• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Positive Vibration

tetszik a hardscape
Köszi!
Nekem nagyon tetszik a hs. Mi a terv, mennyire hagyod majd látszani a "gyökérzetet"?
A gyökerekre vigyázni akarok, a kövek nagy része viszont idővel fedve lesz szinte teljesen mohával, vagy cubával
Tetszik nekem is, csak valahogy túl sok a dekorhomok 🤷‍♂️
Köszi! Pár hónap múlva egész más képe lesz az akvának, ha a növények megerősödnek, és elfoglalják a területeiket. Most tényleg soknak tűnik, de a cél az volt, hogy ne kelljen állandóan kiválogatnom a frontüvegnél a homokból a talajt.
 
De csak akkor, ha gél állagúval próbálja... Az fontos,hogy a pórusok ne szívják be a fölös raginyót. 😉
én csak az aljára kentem,de oda mindenhova XD az oldalán tetején jönnek a bubik, szuper lett :) 15 ercsi volt, nem volt szívem kidobni a dennerle diffusort. Azért szomorú, hogy a jelek szerint széria probléma, mert én is csont újan vettem, előtte nem használtam és mégis szivárgot.
 
ezt elkapkodtad :( az enyém is szívárgott... pillanatragasztó és minden rendben azóta
De csak akkor, ha gél állagúval próbálja... Az fontos,hogy a pórusok ne szívják be a fölös raginyót.
Igazából úgy felhúztam magam rajta, hogy kivettem egyből, és belevágtam a kukába. Ez egy régi, még első szériás neo diffi volt. 3 éve vettem kb egy citromsavas rendszerhez. Legalább volt indok akva boltba menni. 😏
 
Igazából úgy felhúztam magam rajta, hogy kivettem egyből, és belevágtam a kukába. Ez egy régi, még első szériás neo diffi volt. 3 éve vettem kb egy citromsavas rendszerhez. Legalább volt indok akva boltba menni. 😏
értem. A kép alapján azt hittem dennerle volt ez is, én azzal jártam így, annyi különbséggel, hogy az új volt :(
 
Szépen alakul.👍🏻
Azért még kisebb köveket a HS finomítására elszórsz majd benne később?
Így egy kicsit most túl mesterségesnek hat.
De persze meg kell várni, hogy a növények megerősödjenek, akkor majd újra beleugatok, ha nem bánod.
 
K
Szépen alakul.👍🏻
Azért még kisebb köveket a HS finomítására elszórsz majd benne később?
Így egy kicsit most túl mesterségesnek hat.
De persze meg kell várni, hogy a növények megerősödjenek, akkor majd újra beleugatok, ha nem bánod.
Köszi, abszolút egyetértek, mindenképp kerül majd bele néhány kisebb kő, és fa is lesz még az ösvénynél ültetés után. Örülök minden kritikának, ugasson mindenki bátran! 😉 😁
 
Két kérdésem is lenne :unsure:
1. Ti már az első naptól méricskélitek a vízparamétereket, annak ellenére is hogy megy a napi 50% vízcsere, majd a két napi, vagy addig amíg át nem tértek a heti 1x-i cserére, csak megy az általatok kigondolt mennyiség?
*Én nem látom értelmét ilyenkor mérni, megy a 3 átlátszó 2 barna 3 excel 5 foszfát naponta, és majd ha áttérek a heti cserére (még 2 hét amíg eljutok oda) akkor fogom bemérni az értékeket vízcsere után, majd a következő vízcsere előtt. Szerintetek?
2. Egyelőre nem tudom eldönteni milyen kövek passzolnának a frontüvegnél a homokba, valamint az ösvénybe. Az ADA kavicsa tetszik, de sztem az S méretű túl apró, így perpill a láva zúzalék felé hajlok.
 
Két kérdésem is lenne :unsure:
1. Ti már az első naptól méricskélitek a vízparamétereket, annak ellenére is hogy megy a napi 50% vízcsere, majd a két napi, vagy addig amíg át nem tértek a heti 1x-i cserére, csak megy az általatok kigondolt mennyiség?
*Én nem látom értelmét ilyenkor mérni, megy a 3 átlátszó 2 barna 3 excel 5 foszfát naponta, és majd ha áttérek a heti cserére (még 2 hét amíg eljutok oda) akkor fogom bemérni az értékeket vízcsere után, majd a következő vízcsere előtt. Szerintetek?
2. Egyelőre nem tudom eldönteni milyen kövek passzolnának a frontüvegnél a homokba, valamint az ösvénybe. Az ADA kavicsa tetszik, de sztem az S méretű túl apró, így perpill a láva zúzalék felé hajlok.
Amíg nem jön az alga bumm, meg a hiánytünet, szerintem elengedheted. A nitrit mérést is ki lehet hagyni, főleg, ha eleget vársz a telepesek beeresztésével. Valaki egyáltalán nem méricskél, csak követi a megszokott sémáját, oszt jónapot.
 
Amíg nem jön az alga bumm, meg a hiánytünet, szerintem elengedheted.
Pont abban reménykedek, hogy hiánytünet és alga nélkül el lehet jutni a heti vízcseréig tesztek nélkül. Ha úgy érezném egyikre vagy másikra nagy az esély méricskélnék. Inkább elkerülni akarom a gondokat, nem tüzet oltani. 😬
A nitrit mérést is ki lehet hagyni, főleg, ha eleget vársz a telepesek beeresztésével
Na ezt sosem mértem, 3 hetet kibírnak az élőlények az 52L-es műanyag dobozba. 😏
 
Pont abban reménykedek, hogy hiánytünet és alga nélkül el lehet jutni a heti vízcseréig tesztek nélkül. Ha úgy érezném egyikre vagy másikra nagy az esély méricskélnék. Inkább elkerülni akarom a gondokat, nem tüzet oltani. 😬

Na ezt sosem mértem, 3 hetet kibírnak az élőlények az 52L-es műanyag dobozba. 😏
Szerintem belehet az akvába dobni az élőlényket :) járatot szűrőd volt, nagy gond nem lehet az akvában... nálam hullás nélkül átvészelták a garnélák és a halak is ugyanebben a felállásban! és én kihagytam a napi vízcseés dolgot. Egy hétig 2x cseréltem, utána hetente 1x.
 
Szerintem belehet az akvába dobni az élőlényket :) járatot szűrőd volt, nagy gond nem lehet az akvában... nálam hullás nélkül átvészelták a garnélák és a halak is ugyanebben a felállásban!
Nekem is megfordult a fejemben, de a hivatalos válaszom, hogy nem akarom kockáztatni szegény állatkák életét, az őszinte gonosz, meg hogy félek kitúrják a gondosan elültetett cubám 😅 😈
 
Szerintem belehet az akvába dobni az élőlényket :) járatot szűrőd volt, nagy gond nem lehet az akvában... nálam hullás nélkül átvészelták a garnélák és a halak is ugyanebben a felállásban! és én kihagytam a napi vízcseés dolgot. Egy hétig 2x cseréltem, utána hetente 1x.
Vannak dolgok amiket meg kell fontolni. És most nem a cubára gondolok, bár jobb, ha kicsit növekedik.
Alapvetően van egy bejáratási időszaka az aktív talajnak, ahogy az ammóniát kiengedi. Talaj fajtánként eltérő, hogy mennyit ereget és milyen időszakonként. Nálam volt olyan, hogy kb az 1. és a 4. hétnél volt az ammónia kibocsátás csúcsa. Alapvetően nem árt ha az ember a halakkal vár egy kicsit.
Viszont azt nem szabad kifelejteni a képletből, hogy te egy dugót tettél a talaj fölé. A finom szemcsés dekorhomok nem fogja engedni a tápanyagokat úgy kioldódni a talajból, mintha közvetlenül a vízoszloppal érintkezne.
Ezt érdemes végiggondolni, mert lehet jobban jársz, ha “idő előtt” teszed be a faunát, hogy az ammónia termelés és a bacik szaporodása folyamatos legyen. Simán megeshet, hogy a bejáratott szűrődben csökken a bacik száma, mert nem kapnak megfelelő mennyiségű ammóniát és nitritet. A talajban meg oxigénhiányos állapot miatt (dekorhomok takaró) nem alakul úgy a baciállomány, mint várnád.
Csak egy gondolat, lehet hogy nincs igazam.
 
Vannak dolgok amiket meg kell fontolni. És most nem a cubára gondolok, bár jobb, ha kicsit növekedik.
Alapvetően van egy bejáratási időszaka az aktív talajnak, ahogy az ammóniát kiengedi. Talaj fajtánként eltérő, hogy mennyit ereget és milyen időszakonként. Nálam volt olyan, hogy kb az 1. és a 4. hétnél volt az ammónia kibocsátás csúcsa. Alapvetően nem árt ha az ember a halakkal vár egy kicsit.
Viszont azt nem szabad kifelejteni a képletből, hogy te egy dugót tettél a talaj fölé. A finom szemcsés dekorhomok nem fogja engedni a tápanyagokat úgy kioldódni a talajból, mintha közvetlenül a vízoszloppal érintkezne.
Ezt érdemes végiggondolni, mert lehet jobban jársz, ha “idő előtt” teszed be a faunát, hogy az ammónia termelés és a bacik szaporodása folyamatos legyen. Simán megeshet, hogy a bejáratott szűrődben csökken a bacik száma, mert nem kapnak megfelelő mennyiségű ammóniát és nitritet. A talajban meg oxigénhiányos állapot miatt (dekorhomok takaró) nem alakul úgy a baciállomány, mint várnád.
Csak egy gondolat, lehet hogy nincs igazam.
Köszi, jó gondolatmenet, tetszik. De az aktív talajon tényleg csak egy vékonyka réteg van, sok helyen ki is látszik még az amazonia (elfogyott a la plata) de így akkor oda nem is fogok többet tenni, miután megjött a csomag. Valamint minden vízcsere alkalmával küldök a vízbe dupla adag seachem stability-t úgyhogy a bacik tuti jól érzik magukat!
 
Back
Oldal tetejére