• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

Vedd le a nyomást nullára, aztán próbáld meg, aztán add rá, és nézd a különbséget.
Van még ebből a csőből pár méter, nyomtam a sima üreset, meg kb. minden nyomás értéken a rendszert. Nem éreztem különbséget. Szinte össze tudom érinteni a két belső oldalt az összes variációban.
Az ADA csövet viszont nem, az meg sem mozdul :)
Akkor azt hiszem ebből csere lesz!

Kösz mindenkinek!
 
Nyomás a csőben viszont ugyebár az ellenállás miatt tud kialakulni. A NEO diffúzornál mit tapasztalsz, amikor megnyomod a csövet? Változik a buborékozása? Nem lehet, hogy vele van a baj?
Eddig erre nem gondoltam, ha megnyomom a csövet, egy rövid időre lelassul a bubiszám, aztán fokozatosan visszaáll.

* ADA Superge-ben is ázott már, és amúgy szépen porlaszt.
 
Múlt héten mikor bent voltam az akvarisztikai boltban épp nem volt nekik pogostemon helferiük. Kifelé menet megállított egy hölgy, hogy neki egy csomó van az akváriumában, beszélgettünk, és kiderült 5 perc sétára lakik tőlem. Pedig a bolt ahol összefutottunk a város másik végében van.
Ma kutyasétáltatás közben elugrottam hozzá.
IMG_20210613_201545.jpg
Floki azt hiszi jutifalat van a kezemben, ilyenkor jön szépen láb mellett folyamatos szemkontakttal... 😅
IMG_20210613_201920.jpg
3 €-t egész jó vétel volt.
Azt hiszem még ma be fogom ültetni. :sneaky:
 
Múlt héten mikor bent voltam az akvarisztikai boltban épp nem volt nekik pogostemon helferiük. Kifelé menet megállított egy hölgy, hogy neki egy csomó van az akváriumában, beszélgettünk, és kiderült 5 perc sétára lakik tőlem. Pedig a bolt ahol összefutottunk a város másik végében van.
Ma kutyasétáltatás közben elugrottam hozzá.
View attachment 150387
Floki azt hiszi jutifalat van a kezemben, ilyenkor jön szépen láb mellett folyamatos szemkontakttal... 😅
View attachment 150388
3 €-t egész jó vétel volt.
Azt hiszem még ma be fogom ültetni. :sneaky:
Szép növényhez jutottál...sajnos nekem nem maradt meg, pedig majdnem annyira szerettem, mint a bucikat 🤭🤭.
 
Eddig erre nem gondoltam, ha megnyomom a csövet, egy rövid időre lelassul a bubiszám, aztán fokozatosan visszaáll.

* ADA Superge-ben is ázott már, és amúgy szépen porlaszt.
Nem találkoztam még ezzel a problémával, csupán próbálom logikusan megközelíteni. Szerintem két verzió lehetséges a cső összenyomásának hatására és bizonyára te is ugyanerre jutottál:
1. hirtelen picit több buborékot ereszt a diffúzor -> hibás a diffi (ezt most kizártuk)
2. amit te is tapasztaltál (vagyis hogy leesik a nyomás a csőben) -> valahol szökik a gáz, a cső felületén vagy valamelyik illesztésnél
 
Szép növényhez jutottál...sajnos nekem nem maradt meg, pedig majdnem annyira szerettem, mint a bucikat 🤭🤭.
Köszi, bízom benne sikerrel járok, én is úgy hallottam hogy hisztis fajta, viszont akváriumból jött, nem zselés szóval ez már jó kezdet.
a cső felületén vagy valamelyik illesztésnél
Remélem az ADA-ra átállás meg fogja oldani a problémát.
 
Megnyugodtam, hogy nem csak nálam van ez a szindróma 😁. Egyvalamiért beugrok, 4-5-6 féle lesz belőle. Ez is kell, az is kell... 😄😄
Az a baj, ha nem írok listát, és szükségem van 3 cuccra, akkor a kasszáig tuti lesz már nálam 5-6 dolog, viszont amiért igazán mentem az elfelejtődik. Jobb esetben még fizetés előtt eszembe jut hogy valami nem stimmel, rosszabb esetben otthon. És a bolt tömegközlekedve jó 40 percre van itthonról. Szóval mindig van lista. De ez a tápkapszula most nagyon jókor jött! Köszi!
 
View attachment 150445
Az első nap, hogy semmi dolgom/gondom nem volt az akváriummal. Végre csak hátra kellett dőlnöm, és hagyni hogy feltöltsön a maga nyugodt módján. 😌
Alig várom már hogy bekerüljenek az állatok. T minus 12 days
Minden elismerésem, nagyon bejön amit csináltál! Ha nálam borulna a scape, biztosan nem lenne lelkierőm most újra nekifutni....
 
Minden elismerésem, nagyon bejön amit csináltál! Ha nálam borulna a scape, biztosan nem lenne lelkierőm most újra nekifutni....
Köszönöm! ;) Költői túlzás nélkül állíthatom, hogy a sírás/idegösszeroppanás határán voltam... 🙄 DE megtanultam a leckét, hosszútávon gondolkozom ebben a hobbiban, a kezdet sosem egyszerű, főleg ha magasak az elvárások önmagunkkal szemben.


nagyon szép scape lett, gratulálok hozzá! 😊
a fehér homok mennyire algásodik nálad?
Köszi! Az előzőben nem volt vele gondom, pedig ott tényleg fehér volt a homok. Ez a laplata inkább olyan sárgás beütésű, szóval ezen kevésbé lenne zavaró, ha felütné a fejét a zöldpont, de remélem nem fogja itt sem.

Ezért is maradtam a GA tápok + extra foszfátnál. Úgy érzem kezdem kiismerni.
Hogy egy klasszikust idézzek (nem, most nem a rohamsisakoséletbe fog jönni) I think this is the beginning of a beautiful friendship. :sneaky:
 
Back
Oldal tetejére