• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Sziasztok!

Wabi híradó:
A moha kicsit bebarnult a bal oldali nagy kő tetején, de valójában nem tudom mi baja.
Lehet hogy a téli panel száraz levegőjét nem csipázza, de az is hogy, a korral jár.
A másfél éves évfordulójára kapott Rotala Sp. Green viszont szépen, és viszonylag gyorsan átemerszesedett. (vajon van ilyen szó? :rolleyes:)
Remélem szép kis bokor lesz belőle a jobb oldalon előbb utóbb.
Már ha az időkapcsoló is úgy akarja, mert az első, ami még 5 éve az akvárium alól került ki, most végképp megadta magát.
Még szerencse, hogy volt itthon egy nem régen érkezett BlitzWolf BW-SHP6, amit így egyből be is üzemeltem.
Tudom, kicsit hülye megoldás egy ilyen eszközt csak időkapcsolónak használni, de legalább így azt is megtudtam, hogy a Wabi napi 0,3KWh eszik meg, az akvárium meg minden eszközével együtt 1,01-et. :p
Minden Kedves Hölgy Akvakertésztársnak Boldog Nőnapot!
1583699202110.png
 
Megfelelési kényszerem van.
@ZaCK amúgy teljesen jogosan beszólt a hétvégén, hogy nagyon kócos az akvárium.
Szóval tegnap elővettem az ollót és megnyírtam a két oldalsó sövényt.
De most már senki ne mondja hogy eddig jobb volt, mert vissza már biztos nem ragasztom! :p
1585597751584.png
Ha valaki felfigyelt volna esetleg a jobb oldalra bekerült fehér levelű növényre, annak csendesen megsúgom,
hogy az ott bizony Rotundifolia, ami még a járvány kitörését megelőzően érkezett öcsém lowtech akváriumából
majdnem emers alakú levelekkel:
1585599278552.png
Meglátjuk mi lesz belőle... ;)
 
Sziasztok!

Igen-igen. Kicsit csendesebb lett körülöttem a tér, de sajnos itt fordítva sült el a kijárási korlátozás.
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem léphetek be erős indok nélkül a lakásunkba :p de időm az még kevesebb lett az itthoni dolgaimra.
Azért a fórumra néha fel-fel lesek, és a vízcserék sem maradnak el, de túlzás lenne állítani, hogy én vagyok a legaktívabb akvakertész mostanság.
Szerencsére az akvárium vagy nem akar ezért bosszút állni rajtam, vagy egyelőre csak csendesen tervezgeti azt, de egyelőre nincs okom kardomba dőlni.
Sőt mi több! Sakuráéknál, gondolom a virágzás apropóján olyan bébi bumm van, hogy szinte piroslik az egész akvárium.
Szóval újabb piros (Sicc!) pont a Galaxyknak, mert nem csak hogy folyton az üveg előtt bandáznak gyönyörű színeikkel, de ezek szerint még csak a garnélákat sem zabálják fel.
Apropó felzabálás! A Sün csigáim még mindig nem ették még meg a két Helenámat, pedig az akvárium négy nap múlva lesz fél éves 🎂, szóval igen is tessék optimistának lenni! :)
Kitartást, és jó egészséget mindenkinek! Számításaim szerint lassan megint egy nappal kevesebb van hátra... ;)
1587071514171.png
 
Köszi a beszámolót, jó volt hallani felőled.
Az akváriumodat elnézve pedig egyre inkább beigazolódni látom azt a tételt, hogy a természet- fauna és flóra egyaránt- meghálálja, ha nem piszkálunk folyton bele.
Azért, ha megint beengednek, akkor a jobb hátsó sarkot sűrítheted picivel, a csövet meg pucolhatod, akkor valóban patent lesz!👍
 
@star67 Köszönöm az idézést!
Mivel nem akarom @argobalogtibi naplóját szétoffolni, így itt reagálok. ;)
Először is sok sikert! Nagy öröm egy ilyen tál. :)
Szóval a Wabim valójában már 611 napos, de azért igaz hogy se a megújulás, sem a túlzott karbantartás nem az erőssége(m).
Napi két spriccelésen, és pár metszésen kívül én nem igazán nyúlok hozzá.
De a Wabi is olyan, mint az akvárium. Sok féle képpen lehet csinálni jól, és rosszul is.
Vannak gyönyörű virágtengerek, apró növényes kertek, kusza dzsungelek, és ilyen kis karbantartású darabok is mint az enyém, az pedig csak a tál/mocsár gazdájától függ, melyik irányba mozdul el.
(Most mondjuk ezt épp kissé hagytam kisztáradni, így tegnap le kellett vágnom az elszáradt részeket, de azért be merem tenni a fotóját így is 😛)
1588788972096.png
De alacsony karbantartás ide, vagy oda, azért azt elhatároztam hogy egy Pogostemon Erectusos virág orgiát egyszer én is összehozok még.
Aki egyszer látott olyat... :love:
 
@star67 Köszönöm az idézést!
Mivel nem akarom @argobalogtibi naplóját szétoffolni, így itt reagálok. ;)
Először is sok sikert! Nagy öröm egy ilyen tál. :)
Szóval a Wabim valójában már 611 napos, de azért igaz hogy se a megújulás, sem a túlzott karbantartás nem az erőssége(m).
Napi két spriccelésen, és pár metszésen kívül én nem igazán nyúlok hozzá.
De a Wabi is olyan, mint az akvárium. Sok féle képpen lehet csinálni jól, és rosszul is.
Vannak gyönyörű virágtengerek, apró növényes kertek, kusza dzsungelek, és ilyen kis karbantartású darabok is mint az enyém, az pedig csak a tál/mocsár gazdájától függ, melyik irányba mozdul el.
(Most mondjuk ezt épp kissé hagytam kisztáradni, így tegnap le kellett vágnom az elszáradt részeket, de azért be merem tenni a fotóját így is 😛)
View attachment 91639
De alacsony karbantartás ide, vagy oda, azért azt elhatároztam hogy egy Pogostemon Erectusos virág orgiát egyszer én is összehozok még.
Aki egyszer látott olyat... :love:

Köszönöm a biztatást! Nagyon aranyos ez a kis mikrovilág, amit létrehoztál és nevelgetsz! Kell hozzá valami kifinomultság, ráérzés, hogy mitől működik ilyen jól. Mindenképp inspiráló, és köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem!! :)
 
Június elején gyökérig vágtam a HC-t a Wabiban.
Ha valaki hasonló aljaságra készülne, nem kell megijednie, vagy finomkodnia! Alig két hét alatt a fehér gyökér kezdeményekből ismét gyep lett... ;)
1592084946017.png
Ugyanitt szeretném megköszönni @star67 Csilla kedvességét, aki születésnapom alkalmából, Tonhalsaláta fedőnév alatt némi mini Pinnatifidával gazdagította az akváriumom növényállományát!
Meglátjuk lesz e belőle tonhal, vagy csak saláta... 😁
 
Családi Kör 2020.06.14

Este van, este van, ki-ki járhatunk már,
Feketén 1000-re csökkent az eper ár.
Zúg a sok autó, neki megy, s mutatja,
De hiába siet, neki sincsen tatja.
Mintha lába kélne valamennyi halnak,
Egy alapos zápor vet véget a dalnak.
Csapong a jégeső, az autók orrán,
És egy folyó zubog, a házunk sodorván…

1592161822927.png
 
Sziasztok!

Ismét 3 hét telt el anélkül hogy jelentkeztem volna.
De ahogy szoktam írni, továbbra sincsenek említésre érdemes dolgok.
Elhanyagoltság van, meg rengeteg Sakura. :p
1594244339943.png
Kati szívem viszont virágzik :love:
1594244396798.png
A Wabira is ráférne némi fazonírozás már... (ismét megpróbáltam kiszárítani szegényt, de úgy néz ki egyelőre ő a kitartóbb)
1594244470689.png
 
Nem, ez nem elhanyagolt. Ha sikerül, akkor nemsokára beollózok egy telós képet.
A szűrő karbantartásról csak annyit, hogy én régebben mindig az asszonyt kérdeztem. De ő csak annyit válaszolt, hogy ki emlékszik már arra. Így rászoktam, hogy alkoholos filccel mindig ráírom a dátumot mikor takarítok. Aztán a következő takarításnál lopok egy kevés körömlakk lemosót és azzal lekapom a régi dátumot(mondjuk nekem fény szűrőim vannak).
IMG_20200709_184530.jpg
 
Nem, ez nem elhanyagolt.

Először is köszi a hozzászólást!
Első látásra talán nem, de három hét után ma volt az első vízcsere, és ez alatt az idő alatt tápozás sem volt, csak a halak kaptak enni.
A Rotalák bal oldalon kimásztak az akváriumból, de a vágásukra még ma sem kerítettem sort, majd talán jövő héten... :rolleyes:
Amúgy meg nem kivántam senkivel versenyezni. :p Láttam én már igazán elengedett akváriumot nem is egyet, meg aztán tudom hogy a nyár sok kollégánál nehezíti tovább a rendszeres odafigyelést.
Azoknál pedig akik esetleg eddig sem jeleskedtek ebben, ez hatványozottan jelentkezik. :D
De a garnélabújónak "átalakított" skimmered ellenére azért annyira nem sikerült szerintem kontrasztot állítanod. Rengetegen elfogadnák az akváriumodat akár a jelenlegi formájában is, köztük mondjuk én. ;)

A szűrő karbantartásról csak annyit, hogy én régebben mindig az asszonyt kérdeztem. De ő csak annyit válaszolt, hogy ki emlékszik már arra. Így rászoktam, hogy alkoholos filccel mindig ráírom a dátumot mikor takarítok. Aztán a következő takarításnál lopok egy kevés körömlakk lemosót és azzal lekapom a régi dátumot(mondjuk nekem fény szűrőim vannak).

A fény szűrőid remélem fémből vannak :), mert ha nem, akkor bizony alaposan elvesztettem itt a fonalat.
Amúgy meg ez a feljegyzés dolog nem is rossz, de igazából ezért (is) írom be a naplómba, meg hát ha nem nézem meg a szűrőt, úgy se jövök rá, hogy cserélni kellene.
Majd beállítok rá egy emlékeztetőt. Ha csak azt is el nem felejtem... :ROFLMAO:

No de ma tényleg ténykedtem ám! A wabi bal oldala sajnos megpukkant, így ott már nem késlekedtem tovább.
Kikaptam az elszáradt, begombásodott részeket, és ezzel együtt megejtettem a nyírást is.
Sajnos ekkor szembesültem azzal is, hogy a növények alatt a kövek, és a hátsó üveg beBGA-sodott. :(
Azért nem ijedek meg, hiszen ez sajnos már régről visszatérő problémám. Locsoltam rá carbot, és folytatom még az elkövetkezendő napokban.
Talán ismét sikerül elvenni a kedvét egy fél évre...
Friss vágás után így nézünk ki:

1594579529115.png
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Még március 10-én készítettem egy videót @star67 Csillának arról, hogy mennyire is vannak kézhez szokva a Galaxy-jaim, de aztán a Covid miatt meg is feledkeztem róla.
Most belefutottam, így gondoltam már nem csak neki küldöm át, hanem megosztom mindazokkal akiket érdekel:
https://photos.app.goo.gl/wWwQFudJVrdR7v7UA
Az akvárium amúgy 45cm mély, szóval lenne hova menekülni, de nem túl stresszes egy brigád. :)

Ez meg már egy mai kép:
1594846056501.png
 
Sziasztok!

Még március 10-én készítettem egy videót @star67 Csillának arról, hogy mennyire is vannak kézhez szokva a Galaxy-jaim, de aztán a Covid miatt meg is feledkeztem róla.
Most belefutottam, így gondoltam már nem csak neki küldöm át, hanem megosztom mindazokkal akiket érdekel:
https://photos.app.goo.gl/wWwQFudJVrdR7v7UA
Az akvárium amúgy 45cm mély, szóval lenne hova menekülni, de nem túl stresszes egy brigád. :)

Ez meg már egy mai kép:
View attachment 93770
A halak elképesztő kognitív képességekkel vannak megáldva, csak sokan nem türelmesek és következetesek, hogy elérjék azt, amit Te. :)
 
A videóról a Némó című mesefilm jutott eszembe, amikor Undi a doktor akváriumát kopogtatta, hogy “Halacska, halacska!”

Ezt úgy érted, hogy ugyanolyan szépek vagyunk, vagy hogy a halak azért a kezem felé mozdulnak, mert már annyira hozzászoktak a molesztáláshoz, hogy szinte kívánják?
De bármelyik is, jobb ha odafigyelek, mert ha jól emlékszem, lassan jön a szökési jelenet. :ROFLMAO:

Ezért jó a filmezés, mert ezzel dokumentáltad magadnak, hogy március 10. óta mennyit koszolódtak az üveg csöveid.🤪
A növényeid szuperek!👍

Na igen. Gondolhattam volna, hogy majd csak a csövet nézed, hiába filmezek itt kezemet kockára (vagyis téglatestre) téve. :rolleyes:
A növények köszönik kedves szavaidat. Némelyikük egészen belepirult. :)

A halak elképesztő kognitív képességekkel vannak megáldva, csak sokan nem türelmesek és következetesek, hogy elérjék azt, amit Te. :)

Nagyon intelligens egy népség. Ha leállítom a szűrőt, vagy csak megközelítem az akváriumot, túlcsordul pavlovi nyáluk az akváriumon. :LOL:
De azért abban van valami keserédes szomorúság, hogy jobban kötik a kezemhez a kaja élményét, mint a szörnyű akváriumtakarításét... :p
 
Back
Oldal tetejére