• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Polcos akvárium szűrő építése

moonraker

Új regisztrált
Üdvözlök minden akvaristát!

Most találtam rá erre a fórumra és meg is ragadtam az alkalmat hogy regisztráljak és egyben segítséget is kérjek a nálam tapasztaltabb akvaristáktól.
Szeretnék Garra Rufa halakat tartani és mivel a tiszta vizet szeretik és a kezelendő testrészek vízbehelyezésével lehetőség van fertőzések vízbe vitelére ami által a halak esetleges pusztulásához is vezethet precíz és jó szűrésre van szükség.Ezért szeretnék egy oldalpolcos szürőt építeni és mindenképpen egy UV sterilt és egy aktív szenes reaktort szeretnék beépíteni mivel azok együttesen még fokozzák az esetleges károkozók vízbe jutását és elszaporodását.Ebben szeretnék segítséget kérni hogy tudna e valaki esetleg bevált szürű tervben segíteni vagy hogy hogyan állítsam össze a rendszert.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.
 
Üdvözlök minden akvaristát!

Most találtam rá erre a fórumra és meg is ragadtam az alkalmat hogy regisztráljak és egyben segítséget is kérjek a nálam tapasztaltabb akvaristáktól.
Szeretnék Garra Rufa halakat tartani és mivel a tiszta vizet szeretik és a kezelendő testrészek vízbehelyezésével lehetőség van fertőzések vízbe vitelére ami által a halak esetleges pusztulásához is vezethet precíz és jó szűrésre van szükség.Ezért szeretnék egy oldalpolcos szürőt építeni és mindenképpen egy UV sterilt és egy aktív szenes reaktort szeretnék beépíteni mivel azok együttesen még fokozzák az esetleges károkozók vízbe jutását és elszaporodását.Ebben szeretnék segítséget kérni hogy tudna e valaki esetleg bevált szürű tervben segíteni vagy hogy hogyan állítsam össze a rendszert.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.
Ezek a halak kozvetlen erintkeznek a testreszekkel, ugy hogy mindegy mi kerulhet be a vizbe. Ha sajat reszre akarod oket hasznalni no para sima kulso szuro csak szivaccsal. Ha uzlet szeruen akkor ezt ne te old meg hanem bizd szakemberre aki a csiratlanito szurest megszerzi neked es kivitelezi. Komoly higieniai szabalyzat vedi ezt az eljarast.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Ezek a halak kozvetlen erintkeznek a testreszekkel, ugy hogy mindegy mi kerulhet be a vizbe. Ha sajat reszre akarod oket hasznalni no para sima kulso szuro csak szivaccsal. Ha uzlet szeruen akkor ezt ne te old meg hanem bizd szakemberre aki a csiratlanito szurest megszerzi neked es kivitelezi. Komoly higieniai szabalyzat vedi ezt az eljarast.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Köszönöm a segítséget!
Először saját részre szeretnék összeállítani egy garrás medencét de tervezem üzlet szerűen is megrendelésre gyártani a kereslet függvényében majd. Mindenképpen oldalpolcos szűrővel szeretném megtervezni egyrészt költséghatékonyabb másrészt sokkal nagyobb hatásfokkal tud dolgozni szerintem.Az UV részét betudom szerezni és kivitelezni is mivel Közel 15 éve foglalkozom haltenyésztéssel kisebb nagyobb kihagyásokkal.Csak oldalpolcos szűrővel már régen foglalkoztam talán utoljára a tengeri akváriumnál csináltam azért is szeretnék információt gyűjteni
.
 
Back
Oldal tetejére