• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Poecilia sphenops - Yucatáni fogasponty "Blackmolly"

Csabesz

Kertész szaki
Sziasztok. Nem találtam erről a halról bejegyzést. Kinek milyen tapasztalatai, ismeretei vannak ezekkel a halakkal kapcsolatban. Tartható-e garnélákkal, kistestű halakkal, viselkedéséről mit tudtok?
 
A Black Molly fekete színű, de van arany, illetve fehér változata is, illetve ezek keveredhetnek is, ilyenkor pl. dalamata színezetű lesz.
Létezik sima, illetve villásfarkú változat is, hogy ezek egymással szaporodnek-e, azt nem tudom.

Fekete, fehér és arany, és dalmata változat:
bm.jpg letöltés.jpg am.jpg dm.jpg

Villásfarkú változat:
bmvf.jpg

Háromszínű változat, gyönyörű:
15214_dalmatina-molly.JPG
 
Nálam sajnos mindent megevett, amit el tudott kapni.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm a videót a szűlésről!
Azt valaki tudja esetleg, hogy mikor tudom, hogy várandós? Mert majd arra az időre külön akarom tenni egy szülő karanténba.
 
Ettől félek, most indulgat a Fissi és Riccardia is... ha holnap veszek vagy kettőt, lehet leeszik, nem?
Nem biztos. Próbáld ki. Vegyél 2-t rakd be és figyeld meg és tudósíts! Ha nagyon rámennek akkor meg vidd vissza a boltba.
 
Nem veszik vissza, itt nem igazán van kis magánbolt....
A Hemigrammus csapatomat akartam eladni...azt se vették meg, még ingyen sem. Nem foglalkoznak ilyen bevétellel sajnos.
Meglátjuk.
 
Nálam lett egy kis szaporulat és azt láttam, hogy a kicsik kb 5%-a nem fekete hanem világos /tarka. Nem vagyok tenyésztő de hogy megőrizzem a fekete állományt ezeket érdemes különválasztani, vagy egy következő generációra ez nem öröklődik 1:1 -ben tovább?
 
A viselkedésükről pedig igaz hogy szépen csipegetik az algát, és más növényeket nálam nem bántanak:) A garnikat sem bántják bár nálam jól vannak tartva, ha éheznének lehet hogy megcsipkednék őket.
Szerintem szép, békés és elég szapora halak.
 
Sziasztok!

Nálam lett egy kis szaporulat és azt láttam, hogy a kicsik kb 5%-a nem fekete hanem világos /tarka. Nem vagyok tenyésztő de hogy megőrizzem a fekete állományt ezeket érdemes különválasztani, vagy egy következő generációra ez nem öröklődik 1:1 -ben tovább?
Ha mindenképpen csak feketéket szeretnél, akkor ivarérés előtt (minél hamarabb) szelektáld őket, ajándékozd el a nem kívánatos egyedeket.
Érdemes időnként új halakat vásárolni-cserélni hogy frissüljön a vérvonal!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére