• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Pomázi rettenet

Eléggé szenvedek a fonal algával, a mini pelia tele van vele. Jobb híján kézzel szedegetem róla, mert a sziámik sem bírják az iramot. Az ecsetet sikerült kivégezni a befolyó átrakásával és az áramlat lejebb vételével. (No meg egy blackouttal) Dobok egy fotót a nyírás utáni állapotról. Az aquario neo ext. baromi jó. Sokkal kevésbé szembetűnő a szára, mint anno a cső volt...
20200209_135604.jpg
 
Eléggé szenvedek a fonal algával, a mini pelia tele van vele. Jobb híján kézzel szedegetem róla, mert a sziámik sem bírják az iramot. Az ecsetet sikerült kivégezni a befolyó átrakásával és az áramlat lejebb vételével. (No meg egy blackouttal) Dobok egy fotót a nyírás utáni állapotról. Az aquario neo ext. baromi jó. Sokkal kevésbé szembetűnő a szára, mint anno a cső volt...
View attachment 87111
Kicsit több növénnyel nem oldódna meg az alga gond?
 
Meguntam a homokos tájat. A héten volt egy kis időm, atomjaira szedtem az akvát és nyomtam egy rescapet. Van egy rakás anubias nanám és petitem, karácsony mohám, egy kevés mini peliám ha érdekel valakit. Ajándékba adom, de ki kell jönni érte Pomázra. Némi ecset/fonál lehet rajta.
20201120_093541.jpg

20201119_181713.jpg
 
Nekem a "homokos" scape jobban bejött így kicsit sötét hatást kelt. főleg ha microsorum és hátul bolbitis beindul. (már ha jól látom és az az) minden estere ettől függetlenül szép lett csak többet kell majd "fűnyírózni" :)
 
Nekem a "homokos" scape jobban bejött így kicsit sötét hatást kelt. főleg ha microsorum és hátul bolbitis beindul. (már ha jól látom és az az) minden estere ettől függetlenül szép lett csak többet kell majd "fűnyírózni" :)
Na igen, fűnyírózás az lesz bőven. Főképp az ágak alatt lesz szívás a dolog 😁. Homokkal valóban világosabb volt, de ha benövi az MC ez is sokat veszít majd a sötétségéből😉 Amire kíváncsi leszek, az az, hogy mennyire fog bepirosodni az alt. ren. mini középen.
 
Na igen, fűnyírózás az lesz bőven. Főképp az ágak alatt lesz szívás a dolog 😁. Homokkal valóban világosabb volt, de ha benövi az MC ez is sokat veszít majd a sötétségéből😉 Amire kíváncsi leszek, az az, hogy mennyire fog bepirosodni az alt. ren. mini középen.
Ha eltalálod a vasat és kap elég fényt szerintem nem lesz gond.
 
Kicsit több mint 3 hetes az akvárium, a fonalat letudtam, van helyette zöld szőr 😁. Úgy tűnik még játszanom kell a co2 vel meg az áramlással. A világítást 5 ről 6 órára növelem, mert már kínlódnak a növények, a cél a 7 óra lesz. Ezsolt köszi az eriocaulon polarist, majd meglátjuk hogyan mutat az előtér hátsó traktusában (már bent van, de még nem látszik a kicsike 😉)
20201215_200019.jpg
 
Ma JBL csepteszttel rámértem a PH-ra. Meglepődtem, úgy 5,8 körül lehet. Az összkeménység 4 dGH (KH-t nem tudom). Elképzelhető, hogy az Amazonia ennyire lehúzza? Eddig is ezt a talajt használtam, de általában a PH-t 6,6-6,8 körül tartotta. Mondjuk az is igaz, hogy szeptemberben lejárt a teszt :D Na mindegy, nem igazán zavarna, ha nem lenne mellé a zöld szőr. Mit gondoltok? Indokolhatja az alacsony PH az algásodást? (bár ez a dög elvileg CO2 problémáknál jön elő)
 
Ma JBL csepteszttel rámértem a PH-ra. Meglepődtem, úgy 5,8 körül lehet. Az összkeménység 4 dGH (KH-t nem tudom). Elképzelhető, hogy az Amazonia ennyire lehúzza? Eddig is ezt a talajt használtam, de általában a PH-t 6,6-6,8 körül tartotta. Mondjuk az is igaz, hogy szeptemberben lejárt a teszt :D Na mindegy, nem igazán zavarna, ha nem lenne mellé a zöld szőr. Mit gondoltok? Indokolhatja az alacsony PH az algásodást? (bár ez a dög elvileg CO2 problémáknál jön elő)

Szia!
Nitrogén fronton hogy áll az akva? Nálam ez a dög még mindig akkor jött elő, ha nagyon alacsony volt a nitrát szint, és mellette túl sok/erős megvilágítást kaptak a gazok.
 
Szia!
Nitrogén fronton hogy áll az akva? Nálam ez a dög még mindig akkor jött elő, ha nagyon alacsony volt a nitrát szint, és mellette túl sok/erős megvilágítást kaptak a gazok.
Köszi a tippet. Sajnos nitrát tesztem nincs, de tápanyaggal elvileg nem lehet gond, Green Aqua Micro, macro megy bele napi 3-3 ml.
 
Nagyon mutatós, és hát rettenetnek semmiképp nem nevezném, mégha pomázi is.😂
A gyep káprázatos, jól mutat a stau bokor a sarokban.👍🏻
A beszívó előtti anubias csokrot valami kisebb fajtára cserélném és középről kiszabadítanám a renickiit, mert ott nem érvényesül, pedig szép.
 
Back
Oldal tetejére