• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

Ádám_

Mágus
Ez a nap is eljött, vágjunk bele!


Technikai adatok:

Üveg: GW Opti 60P 60x36x30 magas ~65L DIY bútorral
Szűrés: Tetratec ex 700, 3L Matrix, Perlon, Seachem Purigen, GW 13mm üveg ki-be folyók
Világítás: Odyssea Dual 2x24 W függesztve
Co2: Oxyturbo CO2 reduktor, GA mágnesszelep, 2 L palack, egyelőre egy neo difivel beoldva
Talaj: ADA Amazonia + Tropica táptalaj
Dekor: Spider Wood, Láva kő, ADA La Plata Sand
Tápozás: Ga mic/mac 2/3ml + excel naponta, katappa koncentrátum 7ml vizcsere után
Víz: Sima bécsi csapvíz + prime, Gh:8,5 Kh:5,5


Élőlények:
19 amanda lazac
4 Otocinclus
100+ sakura/green babaulti
5 amano garnéla
15 sün csiga
2 helena csiga


Tervezett növények:
Taxiphyllum barbieri - jávai moha
Hemianthus callitrichoides Cuba


@Luigi13 - éktól pár buci; ha eljön az ideje írni fogok Ati! 😉
Kedagang red mini
Mini coin
Brownie Metallica


Előző akvából/emers neveldéből:
Vesicularia Dubyana Christmas - karácsony moha
Bucephalandra kedagang
Bucephalandra red min
Anubias barteri var. nana mini petite
Anubias nana bonsai
 
Az alapanyagok már megvannak a legózáshoz, 6 kiló lávakő meg egy tucat spider wood figyelget a pincében. Már felállítottam egy asztalt rajta a kerettel, előtte egy székkel, így az Asszony sem fog idegösszeomlást kapni a lakásban, hogy hetekig kerülgetnie kell a cuccokat, és én is mindent úgy hagyhatok ameddig jutok, aztán máskor onnan folyt köv.
IMG_100949.jpg
IMG_20210420_163518.jpg
IMG_20210420_163545.jpg
 
@Zsoltiabéka nak még anno megígértem, ha indul a napló, megidézem, és @mmccannon Mary korábban írtad, hogy:

Szóval ne fogd vissza magad! 😄 És a többiek se, azért indulok ilyen korán, hogy több szemmel lássak! 😉
Há' nem mondom magas a labda a doboz miatt. Igazán lefesthetted volna valami antracit szerű színre, hogy meg lehessen különböztetni a dojot a hadszképtől. :ROFLMAO:

Ádám_hardScape.jpg

Tudod, a nünükém, az egyenes vágás a "botvégeken".
A bal oldal nagyok tetszetős. Bizony eljátszanék a jobb oldallal, hogy vízszintesen 180 fokkal elforgatom a szélső fát. Így a baloldalival egy "keretet" képezne, és a fogpiszkálói az oldalüveg helyett befelé mutatnának.
 
Há' nem mondom magas a labda a doboz miatt. Igazán lefesthetted volna valami antracit szerű színre, hogy meg lehessen különböztetni a dojot a hadszképtől. :ROFLMAO:

View attachment 147407

Tudod, a nünükém, az egyenes vágás a "botvégeken".
A bal oldal nagyok tetszetős. Bizony eljátszanék a jobb oldallal, hogy vízszintesen 180 fokkal elforgatom a szélső fát. Így a baloldalival egy "keretet" képezne, és a fogpiszkálói az oldalüveg helyett befelé mutatnának.
Köszi, ez a befelé hajlítás tényleg jó ötlet. 👍
Az a rész kb 8 db-ból áll össze, amit meg kéne fordítani, az igazából így néz ki:
IMG_20210502_132549~2.jpg
De egy fűrészeléssel megoldható!
Ami a hátteret illeti, jogos, festegetni nem fogom, de kitapétázom nektek A4-es lapokkal. Élőben nem zavaró, de képen tényleg nehezebben kivehető.
A favégek engem is zavarnak, de amíg nincs meg a végleges verzió, addig azokat úgy hagyom. :)
 
A végleges HS kialakításánál fontos szempont, hogy hova fognak kerülni az üveg kifolyók. Ami egyértelmű, hogy a szívó ágnak hátul nem lesz elég hely.
Így 2 opció marad. Az első, hogy mindkettő bal oldalon elől lesz, a második pedig, hogy a nyomó ágat hátra teszem. Szerintetek áramlás szempontjából melyik verzió az előnyösebb?
 
A végleges HS kialakításánál fontos szempont, hogy hova fognak kerülni az üveg kifolyók. Ami egyértelmű, hogy a szívó ágnak hátul nem lesz elég hely.
Így 2 opció marad. Az első, hogy mindkettő bal oldalon elől lesz, a második pedig, hogy a nyomó ágat hátra teszem. Szerintetek áramlás szempontjából melyik verzió az előnyösebb?
Elnézve a vaskos HS-t, hátul a sztemek miatt felejtős lesz. Elől, egymás mellett. 🙂
 
Elnézve a vaskos HS-t, hátul a sztemek miatt felejtős lesz. Elől, egymás mellett. 🙂
Ez a hátsó sor talán a legnagyobb kérdés mind közül. Egyelőre nem döntöttem el, hogy akarok e bele hátulra stemet. :unsure: A növénylistán nem is szerepel. Ami mellettük szól, az a paraméterek stabilabban tartása, ami ellenük, az a folyamatos fazonírozás, amiből nélkülük is lesz elég főként a mohák miatt, amit pedig nem tudok eldönteni, hogy látványban adna e hozzá az összképhez. Beletrafáltál rendesen! 😀
 
Utoljára módosított:
Nekem hiányzik néhány vastagabb fa, szerintem a növények túlságosan dominálni fognak a végső képen, megeszik a cingár ágakat. Ha valami ütőset szeretnél, lehet hogy - ha más nem - kövekkel kellene hangsúlyosabbát tenned a layoutot. Mint pl itt, ez is egy hasonló berendezés:

 
szerintem a növények túlságosan dominálni fognak a végső képen, megeszik a cingár ágakat.
Köszi! Na ezt mindenképp el akarom kerülni! Azért a srác 90p-be dolgozik ami 3x annyi víz mint nálam. Úgy könnyebb az arányokkal játszani. Próbáltam közepre vastagabb fákat is, de nem igazán jött be. Lesz itt még variálás bőven. A növényesítésnél észnél kell majd lennem az biztos.
 
Azért a srác 90p-be dolgozik ami 3x annyi víz mint nálam. Úgy könnyebb az arányokkal játszani.
Én nem igazán látom ennek jelentőségét. Kisebb akvárium, kisebb kövek és kisebb fák, ennyi. Ha meg a növényekre gondolsz, abban van valami, de előre úgyse ültetsz stemeket, az elő és középtér meg ennél az elrendezésnél nagyjából ugyanazokat a növényeket kívánja mindkét méretnél. Nekem is ekkora akváriumom van, tudom :) Tegnap éppen elkezdtem játszásiból legózni a következő berendezéshez valamit (ebben a méretben), nézd meg mennyivel vastagabb fákat használok (majd).

IMG_20210503_135305.jpg

De ezeket nem azért írom, mert más utat nem tudok elképzelni. Simán jó lehet a te fáiddal is. Csak nem akartam hogy csalódás érjen, az elején még csalóka a látvány ilyen szempontból.
 
De ezeket nem azért írom, mert más utat nem tudok elképzelni. Simán jó lehet a te fáiddal is.
Persze, értem hogy mire akarsz kilyukadni. A "gyökérrendszert" viszont nem tudom elképzelni vastagabb fákból. Oda mini bucikat képzelek, azok nem fogják egyhamar elnyomni a fákat. A "törzsük" lehetne erősebb, és a köveken az ösvény felett szintén lehetne néhány vastagabb darab, és talán azoknak a csúcsára lehetne hozzáilleszteni a jelenlegieket. Van még idő, és minden tanácsot köszönök és megfogadok. Nem véletlen indultam ennyivel korábban. Holnap reggel ránézek mit tudok variálni a készletből. Ha mást nem, a hamarosan bontandó akvámnak a nagyobb fáit is fel fogom használni. :unsure:
 
Persze, értem hogy mire akarsz kilyukadni. A "gyökérrendszert" viszont nem tudom elképzelni vastagabb fákból. Oda mini bucikat képzelek, azok nem fogják egyhamar elnyomni a fákat. A "törzsük" lehetne erősebb, és a köveken az ösvény felett szintén lehetne néhány vastagabb darab, és talán azoknak a csúcsára lehetne hozzáilleszteni a jelenlegieket. Van még idő, és minden tanácsot köszönök és megfogadok. Nem véletlen indultam ennyivel korábban. Holnap reggel ránézek mit tudok variálni a készletből. Ha mást nem, a hamarosan bontandó akvámnak a nagyobb fáit is fel fogom használni. :unsure:
Az áramlást nagyon találd ki. Máskülönben nagyot csalódhatsz. Vegyél egy olcsó kínai szűrőt, pl. Sunsun hw603-b és esetleg old meg azzal a hátsó rész áramlását. Nagyon kis gyenge szűrő, de pont megfelelő hogy ecseted ne legyen, de áramlásod igen. A hátsó részben úgysem látszanak a ki/be ágak a növényektől. Megfelelő méretre farigcsálhatod őket.
 
Az áramlást nagyon találd ki. Máskülönben nagyot csalódhatsz. Vegyél egy olcsó kínai szűrőt, pl. Sunsun hw603-b és esetleg old meg azzal a hátsó rész áramlását. Nagyon kis gyenge szűrő, de pont megfelelő hogy ecseted ne legyen, de áramlásod igen. A hátsó részben úgysem látszanak a ki/be ágak a növényektől. Megfelelő méretre farigcsálhatod őket.
A hátsó áramláson arra gondoltam takarékon mehetne 0/24 az eheim skimmerem. Bal elől a kifolyók, jobb hátul a 350-es, hülyeség?
 
Back
Oldal tetejére