• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pride Land

Luna

Főkertész
Pride Land

Ha láttátok Az Oroszlánkirály című Disney rajzfilmet, valószínűleg Ti is tudni fogjátok, miért is kapta az akvárium a Pride Land, azaz Büszke Birtok nevet.

Lássuk az akvárium adatait:

Méret: 7 liter, azaz 30x18x14 (hossz x magasság x mélység)
Szűrés: Eheim 2032 Ecco Pro 130
Világítás: Arcadia Arc Pod 11 w
Tápozás: ADA Brighty-K, ADA Green Brighty Step 1, Easy Carbo
Aljzat: Apró szemű bazalt
Dekoráció: Seiryu kövek
Növények: Echinodorus tenellus, Limnophila aquatica, Microsorum pteroptus, Microsorum pteroptus „Windeløw”

Az akvárium kb. 2010. január 13, a névnapom környékén indult, ezután nem sokkal azonban volt egy csúnya algabumm, melyet a Black out kezelés és az Easy Carbo adagolása nagyjából visszaszorított. Sajnos még most is akad valamennyi, de már nem vészes.

És a képek:

Szemből:
SSA40019-1-1.jpg

Egy részlet:
SSA40031-1.jpg

Oldalról:
prideland-1.jpg

Igazából nem gondoltam túlzottan komolyan ezt az akváriumot, csak már hiányzott, hogy zöldüljön valami a szobában. Az eredmény egy tul.képp low-tech akvárium, de azért öröm ránézni. Remélem szépen folytatja a fejlődést a továbbiakban is...

(És igen, a szekrényt épp tervezem lecserélni... :D)
 
Nagyon tetszik. Már vártam hogy mikor mutatod meg :) Tetszenek az ilyen low tech egyszerű akik :) Az utolsó kép meg különösen :thumbup: Csak így tovább.
 
7 liter?! Sokkal nagyobbnak tűnik. :clap: A kő-elrendezés nagyon jó. A bal elülső kő lehetne picit hagsúlyosabb esetleg, hogy a páros kő-szám ne játsszon és meglegyen a hármas feeling. Gratula!
 
Köszönöm mindenkinek, nagyon jól esik ezt hallani tőletek!

Key: Te csak két követ látsz, mert a tenellus elbújtatta a kisebbeket. :) Egyébként összesen 5 kő van benne. Ezért is lenne jobb valamilyen alacsonyabb előtéri növény, de majd legközelebb. :)

Még egyszer nagyon köszi mindenkinek. :mrgreen:
 
Előfordulhat, hogy valamin áltsiklottam, de ha ez low tech, akkor mi a high tech? :) 11 watt és 500lph 7 literre szerintem nem is olyan rossz :lol:
Egyébként meg gratulálok, Luna! Gyönyörű az akvárium, már én is nagyon vártam. Csak így tovább ;)
 
Köszönöm. Annyiból low-tech, hogy co2 még nincs hozzá, és nem éppen egy profi talajt használtam, táptalaj sincsen. Majd legközelebb. Meglátjuk mit tudok még ebből kihozni...
 
Tényleg nagyobbnak tűnik, mint 7 liter, gratula hozzá. Kíváncsi leszek mit fogsz még kihozni belőle.
 
N-dee said:
Kíváncsi leszek mit fogsz még kihozni belőle.

Akkor már ketten vagyunk. :mrgreen:

---

Most a hétvégén egyedül hagytam szegényt 3 napra, úgyhogy anyukám bohóckodhatott a tápozással, kicsit aggódtam is, hogy mi fog várni, amikor hazaérek... :D Jelen pillanatban azt sajnálom, hogy nem volt kéznél több aljzat, mert akkor egész más lenne a hatása az egésznek, legszívesebben már most szétkapnám, de még megvárom azért amíg beérik. Egy biztos, én leragadtam az Iwagumi vonalon, és ez már így is marad...

A stemek úgy néz ki szépen nődögélnek, már nagy többségben átcserélődtek submers-szé, pedig aggódtam, hogy nem bírják majd tovább az algák miatt, mert épp akkor váltották a leveleiket. Kicsit kezdek türelmetlen lenni, bokrokat akarok! :D A tenellus érdekes módon könnyebben átvészelte az algabumm-ot, szépen fejlődik, meg is dícsértem... :D

A nyártól már előre félek, kb napi fél-1 liter párolog el már most az akváriumból... :? Mondjuk mivel élőlényt nem tervezek egyelőre (maximum később egy Betta splendens), nem fog gondot okozni akár a napi vízcsere sem, remélem a bacik sem szenvedik meg különösebben majd ezt az időszakot...
 
Grat jó kis aki. A türelem bokrokat terem. :p Kíváncsi vagyok a Limnophila hogyan fogja bírni a vágást, formázást.
 
Hétfőn úgy néz ki új lakóval gazdagodik az állatparkom, méghozzá egy Bettával, ha találok szépet. Az elmúlt napokban visszavettem a túladagolt Easy Carbo adagból, most normál mennyiségben adagolom, egyelőre úgy néz ki, hogy nem tolja vissza a ronda fejét az alga... Kop-kop-kop...

Bohóckodtam ma egy kicsit a kompakt géppel, és rájöttem, hogy a barna csigák egy valamire jók: nem szaladnak el túl gyorsan mikor az ember lánya fotózná őket... :D Az Easy Carbo hatására a legtöbb kipusztult, már csak ez az egy van, ennek is szegénynek foltos a háza...

Úton hazafelé:
biga.jpg

Sorry a foltos üvegért, ez is csak a monitoron látszott... :oops:
 
Jópofa. Nekem is volt pár db ilyenek aztán felszívódtak. Ugyanilyen foltosak voltak :) Reméljük az alga nem tér vissza :)
 
Planorbis néven keresgéljetek utánuk. Barnacsiga a magyar neve. Ha kihal akkor valamilyen más élőlény tehet róla. Eleszi előle az eleséget, stb. Az a jó ha foltos a háza. Ilyen méretben ilyennek kell lennie. Viszont vigyázzatok vele, mert nagyon szapora és seperc alatt ellepi az akváriumot. Úgy tudom még magában is szaporodik. Ha túl sok lesz belőle kárt tehetnek a növényekben (nálam ez történt korábban). A petit nehéz eltávolítani, mert nagyon odatapadnak mindenhez és eleinte teljesen átlátszó mint a víztiszta üveg.
 
Ismerem sajnos... :( Más élőlény nem tehet róla, mert nincs. :) Amíg túladagoltam az Easy Carbo-t poytogtak, mint az őszilégy. :twisted:
 
Ez az egy csiga az, ami nálam csak növényt rágott, algát nem evett. Örülj neki, hogy ez az egy maradt. Mondjuk én ezt is kivágnám, mint... :)
 
Kis helyzetjelentés:

Körülbelül egy hete leváltottam a Green Brighty STEP 1-et STEP 2-re, ez alatt az idő alatt annyi fejlődés volt szemmel látható, hogy a növények enyhén megindultak felfelé, aminek a stemeknél már éppen ideje is volt. Ez viszont a tenellus esetében nem annyira tetszik. Látok néhány új hajtást is, de nem számottevő a mennyiségük az eddigiekhez képest. Töröm a fejem, hogy az eddigi 4 órás világítási időtartamot merjem-e növelni 5, esetleg 6 órára... Ehhez azért CO2 nélkül kell némi bátorság is... :D

Nem olyan régen értem haza a halastól az új zsákmánnyal, itt még beszoktatás alatt, zacskóban:

betta.jpg

És egy kis hangulat fotó a zen-sarkomról ;) :

room.jpg
 
Jól néz ki a kép :) Sokkal nagyobbnak tűnik min 7 liter. Remélem a betta jól fogja érezni magát az akiban :) és hogy az alga messziről elkerül ;) Nyáron mi lesz az akival? :?
 
Szia Luna!

Gratula az akidhoz! A kövek elrendezése nagyon jó,tényleg nem mondja meg senki,hogy 7 liter. :shock: Viszont a növények nem nőnek majd túl nagyra?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére