• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Porlasztó / diffúzor

Jeti

Tapasztalt kertész
A nagy EHEIM diffúzor ily módon való átalakításával, pontosabban, csak toldásával már a kisebb 3 - 400lph teljesítményű szivattyúk is hatásosan és feltűnően halkan tudnak dolgozni vele. További hatásosságára jellemző tulajdonsága, hogy a víz szintje alatt 10-15 cm-re is közel konstans légbeszívási képességgel rendelkezik.
A_nagy_diff_zor__talak_t_sa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A műanyagokat (ABS, sztirol) a fogtechnikában használatos Durakril oldószerrel ragasztottam, pontosabban vulkanizáltam egymáshoz, de jobb híján megteszi az aceton is és legvégső esetben a pillanatragasztó is.
 
Sziasztok.
Nem találtam "Ez mi" Vagy "Ez meg mi" topikot, bár szerintem lenne rá igény. Az akvakertész idejében eljön az a pont amikor már nem kérdez, vagy ezt is minimálban tolja. De!:
Ez most komolyan mi??? Csűröm csavarom, elképzeltem, hogy a szívóágra teszem, de mintha csak légcső vagy co cső lyuk lenne rajta. Rádugtam egy légpumpára hát előszór semmi majd egy tíz perc múlva elkezdett bubizni.:bored: És ez halál komoly.
Ki költ ilyesmire, vagy kinek a fejében fordult meg ilyesmi, hogy ezzel levegőztessen. Vagy annyira láma vagyok, hogy ez esetleg egy légszűrő? Minek szűrnénk a levegőt egy retkes szivaccsal? Ahogy a fosszilis rétegeket vizsgálgattam ez kb egy gaz-66-ossal egy idős.
Valami rémlik mintha láttam volna hasonlót másoknál de odág sosem jutottam el, hogy megkérdezzem. Gondolom vagy szűr vagy levegőztet de hogy működik?
 
Sziasztok.
Nem találtam "Ez mi" Vagy "Ez meg mi" topikot, bár szerintem lenne rá igény. Az akvakertész idejében eljön az a pont amikor már nem kérdez, vagy ezt is minimálban tolja. De!:
Ez most komolyan mi??? Csűröm csavarom, elképzeltem, hogy a szívóágra teszem, de mintha csak légcső vagy co cső lyuk lenne rajta. Rádugtam egy légpumpára hát előszór semmi majd egy tíz perc múlva elkezdett bubizni.:bored: És ez halál komoly.
Ki költ ilyesmire, vagy kinek a fejében fordult meg ilyesmi, hogy ezzel levegőztessen. Vagy annyira láma vagyok, hogy ez esetleg egy légszűrő? Minek szűrnénk a levegőt egy retkes szivaccsal? Ahogy a fosszilis rétegeket vizsgálgattam ez kb egy gaz-66-ossal egy idős.
Valami rémlik mintha láttam volna hasonlót másoknál de odág sosem jutottam el, hogy megkérdezzem. Gondolom vagy szűr vagy levegőztet de hogy működik?
Uh a kep. 095c02aa1979c56d16098ff6a1347cb6.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Légpumpával működik, semmi más nem kell hozzá.
Akkor a kis csocsre ramegy a pumpa. Kihuzom a dugot dugok bele egy csovet. Kizarasos alapon ot, azaz az a kifolyo? Akkor egy konyok ra es sanyi?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A kis csonkra rámegy a légpumpa csöve, a levegő a szivacsokon keresztűl húzza a vizet, ami felül távozik. A képen nem látszik milyen a teteje a tiednek.
Az enyém ilyen
20171021_164546.jpg
Ez az átemelős fajta. Garnélás, nem növényes akváriumokat szoktak ilyennel szűrni. Nekem azért van, ha el kell különíteni egy halat, akkor egy ilyet be tudok rakni a karantén akváriumba.
 
Szerintem a dugó csak egy dugó, azért van hogy a levegő ne arra menjen, hanem a szivacsokhoz.
Nekem hianyzik belole egy cso. Olyan mintha az lenne ledugozva. Csinalok egy kis garnist abba gondoltam ha mar megfejtodott beledobnam.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nekem hianyzik belole egy cso. Olyan mintha az lenne ledugozva. Csinalok egy kis garnist abba gondoltam ha mar megfejtodott beledobnam.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ha a dugó helyére a vízszintnél rövidebb csövet raksz akkor még pipa sem kell a tetejére. Ha pipát teszel az áramlást csinál, de arra figyelni kell hogy akkor nem lehet a vízalatt a pipa hanem kb 2/3 a vízben ,1/3 vízszint felett. Különben visszafogja az áramlást.
 
Ha a dugó helyére a vízszintnél rövidebb csövet raksz akkor még pipa sem kell a tetejére. Ha pipát teszel az áramlást csinál, de arra figyelni kell hogy akkor nem lehet a vízalatt a pipa hanem kb 2/3 a vízben ,1/3 vízszint felett. Különben visszafogja az áramlást.
Koszonom szepen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére