• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Sajna az A601 széria sosem volt jó :)

Ne bántsuk az A series-t! Ez volt valamikor a bátor ember Odyssea-ja. :p
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de legalább a Kínaiaké.
De akkor innentől hivatalos. Nem is én vagyok béna, hanem a lámpáim szabotáltak. :ROFLMAO:

Viszont a fenti DIY tényleg pöpec lett 👍

Köszi! Nem igazán volt választásom, ha azt szeretném, hogy a lámpa és én is maradhassunk... :rolleyes::D
 
Nem gondolkodtatok még egy saját GA lámpafejlesztésen ilyen profi mérnökbarkácstagok nyomán?
Fújd meg, ha @Gyukker és @Trappista összefog, egyedül az ADA-nak lehet halvány esélye a bentmaradásra. :p

Hát ha nem is "nagyobb"-ban, de kezdetben én is hosszabban gondolkodtam ám! :LOL:
Itt van a lámpa sebtiben összeszerelt 2 méteres "Tacskó" :cool: verziója, még a (ez itt a reklám helye) @TZ által nyomtatott fekete lábakkal, amivel szerintem szintén nem volt csúnya...
1604524071265.png
 
Sziasztok!

Az új lámpa adottságit jobban kihasználandó, kísérleti jelleggel duplájára emeltem a fény, CO2, tápozás szentháromságot.
Kíváncsi vagyok mikor jelenik meg valami új algafaj... :p
Ez egyébként még mindig csak 175/255-öd, de szerintem elég lesz. ;)
(ráadásul úgy néz ki, az akváriumvezérlőm nem is bír a teljes ~10A árammal a csatlakozók, és az hűtőborda nélküli IRF540-ek fokozott melegedése miatt, de ezt majd még megoldom...)

1605288253093.png
 
Sziasztok!

Az alga kopik, az MC, Pinnatifida, Stau hármas pedig szép lassan birtokba veszi az Anubiasok által korábban felkopaszított területet.
Az új lámpa alatt az egész akvárium valótlanul színes képet fest, és ráférne már némi fazonírozás.
Hátulra betettem két követ, és visszaköltöztettem Helena mini predátort, hogy legyen aki terrorizálja a süniket. :p
(valójában rájuk sem hederít)
1605596206368.png
Őt lámpaoltás után sikerült telóvégre kapnom ahogy az üvegen császkált...
(sokatmondó a Sünikkel való viszonyáról, hogy a szemtelenek konkrétan rápetéztek)
1605596529063.png
...és még egy lámpa oltás utáni kép az új kövekről:
1605596568182.png
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A Wabiról már nagyon régen nem jelentkeztem képpel.
Szegény folyamatosan a kiszáradás szélén egyensúlyoz, és már messze túl van a virágkorán, de azért a HC kivételével egészen jól bírja.
Lassacskán elkezdek gondolkodni az utódon...
814. nap
View attachment 98351
Viszont a fénykorában nyírt HC-dból az én wabikámban még található néhány kis sziget, szóval ez egy bitang tűrő növényed volt!👍🏻
Az utód ugyanebben a gömböcben lesz vagy most próbálsz egy tálban, kockában, hengerben csodavilágot alkotni? A köveket átmented?
 
Viszont a fénykorában nyírt HC-dból az én wabikámban még található néhány kis sziget, szóval ez egy bitang tűrő növényed volt!👍🏻
Az utód ugyanebben a gömböcben lesz vagy most próbálsz egy tálban, kockában, hengerben csodavilágot alkotni? A köveket átmented?

Azt írom lassacskán elkezdek gondolkodni, és te ebből máris azt vizionálod, hogy komplett tervem van? 😛
Nem. Valójában még csak halvány fogalmam sincs semmiről. Inkább csak azért írtam le a fentieket, hogy letegyek itt egy pontot.
De amint kitalálok valamit, természetesen megosztom veletek. :)
Addig meg én is szugerálom a pár megmaradt HC tövecskét... ;)
 
Sziasztok!

Az újonnan vásárolt halakkal valószínűleg valamilyen betegséget hurcoltam azt akváriumba.
Bevallom, soha nem szoktam karanténozni, de eddig még ebből semmi gondom nem volt.
Most viszont két hét leforgása alatt szinte az egész akvárium kiürült.
Összesen 2 Galaxy, és 3 Ruby maradt. :confused:
Szorítok, hogy ők már megússzák...
Közben az akváriumvezérlő bemenetét is sikerült ismét elolvasztanom, ezért az akvárium több napja kényszerű sötétségben leledzik.
Holnap el is ugrom venni valami normális csatlakozó párt...
Azért ma megnyírtam a kissé felnyurgult, és kifakult növényeket. Így olyan nem is történt semmi hatása van:
1606678823724.png
A garnélák ellenben jól érzik magukat, és lassan újra ellepik az akváriumot...
1606680459777.png
 
Sziasztok!

Az újonnan vásárolt halakkal valószínűleg valamilyen betegséget hurcoltam azt akváriumba.
Bevallom, soha nem szoktam karanténozni, de eddig még ebből semmi gondom nem volt.
Most viszont két hét leforgása alatt szinte az egész akvárium kiürült.
Összesen 2 Galaxy, és 3 Ruby maradt. :confused:
Szorítok, hogy ők már megússzák...
Közben az akváriumvezérlő bemenetét is sikerült ismét elolvasztanom, ezért az akvárium több napja kényszerű sötétségben leledzik.
Holnap el is ugrom venni valami normális csatlakozó párt...
Azért ma megnyírtam a kissé felnyurgult, és kifakult növényeket. Így olyan nem is történt semmi hatása van:
View attachment 98487
A garnélák ellenben jól érzik magukat, és lassan újra ellepik az akváriumot...
View attachment 98490
Nem tudom, hogy kertesben, vagy milyen kecóban élsz, de amint vége ennek az egész járványnak, Neked adom az egyik 42 lityisemet.
Kb. 25 éves, randa, de atombiztos, tehát nyugodtan elsuvaszthatod valahová, és ha új halat veszel, akkor lesz miben karanténoznod.
A karantént, pedig komolyan kell venni, mert sokaknak, még annyi haluk sem marad életben, mint Neked.
 
Nem tudom, hogy kertesben, vagy milyen kecóban élsz, de amint vége ennek az egész járványnak, Neked adom az egyik 42 lityisemet.
Kb. 25 éves, randa, de atombiztos, tehát nyugodtan elsuvaszthatod valahová, és ha új halat veszel, akkor lesz miben karanténoznod.
A karantént, pedig komolyan kell venni, mert sokaknak, még annyi haluk sem marad életben, mint Neked.

Szia!
Hát ezek után komolyan elgondolkoztató, hogy két hétig minden érkező bandát elkülönítsek.
A felajánlást meg köszönöm, de van is akvárium, csak éppen helye nem igen.
Részben pont ez az egyik oka annak (meg a kényelem), hogy eddig soha nem karanténoztam.
A bosszantó csak az, hogy direkt minden esetben rákérdezek, hogy mióta vannak már az üzletben a halak, aztán mégis belefutottam. :confused:
 
Halakat azóta sikerült pótolnod vagy most csökkentett létszámmal üzemel az akvárium? Így a sakurák hamarosan mindent ellepnek, ha nem lesz, aki ritkítsa a bébi garnikat.

Szia!

Valójában nem voltam bátor.
Csak pár halat mertem venni, meg 10 Amano-t.
Így most a rákokon kívül csak 5 Ruby, 5 Galaxy, és 2 Sziámi algázó lakja az akváriumot.
Épp ma nyírtam meg mindent, és már a narancsos "naplemente" közben csattintottam róla egy képet:
1609271052901.png
A terv az, hogy a következő vágásnál már megpróbálom összevágni a növényeket egyetlen ívbe.
Meg talán előre szeretnék valami stemet még, hogy az egész ténylegesen egységes képet fessen...
 
BÚÉK Neked és kis családodnak is! 🍾🎆❤️
Jó lesz, csak szerintem jobban festene, ha nem csak a völgy felé lejtene a saláta halmaz, hanem hátulról előre is lenne egy kis lejtése. :)
 
Back
Oldal tetejére