• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

Jobb oldalon 3 fa van, és mindhárom balra dől. Teljesen befedik az egész ösvényt, majd holnap lövök egy képet felülnézetből! 😉
Lehetséges, de ha versenyezni akarsz majd, a képet, szemből fogod lőni, és öt nem látszik a többinek a dőlése.
@Pityke85 -nek, igaza van, oda hátra, a ellenkező irányba, kisebb méretben, kívánkozik az a fa. ;)
 
Jobb oldalon 3 fa van, és mindhárom balra dől. Teljesen befedik az egész ösvényt, majd holnap lövök egy képet felülnézetből! 😉
Hoztam pár képet, az előteret majd a következő néhány vízcserével kitisztítom. A csupasz köveken majd cubát akarok futtatni, a többi riccardiás lesz. Ha bedúsul remélem el fogja érni azt a hatást, amit szeretnék, összességében elégedett vagyok vele.
107688-fbbe821701cfb04315e5c10f779cdf3a.jpg
én ezt egy fának néztem ezen a képen(jól fényképeztél) XD valamiért akkor is hiányoznak a bal oldaról futó ágak, egy erdős ösvényen természetesebb hatása van szerintem a kétoldalról futó koronáknak.
 
Eddig tetszik az öszkép :) jobb oldalt az a fa, aminek az ágai átívelnek az ösvényen nagyon szuper. Számomra akkor vinne mindent, ha bal oldalon is lenne egy ilyen fa, ami átívelne a jobb oldalra az ágaival, de nem egyvonalban, hanem hogy lefedjék az egész ösvényt kicsit hátrébb tolva mint a jobboldali. Imádom az olyan "alagút" szerű utakat, amiket lombkoronák fednek be :)
Én inkább azt mondanám, ha elfogadjuk, hogy az akvárium készen van, ami persze nincs így, hogy a kérdéses fa
pillanatnyilag kissé alacsony, kettéosztja a felső teret, így nemkissé talán lenyomja a látványt.
 
Én inkább azt mondanám, ha elfogadjuk, hogy az akvárium készen van, ami persze nincs így, hogy a kérdéses fa
pillanatnyilag kissé alacsony, kettéosztja a felső teret, így nemkissé talán lenyomja a látványt.
Ebben is van igazság, de ez könnyebben orvosolható. Víz lejjebb enged és fotózásnál, le is van vágva a teteje.
 
de ha versenyezni akarsz majd

egy fának néztem ezen a képen(jól fényképeztél

a kérdéses fa
pillanatnyilag kissé alacsony, kettéosztja a felső teret

Tök jó hogy hárman milyen irányból közelítitek meg (érthető módon) az akvát, ez a fotó valóban nem előnyös az akvának. Élőben ahogy mi nézzük (magasabbról, vagy a kanapéról) egész más látványt nyújt.
Ezt csak azért emelem ki, mert nem tervezek versenyezni, a nappalinkhoz és saját ízléshez igazítottam a berendezést, ezért dőlnek a jobb oldaliak, és a balosok nem. Tudom, a versenyzőknek ez furcsa lehet, hogy így lett építve, semmi aranymetszés stb, de ez csak egy szimpla nappali dísze akvárium. :)
 
Akkor legyen itt egy kontra vélemény is :)
Én a kép két szélét tartom kicsit üresnek, főleg a baloldalt. Ezért mondtam anno a vastagabb fát, az jobban kitöltené és a mélységérzetet is erősítené. Így utólag is meg lehetne próbálni betenni oda keskenyebb, távolabbi fát, ami a tükröződéssel együtt rögtön duplán látszódna, sűrítené az erdőt. Apropó erdő, szerintem egyáltalán nincs erdő hatása a képnek, inkább egy fás tájkép, de ez egyáltalán nem baj, nem kell mindenhol erdőnek lennie :) Mindenesetre a kiegészítő fák nélkül tar, vagy - később a növények növekedésével - növényes dűnéket látunk így hátul.
A szélfútta fa középen elég frankón néz ki, aranymetszésben is van, fő fókuszpontja a képnek. Abszolút jó helyen van és jól mutatja magát azzal, hogy nem gabalyodik össze látványban szemközti másik fával. Tökéletes. Semmiképpen nem raknék a környékére se másik fát :)
A színes kerek kavics szerintem nem volt jó választás, de mindenképpen sokat dob az ösvényen, természetesebb lett tőle, szépen megcsináltad a vonalát is.
 
Köszi a tanácsokat, véleményeket, nem csak neked, mindenkinek. Örülök hogy ilyen kritikus szemmel nézitek az akváriumot, nem csak jön rá egy sablonos tetszik! Így azért könnyebb fejlődni, hiányosságokat észre venni.

Én a kép két szélét tartom kicsit üresnek, főleg a baloldalt.
Ami a 2 szélét illeti, teljesen igazad van. Ez azért lett így kialakítva, hogy kényelmesen tudjak üveget takarítani. 😅 :X3:

Mindenesetre a kiegészítő fák nélkül tar, vagy - később a növények növekedésével - növényes dűnéket látunk így hátul.
Igen, a bal hátsó sarok nekem is üres. Pár napja írtam is, hogy oda el tudnék képzelni néhány követ vagy egy fát, végül ihlet hiányában csak beültettem cubával és a sorsáról később döntök.

A színes kerek kavics szerintem nem volt jó választás
Ha besűrűsödik az előtér és az ösvény, remélem jobban fog passzolni hozzá, most valóban nem az igazi, de már így is jobban tetszik vele, mint nélküle.
 
Köszi a tanácsokat, véleményeket, nem csak neked, mindenkinek. Örülök hogy ilyen kritikus szemmel nézitek az akváriumot, nem csak jön rá egy sablonos tetszik! Így azért könnyebb fejlődni, hiányosságokat észre venni.


Ami a 2 szélét illeti, teljesen igazad van. Ez azért lett így kialakítva, hogy kényelmesen tudjak üveget takarítani. 😅 :X3:


Igen, a bal hátsó sarok nekem is üres. Pár napja írtam is, hogy oda el tudnék képzelni néhány követ vagy egy fát, végül ihlet hiányában csak beültettem cubával és a sorsáról később döntök.


Ha besűrűsödik az előtér és az ösvény, remélem jobban fog passzolni hozzá, most valóban nem az igazi, de már így is jobban tetszik vele, mint nélküle.
A problémát talán az okozhatja, hogy erdőt nem akartál, ami díszakváról lévén szó, szerintem talán érthető, de így mindjárt
adódott a gond : mi legyen a háttérben, ami nem rúgja fel az arányokat. Gyep a háttérben nem a lehető legjobb megoldás,
nincs kizárva hogy végül mégiscsak erdő lesz ?
 
A problémát talán az okozhatja, hogy erdőt nem akartál, ami díszakváról lévén szó, szerintem talán érthető, de így mindjárt
adódott a gond : mi legyen a háttérben, ami nem rúgja fel az arányokat. Gyep a háttérben nem a lehető legjobb megoldás,
nincs kizárva hogy végül mégiscsak erdő lesz ?
Ha tudnám mit akarnék oda, már ott lenne.
Semmi sincs kizárva, nekem tetszik amúgy a gyep is, de lehet a következő IAPLC-ből merítek majd inspirációt. 😉
 
Segítséget kérnék a co2-vel kapcsolatban. Vettem szivárgást kereső sprayt, és meg is találtam a hibát, a buborékszámlálónál eresztett a rendszer. Kicseréltem egy másik csődarabra, el is indult a bubizás újra. Viszont a csöveket még mindig össze tudom nyomni kézzel könnyedén. Az összeset, szóval a reduktor és a mágnesszelep közöttit, a mágnesszelep és a bubiszámláló közöttit stb. Úgy gondolnám 2 és fél bár nyomásnál ez nem lenne lehetséges, Ti össze tudjátok nyomni, vagy sem, igazából ez a kérdés. 😕
 
Ti össze tudjátok nyomni, vagy sem
CO2 csövek között is vannak keményebbek és puhábbak is, de mindenféleképpen keményebbek mint a sima levegőcső. Nálam a sima (nem nyomás alatti) cső összelapításához is rendesen erőt kell kifejteni, de azért össze lehet nyomni. A 3 bar nyomás alattinál viszont más a helyzet, itt nagyobb erőkifejtésre is csak minimális az alakváltozás. De lehet csak az én ujjaim túl gyengék :)
 
Segítséget kérnék a co2-vel kapcsolatban. Vettem szivárgást kereső sprayt, és meg is találtam a hibát, a buborékszámlálónál eresztett a rendszer. Kicseréltem egy másik csődarabra, el is indult a bubizás újra. Viszont a csöveket még mindig össze tudom nyomni kézzel könnyedén. Az összeset, szóval a reduktor és a mágnesszelep közöttit, a mágnesszelep és a bubiszámláló közöttit stb. Úgy gondolnám 2 és fél bár nyomásnál ez nem lenne lehetséges, Ti össze tudjátok nyomni, vagy sem, igazából ez a kérdés. 😕
Véletlenül nem levegő csövet használsz? Vagy csak ennyire kemény vagy 💪💪
Én CO2 csövet használok, 2.5 bar-on megy a rendszer. Megnyomni tudom, de össze nyomni nem.
Lehet én vagyok a puding 🤭🤭
 
Véletlenül nem levegő csövet használsz? Vagy csak ennyire kemény vagy 💪💪
Én CO2 csövet használok, 2.5 bar-on megy a rendszer. Megnyomni tudom, de össze nyomni nem.
Lehet én vagyok a puding 🤭🤭
Nem, tuti hogy co2 cső, GA-s. Van itthon levegő cső is, ég és föld a különbség. Nem értem hol lehet a hiba... A diffi működik 2 bár nyomáson is már, de felhúztam 3ig, hátha bekeményedik a cső, de úgy is össze tudtam nyomni...
 
Segítséget kérnék a co2-vel kapcsolatban. Vettem szivárgást kereső sprayt, és meg is találtam a hibát, a buborékszámlálónál eresztett a rendszer. Kicseréltem egy másik csődarabra, el is indult a bubizás újra. Viszont a csöveket még mindig össze tudom nyomni kézzel könnyedén. Az összeset, szóval a reduktor és a mágnesszelep közöttit, a mágnesszelep és a bubiszámláló közöttit stb. Úgy gondolnám 2 és fél bár nyomásnál ez nem lenne lehetséges, Ti össze tudjátok nyomni, vagy sem, igazából ez a kérdés. 😕
Nem tudom összenyomni, viszont nőből vagyok. :rolleyes:
 
Ha az összenyomas alatt azt érted, hogy teljesen szorosan, zártra akkor nem bírom én sem osszenyomni.

Ha megnyomom akkor belapul valamennyire. Az ADA csövet viszont nem, az meg sem mozdul :)

Úgyhogy bocsi a félreértések miatt
 
Back
Oldal tetejére