• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pozitív élmények

tsokee

Kertész bálvány
Sziasztok,

Keresgéltünk, de nem találtunk hasonló topicot, ha mégis lenne, kéretik áthelyezni. :)
Arra gondoltunk, jó lenne egy ilyen is, ahol megoszthatnánk egymással azokat a dolgokat, amik kellemes élményt jelentenek a szürke mindennapokban, legyen az akármilyen jelentéktelennek tűnő történés, de ha az embert pozitívan érinti, jó érzéssel tölti el, akkor miért ne? Elsősorban akvarisztika témában, de persze majd ahogy alakul, vagy van-e egyáltalán igény rá.

Kezdenénk is egy tegnapi (vagyis mivel éjjel 1 körül találkoztunk, akár mai is lehet) élménnyel. Nagyon nagy pozitív csalódás volt, amit az egyik akvakertész kolléga okozott. @Keinrath Adrian feldobta a garnéla topicban az akciós vásárlási lehetőséget pár hete, és annyira segítőkész volt egész végig (rendelés intézése lista alapján, egyeztetés a bolttal stb.) teljesen ismeretlenként, ami elég ritka manapság. Összehangolta más rendeléssel, így csökkentve a szállítási költséget, és még Magyarországra is elhozta, közben folyamatosan értesített a fejleményekről. Szóval nagyon köszönjük még egyszer és örülünk, hogy megismerhettünk személyesen is, még ha csak pár perce is.

Egy sötét titkos találkahelyen összejött rögtönzött kis akvakertész minimeet-en, paparazzi fotó is készült, ahogy a dealer osztogatja a cuccost a kíváncsi fogyasztóknak. :snaphappy:
IMG_20180330_004838.jpg

Ez a pozitív kisugárzás egyébként az egész fórumra is igaz, nem találkoztunk még egy ilyen közösséggel, ahol ennyi segítőkész ember lett volna. Talán @Meskó említette egy korábbi postjában, hogy 1 év alatt több emberrel ismerkedett meg, mint az elmúlt tizenX évben összesen. Ugyanezt mondhatjuk el mi is, és ezekre is vonatkozik a pozitív élmény. Röviden, köszi szépen a fórumnak is, hogy a lehetőséget és a közösséget összehozta. (y)
 
Felnőtlen örömet okoz a tapasztalat és a tudat, hogy amatőr kezdőként elég csak ezen az oldalon elvegyülni, kérdezni és figyelni. Szerintem nem vagyok egyedül azzal a tudattal, hogy egy ilyen sok változós egyenletet, mint az akvárium érzékeny ökoszisztémája, lassacskán már hibák nélkül tudok üzemeltetni. Enélkül akár (akváriummal a kezemben) fejjel is rohanhatnék a falnak.
Köszönöm, Akvakertész.hu!
 
Sziasztok,

Akkor én is megragadnám a szót, azaz írok pár sort én is, hisz vannak dolgok, amik mellett nem lehet csak úgy elmenni. Én még új tagnak számítok, év elején regisztráltam be ide, egyik jó barátom @farkasgbr említette meg ezt a fórumot, illetve sok segítséget is kaptam tőle! Még belső szűrőt is akart adni nekem (eheim), illetve növényeket is, de nem éltem a lehetőséggel. Majd legközelebb :)
Mindenképpen orange sakurákat szerettem volna, ezért segítségemre sietett Niki és Attila @Luigi13 . Annyira segítőkész és jó emberek, hogy ritka az ilyen. Sőt, a ritkánál is ritkább :D Olvasták a naplómban, hogy a szűrőmre szeretnék kis garnélavédőt is tenni, ezért felajánlották, hogy elmennek érte a GA-ba, ha szeretném. Így, amikor elmentem hozzájuk a garnélákért, nem kellett még azért is külön elrohannom, nyugodt szívvel tehettem őket be az akváriumba. Kaptam ajándékba növényeket is. Sőt, mutattak egy növényt, aminél mondták, hogy ez nagyon jól mutatna az akváriumomban, ilyet nyugodtan szerezhetek majd. Mondtam, hogy tényleg szép, abban a pillanatban már nyúltak is volna az akváriumba, hogy adjanak abból is, de közöltem, hogy köszönöm szépen, már így is sokat kaptam, illetve helyem se marad az akváriumomban. Meg is jegyeztem, hogy ritkák már az ennyire segítőkész emberek, amire Attila csak annyit mondott, ugyan már, ez természetes, segítsék egymást az emberek, ahol tudják. Látszott, hogy komolyan is gondolja, nem csak úgy mondja. De nincs még vége a történetnek :D Amikor küzdöttem a hydra invázióval, felhívott és rengeteg tanáccsal is ellátott, arról nem is beszélve, hogy azok a tanácsok, amiket nekem mondott Attila és Niki, mind úgy működik, ahogy mondták. Nem csak az akváriumukon látszik a hozzáértés, hanem a szavuk járásában is ( latin növénynevek csak úgy repkedtek :) ). Én bátran ki merem jelenteni, hogy ennek a fórumnak egyik alappillérei ők, rengeteget lehet a hozzászólásiakból tanulni. Kívülállóknak lehet, hogy úgy tűnik, hogy nagyon fényezem őket, de csak tényeket közlök. Akik ismerik őket, tudják miről beszélek. Nem hagyhatom ki @Etele -t sem, hisz felajánlotta, hogy, ha mégse orange sakurákat szeretnék, akkor tud segíteni, ha akarom. Még egyszer köszönöm szépen a segítséget mind Nektek, illetve a többi segítőkész fórumtagnak is, akiket nem említettem meg!
 
Utoljára módosított:
2340C157-69C8-4CD2-B53C-E2C1B669B5E5.jpeg 83A7A693-C71F-4433-A0F1-69B129863364.jpeg @Luigi13 számára akár külön topikot is nyithatnánk, szerintem annyi hozzászólás érkezne Niki és Attila pozitív, segítőkész hozzáállásáról.
Nálam például nem működhetne lágyvizes akvárium, ha ők nem szállítanák nekem az RO vizet, bármikor is van rá szükségem!
Ezúton is hálásan köszönöm.
Akárcsak azt a tömérdek fajta buce kezdeményt, amit az átrendezés után kaptam és helyeztem el a fámon.
Amit @kmisi ajánlott fel és postázott el nekem csak úgy, sőt még ő örült, hogy lesz belőle valami és nem nála porosodik tovább!
De Henriktől sem tud senki olyat kérni, amit azonnal ne teljesítene önzetlenül.
@Jopet Dennerle lillyje a befolyóm, amit @Trappista hozott nekem házhoz.
@Zuzmitól kaptam aljzatnak maradék apróbb szemű Baikal kavicsot, mert az GA-ban már nincs.
@Dervis szerzeményéből kerül polifoam az irodai akvárium alá, amit Henrik “talált” otthon véletlenül az egyik polcán.;)
Meg tényleg sorolhatnám akár estig, mert ez valóban egy olyan közösség, ami ritka a mai világban, és nagyon jó, hogy van!
 
És akkor egy poszt ide is, mert valóban megérdemlik!

Nos, azért is csodálatos ez a közösség, mert @killer nélkül soha nem lett volna wabim, noha őrült lelkesedéssel vetettem bele magam egy kiállítás megszervezésébe, hogy minél többen élőben, testközelből megcsodálhassák ezeket a kis egyedi ékszerdobozokat.
Örök hála érte!:happy:

És végtelen öröm volt megismerkedni személyesen a hónap akváriumának legutóbbi nyertesével, @Gáncs Péterrel, aki önzetlenül vállalkozott a wabi eljuttatására hozzám.
Hihetetlen kedves, szerény és végtelenül intelligens fiatalembert ismerhettem meg a személyében.:)

Még egyszer köszönöm mindkettőjüknek!(y)
 
Csütörtökön újra meglátogatott az egyik helyi általános iskola csapata, a TISZKO (Tisztasági Kommandó), ami 10-13 éves gyerekekből áll.
Néhány évvel ezelőtt a gyerekek alapították azzal a céllal, hogy egyedülálló idős és beteg embereknek segítsenek kertjük, portájuk őszi tisztántartásáról.

Mind az udvaromat és az utcai árkot olyan patyolat tisztává varázsolták, hogy már-már azon voltam, levetett cipővel lépjek ki a lakásból. :D
Tudják, hogyha hozzám jönnek, akkor egy rendhagyó környezetismeret és biológia "óra" a jutalmuk: betekintést nyernek a halodámba. (Mint korábban megtudtam egyik tanáruktól, Gábor bácsitól, hogy egyedül nálam sosem kellett a gyerekeket emlékeztetni, hogy csacsogás közben járjon kezeikben a gereblye/seprű. Mielőbb látni szeretnék a halodát. Tavaly @Szépe Kálmán épp belefutott a halodai "tömegbe". :ROFLMAO:)

Korukat meghazudtoló kérdéseket tudnak feltenni, legyen szó garnéláról, halról, teknősről, növényről:
- Hogy lehet a Cory és az anci is páncélosharcsa, amikor annyira különböznek?
- Miért más a színe és mintája a Coryknak (C. aeneus, metae, pygmaeus)?
- Ha a lazac csapathal, a sügér miért nem az?
- Ha ő (Microsorum) nincs elültetve, mint a többi, ő hogy jut táplálékoz?
- Akkor a Balatonnál a Zala és a Sió olyanok, mint a szűrőd, szóval pucolják a Balcsit?
És az örök kedvencem, amikor csoportosan eltátják a szájukat, és "Nahát!"-oznak, amikor meglátják a "gyöngysort". Szóval a fotoszintézis a helyére kerül, és nem egy absztrakt marad a tény, hogy a növények oxigént termelnek. :)

A végén mindig mindenki telójával kell, hogy készüljön egy csoportkép. Ez az idei:
TiszKo 2019y11m14d.jpg

Megvallom, hogy a halodai túra utáni csillogó szemek számomra a többet érnek, mint a köszönömök.
 
Markus Taubert: Die kunst des Aquascapings címmel megjelent egy e-könyv, melynek a hétvégén megkaptam egyik tiszteletpéldányát.:)
Persze volt ennek előzménye, ezt osztanám meg veletek.
Egy éve kaptam egy emailt egy akkor 22 éves német sráctól, hogy tetszett neki egy akváriumom az AGA akkori versenyén, persze helyezést nem értem el vele. Elmesélte, hogy szeretne írni egy könyvet az aquascapingről és ehhez használná a képem, küldött szerződést is erről, majd kérte küldjem át neki eredeti méretben a fotót. Úgy gondoltam, hogy nem azt a konkrét képet küldöm el neki, akkor már rég nem tetszett az a fotó, hanem felajánlom neki az összes flickre feltöltöttet, hadd bogarásszon kedvére. Maximálisan lenyűgözött az, hogy valaki ilyen fiatalon erre vállakozik.
Hihetetlen de elkészült a könyv 100 oldalasra sikeredett, az amanói filozófiától indul és az akvárium képének formázásáról szól, stílusokról, látványtervezésről, akvárium fotózásáról, stb. Nem említi a technikai felszereléseket, növényeket, alapanyagokat, csak az elrendezésről szól, nem speciálisan a versenyzésről.
Nagyon sok kép szerepel az oldalakon, mindegyik alatt a készítő neve olvasható, szinte mindegyik versenyt nyert, ismert akvárium és a hozzájuk tartozó ismert alkotóval. Lapozgattam oldalról oldalra, milyen nívós társaságba kerültem, gondoltam majd a végén lesz valami feltörekvő szánalom kategória, ahol szerepelek, de nem: beszórva a nagyok között ott van hat képem, három teljes akvárium, három részlet. A képeim alatt pedig magyarázat pl. a kontrasztra a formákra stb.
Nagyon fura érzés, pozitív élmény mindenképpen.:) (A könyvet egy terjesztőn keresztül árulja, ezért nem mutathatom meg)
 
Utoljára módosított:
Markus Taubert: Die kunst des Aquascapings címmel megjelent egy e-könyv, melynek a hétvégén megkaptam egyik tiszteletpéldányát.:)
Persze volt ennek előzménye, ezt osztanám meg veletek.
Egy éve kaptam egy emailt egy akkor 22 éves német sráctól, hogy tetszett neki egy akváriumom az AGA akkori versenyén, persze helyezést nem értem el vele. Elmesélte, hogy szeretne írni egy könyvet az aquascapingről és ehhez használná a képem, küldött szerződést is erről, majd kérte küldjem át neki eredeti méretben a fotót. Úgy gondoltam, hogy nem azt a konkrét képet küldöm el neki, akkor már rég nem tetszett az a fotó, hanem felajánlom neki az összes flickre feltöltöttet, hadd bogarásszon kedvére. Maximálisan lenyűgözött az, hogy valaki ilyen fiatalon erre vállakozik.
Hihetetlen de elkészült a könyv 100 oldalasra sikeredett, az amanói filozófiától indul és az akvárium képének formázásáról szól, stílusokról, látványtervezésről, akvárium fotózásáról, stb. Nem említi a technikai felszereléseket, növényeket, alapanyagokat, csak az elrendezésről szól, nem speciálisan a versenyzésről.
Nagyon sok kép szerepel az oldalakon, mindegyik alatt a készítő neve olvasható, szinte mindegyik versenyt nyert, ismert akvárium és a hozzájuk tartozó ismert alkotóval. Lapozgattam oldalról oldalra, milyen nívós társaságba kerültem, gondoltam majd a végén lesz valami feltörekvő szánalom kategória, ahol szerepelek, de nem: beszórva a nagyok között ott van hat képem, három teljes akvárium, három részlet. A képeim alatt pedig magyarázat pl. a kontrasztra a formákra stb.
Nagyon fura érzés, pozitív élmény mindenképpen.:) (A könyvet egy terjesztőn keresztül árulja, ezért nem mutathatom meg)

Gratu hozzá. 👍 Mindig jó olvasgatni ilyesmit. Egy csomó munkát beletettél az akváriumba, a fotózás részébe legalább annyit. Jó, hogy ezek valamilyen formában visszaköszönnek. Remélem egyszer megsasolhatjuk. 👍
 
Markus Taubert: Die kunst des Aquascapings címmel megjelent egy e-könyv, melynek a hétvégén megkaptam egyik tiszteletpéldányát.:)
Persze volt ennek előzménye, ezt osztanám meg veletek.
Egy éve kaptam egy emailt egy akkor 22 éves német sráctól, hogy tetszett neki egy akváriumom az AGA akkori versenyén, persze helyezést nem értem el vele. Elmesélte, hogy szeretne írni egy könyvet az aquascapingről és ehhez használná a képem, küldött szerződést is erről, majd kérte küldjem át neki eredeti méretben a fotót. Úgy gondoltam, hogy nem azt a konkrét képet küldöm el neki, akkor már rég nem tetszett az a fotó, hanem felajánlom neki az összes flickre feltöltöttet, hadd bogarásszon kedvére. Maximálisan lenyűgözött az, hogy valaki ilyen fiatalon erre vállakozik.
Hihetetlen de elkészült a könyv 100 oldalasra sikeredett, az amanói filozófiától indul és az akvárium képének formázásáról szól, stílusokról, látványtervezésről, akvárium fotózásáról, stb. Nem említi a technikai felszereléseket, növényeket, alapanyagokat, csak az elrendezésről szól, nem speciálisan a versenyzésről.
Nagyon sok kép szerepel az oldalakon, mindegyik alatt a készítő neve olvasható, szinte mindegyik versenyt nyert, ismert akvárium és a hozzájuk tartozó ismert alkotóval. Lapozgattam oldalról oldalra, milyen nívós társaságba kerültem, gondoltam majd a végén lesz valami feltörekvő szánalom kategória, ahol szerepelek, de nem: beszórva a nagyok között ott van hat képem, három teljes akvárium, három részlet. A képeim alatt pedig magyarázat pl. a kontrasztra a formákra stb.
Nagyon fura érzés, pozitív élmény mindenképpen.:) (A könyvet egy terjesztőn keresztül árulja, ezért nem mutathatom meg)
Főhajtás közepette küldöm giga gratumat @matrai 🤗
Kétnyelvű a kiadvány (angol), vagy "csak" német a szöveges rész?
 
Markus Taubert: Die kunst des Aquascapings címmel megjelent egy e-könyv, melynek a hétvégén megkaptam egyik tiszteletpéldányát.:)
Persze volt ennek előzménye, ezt osztanám meg veletek.
Egy éve kaptam egy emailt egy akkor 22 éves német sráctól, hogy tetszett neki egy akváriumom az AGA akkori versenyén, persze helyezést nem értem el vele. Elmesélte, hogy szeretne írni egy könyvet az aquascapingről és ehhez használná a képem, küldött szerződést is erről, majd kérte küldjem át neki eredeti méretben a fotót. Úgy gondoltam, hogy nem azt a konkrét képet küldöm el neki, akkor már rég nem tetszett az a fotó, hanem felajánlom neki az összes flickre feltöltöttet, hadd bogarásszon kedvére. Maximálisan lenyűgözött az, hogy valaki ilyen fiatalon erre vállakozik.
Hihetetlen de elkészült a könyv 100 oldalasra sikeredett, az amanói filozófiától indul és az akvárium képének formázásáról szól, stílusokról, látványtervezésről, akvárium fotózásáról, stb. Nem említi a technikai felszereléseket, növényeket, alapanyagokat, csak az elrendezésről szól, nem speciálisan a versenyzésről.
Nagyon sok kép szerepel az oldalakon, mindegyik alatt a készítő neve olvasható, szinte mindegyik versenyt nyert, ismert akvárium és a hozzájuk tartozó ismert alkotóval. Lapozgattam oldalról oldalra, milyen nívós társaságba kerültem, gondoltam majd a végén lesz valami feltörekvő szánalom kategória, ahol szerepelek, de nem: beszórva a nagyok között ott van hat képem, három teljes akvárium, három részlet. A képeim alatt pedig magyarázat pl. a kontrasztra a formákra stb.
Nagyon fura érzés, pozitív élmény mindenképpen.:) (A könyvet egy terjesztőn keresztül árulja, ezért nem mutathatom meg)
Nekem is irt tavaly,es iden is,de elfelejtettem irni neki
 
Nekem is irt tavaly,es iden is,de elfelejtettem irni neki
Bizti, hogy elfelejtetted? Bocsi @kuchi , de úgy gondolom, nem ártana kicsit komolyabban venned másokat, még akkoris, ha nincs hűdenagy nevük.
Drukkolj, hogy harmadszorra is írjon, mert két sikertelen próbálkozás után könnyen lexarhat. És mit szépítsem, joggal.
Most az a minimum, hogy válaszolsz, hogy 1001 bocsánat, meg miegymás, de marhára gratulálsz a könyvéhez. Akkor még lehet esélyed a következő könyvben.
 
Gratu hozzá. 👍 Mindig jó olvasgatni ilyesmit. Egy csomó munkát beletettél az akváriumba, a fotózás részébe legalább annyit. Jó, hogy ezek valamilyen formában visszaköszönnek. Remélem egyszer megsasolhatjuk. 👍
Köszönöm Viktor, de a gratuláció inkább a szerzőt illeti, szerintebb az nagyobb munka volt, a bekerülésemet inkább a többiek passzivításának köszönhetem.:)
Véletlenül pont itt nyílt ki a könyv?:)
Létezik olyan hely, ahol magyar lakcímmel meg lehet venni?
Sajnálom, semmit nem tudok róla.:(
Főhajtás közepette küldöm giga gratumat @matrai 🤗
Kétnyelvű a kiadvány (angol), vagy "csak" német a szöveges rész?
Köszönöm, tolmácsolom a gratulációd Markusnak.;) Csak német, nem tudom tervez-e a jövőben más nyelvű változatot is.:unsure:
Nekem is irt tavaly,es iden is,de elfelejtettem irni neki
A könyv utolsó oldalán van egy névsor, felette a felirat: "Akiknek nem köszönöm, mert nem válaszoltak". :p:D
 
Back
Oldal tetejére