• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pontylazacos növényes, vagy legalábbis valami olyasmi :)

Változott időközben az akvárium koncepciója.

Sajnos munka és az öt és 20 hónapos gyerkőc "miatt" a kevésnél is kevesebb időm jut az akváriumra. :( Ezt szépen megsínylették az igényesebb növények. Úgyhogy rámentem a kevésbé gondozásmentes fajtákra, anubias, crypto, microsorium fajok és persze az örök favorit bolbitis... Így kicsit dzsungelesebb témát igyekeztem kialakítani. Telefonos fotó bocs. :)

IMG_20150726_194045[1] by Attila Szántó, on Flickr
 
IMG_20150807_184926[1] by Attila Szántó, on Flickr

IMG_20150807_185019[1] by Attila Szántó, on Flickr

IMG_20150807_185135[1] by Attila Szántó, on Flickr

Jelenlegi helyzet.
Nem mondom, hogy nem tudnék többet elképzelni/megcsinálni, de a jelenlegi helyzetben, amennyi időt rá tudok fordítani az akváriumra, azt gondolom ez nem olyan gyalázatos.
Itt nagyobb, markáns változtatás majd szerintem akkor lesz, mikor időm és energiám lesz arra, hogy szétkapjam az egész akváriumot, hátteret száműzzem, és teljes scape átalakítást csináljak. Akkor majd variálok a halakkal is, rámegyek nano halakra a 240 literbe. Valamiért ez foglalkoztat most . :)
 
Vettem egy használt twinstar nanot, és annak apropójából, hogy beraktam, kicsit átvariáltam a scape-et.
Persze jól felkevertem az aljzatot, most minden dzsuva, az előszűrőmet el sem akarom képzelni micsoda mulmmassza van benne. :D Holnap vízcsere és szűrőtisztítás, RO víz a hordóban már, majd utána lövök képet.

Ja és a Bolbitis tényleg egy szörny tud lenni, féktelenül nő, egy crpto pedig, ha jól érzi magát, iszonyatos gyökérdzsungelt produkál. :D
 
Nah. :)

Vízcsere pipa, jelen pillanatban ilyen most a scape:
IMG_20150812_142324 by Attila Szántó, on Flickr

Ugyan a képen nem sok látszik, de a bolbitis kiment jobb szélre, el is forgattam, szóval kell még neki idő míg a levelei "irányba állnak".
Bal szélen elöl a crypto tövet hátra raktam, ami bal hátul volt anubias nana az átjött előre, de olyan nagyra nőtt, hogy 1/3-át le kellett vágni, az ment bal szélre, hátulra. Hátulról egy kis - saját szaporulat - cryptot beraktam a vasfák elé, olyan üres volt ott a tér...

Most hagyom 1 hónapot ketyegni az akváriumot, utána meglátjuk kell-e utána igazítani.

Egyedül az nem tetszik, hogy a microsorium widelow nagyon elveszik a bolbitis és a crypto között hátul, pedig hatalmas labdává nőtt ő is...
 
Itt tartok most:
20150930_175443_HDR by Attila Szántó, on Flickr

Ráférne egy alapos puceválás meg növénynyírás, de azért a lényeg kb. látszik. Megvan az áhított dzsungel-fless. :)

A sziámi algázók már nem kellenek, elajándékoznám őketm ert agyonnyomják az arányokat, de nem tudom kivadászni őket sehogy, csapdával sem.

Szia!
Régen jelentkeztél, köszi az update-et! Még szebb mint augusztusban(y)
 
Tegnap előtt - mai napig nem tudom hogyan - elállítódott a mágnesszelep a CO2 rendszerben. :(

Vidéken voltam, ma reggel értem haza, sajnos az amano állományom 80%-a elhalálozott és 2 vörösfejű pontylazac is a CO2 túladagolás következtében.
Nyilván első dolgom volt a CO2-t kikapocsolni, 40%-os vízcsere, de a baj megtörtént. :(

Most az esőztető csobogósra állítva meg holnapig, akkor belövöm újra a CO2-t. De lehet hogy csak a hétvégén, még friss az "élmény". :(
 
Uhh, a 40+ állomány 80%-a odaveszett, az komoly, részvétem...

Még az előző oldalon merült fel a Hemik és Neonok együttléte. Nálam az a tapasztalat, hogy néha elvegyülnek egymás közt, simán van, hogy a neonokkal egy rajban úszik 1-2 hemi és fordítva. Néha meg teljes rendezetlenségben vannak. Ha elhúzom a kezem az aki előtt, akkor a hemik azonnal rendeződnek rajba, a neonok kevésbé összetartók ilyenkor. :)
 
Most már abszolút rami rajongó vagyok, eddig csak az apistokat szerettem, de most holtverseny van. :)

Záros határidőn belül tuti lesz kék ramirezim is, ha majd az agassizii pár végelgyengülésben eltávozik. Addig két pár törpesügér elég.
Csak Ramiból viszont három párt is elbír az akváriumom - 1 "sima", 1 kék és 1 arany, pipa. :D
 
Holnap vízcsere, meg előszűrő tisztítás, gyorsan lőttem egy képet a teljesen kifejlett apisto agassizi fire red hímről, jól látszik a baltás homloka. :D Ezek csak nem akarnak leívni, ramik már kétszer próbálkoztak. (Akvárium üvege mindig maszatos, kisfiam összefogdossa sajnos naponta 50x a kis mosómedve mancsával. :) )

20151017_134925 by Attila Szántó, on Flickr

Crypto flamingo - ahogy sejtettem előre - szépen eldobálja az összes levelét, mállik mint a fene, emers volt a kis dennerle dobozban, nem is csoda. Két hét múlva már máshogy mutat, remélem.
20151017_134841 by Attila Szántó, on Flickr
 
Úgy látszik kéthetente matatok valamit. :D

Bolbitis bal oldaláról kiszedtem a gombóc windelovt (semmi sem látszott má belőle), és ment a vasfára, onnan száműztem (egy kivételével) a sima pteroptusokat.
Bolbitis elé jött két növendék tő windelov, hogy eltakarjam a gyökerét.

(Micro Narrow egyébként teljesen saját nevelés, két körömnyi rizómából nőttek ekkorára.)

Crypto flamingo project is zajlik, a rózsaszín maszatokból lesz valamikor valami, talán. :)

20151022_195405_HDRcrop by Attila Szántó, on Flickr
 
Szia!
Így egy év távlatából milyennek tartod a 3D-s hátteret? Nálam kb. 9 hónapig szép volt, aztán rárakódott egy vékony réteg barna és zöld alga és sajnos a mintázat most már alig látszik...
 
Milyennek tartom?
Nagy hibának. :)

Bár nekem a takarító brigád tisztán tartja, de sok helyet elvesz a hasznos térből, plusz mögötte gyűlik a mulm (hiába szívom le alkalmanként), ettől pedig az előtérben is jobban algásodok. Ráadásul egyre inkább növényes irányba megyek, ahova egyáltalán nem passzol.

Záros határidőn belül szét is fogom bontani az akváriumot, és eltűntetem a hátteret, rakok be (egyelőre) akril szívó ágat és Dennerle akril lily pipe-ot. És akkor már kiforrottabb koncepció alapján fogom a scape-et is megtervezni, több helyem is lesz legalább. :)
 
Utoljára módosított:
Szia, egy darabig voltak RC-k, de a serpalazacok felzabálták mindet. Nem is a törpesügérek. :)
Szaporodni esélyük sem volt, bár a serpákat már elajándékoztam, új adag garnélát nem vettem, így nem tudok nyilatkozni. Az amanokat egyáltalán nem bántják sem az apistok, se a ramik. Még amikor kicsik voltak a garnélák akkor sem. Bébi RC-k azért más tészta...
 
És szaporodnak... ezért is ajándékoztam el őket.
Egyébként szép halak, meg sokat úsznak és nem is ijedősek, de nekem túl agresszívek.
 
Back
Oldal tetejére