• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon stellatus

warrior71

Új regisztrált
Ő lenne az én egyik kedvencem. Viszonylag gyorsan növekszik és csodállatos változatos színeivel mindenkit elbűvöl.

származási hely: Kelet Ázsia, Ausztrália
termet: 20-50 cm
növekedés: hetente 5 cm
vízhõfok: 24-32 °C
fényigény: magas
szín: vöröses lila

pogostemon_stellatus.jpg
 
Egy kérdés :)
Ez ugyan az a növény mint ez? pogostemon stellata eusteralis
Ha igen: nekem nem lett még vörös, igaz most kevés fényem van.
Kevés fénynél is szépen nő, vaskos növény, és nagyok a levelei, a levágott növényt újra el lehet ültetni és tovább fog nőni.
A levágott résznél 4 hajtást fog növeszteni így szép látványt ad.
A gyökerei nagyok és messzire elnyúlnak, kisebb harc kell hogy ki lehessen szedni.
Nekem nagy lett az akiba, mert egy kicsit nagynak hat az, de szép növény.
 
Sziasztok!

Nekem sem lett vörös,pedig 160 W van kb. 160 literre,és tápozok rendesen.Bár nem bánom, mert így is gyönyörű növény.
Viszont én nagyon örülnék neki, ha csak 5 cm nőne hetente.
Én szinte hetente vágom,szokott lenni 3-4 szál 10-12 cm.
Bár szerintem kicsi az aki neki, mert csak 42 cm magas.
 
viktorlantos said:
hzshalas said:
Halihó, valaki tudja, hogy perpillanat hol szerezhető be ilyen növény? Nagyon megtetszett de nem találok sehol.

webshop link moderálva-t kérdezted már?

Szia

Tudom, hogy szép és jó növényeket küldenek, de sajna az egyik legdrágább hely és a szállításra is jócskán várni kell. Bár úgy tervezem, hogy ha a mostani tanuló-növényes akváriumom beáll, akk év vége felé nekifogok az igazinak és akkor számításba jön a tropica is.
 
hzshalas said:
viktorlantos said:
hzshalas said:
Halihó, valaki tudja, hogy perpillanat hol szerezhető be ilyen növény? Nagyon megtetszett de nem találok sehol.

webshop link moderálva-t kérdezted már?

Szia

Tudom, hogy szép és jó növényeket küldenek, de sajna az egyik legdrágább hely és a szállításra is jócskán várni kell. Bár úgy tervezem, hogy ha a mostani tanuló-növényes akváriumom beáll, akk év vége felé nekifogok az igazinak és akkor számításba jön a tropica is.

Azért kérdeztem, mert nem csak Tropica növények vannak náluk. És sok esetben különlegességek is vannak. Egy telót megér.
 
Sziasztok!

Furcsa jelenséget tapasztaltam az akimban: egy tő visszavágott P. stellatusom új hajtásai csavarosan (szabályos formában) nőttek ki újra. :wtf: Nagyon szép és érdekes látványt nyújt, de nem tudom minek köszönhetem ezt, mivel az "anyatő" teljesen normálisan néz ki. Remélem nem valami hiánybetegség :? . Az akiban semmi nem változott, nincs algásodás és minden nagyon szépen nő, egyedül ez az úm. rendkívüli esemény. Ha valakit érdekel, holnap képet is teszek fel.

Előre is köszi,
Üdv. mindenkinek.
 
Szia! Ha esetleg egy képet is láthatnánk róla lehet meg tudnánk mondani, hogy mi lehet. Nekem is volt ilyen növényem, de nálam nem fordult elő ilyen. :eh:
 
Sziasztok!

Mennek a képek a "becsavarodott" P. stellatusomról. Ötlet bárkinek?
IMG_8881.jpg

IMG_8884.jpg


Az aksival minden rendben, itt egy nem túl jól sikerült kép róla:
IMG_8892.jpg


Köszi előre is a tippeket

Üdv.
 
Hát ez nagyon érdekes, nekem soha nem volt ilyen. Nem tudom mi lehet, bár jól néz ki. Pogostemon stellatus var. paduc :D
 
Szerintem az Eheim esőztetője tekerte meg... :lol:

ON: Csavarodás CO2 miatt is lehetne, de az nem ilyen :eh:
 
A CO2-m relatíve stabil, szépen bubiznak a felhasználók.
Legközelebb max nem felejtem rajtuk sokáig a hajcsavarót ;) .
 
Back
Oldal tetejére