• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás PRL Tank

Vannak események. Jó is, rossz is.

A tigrisek úgy néz ki, hogy szépen beszoktak. Nem bújkálnak, sokat látni őket, melóznak, minden érdekli őket, bár a teljes létszámot még nem tudtam megszámolni, de azt gondolom, mindenki jól van. Már 2 nap után láttam levedlett nagyracsos árnyalatú páncélokat, és szerintem az egyik anyuka bepasizott, mert mintha egy kicsit nagyobb lenne a nyereg a hátán.. de lehet hogy csak beképzelem. A TDS-t egy kicsit megemeltem, nem drasztikus mértékben, jelenleg 160ppm. Ph stabilan 6,5 körül, co2 nincs. Mióta nem oldok be co2-t az üveget is ritkábban kell takarítani. Kb pont egy hete használok tropica tápokat, különös változásról nem tudok beszámolni ennél a tanknál, viszont a nagyban valahogy sokkal jobbak a színek.. a zöld töldebb, a piros/vörös intenzívebb.

Tigrisék:

01135129-A312-4235-AEAE-828C63B3D25D.jpegB7AB5F53-EF81-4BFC-A049-419C5D10AA77.jpeg76BD00AB-9A7C-413E-910E-69BFEF03529F.jpegE6CFF911-FF8B-4EC4-91A6-5FE625B2979B.jpeg

Az egyik buce virágzik, ez nekem különösen nagy öröm, mert csak nagyon ritkán volt ilyenben részem. A növények nőnek, dúsul a szitu. Annak ellenére, hogy elzártam a co2-t, a cuba is megy szét, igaz, nem viharos gyorsasággal. A rotala bonsai is bekerült, remélem minden rendben lesz vele.

A kékalgám is önszántából elkezdett fel szakadni, ami jó jel, a fennmaradó részt leszivattyúztam. A fonal is visszahúzódóban, de még így is tetemes mennyiségben van jelen. Egy kis részét ma sikerült eltávolítani. Nem csípem...

Aztán. Itt is megjelent az ecsetalga természetesen.. voltak levelek amelyeket annyira el lepett, hogy szinte nem is látszott ki.. ezeket ma eltávolítottam, mert azt gondolom, hogy menthetetlenek voltak. Érdekes, hogy a poppyból kiáramló víz vonalában ecsetesedtem be, ezért még vissább vettem a szűrőt, a csap kb fél állásban van, jobban nem szeretném folytani már... remélem nem is kell jobban. Utálom ezt az algát.

Intézkedések: Az oxidátor gyári 3%os oldattal lett beüzemelve, ezt lecseréltem a hozzá való 6%os löttyre. Szerettem volna két katalizátorral használni, de sajnos az egyik beleesett a lefolyóba. Gratuláltam magamnak, hogy ismét milyen ügyes voltam. (Ha esetleg lenne valakinek egy felesleges, ne hangozzon szólni) Valamint a GH+ adagoló kanala is egészen indokoltan helyen volt, egész sok időt vett igénybe, mire megtaláltam. A poppyt még az áramlás csökkentése mellett, feljebb emelem, hátha javít valamit a helyzeten. Valamint, szét kéne kapnom a szűrőt, mert beledobnék egy purigent, mert most már van összesen 450ml, így azokat tudom cserélgetni, ha esetleg eltelítődne. De sajnos ez két emberes mutatvány, ugyan is nincs duplacsapom, és félek, hogy a nagy szerelés közepette eltörök/leverek/letörök (stb) valamit.

Zárás képp pedig egy kép a kis rondaságról, remélem hamarosan már nem kell távolról fotózni, és élővehetem a 750D-t, ha majd érdemes lesz.

4A6661F4-F8B1-45F9-A704-514CEBAEC2B9.jpeg

Köszi, hogy benéztél. A legjobbakat!
 
Vadonatúj, sosem használt +1 katalizátorom van.
Egyik opció, hogy beugrasz érte, ha erre jársz, a másik, hogy PÜ-ben írsz egy címet és hétfőn elpostázom neked.:)

Hogy te milyen kedves vaagy :) Csilla, nagyon köszi! A személyes átvételt választanám, mert azért valamivel ezt szeretném meghálálni ;)
 
Tegnap megvolt életem első catappa levél "használata" is. Forrázás után beraktam a vízbe, egy kevésbé látható helyre, minden rendben volt. Aztán kicsit később ránéztem a ph mérőre, és 6,5-ről lement a ph 6,3-ra. Azt gondoltam, hogy ez még talán nem olyan vészes, úgyhogy bent maradt éjszakára. Ma reggel viszont gyorsan kivettem, mert egészen 6-ig levitte az értéket, láttam, hogy a tigrisek ennek annyira nem örültek, mert magukhoz képest szokatlan módon elkezdtek úszni...

Mindenképp szeretnék valami ehhez hasonló dologgal kedveskedni nekik, de jelenleg nem tudom mivel. Gondolom a kéreggel is ugyan ez lenne a szitu?! és mi a véleményetek a Easy Life Catappa-X folyadékról?

Jó hétvégét :)
 
Nos, nálam még sosem változott levéltől vagy kéregtől ennyit a pH-m.
Egyszerre 40 literbe 2 levelet, 2-3 kérget és 4-5 éger tobozt hajítok, de semmi stressz nincs náluk emiatt.
 
Nos, nálam még sosem változott levéltől vagy kéregtől ennyit a pH-m.
Egyszerre 40 literbe 2 levelet, 2-3 kérget és 4-5 éger tobozt hajítok, de semmi stressz nincs náluk emiatt.

hát nem tudom, igazából akkor fogalmam nincs hogy mitől esett ennyit. 4-5 égertoboz bent van, + a levél. fekete mágia.. még majd csinálom egy két tesztet, ha hazaértem melóból
 
Sziasztok!

Azt hiszem, hogy egy kis szakmai segítségre szorulok alga fronton. Szóval, valahogy nagyon nehezen szabadulok a fonal algától, sajnos ecsetem is van, és a kékalga is visszatér. Hosszú ideje keresem az okát, de még nem jutottam düllőre.

Hogy ne kelljen visszatekerni a technikai részhez, gyorsan lepötyögöm a fontosabb dolgokat. Szűrés: eheim 2213 full biorio töltettel, szivacs előszűrővel, +100ml Seachem Purigen. 10w hideg fehér led lámpicsek, napi 7óra világítási idővel. Amazonia light talaj. Tropica zöld és narancssárga tápjai, heti 3 ml 2 adagban, szerdán 1ml zöld, vasárnap vízcsere után 1 ml zöld 1 ml narancssárga. Bruttó 30l (nettó 26-27). 2018 november 16.-a óta üzemelünk, a hőfok stabilan 23-24 fok között.

A növények hiánytüneteket nem produkálnak, szépek.. egyik sem fonnyad, így arra következtetek, hogy valami sok.

2019.02.03.-án, tápozás után 2-3 órával a következő paramétereket mértem:

Tds: 196
Ph: 6,2
Kh: 2-3
Gh: 6
Fe: 0,1 - 0,2
Po4: 0,05
K: 10-15
No3: 1
No2: <0.02
Nh4: 0,1

Igaz, nem mai mérés, de azóta szinte semmi nem változott, az értékek valószínű hozzávetőlegesen ugyan ezek.

Az akva legrondább része.
72806

Ez a rész sajnos folyamatosan ilyen. Ez van szembe a poppyval, és a napokban újra kihajtott rajta a fonal alga.

Itt pedig a kibontakozó kékalga. Folyamatosan takarítom, de valamiért szeret nálam lenni.

72807

Igyekeztem a tanácsokat megfogadva, még több növényt beültetni, hogy ezzel is gátoljam az algásodást, de azt érzem, hogy megtelt a kis kocka, több növény már bántaná a szemem, hagyom, hogy a jelenlegiek kibontakozzanak.

Egy-két aktuális fotó:

72808

72809

72810

Szóval, én azt gondolnám, hogy a tápozással lesz valami kis gubanc, de még nem igazán tudom, hogy hogyan és mint kellene variálni rajta. Ugyebár, a zöld és a sárga táp szinte ugyan az, a különböző elemekből is ugyan annyi van bennük, azzal a különbséggel, hogy a zöldben van foszfát+nitrát+ammonium.

A zöldet a sok növényes akváriumokhoz javasolja a gyártó, viszont a kis kockámban nincs annyi élőlény, ami például a szükséges foszfátot pótolni tudja, ami macroelem, és az összes többi tápban napi szinten javasolt az adagolás. Ezért adagolok abból 2x1ml-t, a sárgából pedig 1x1ml hetente.

@Molnár Máté, te ennek a tápnak nagy szakértője vagy, esetleg valami javaslat?

Egyébként a garnélák rendben vannak, vedlenek, nőnek, melóznak... néha elkezdenek izomból úszkálni, de elhullás vagy egyéb probléma nincs szerencsére. A sünik és a neocaridinák is rendben, csak az a fránya alga...

72815

Köszi mindenkinek előre a segítséget, és azt is, ha benéztél :)
 
Nekem ugy tunik ott a legszorosebb az ag ahol kozvetlenul a vilagitas alatt van. Lehetseges?
A kek az tuti kek? Szaglik is?
 
Ranezesre hasonlit a kekzold algara, de annak jellegzetes szuro szaga van. Probald meg fulpuci palcikaval leszedni es megszaglaszni. Nekem a wabimban volt es hatarozott eros szaga van.
A feny athelyezesevel probalkoznek eloszor, ill. a vilagitasi ido csokkentesevel. Sajnos a tapozashoz nem konyitok. Jojjenek az okosabbak!
 
Megszaglásztam, bár sok nem ragadt rá a fülpiszkálóra és nem éreztem különösebben büdinek... bár dohányzom egy jópár éve, lehet hogy kicsit tompult a szaglás... megpróbálok majd leszippantani egy nagyobb darabot.

Igazából lehet hogy lámpát kéne cserélnem.. :/ nem dimmelhető, 10w, és csak hideg fehér ledezésű..
 
Megszaglásztam, bár sok nem ragadt rá a fülpiszkálóra és nem éreztem különösebben büdinek... bár dohányzom egy jópár éve, lehet hogy kicsit tompult a szaglás... megpróbálok majd leszippantani egy nagyobb darabot.

Igazából lehet hogy lámpát kéne cserélnem.. :/ nem dimmelhető, 10w, és csak hideg fehér ledezésű..
Ennyire nem tud szaglas megtompulni... :ROFLMAO:
 
Sziasztok!

Azt hiszem, hogy egy kis szakmai segítségre szorulok alga fronton. Szóval, valahogy nagyon nehezen szabadulok a fonal algától, sajnos ecsetem is van, és a kékalga is visszatér. Hosszú ideje keresem az okát, de még nem jutottam düllőre.

Hogy ne kelljen visszatekerni a technikai részhez, gyorsan lepötyögöm a fontosabb dolgokat. Szűrés: eheim 2213 full biorio töltettel, szivacs előszűrővel, +100ml Seachem Purigen. 10w hideg fehér led lámpicsek, napi 7óra világítási idővel. Amazonia light talaj. Tropica zöld és narancssárga tápjai, heti 3 ml 2 adagban, szerdán 1ml zöld, vasárnap vízcsere után 1 ml zöld 1 ml narancssárga. Bruttó 30l (nettó 26-27). 2018 november 16.-a óta üzemelünk, a hőfok stabilan 23-24 fok között.

A növények hiánytüneteket nem produkálnak, szépek.. egyik sem fonnyad, így arra következtetek, hogy valami sok.

2019.02.03.-án, tápozás után 2-3 órával a következő paramétereket mértem:

Tds: 196
Ph: 6,2
Kh: 2-3
Gh: 6
Fe: 0,1 - 0,2
Po4: 0,05
K: 10-15
No3: 1
No2: <0.02
Nh4: 0,1

Igaz, nem mai mérés, de azóta szinte semmi nem változott, az értékek valószínű hozzávetőlegesen ugyan ezek.

Az akva legrondább része.
View attachment 72806

Ez a rész sajnos folyamatosan ilyen. Ez van szembe a poppyval, és a napokban újra kihajtott rajta a fonal alga.

Itt pedig a kibontakozó kékalga. Folyamatosan takarítom, de valamiért szeret nálam lenni.

View attachment 72807

Igyekeztem a tanácsokat megfogadva, még több növényt beültetni, hogy ezzel is gátoljam az algásodást, de azt érzem, hogy megtelt a kis kocka, több növény már bántaná a szemem, hagyom, hogy a jelenlegiek kibontakozzanak.

Egy-két aktuális fotó:

View attachment 72808

View attachment 72809

View attachment 72810

Szóval, én azt gondolnám, hogy a tápozással lesz valami kis gubanc, de még nem igazán tudom, hogy hogyan és mint kellene variálni rajta. Ugyebár, a zöld és a sárga táp szinte ugyan az, a különböző elemekből is ugyan annyi van bennük, azzal a különbséggel, hogy a zöldben van foszfát+nitrát+ammonium.

A zöldet a sok növényes akváriumokhoz javasolja a gyártó, viszont a kis kockámban nincs annyi élőlény, ami például a szükséges foszfátot pótolni tudja, ami macroelem, és az összes többi tápban napi szinten javasolt az adagolás. Ezért adagolok abból 2x1ml-t, a sárgából pedig 1x1ml hetente.

@Molnár Máté, te ennek a tápnak nagy szakértője vagy, esetleg valami javaslat?

Egyébként a garnélák rendben vannak, vedlenek, nőnek, melóznak... néha elkezdenek izomból úszkálni, de elhullás vagy egyéb probléma nincs szerencsére. A sünik és a neocaridinák is rendben, csak az a fránya alga...

View attachment 72815

Köszi mindenkinek előre a segítséget, és azt is, ha benéztél :)

Hello,
a cyano-nak jellegzetes büdös szaga van, azt éreznéd.
Ahogy Zuzmi is írta.
Úgy emlékszem a 30-as kockámban nálam is volt ilyesmi az elején, de a carbó+ rendszeres vízcsere + visszadimmelt fény megoldotta.
A vízparaméterek egyébként irigylésre méltóak, a tds kivételével crs-eknek is megfelelő lenne.
 
Back
Oldal tetejére