• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oktatóanyag Point of no return - hogyan készült Balázs az IAPLC 2017-re

viktorlantos

Alapító
Admin
Egy másik topikban belekezdtem de elég nagy a téma és sok a fotós anyag, inkább külön topikba dobnám fel a teljes sztorit. Balázs helyett most én szedem össze a gondolatokat, ezért csak arról tudok írni amiben részt vettem, amit láttam, amit gondolok. :)

Miért pont ez a layout?

Balázs a korábbi extrém layoutok után 2016 végén egy verseny konform akváriumot tervezett. Az extremitás jó, de ha sorozatosan rosszul értékelik, akkor lépni kell. Ezzel az akváriummal egyértelműen korábbi legjobb helyezését akarta megdönteni és valahol benne volt a top 27. A kezdetekben ezt még nem éreztük a nagy előkészületek ellenére, de ahogy haladtunk az idővel és sodortak a dolgok egyre több finomítással saját véleményem szerint is odaért az akvárium. A végkifejlet ismert. Az akvárium nem hozta azt az eredményt amit vártunk tőle. Balázs hosszú évek próbálkozása után pedig kicsit most hátat fordít az építésnek. Ő ilyen, hirtelen muki. Reméljük azért a kreatív vénája idővel nem hagyja nyugodni. :)

Nah és akkor a képek némi magyarázattal.

2016.10.26-át írunk.
Balázs a layouthoz egy vörös követ választott. ha jól emlékszem 300kg körül indult vele. A méretek miatt lehetetlen volt mindezt megálmodni az akváriumban és akkor még javában üzemelt az előző layout. Így épített egy méretarányos legóasztalt, amin 1-2 hétig nyugodtan lehetett dolgozni, majd ragasztani a teljes vázat. Hogy a fény árnyék kérdést látni lehessen egy quad lámpás lógott a berendezés felett a teljes építés alatt.

MK7A0151-20161026.jpg

MK7A0157-20161026.jpg

A ragasztáshoz a korábban is bevált szobrász ragasztót használta. Ebből kikevert egy szín azonos ragacsot. És jöhetett a kíméletlen ragasztós időszak. Nem tudom valaha el tudom e felejteni azt a borzalmas szagot ami a ragasztótól volt és amit hetekig nem tudtunk kiszellőztetni rendesen. Ami egyébként totál káros ilyen kis helységben, de ha építeni kell, hát építeni kell.... :)

A ragasztás legalább 2 hétig tartott. Minden apró elem 5-10 perc száradást kívánt. Ebben az időben oda kellett fogni kézzel a darabokat. Nem lehetett satuzni stb. És ezek a kövek jellemzően tenyérnyi méretűek voltak vagy kisebbek. Baromi sokáig tartott az egész. A teljes építmény 2-3 ponton elmozgatható volt így az elkészülés után be lehetett helyezni az akváriumba. Persze így is bitang nehéz volt :)

2016.11.17

Eljött az idő, bekerült a váz a végleges helyére. Robosztus volt az biztos. És a végleges fényekkel egészen máshogy festett, mint korábban.

Balázsnak már ebben a pillanatban pontos elképzelése volt arról, hogy a vizet meddig kell majd leengedni, hogy a felszínen azt a látványt kapja, amit megálmodott. Ezért gyakorlatilag nulladik naptól, ha komolyabb fotózás volt, mindig leengedtük azt az x centit az akváriumból.

És innentől indult egy kisebb átalakulás. Ugyanis szárazon a vázon nem lehetett érezni, de az előrefutó szélek gyengének érződnek a víz torzítás miatt. A teljes oldalsó részt meg kellett erősíteni, hogy ne legyen annyira légies az egész. Legyen súlya és jobb legyen a térérzet. Ismét 100kg kő amiből legózni kell :) Elfogyott ez is .... :)

Folyt köv :)

MK7A0885-20161115.jpg

MK7A0920-20161115.jpg

MK7A0923-20161115.jpg

MK7A1135-Edit-20161117.jpg
 
Utoljára módosított:
Egy másik topikban belekezdtem de elég nagy a téma és sok a fotós anyag, inkább külön topikba dobnám fel a teljes sztorit. Balázs helyett most én szedem össze a gondolatokat, ezért csak arról tudok írni amiben részt vettem, amit láttam, amit gondolok. :)

Miért pont ez a layout?

Balázs a korábbi extrém layoutok után 2016 végén egy verseny konform akváriumot tervezett. Az extremitás jó, de ha sorozatosan rosszul értékelik, akkor lépni kell. Ezzel az akváriummal egyértelműen korábbi legjobb helyezését akarta megdönteni és valahol benne volt a top 27. A kezdetekben ezt még nem éreztük a nagy előkészületek ellenére, de ahogy haladtunk az idővel és sodortak a dolgok egyre több finomítással saját véleményem szerint is odaért az akvárium. A végkifejlet ismert. Az akvárium nem hozta azt az eredményt amit vártunk tőle. Balázs hosszú évek próbálkozása után pedig kicsit most hátat fordít az építésnek. Ő ilyen, hirtelen muki. Reméljük azért a kreatív vénája idővel nem hagyja nyugodni. :)

Nah és akkor a képek némi magyarázattal.

2016.10.26-át írunk.
Balázs a layouthoz egy vörös követ választott. ha jól emlékszem 300kg körül indult vele. A méretek miatt lehetetlen volt mindezt megálmodni az akváriumban és akkor még javában üzemelt az előző layout. Így épített egy méretarányos legóasztalt, amin 1-2 hétig nyugodtan lehetett dolgozni, majd ragasztani a teljes vázat. Hogy a fény árnyék kérdést látni lehessen egy quad lámpás lógott a berendezés felett a teljes építés alatt.

View attachment 39426

View attachment 39427

A ragasztáshoz a korábban is bevált szobrász ragasztót használta. Ebből kikevert egy szín azonos ragacsot. És jöhetett a kíméletlen ragasztós időszak. Nem tudom valaha el tudom e felejteni azt a borzalmas szagot ami a ragasztótól volt és amit hetekig nem tudtunk kiszellőztetni rendesen. Ami egyébként totál káros ilyen kis helységben, de ha építeni kell, hát építeni kell.... :)

A ragasztás legalább 2 hétig tartott. Minden apró elem 5-10 perc száradást kívánt. Ebben az időben oda kellett fogni kézzel a darabokat. Nem lehetett satuzni stb. És ezek a kövek jellemzően tenyérnyi méretűek voltak vagy kisebbek. Baromi sokáig tartott az egész. A teljes építmény 2-3 ponton elmozgatható volt így az elkészülés után be lehetett helyezni az akváriumba. Persze így is bitang nehéz volt :)

2016.11.17

Eljött az idő, bekerült a váz a végleges helyére. Robosztus volt az biztos. És a végleges fényekkel egészen máshogy festett, mint korábban.

Balázsnak már ebben a pillanatban pontos elképzelése volt arról, hogy a vizet meddig kell majd leengedni, hogy a felszínen azt a látványt kapja, amit megálmodott. Ezért gyakorlatilag nulladik naptól, ha komolyabb fotózás volt, mindig leengedtük azt az x centit az akváriumból.

És innentől indult egy kisebb átalakulás. Ugyanis szárazon a vázon nem lehetett érezni, de az előrefutó szélek gyengének érződnek a víz torzítás miatt. A teljes oldalsó részt meg kellett erősíteni, hogy ne legyen annyira légies az egész. Legyen súlya és jobb legyen a térérzet. Ismét 100kg kő amiből legózni kell :) Elfogyott ez is .... :)

Folyt köv :)

View attachment 39428

View attachment 39429

View attachment 39430

View attachment 39431
Nagyon szep munka. Leginkabb ennek az akvariumnak a helyezese tette be nekem a kaput az idei iaplc rangsorolasnal. Ez egy remekmu volt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
2016.11.30.

A váz alapja megvolt. Elkészült a talaj feltöltés is. Bekerült elég sok részlet ami a térérzet növelésében segített.

Innentől gyakorlatilag elég sok közös agyalás volt mit hogyan kellene változtatni, hogy jobb legyen. Pl a lenti talajos kép bár jól nézett ki, hiányzott belőle az x faktor.
Ezért photoshopban átrajzoltuk az előteret, természetesebbé téve a homok-talaj arányt az ültetéshez.

MK7A1156-20161130.jpg


2016.12.27

Itt már az első körös ültetés után üzemelt az akvárium. A front rész teljesen átalakult. Balázs igyekezett a semmibe lefele lógó szikla csúcsokat megtámasztani.
Az oldalsó üveg melletti szikla falak ki lettek tömve. Így a szélek innentől már nem voltak zavaróak..... csak a hátsó sarkok

MK7A1964-20161227.jpg

Közben karácsonyoztünk, Balázs meg szokásához híven a boltban építette a layoutot.

2017.01.15

Az akváriumot nem fotózhattuk, de azért minden nap ez a látvány fogadott mindenkit aki a felső szintre benézett hozzánk. :) A hatás megvolt :) Az elmúlt évek extrém akváriumai után ez az akvárium kifejezetten sok látogatónak volt favorit. Nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk

MK7A2213-20170115.jpg
 
Emlékszem, készült egy kép még az udvaron a kövekről tisztítás közben, "Balázs ebből építi a következőt" felirattal, el nem tudtam képzelni, hogyan lehet ezekből valamilyen "Balázs szintű" scapet összehozni, azért most már látni miként.:)
 
Fent említettem, hogy elértünk arra a pontra, amikor egyre jobban zavart a layout egyszerűsége. Le akartuk rázni a fukada féle másolat hatást. Ezért egész brutál átalakítás kezdődött. Gyakorlatilag photoshop skiccek és instant változtatások jöttek

Itt sajnos nincs meg minden elem ahogy egymás között beszélgettünk, de talán ez a két kép is elég beszédes

2017.02.08.

Mintha nem ugyanaz az akvárium lenne :) Ugye?

A versenyen arról szólnak, hogy a megépített fantáziavilág olyan részletgazdag legyen, amit a legtöbb ember nem képes vizuálisan feldolgozni. Megvalósíthatatlannak tűnik a látvány.
Mivel az indulásban nem lehetett érezni ezt a komplexitást brutális módon hozzá kellett nyúlni a layouthoz.

Beépült a teljes szélső hátsó rész. Eltűntek a sarkok, és megszűnt a doboz szerű akvárium hatás. Most már valóban egy kiragadott természetes látványnak tűnt a dolog.
A front részt ismét átalakítottuk. A sok véletlenszerűen elhelyezett elemmel és ültetéssel megszűnt az emberi kéz jele. A szabályos homok, dekor stb. Minden ami zavart kikerült és minden ami kellett a részlethez bekerült.

A váz kapott egy csomó kis gyökeret és rengeteg olyan növényt amit elsőként kaptunk a kertészetből. Bucephalandra, Crepidomanes, mini anubiasok díszítették és tették természetesebbé az oldal elemeket.

pimgpsh_fullsize_distr-20170208.jpg

Hogy érzékeljétek a különbséget. Egy gif animáción látszik 3 főbb fázis az átalakulásban. Közben még mindig csak február elejét írtunk....

progress-20170208.gif


Monitoron ekkor már odatéve a Fukada akvárium mellé nagy felbontásban monitoron kellően elvállt. Részletgazdag volt, bár még mindig voltak benne zavaró elemek. És persze kellett hozzá egy jó fotó a végén. Most éreztük azt először, hogy a layout ott van a legjobbak között. A részletesség, a kidolgozottság az amit a top 27-ben látunk minden évben.

Balázs ekkor megosztotta több IAPLC top 27-es guruval. A visszajelzések alapján még további finomítások következtek.

Fukada-Comparison.jpg
 
2017.02.16

Még így leírva is elképesztő, de alig néhány nap telt el a fenti fotók óta. És az akváriumot Balázs fotózásra késznek ítélte. Ő ilyen, ahogy az első posztban is írtam. Tolja tolja és nem szórakozik a fotózással meg a hónapokkal. Fotózza amikor jól néz ki.
Február 16 ugyan még időben korainak hatott, de a layout kellően öreg hatást keltett már. Így tényleg jöhettek a végső fotók.

MK7A3371-Editbcg3-20170216.jpg
 
A fotózás 2 hétvégén történt. 18-án és ismételtünk egyet rá egy hétre.

2017.02.18

Az akvárium eredeti fényét használtuk. 3 db Solar HQI. Nem volt fotós lámpa. Ezzel hozta azt a természetes látványt, amit kellett.
A front részre rá lett rakva egy 2x80W odyssea lámpa, hogy az előtér kellően világos legyen. Így adta a legjobb hatást.

Balázs körbeburkolta az egész akváriumot, és hogy teljesen kizárjunk minden fényt a front kamera rész is be lett burkolva :)

A háttér üveg árnyékolással is elég sokat játszott, hogy egyáltalán ne látszódjon fent a felszín éle a hátsó üvegen.

Persze jött a szokásos gond, hogy a halak a próbán tökéletesen mozogtak, de addig szórakoztunk a fotókkal, hogy már nem tudtuk ugyanazt a hatást fotón visszahozni. Pedig bevetettünk minden trükköt :)

MK7A3563-20170218.jpg

MK7A3569-20170218.jpg

MK7A3629-20170218.jpg

iaplc-photo-session-20170219.jpg

A próbán a halak még gyönyörűen úsztak

https://www.instagram.com/p/BXlSGGHAzMC
 

Attachments

  • MK7A3908-20170225.jpg
    MK7A3908-20170225.jpg
    223 KB · Megtekintések: 3
2017.02.25 második fotózás.

Arra már nem emlékszem mi volt a gond, de kellett egy második sorozat. Így a pörgős szombati bolti nap után, amikor mindenki a jó kis húslevest szürcsölgette otthon, mi fotózgattunk :)

Végül a két napból lett kiválasztva a végső fotó.
Nem egész 2 hónap. Persze az előkészület és minden más rengeteg idő, energia és pénz volt. Még nekünk is.

Balázst picit letaglózta az eredmény, amit valahol meg tudok érteni. Itt már nem arról van szó, hogy csinálunk megint valamit egy következő versenyre, talán mondhatjuk azt, hogy ez egy profi szintű felkészülés volt egy "hivatásos" versenyzőtől. A profi felkészülés gyakorlatilag annyit tesz, hogy ilyenkor minden ami az elképzeléshez kell beszerzésre kerül. Ha kell 400kg kő akkor lesz. Ha 200 csiga akkor lesz. Borzoljuk a hajunkat, meg a szemöldökünket de megoldjuk :) Ahogy megoldják ezt az élmezőny tagjai is.

Nagyon sok akvárium fotót láttunk azóta top 100-ból is és ezek talán még jobban felerősítik azt, hogy valami nincs rendben az értékelésekkel. Túl sok a politika, hanyag a pontozás és szelektálás, országok favorizálásában Mo nem tudja azt hozni mint a többiek? Lásd eurovízió.....

A top 100+ azt jelenti, hogy az első körös szelektálásba sem került be. Magyarul le sem pontozták csak sorrendbe tették.

Persze a pontozás szubjektív, valahol akár le is pontozhattak hasonlóság miatt a múlt évi nyertessel, vagy egyszerűen nem találkozik az ízlésvilág. De a layout kidolgozottsága ennél többet érdemelt volna.
Balázs ráadásul kizárólag IAPLC akváriumnak készítette. Nem volt tervben, hogy más versenyeken is szerepel. Teljes exkluzivitással készült a dolog. Szabályt betartva, nem mutogatva. És aki nem találkozott vele a boltban (bár aki igen annak is) kellően nagy gyomros volt. Tehát a meglepetés hatás, a speciális érzésbomba megvolt.

Balázs hirtelen ember, ő most úgy érzi a munkáját semmibe vették. Én ennyire azért nem mennék messzire.
Az igazi bajnokok Josh Sim, Fukada és a többiek attól bajnokok, hogy egy ilyen gyomros után is odaállnak és építenek következő évben vagy rá egy évre. Elfogadják, hogy amit készítettek nem érte el azt a hatást amit kellett volna. Hiába gondoltuk oda ahova. Nem ez történt.
Josh Sim 9 év után ért fel a csúcsra. Fukadának is ennyi kellett ha jól rémlik.

Persze jobb lenne ugyanazokat az előnyöket élvezni, mint az akvacelebek, de hát itt vagyunk Japántól elég messzire. Egy pici ország, kis hobbival, kis közösséggel.

Végszóként én remélem, hogy B kipiheni magát, feltöltődik idővel és ismét alkot valami szépet, bár a boltban ezekben az építésekben mi is meghalunk kicsit :) :)
Hiába na, ezen a szinten baromi sok áldozatot kíván a hobbi minden szereplőtől.

MK7A3908-20170225.jpg

Múlt héten csak úgy rákészülés és karbi minden nélkül lefotóztam 6 hónappal a fotózás és csúcs forma után. Eleresztve, de azért kicsit még odafigyelve, mindig egy nagyon szép dísze a boltnak.
Nekünk és a többieknek is, talán mindenkinek aki látta fejlődés közben egy szép emlék lesz. Mi is tanultunk belőle és remélhetőleg azok is, akik időközben nálunk jártak. Szép volt Balu :) Innen is gratulálunk :)

36589671776_f8e3b4e62a_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

36589670426_6249256dec_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Amit még hozzátennék....

Az időpontokból is látszik, hogy nagy hibázásra itt nincs lehetőség. Egy balfékül hangolt akvárium tele algával elbukja azt az időpontot, amikor talán a legszerencsésebb fotózni.
Ezért ezekre az akváriumokra sokkal jobban figyelünk az elejétől fogva. Gyakoribb vízcsere, több karbi. Ebbe az akváriumba az amano seregen kívűl bekerült 200 süncsiga. Ami olyan munkát végzett, hogy az elejétől kezdve nem kellett fogkefézni egyetlen sziklát sem. Minden makulátlan volt úgy, hogy ők sem zavarták a képet sem a fotón sem a mindennapokban.

Meg kell említenem Gábort a karbantartónkat aki minden héten szakított időt, hogy az akvárium rendben legyen.
@Matyi aki később bekapcsolódott és szintén nyírt, karbizott az akváriumon.

Balázs korábban azt mondta valahol, hogy ez egy igazi csapatmunka volt. Ezt most tényleg így érzem én is.
 
Nagy tisztelet ezért a munkáért Balázsnak és mindenkinek, aki odatette magát. Látszik benne a hobby szeretete és az a rengeteg tapasztalat, ami titeket jellemez.:notworthy:
Sajnálom ezt a pontozás dolgot... érthetetlen. Minden esetre köszönöm, hogy megosztottátok!
 
Nagyon durva lett...:eek:

Tavaly ősszel még volt szerencsém a terepasztalon látni az előkészületeket, azóta sajnos nem jutottam el Hozzátok.
A scape-en látszik az a hihetetlen sok munkaóra,amit beleöltetek, de több ponton olyan érzés motoszkál bennem, hogy kicsit túl lett tolva... Leginkább a bal hátsó/fölső rész tűnik túlépítettnek.

Az elején még volt egy légiessége:).

Nehéz eldönteni melyik arca a legelőnyösebb, például a jobb hátsó/felső rész az első képen tetszik a leginkább, az alsó/első része viszont fényévvel jobb a harmadikon.
A"közepén" alul/hátul a sok-sok részlet kialakítása, a térhatás növelése, a komplexebbé, hihetőbbé tétel szerintem teljesen jól sikerült(y) (az elsőhöz képest a harmadik már-már tájkép szintű:woot:)
Az előtérrel is tuti úgy voltatok, hogy valami hiányérzetet kellett leküzdeni. Sok jó változtatás lett, de olyan mintha egyes részletek önálló életet élnének, mintha külön sztori lenne egy-egy, a "növénymentes" területek által kialakított terület.

A két hátsó/felső sarok viszont azáltal, hogy végül ennyire be lett építve (főleg a bal) valahogy "összenyomja" az egészet. Valahogy olyan érzést kelt, mintha nem is a böszmébe, hanem egy feleakkora akvába tévedne a tekintetem.

Balázs és az egész csapat: nem szeretném, hogy fikázásnak tűnjön amit leírtam, csupán az első benyomások jöttek ki, főleg a @viktorlantos által beszúrt szemléletes és tanulságos gif "segítségével"
Balázs, azért bízok benne, hogy nem akasztod szögre a csipeszt és meglepsz minket valami áll-leesős alkotással:woot:
 
Gratula először is Balázsnak , mert végül is Ő álmodta meg ,hogy első körben mi kerüljön az akváriumba,milyen elrendezés legyen,mi legyen a fő csapás vonal.
Másodszor gratula a csapat munkának,mert e miatt lett az akvárium olyan egyben.Volt szerencsém élőben látni,lenyűgöző méreteit,hogy hátul is még
milyen mély az akvárium,ott is szépen ki volt dolgozva minden.
Engedjétek meg,hogy írjak egy kis kritikát,de fel sejlik a közhely,hogy utólag könnyű....és biztos vagyok benne,hogy nem értitek félre.
Nekem az első benyomásom, mikor először láttam a képet.
A köveket biztosan faragta Balázs,ezek nyomai látszanak a képen.A fehér élekre gondolok.Nekem ezek virítanak a fotón.
A másik,hogy lehet kicsit tovább toltam volna a fotózást,vagy nyírás után tovább hagytam volna nőni a mohákat.
A megosztott kép,ami az eleresztett változatot mutatja,az valóban már sok,főleg alul már dzsungel,kesze-kuszaság van.
De valahogy a kettő közötti állapot lehetett volna.De nem biztos,hogy ez döntött.Sokkal nagyobb hibának érzem a virító köveket,én ezeket láttam meg először.(függetlenül attól,hogy ezek faragástól,vagy egyébtől ilyenek)
Ettől függetlenül lehet kritizálni,hibákat találni,ez az akvárium sokkal jobb helyezést érdemelt volna.
Ahogy a GIF mutatja,az akva az utolsó állapotban(az elrendezést illetően) mutatja a legjobbat,nekem ez úgy egyben van.
Én úgy gondolom,hogy nem kell,hogy Balázst eltántorítsa az építéstől ez a nem várt szereplés,bár valóban rossz átélni egy ilyet.
Balázst és Titeket jobban mellbe ütött , mint a tavalyi (nem tudom) 1000. helyezés.
Mint ahogy Viktor Te írtad,valaki 8,9,10 évet vár arra,hogy révbe érjen.Ezzel a csapat munkával,tudással,tapasztalattal,amit Ti belefektettek,Balázs ötleteit
tovább finomítva teljesen reális elvárás.
Még egyszer NAGYON GRATULÁLOK!TELJES RESPECT!(n)
 
Én ezért nem szeretem ezt az indiai megkövesedett fa dekort, a töréseknél csúnya fehér színű. :(

Az akva bámulatos, de az a típus, ami élőben sokkal nagyobbat üt mint fotón. Monitoron valahogy nem jön át a monumentalitása, vagy a mojo, vagy nem tudom mi.

A pontozás meg... kit érdekel? :D Ríszpekt nektek.

És lehet hülye vagyok, de nekem az "elengedett" forma tetszik a legjobban, mondjuk arra egy minimál nyírás ráférne de dögös nagyon.
 
Köszi a kommenteket. Természetesen nincs sértődés :) Bármilyen észrevétel, vélemény jöhet. Ha nem így gondoltuk volna, nem készült volna a topik. :)
Kiálltunk, úgyhogy jöhet hideg meleg, ha valaki szeretne hozzátenni valamit.
 
Csak csatlakozni tudok az elöttem szolokhoz!
Igazan nagy munka volt, gratulalok mindenkinek aki reszt vett benne.
Nem is tudom elkepzelni, hogy mennyi maceraval jarhatott az egesz folyamat, mir az az egy, egyetlenegy versenyfoto kivalasztasra került.
Bevallom öszinten, amikor az elsö fotokat meglattam, meg akkor is eszembe jutott Fukada akvariuma, szerintem ezen bukhatott a dolog. Mindez persze csak megerzes, mert igy, hogy most vegigolvastam ezt a leirast es a hozza tartozo fenykepeket, mar nem erzem, ugy, hogy lenne barmi köze ahhoz az akvariumhoz. Söt, szinte az tünt fel, hogy mennyire mas, nem pedig, hogy mennyire hasonlit.
Ettöl függetlenül meg lehet, hogy emiatt került hatrebb sorolasra.
Azok alapjan a kepek alapjan, amiket lattam az idei versenyen szereplö akvariumokrol, valoban eleg meglepö helyezesek születtek. Erthetetlen nehol.
Lehet, hogy a szabalyrendszeren vagy a pontozason, vagy a zsürin kellene valtoztatni!
Erdemes lenne a zsürit neves akvakerteszekböl összeallitani, ahogyan ti is igyekeztek az akvakerteszet prominens szemelyisegeit meghivni zsürinek egy HAC-ra.
...es ideje lenne visszaterni Amano mester alapelveihez, es az ö altal abrazolt viz alatti vilaghoz. Nem kell mindig hegy-völgy, a levegöben repülö halakkal, vagy a borneoi dzsungelben fak között vitorlazo pontylazacokkal, csak termeszet Anya, a viz alatti vilag egy szelete, megkomponalva Amano mester szemleletevel.
Megegyszer gratulalok Balazsnak es a többieknek ehhez a nagyszerü munkahoz!
 
...es meg egy dolog.
Bizom benne, hogy ujra epitetek ugyanebben az akvaban a jövö evi versenyre is. Miert?
Csak!
Mert ez elkeszült, lefotoztatok, született egy eredmeny, megha nem is az, amit vartatok. Az elet megy tovabb, ha a többiek keszülnek, keszülnötök kell nektek is, közös erövel, ahogyan eddig is tettetek, egy csapatkent.
Ennyi bele fektetett idö, munka es remeny utan nehez ezt irni, de talan fontosabb a megtett ut idaig, mint az eredmeny, ezert is remelem, hogy epitetek ujra.
Meg különben is, ha en is indulok egyszer, hogy nez ki, hogy nem merközöm meg veletek?:D:p:LOL:
 
Még valami.Teljesen jó,hogy nem hagyjátok magára Balázst,de ne hagyjatok magára egy Viktort , egy Gábort,Bélát,bárkit , akinek kis tehetsége van.
Ebben nincs is vita,kezdettől fogva támogattátok,akiben kicsi fantáziát láttatok.Egységben az erő.Épp ezért sikeresek a kínaiak,japánok,Ázsia, és nem utolsó sorban
az egyének,egyéniségek.Mert ott van mögöttük egy csapat.Ez nagyon jól látszik,mikor megnézzük az egy főre jutó nevezések számát,a helyezéseket magyar vonatkozásban.Itthon is van egy csapat.
Ez most Balázs akvájának topikja.Én úgy érzem,Balázs csak egy időre engedi el az ollót.Most persze kudarcnak fogja fel,s hogy nincs értelme a befektetett
munkának.De majd álmodik egy új layoutot,és újra beszippantja ez a csodálatos hobbi.Miről,ha nem erről szól ez a hobbi?Saját magunk , álmaink,terveink megvalósítása.
 
Nekem is az a véleményem ,hogy amikor el lett engedve ,az állt neki a legjobban.Lehet ,hogy vad ,és dzsumbujos volt ,de így természetesebbnek tűnt.Legalábbis nekem.
A helyezés meg ....hogy őszinte legyek nem is tudom pontosan hányadik lett az akvárium .De nem is ez a lényeg,hogy hányadik lett.A lényeg az ,hogy szívből készítette B,és hogy teljes vállszélességgel mellette állt az egész team.Ilyen volumenü projektnél csak így működik.Én is azt mondanám Balázsnak ,hogy fel a fejjel ,és neki kell állni a következőnek,és le kell gyűrni a keletieket végre.És most picit egy hasonlattal élnék nektek.Van már vagy pár hónapja ,hogy nem üzemel a 200-as akváriumom.Azt éreztem eddig ,amit most kb. Balázs érezhet.Kudarc,csalódottság,motivációhiány.Aztán olvasom a pozitív hozzászólásokat a többiektől ,és még én is azt érzem ,hogy tényleg nem szabad feladni ,hanem igen is űzni kell a hobbit.Már ott tartok ,hogy el sem adom a cuccost ,inkább bevetem Parvulával.:LOL:Na de ez már nem ide tartozik .....
Gratulálok Balázs az akváriumhoz,egy igazi gyöngyszeme volt az üzletnek ,és szerintem világszinten is megállta a helyét ,még ha a zsűri nem is gondolta így.
Hajrá Green Aqua..hajrá Balázs;):)
 
Ahogy már facebookon is írtam nekem is nagyon tetszik eleresztve. Ahogy előttem is írták az előteret rendbeszedve, feljebb meg szinte érintetlenül hagyva sokkal természetesebb hatást keltene.

Ettől függetlenül oriási munka van benne. Kár, hogy idén a bírák kicsit furcsa döntéseket hoztak.

Remélem Balázs egyszer felhúzza magát és megint alkot egy őrültet :)
 
Back
Oldal tetejére