• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pontylazacok

Hali!

Megkérdezhetem, hogy van e tető az akváriumodon amiben a királylazacok úszkálnak illetve, hogy volt e kiugrálós problémád?
Egyébként nekem is nagyon tetszenek! :)

Még a rózsa, citromlazacokat is szeretem, utóbbit jelenleg is tartom, gyönyörűek a tényleg citromsárga úszóik, meg a sárgás árnyalat, amivel az egész testük ragyog.

Szia!

A kérdésem az lenne hogy a citromlazacaid mennyire sárga színezetűek? Nekem egy kicsit csalódás volt mikor megvettem őket, inkább szürkék voltak, azóta kissé színesebbek lettek, de még nem az igazi ( már két hónapja lakói az akváriumomnak ).
 
A citromlazacok bántják a garnélákat?

Mielőtt megvettem őket sok helyen utána olvastam: mindenhol azt írták nem nyúlnak hozzájuk. Ezért vettem egy csapatot a 10 RC mellé. Már 2 vagy 3 nőstény is petés volt azóta, el is engedte a piciket, szóval szaporulat is volt. Ok, gondoltam minden rendben, míg kb. 2héttel ezelőtt az egyik halacska szájában meg nem láttam egy szép, nem is éppen a legkisebb méretű garnimat:( Azelőtt és azóta még azt sem vettem észre soha hogy megbökdösték volna őket. Lehet néha egyszer csak gondolnak egyet és levadásznak egyet az éppen arra úszkáló rákokbólo_O
 
Szia!
A kérdésem az lenne hogy a citromlazacaid mennyire sárga színezetűek? Nekem egy kicsit csalódás volt mikor megvettem őket, inkább szürkék voltak, azóta kissé színesebbek lettek, de még nem az igazi ( már két hónapja lakói az akváriumomnak ).

Hali!
Hát, ezt így elég nehéz leírni, de megpróbálom. Az úszóik tényleg egészen citromsárga színűek, viszont a testük azokhoz nem hasonlíthatók, értem mire gondolsz. Az inkább ilyen fémesen-sárgásan csillogó. Nem tudom, milyen a világításod és a vized, nekem low tech, gyenge fénynél, bükkleveles, enyhén barna vízben elég jól néznek ki. Halvány sárgás-kicsit szürkés-enyhén világosbarnás maga a testük.

Szóval nekem nagyon tetszenek, szépek, de tényleg nem olyanok, mint mondjuk egy brutál sárga platti.


A citromlazacok bántják a garnélákat?

Tapasztalataim alapján sajnos el tudom képzelni, de mint ahogy Csolrob is írta, maximum egyet-egyet levadászgatnak, azért nem rendszeres...
 
Tegnap beszereztem 30 Neont. Tüneményesek, ahogy ide-oda vonul a raj, szorosan együtt. Ma elmentem, hogy vegyek egy kisebb raj márványos Baltahasú lazacot. Csalódnom kellet, mert valaki elvitte őket. Ezüst ugyan volt, de én nem olyat szeretnék. Helyettük hat Fekete fantom jött velem.
A garnikról eddig mindenhol lebeszéltek, pedig nagyon tetszenek.
 
A 4-5 centis pontylazacok azért már rámennek a neocaridina fajokra!
Nyilván a faj habitusától függ, hogy mennyire vadásszák le őket gyorsan. Neon pl. kevésbé agresszív, a serpalazac viszont nagyon.
 
Bár már régi topik, de hátha...

Van olyan pontylazac faj, amelyik a felső rétegben szeret úszkálni? Nálam sárga fantomok és vörössávosok vannak, de mindkettő inkább alul, max középtájon bandázik.

Baltahasúakat tudom, hogy vízfelszíniek, de azok nem tetszenek a feleségemnek, meg 3x annyiba is kerülnek 🤣

Vagy valami úszónövény segítene a jelenlegieket feljebb csalogatni? Lehet túl sok nekik a fény (16w led), nem tudom...
 
Bár már régi topik, de hátha...

Van olyan pontylazac faj, amelyik a felső rétegben szeret úszkálni? Nálam sárga fantomok és vörössávosok vannak, de mindkettő inkább alul, max középtájon bandázik.

Baltahasúakat tudom, hogy vízfelszíniek, de azok nem tetszenek a feleségemnek, meg 3x annyiba is kerülnek 🤣

Vagy valami úszónövény segítene a jelenlegieket feljebb csalogatni? Lehet túl sok nekik a fény (16w led), nem tudom...
Nem éppen pontylazac, de... az ékfoltos razbora csak a felső 1/3-ban tartózkodik. Ennél lejjebb csak kajával lehet csalogatni. A talajról sosem esznek (szerintem nem is látnak le).
 
Nem éppen pontylazac, de... az ékfoltos razbora csak a felső 1/3-ban tartózkodik. Ennél lejjebb csak kajával lehet csalogatni. A talajról sosem esznek (szerintem nem is látnak le).
👍
Némi amazonasi békatutaj segített némileg a helyzeten :)
Amúgy a fiam végül titteyat választott, azóta jóval aktívabb az egész akvárium 🙂
 
Back
Oldal tetejére