• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Poecilia reticulata - Szivárványos guppi

Nigro

Alapító
Admin
Sokan azt mondják, a kezdő akvaristák hala. (Anno én is ezzel kezdtem) Tartása valóban egyszerűbb, mint sok más halfajé, de azért itt is vannak kihívások ;)
Egy egy szép változat kitenyésztése, sok embernek kedvet hoz az akvarisztikához. Az ilyen fotók láttán pedig szerintem senki nem mondhatja, hogy szürke kis halacskák... ;)
 
Utoljára módosított:
Én kifejezetten kedvelem az ilyen "egyszerű" jószágokat. Nekem is opcionális volt a Paracheirodon axelrodi mellett. Szerintem csapatban mindkettő nagyon tetszetős.
Beszereztem például egy Colisa lalia párt, mert ők olyan szép díszesek, nem olyan hétköznapiak, és nem nőnek olyan nagyra mint a többi gurámi, viszont nagyon szépen szétcincálják az akváriumot és az áruk is relatíve borsos. :evil:

Tulajdonképpen a guppi meg a neon (meg rengeteg más hal is) sokkal növénybarátabban képes viselkedni mint ezek a fránya gurámik. :)

Mindenesetre hála a tenyésztők kitartó munkájának, igen látványos és változatos színvilágal ajándékoznak meg minket ezek az "egyszerű" kis halacskák. :clap:
 
Azt gondolnám, aki elhivatottan növényezik, "guppizásban" is jeleskedhetne. Ennek ellenére enyém a 3. bejegyzés. Foglalkozik egyáltalán itthon valaki komolyan guppival. Nem termesztésre, tenyésztésre(!) gondolok.
 
Nekem endlereim vannak, azokkal bűvészkedem jelenleg.
A sima szivárványos (cobra, fekete, kék) guppik annyira szaporák voltak nálam, hogy nem győztem ajándékozni a szaporulatot. Az endlerek jóval kisebbek is, és köztük is vannak ritka példányok és színvariációk.
 
csak bedobom, mert jó fotó ;)

img75763.jpg
 
Sziasztok!

Vettem 3darabot ezen halakból,2nőstény és egy hím arányban,a gond a következő:az egyik nőstény eléggé nyírja a másik nőstényt,kergeti stb...de néha a hím is megkergeti ezt a halat,ez természetes vagy szedjem szét őket máris?Azt tudom,hogy ezen halak nem egy márványszobor természetével rendelkeznek.

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok,

2 hónapja kaptam kb. 15 guppit egy ismerősömtől, ami nem is gond, mert a hímek kifejezetten mutatósak!
Viszont hogy lehet leszoktatni őket az eszméletlen mennyiségű szex-ről? :) Folyamatosan szülnek, és rengetegen vannak most már!
 
Igen, de a kicsiknél még nem látom, melyik a fiú, mire bepirosodik a farkuk, meg már túl vannak rajta! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Leszoktatni sehogy:)
Ezért érdemes már az elején csak hím guppikat beletenni.
 
No, akkor a hétvégén válogatok. Nincs más. :) Az anyákat szerintem alapból külön teszem, amelyek még szülni fognak.
 
Sziasztok. Érdekes jelenséget fedeztem fel az egyik hím guppimon. Kissé mindenféle színe van (az utódok közül csak ő sikerült ilyen összevisszára) de a farokúszója valami hihetetlen. Egyik napról a másikra vagy akár az egyik óráról a másikra is megváltozik a színe. nem csak árnyalatban, teljesen. egyszer hófehér, szürke kontúrral, máskor meg erős citromsárga szintén szürkés árnyalattal. Eddig betudtam annak hogy biztos a fény úgy vetődik rá vagy megilyed akkor megőszül de nem mert ma a szürke kontúr erős fekete volt és a farka töve is és a testébe is benyúlt egy kissé a feketeség. A sárga/fehér résznél pedig a fehéret választotta :D 1 óra múlva már sárga volt ismét...

Ha valaki tudja mitől van vagy már látott ilyet legyen oly kedves világosítson fel :)
 
Guppinál -ugyan már jó sokat tartottam és tartok valamennyit jelenleg is- ezt még nem figyeltem meg, de sügéreknél (közép amerikai, de főleg az afrikai nagy tavak sügéreinél) ez teljesen normális, mindennapos dolog.
Ezt millió dolog befolyásolhatja:
- a legrosszabb: ha a víz minősége romlik, a hal színe fakul és fordítva
- ha udvarol a kiválasztott hölgynek, akkor felölti az ünneplős viseletét
- ha rivalizálás megy, akkor szintén harci díszeket ölt
- ezen kívül látszólag "csak úgy" is játszik a színeivel.

Elképzelhető, hogy a guppiknál is létezik hasonló. Figyelni fogom a sajátjaimat ("mezei" és endler is van) és ha kisunyok valamit, írok még.;)
 
Én még csak május óta akvarizálok és az alacsony költségvetés miatt egyelőre leginkább csak guppizok de eddig ez az első a sok "benszülött" közül aki ezt csinálja. A vízminőséget kizárnám mert egyedül ő produkálja és a fehér az nem fakó hanem elég szép fehér :) és még az amano-k se ugráltak ki egyszer se :D udvarolni maximum akkor tud ha a fiúkat szereti mert a fiúk + éretlenek külön vannak a hölgyektől, rivalizálás viszont meglehet.
Ha pedig egyedi jellem lenne akkor kitenyésztünk egy Poecilia Reticulata 'cameleon'-t :ROFLMAO:

Ha te is tapasztalsz ilyet, írj mindenképp :)
 
Back
Oldal tetejére