• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

Elengedett a ragasztás a bal oldali fám és a lávakőcsoport között...😑 Fogalmam sincs hogyan, vagy 6-8 ponton össze volt ragasztva brutál mennyiségű pillanatragasztóval. 🤨A kőcsoport egybe van, a fa ágak is, a kő/fa találkozási pontoknak annyi. A többivel (6db) nincs gond, megmozgattam őket óvatosan. Valaki valami tipp mit lehetne ezzel kezdeni? Van rá esély hogy víz alatt meg tudjam javítani? 😬 Ha ki kell vennem, a bal oldalnak annyi lesz. 🤦‍♂️

Ez a félelmem nekem is, mert rengeteg ragasztás van az új scape-ben. Szárazon atom stabilnak tűnt minden, de már amikor beköltözés előtt kapott egy utolsó mosást, volt ami elengedett. A vízben ragasztást csak növénnyel próbáltam, nem sok sikerrel, pontosabban sikerült, de baromi ronda lett és csúnyán kifehéredett. Lehet, hogy jobban jársz ha tényleg kiveszed és szárazon csinálod.

Egyébként pedig nagyon jól néz ki amit csináltál! 👍
 
Ez a félelmem nekem is, mert rengeteg ragasztás van az új scape-ben. Szárazon atom stabilnak tűnt minden, de már amikor beköltözés előtt kapott egy utolsó mosást, volt ami elengedett. A vízben ragasztást csak növénnyel próbáltam, nem sok sikerrel, pontosabban sikerült, de baromi ronda lett és csúnyán kifehéredett. Lehet, hogy jobban jársz ha tényleg kiveszed és szárazon csinálod.

Egyébként pedig nagyon jól néz ki amit csináltál! 👍
Köszi!
Szárazon nekem is minden stabilnak látszott, sőt. Az első 2 fa kb 6-8 lávával van összaragasztva, és simán megemeltem az egészet a fánál fogva, mintegy stressztesz, gond nélkül. Azt hittem ez örök élet +1 nap lesz. Hát nem...
Sebaj, egy kis extra munka.
Challenge accepted 😏
 
Köszi!
Szárazon nekem is minden stabilnak látszott, sőt. Az első 2 fa kb 6-8 lávával van összaragasztva, és simán megemeltem az egészet a fánál fogva, mintegy stressztesz, gond nélkül. Azt hittem ez örök élet +1 nap lesz. Hát nem...
Sebaj, egy kis extra munka.
Challenge accepted 😏
Nekem is idővel el szokott engedni a filter. Víz alatt tök reménytelen megcsinálni, mert csak a gél működne, de igaziból az sem működik, max növények esetében - Riccardiát tudtam vele ragasztani, mert az szépen betakarja a ragasztást, de mást nem nagyon. És még itt is k.va gyorsnak kell lenni, mert ahogy írták is, baromi gyorsan köt a ragasztó a víz alatt. Sajnos karbantartás közben nálam is szokott történni ilyen probléma... Eddig - lekopogom - olyan helyeken, ahol nem volt esszenciális fontosságú a ragasztás; megtartotta a problémás fát, vagy követ a HS többi része. A Valley-ben is van, ami már elengedett, de szerencsére csak olyan helyen, ami eleve stabil.
Sajnos én is csak a leengedéses módszert látom megoldásnak. Én egyébként nem filterrel, hanem háztartási perlonvattával csinálom a ragasztásokat, nekem az a tapasztalatom, hogy az stabilabb eredményt hoz, és könnyebben is kezelem - szépen be lehet gyűrni-tuszkolni mindenféle résekbe, aztán mehet rá egy tonna ragasztó - de lehet, csak béna voltam a filterrel.
 
Sajnos én is csak a leengedéses módszert látom megoldásnak. Én egyébként nem filterrel, hanem háztartási perlonvattával csinálom a ragasztásokat, nekem az a tapasztalatom, hogy az stabilabb eredményt hoz, és könnyebben is kezelem - szépen be lehet gyűrni-tuszkolni mindenféle résekbe, aztán mehet rá egy tonna ragasztó - de lehet, csak béna voltam a filterrel.
Az lesz belőle, ki is vettem a keddi napot gyors szabiba... Legalább nyugiban el fog készülni az ösvény is utána. Arclemosó vattával csinálom, nem dohányzunk, ebből meg van itthon bőven. Bosszantó, mert sokat dolgoztam rajta, de persze én beszélek neked bosszantó akvárium indításról? :censored:
 
Én egy ideje már csak a két kompnensű impa dekor ragasztót használom pont emiatt. Pillanatragasztót csak a növényekre tartom.
Annyira meggyőző volt az a rengeteg YouTube videó, hogy nem hittem volna hogy ez megtörténhet.. Ha szárazon le-le szakadozott volna, tuti én is másik módszert kerestem volna, de ott a "rángatásra" sem pattantak el a ragasztások. "állt mint katiba a gyerek" ahogy szokták mondani.
 
Ez nálam nem vált be. A fa ugan úgy elvált tőle. Meg nem lehet szépen dolgozni vele. Mivel nagyon gyorsan kött, csak keveset lehet bekeverni. Nálam ez le szerepelt.
Ne már hogy nincs egy tuti megoldás, az se érdekelne ha az egészet szét kéne szedni, ha utána 1-másfél évig rendben lenne. Fúrt már valaki sikerrel lávakövet? 🤦‍♂️
Gyorskötöznöm kéne inkább?
Ha egyszer nekiugrok akkor tartós legyen...
 
A vatta pamacsok, nem túl jó, inkább rendes vattát. Hagyd úgy szálasra, hogy betudjon menni a érdes felűlet ék közé. Pil. ragasztó rá, és utána teszed oda a fát. Második lépés, a oldalán ugyan ezt eljátszod, és utána a tetejére, amit megszorsz láva kó porral.;)
Sok sikert.
 
Elkészült keresztlányom nanoja.
Sok anubias, egy kevés marsellia hirsuta, cryptok és stemek kerültek bele. A crypto levele 2 nap alatt szinte teljesen elolvadt telepítés előtt, de a gyökeréből majd új életre kel. Egy kis salvinia került a tetejére, ahogy mondtam semmi extra. Úgy havonta dobok azért majd egy-egy képet róla hogy alakul ez a kis 20-as kocka.
IMG_20210606_111201.jpgIMG_20210606_111207.jpg
 
Az én akvámban azon kívül, hogy kedden szét fogom szedni a bal oldalt minden rendben 😅 🤦‍♂️
Ezen a héten 2 naponta cseréltem a vizet, jövő héten már csak 2x fogok.
Kipróbáltam a lávakő fúrást, mint kés a vajon, de ezt csak végső esetben fogom bevetni..
Van itthon gyorskötöző, vettem FBS ragasztót is, meg pillanatragasztó is akad bőven. Nem fogom kispórolni belőle az anyagot, az már egyszer biztos. A HC-m szépen megindult, az első héten csak stagnált, de most egy hétvége alatt látványosan belehúzott. Ha kész az ösvény, jövök majd képekkel. Remélem mindenkinek legalább olyan kellemesen telt a hétvégéje mint nekem. Peace. ;)
 
Az megvan amikor úgy ébredsz, hogy ez egy tökéletes nap lesz, aztán kapásból egy rossz hírrel indul a nap? Még egy fa elengedett reggelre, egy hátsó kisebb. 2 opcióm volt. Arra gondolni, hogy jól van, a többivel biztos nem lesz gáz, csak ezt a kettőt javítom meg, vagy az összeset megerősítem. A másodikat választottam. Bárcsak ne tettem volna. Egymás után engedtek el a ragasztások, ráadásul a jobb oldali fám darabokra is esett. Na ennél a pontnál úgy éreztem hagyom az egészet a francba pár hétig és majd később visszatérek rá. Reggel 9-kor így nézett ki a helyzet.
IMG_20210608_071533.jpg

IMG_20210608_071557.jpgIMG_20210608_071603.jpg
 
Back
Oldal tetejére