp, mert azt gyanítom, hogy az összes megmaradt garnéla hölgyemény, így nem igazán várható szaporulat :) Aztán szeretnék bele még néhány növényt, valami kis "pirossal" feldobnám itt-ott.

Elővettem a gépet egy képre.

View attachment 86155
Szep kep. Az oxidatorod aljan van lyuk?
 
Back
Oldal tetejére