• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

Kezd beindulni a HC-m. Egy nagyon picit algásodik is, hétvégén levágom a csúnya részeket.
View attachment 153237
Kiszedtem a pinnatifidák 2/3-át, elképesztő milyen ütemben nő ez a növény..
View attachment 153236
Mohát is nyírni kéne már. o_O✌️
Hátöööö, akárhogy nézem, nem elég rút ez az akva. 🧐
Ha még a pázsit is beindul, lécci küldjél repülősót, mert el fogok ájulni. 🙃
 
Mohát is nyírni kéne már. o_O✌️
Ricciával bánj nagyon gondosan, állítólag a kis szálai mindenhová beeszik magukat, kiirthatatlan az akvából.
Nekem a középső fa lombkoronája még nem túl dús, bár valóban a pár nappal korábbi képen volt az ideális (és tényleg van különbség!). Viszont nekem hiányzik az első fákról is a hasonló lombkorona, főleg a baloldalról. Tudom, hogy ágak hiányában nehéz, de szerintem próbáld azt is valahjogy mohásítani, ha más nem, újabb gallyak behelyezésével.
Amúgy nagyon pöpec az akva 👍 , a legközelebbi fotót szemből szeretném látni, ahogy korábban is fotóztad ;)
 
Ricciával bánj nagyon gondosan, állítólag a kis szálai mindenhová beeszik magukat, kiirthatatlan az akvából.
Tanusíthatom.
Egy nyavajás túlélő
Az elején én is szívtam vele, de mióta lehálóztam, tudja hol a helye. Tetszik az élénk zöld színe, feldobja az akvát.

Viszont nekem hiányzik az első fákról is a hasonló lombkorona, főleg a baloldalról.
Ott pinnatifida lesz, plusz a kezdetek óta nő rajta riccardia és fissi, csak ezek lassabbak mint a christmas, idő kell neki.

a legközelebbi fotót szemből szeretném látni
Lesz olyan is, csak jobb szeretem más más szögből mutatni, hogy ne legyen olyan unalmas

nem elég rút ez az akva. 🧐
nagyon pöpec az akva 👍
Köszi, még 1-2 rescape és belerázkódok a hobbiba! ;) ✌️
 
nekem hiányzik az első fákról is a hasonló lombkorona, főleg a baloldalról. Tudom, hogy ágak hiányában nehéz, de szerintem próbáld azt is valahjogy mohásítani, ha más nem, újabb gallyak behelyezésével.

Ott pinnatifida lesz, plusz a kezdetek óta nő rajta riccardia és fissi, csak ezek lassabbak mint a christmas, idő kell neki.

Nyomtam egy kis vizuális rásegítést :)

IMG_20210811_204752.gif
 
Lassan 2 hete nem posztoltam, nem véletlenül, nyáron kicsit háttérbe szorul a hobbi. A vízcserék is ki-ki maradnak, üveget meg nem tudom mondani mikor pucoltam utoljára. Kicsit be is köszönt az ecset a frontüvegnél talajközelben. Carbozom, talajporszívózás stb. Amano garnikat is kéne már venni, mert csak 2 db van. A ricciat is meg kéne már nyírni. A pogok is túl magasak már. Hétvégén megint elutazunk, utána 2 meccs a Puskásban... Talán szeptember végén lesz rá időm... 😅 🤦‍♂️

IMG_20210826_211219.jpg
Annyira lusta vagyok, hogy még a ventit se szedtem le, pedig már egy hete 24 fokon pörög az akva nélküle. 😬✌️
 
Lassan 2 hete nem posztoltam, nem véletlenül, nyáron kicsit háttérbe szorul a hobbi. A vízcserék is ki-ki maradnak, üveget meg nem tudom mondani mikor pucoltam utoljára. Kicsit be is köszönt az ecset a frontüvegnél talajközelben. Carbozom, talajporszívózás stb. Amano garnikat is kéne már venni, mert csak 2 db van. A ricciat is meg kéne már nyírni. A pogok is túl magasak már. Hétvégén megint elutazunk, utána 2 meccs a Puskásban... Talán szeptember végén lesz rá időm... 😅 🤦‍♂️

View attachment 153756
Annyira lusta vagyok, hogy még a ventit se szedtem le, pedig már egy hete 24 fokon pörög az akva nélküle. 😬✌️
Pacek. Nekem a pinnatifida egy kicsit fura oda, de nagyon tetszik az egész :)
 
pinnatifida egy kicsit fura oda
Jogos, azt kifelejtettem a listáról, azt is nyírni kéne már. Annak az ágnak amúgy a fa mögött kéne nőnie, de nem hogy ilyen finomhangolásra, néha vízcserére se jut idő.
A diffi is csak dísznek van benne. 😀
Az jól működik, csak a DC-t nem vettem ki vagy 2 hete és van egy filmréteg rajta ami miatt nem mutatja az aktuális értéket, de a co2 rendben van, szépen bubizik minden nap végére. ;)
IMG_20210823_212046.jpg
 
Jogos, azt kifelejtettem a listáról, azt is nyírni kéne már. Annak az ágnak amúgy a fa mögött kéne nőnie, de nem hogy ilyen finomhangolásra, néha vízcserére se jut idő.
Hát le a kalappal tényleg, hogy ilyen patika állapotban tartod :) Jó látni ilyen részletgazdag naplózott művet is. nekem se tehetségem se indíttatásom ehhez, de nézni azt tudom 🤣
remélem jövőre már tényleg összejön egy nevezés is neked :) (mintha valami ilyesmit írtál/mondtál volna)
 
Ha már felugrottam a meccs miatt Pestre, kibővítettem az amano csapatomat 2-ről 10 főre, és az amandák is újra 20-an vannak. Mindegyik túlélte az utat, hála a gondos GA-s csomagolásnak. 😉 Végül @czegebi 30x30-as kocka optija nálam kötött ki. Köszi @kunakos ,hogy sikerült összehoznunk az átadást! Valamikor ősszel fog csak indulni a projekt, de az biztos hogy lávaköves szigetet akarok fák nélkül és egy bettát bele. Van egy Eheim Classic 150-esem, meg egy üveg poppy is akad valahol a pincében. :sneaky: ✌️
IMG_20210903_112636.jpg
 
Utoljára módosított:
Ha már felugrottam a meccs miatt Pestre, kibővítettem az amano csapatomat 2-ről 10 főre, és az amandák is újra 20-an vannak. Mindegyik túlélte az utat, hála a gondos GA-s csomagolásnak. 😉 Végül @czegebi 30x30-as kocka optija nálam kötött ki. Köszi @kunakos ,hogy sikerült összehoznunk az átadást! Valamikor ősszel fog csak indulni a projekt, de az biztos hogy lávaköves szigetet akarok fák nélkül és egy bettát bele. Van egy Eheim Classic 150-esem, meg egy üveg poppy is akad valahol a pincében. :sneaky: ✌️
View attachment 154162
Bezzeg hozzám nem jöttél be garnikért...
 
Ádám, nagyon el vagy veszve. Ez nem vall rád. Mi újság akvakertész fronton? 🙂
Köszi a kérdést, ami amúgy teljesen jogos. 😬
A fejembe vettem, hogy még idén le akarom rakni a felső fokot németből, így az amúgy is zsúfolt hétköznapokba beleerőszakoltam 5x2 óra intenzív nyelv sulit. Az a jó benne, hogy 90%-ban fizeti az állam, a rossz, hogy hétvégére hulla vagyok, és ezt az akvárium bánja. :confused:
Viszont pénteken elmarad az óra, és a melóban is van annyi plusz órám, hogy az egész napot le tudom csúsztatni, úgyhogy hétvégén jövök majd képekkel mire jutottam! ;)✌️

* ja, és a hétvége alatt ezt a hétvégét értem, ez nem olyan @Verhó -s majd hétvégén duma! 😅😉
 
Back
Oldal tetejére