• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pontylazacos növényes, vagy legalábbis valami olyasmi :)

Jelen állapot, beültetve az összes blyxa és pogo.
Hátul a bacopák még éledeznek, nagyon durván topoltam őket. :D Így ugye hülyén is néz ki a scape, hátul még 0 stem. De megnőnek hamar, jövő héten talán jön egy kis plusz fényerő is, akkor aztán meg végképp. :)

P2240049 by EteleHun, on Flickr
 
Helyzetjelentés: ahogy sejtettem, a blyxa meg a pogo azért már kényesebb növények, idő kell nekik az akkliatizálódáshoz.
A topolt bacopák már hozzák az új hajtásokat és nőnek, ezek csak pislognak körbe, hogy "bázz hova kerültem?". :)

Két projekt van az elkövetkezendő két hétben: berakok még egy világítótestet, az +10.000 lument jelent, így már 60lumen/liter fölött leszek, high technek elmegy. Aztán valami megpróbálok csinálni az aqua medic mágnesszeleppel, mert zárt állapotban átenged egy kevés bubit.

Ja és van egy harmadik is: elkezdek gyűjteni egy ADA diffúzorra, mióta láttam hogy hogyan porlasztanak. :D
 
Nagyon tetszik a naplód jó kedvel olvastam ici picit magamra is ismertem benne nekem is volt pár kiszedem-mást teszek be még sem jó művelet.Kíváncsian várom a fejleményeket.
Kitartás és sok sikerélményt hozzá.
 
Köszi!

Kíváncsi leszek egy, másfél hónap múlva mit mutat az akvárium, most úgy érzem, az átépítéssel előrébb léptem kicsit a nagyon bénából az ügyetlen futottak még kategóriába :)
 
Remélem a blyxa és a pogo partner lesz abban, hogy kivárják türelmesen a plusz világítás beérkezését, az jövő hét elejénél hamarabb nem készül el... Mondjuk addig gyökerezzenek meg rendesen. :D
 
Szia néztem a képeidet ahol a co szett van.Esetleg a tömítettség ami nem olyan mint szokott lenni,vagy csak rosszul látom,esetleg abbol bevitt valamit ami gátolja a lezárást,vagy esetleg fordított irány?
Nem látom élesen mert nagyításnál kicsit már pixeles.
 
Fordított irány tuti nincs, sokszorosan leellenőriztem mindent. Valószínűleg valami elkoszolódás lehet a mágnesszelepnél, majd szétszedem és kitakarítom a következő palackcserénél, addig elketyeg így is, percenként 8 bubi "veszteség" esténként nem sok.
 
Becuppant még egy világítás tegnap délután, eddig olya 5000 lumen volt, most 15.000 van, hát, elég markáns a különbség. :)
És, tádáááááááááááám, elkezdtek bubizni a növények! :)

P3040061 by EteleHun, on Flickr
(Nem jöttem rá milyen pete az ott a microsorium levélfonákján, szerintem nem csiga, ezért nem is merem leszedni.)

P3040060 by EteleHun, on Flickr
 
Szegény, ahogy mondtam stressz alatt van a domináns és elég harcias agassizii hím miatt, így a színei fakók (ennél 3x színesebb), uszonyai összehúzva. :(
Így sajnos nem mutat semmit a kép a hal valódi szépségéből, de azért lőttem egyet:

P3050069 by EteleHun, on Flickr
 
Nah elindultak a bacopa carolinianak is, így már látszik az elképzelésem.

P3060079 by EteleHun, on Flickr

Reggel variáltam a két világítással, hátra raktam a 10.000 lumenes ágyút, és bejött előre az 5000 lumenes, kék+piros színkiemelős világítás. Ugyanis elkezdtek a frontüveg felé (vagyis az erősebb fény felé) dőlni a bacopák. :)

A literenként 62 lumen hatására a blyxa is elkezdett kicsit vörösödni, hiába no, a high tech fénymennyiséget meghálálja minden növény. :)
 
P3070082 by EteleHun, on Flickr

Super blue királylazacokat képtelenség lefotózni, hiperaktívak.

Kicsit változott a halállomány, jelenlegi populáció:
- 20 vörös neon
- 20 királylazac "super blue"
- 15 Hemigrammus Bleheri
- 15 otocinclus affinis
- 12 márvány baltahasú lazac
- 1 pár Apistogramma Agassizii "Fire Red"
- 1 hím Apistogramma Trifasciata
- 8 cory panda (kicsit bánom hogy nem pygmeus coryt vettem, ezek azért túrnak ha belelendülnek... nagyobb adag növény ültetésénél napokig kell visszaültetni a kitúrt szálakat, mire meggyökeresednek annyira, hogy nem kapják ki)
- 45 amano

Kicsit rugózok 5-8 Otocinclus "Negros" v "Paraguay" (ugyanaz a kettő :) ) beszerzésén, de az nem egyszerű kaland.
 
Szia Etele!


milyen pete az ott a microsorium levélfonákján, szerintem nem csiga, ezért nem is merem leszedni.)
A Microsorum egy páfrány, a levélfonákján vannak a spórarartó tokok.

Jól néz ki a Baltahasú csapat!

A növényeket kicsit keverhetted volna, így kicsit veteményeskert jellegű, de majd idővel mikor megmutatják az igazi formájukat, meglátod miből hova érdemes átcsoportosítani a természetesebb hatás elérése érdekében.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Microsoriumra már rávilágított inadsz, az pipa. :)

Jogos a dolog, így kicsit túlságosan is mértani, mesterséges, hogy katonásan fajonként vannak ültetve a növények. Ezen idpvel mindenképpen variálnom kell, én magam is éreztem hogy nem elsz így jó. :(
 
Beindult a Bacopa is, sajnos ez a pillanatfotó nem adja vissza milyen szép már, szépen vörösödnek a levelei, és hihetetlenül élénkzöld!

Viszont a pogo valahogy nem találja a helyét, bár már mindegyik növényen van csomó friss új hajtás egy csomó... De a régi leveleket úgy néz ki el fogja dobálni. :(

IMG_1772 by EteleHun, on Flickr
 
Huh az elmúlt két hónapban sok minden történt, és nem éppen jó dolgok az akvárium szempontjából: másfél éves és három hónapos fiaim és a sok meló miatt semmi időm nem volt az akváriumra. Nulla táp nulla vízcserenulla szűrőpuceva. Ja és semmi növénnyírás.

Ennek eredményeképpen a bacopa caroliniana teljesen elvadult elnyomott mindent. Blyxa és pogo mem bírta a mostoha körülményeket.

Tegnapelőtt volt három órám, vízcsere, szűrő és akváriumüveg tisztítás pipa. Bacopákat kivágtam, tartalékban tartott microsorumokat és az előző scape átalakítás során a pincébe száműzött vasfák közül kettőt előkotorva frissítettem a layouton.
Elszaladtam és vettem két cserép valamilyen alternanthera fajt, ezeket majd bokrosítom és kis piros dzsungelt csinálok belőlük, jelenleg asszimilálódnak. :) A Bolbitist is megnyírtam, de jól érzi magát, hozza folyamatosan az új leveleket, el fogja foglalni és kitölteni a jobb szélét az akváriumnak szépen.

Videót csináltam mert fényképező nincs értelmes itthon most:

Most úgy érzem ez elég jól sikerült bár ad hoc alapon, rohamtempóban csináltam az egészet.

(Háttérben kis családom vasárnapi zajai. :D )
 
Back
Oldal tetejére