• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Nagyon is látszik az igyekezet.
Mivel ismerem a növényesítési koncepciódat, én inkább a 4. verziót építeném (az én listámból). Az közeli kép, jobban illenének a hátsó részhez a stemek, mint ennél amit újra összeraktál (talán még idővel egy fa is a baloldalra). De ez is jó nagyon, sőt így második összerakásra még talán jobb is lett.
 
Nagyon is látszik az igyekezet.
Mivel ismerem a növényesítési koncepciódat, én inkább a 4. verziót építeném (az én listámból). Az közeli kép, jobban illenének a hátsó részhez a stemek, mint ennél amit újra összeraktál (talán még idővel egy fa is a baloldalra). De ez is jó nagyon, sőt így második összerakásra még talán jobb is lett.

Csak azért ezt írod, mert téged titkon a feleségem fizet, neki meg ez tetszik.
És egyáltalán, milyen fát akarsz te az én akváriumomba ültetni? :LOL:
Egyelőre a szavazatok alapján eddig az újra rakott "legyező" scape vezet.
Bár nem titok, Ildinek, ha úgy gondolja van 200 érvényes szavazólapja... :p
(és amúgy ezzel a növényesítés dologgal is mondasz valamit...)
 
Tök jónak tűnnek ezek a pontokban való ragasztások. Arra pont elég, hogy ne mozduljon el semmi, de ahhoz meg nem túl sok, hogy ha te magad szeretnél valamin mozdítani, akkor ne tudd könnyen elvágni a gócokat. 👍
A műanyag flakon talajcsuszamlás ellen van? Előzetes tapasztalataid alapján szükség van rá?
És amúgy ilyen meleg van nálatok, hogy hűteni kell a vizet? Télen is így lesz, 24 foknál melegebbre fűtitek a lakást? (vagy nincs ráhatásotok?) :)
 
Tök jónak tűnnek ezek a pontokban való ragasztások. Arra pont elég, hogy ne mozduljon el semmi, de ahhoz meg nem túl sok, hogy ha te magad szeretnél valamin mozdítani, akkor ne tudd könnyen elvágni a gócokat. 👍
A műanyag flakon talajcsuszamlás ellen van? Előzetes tapasztalataid alapján szükség van rá?
És amúgy ilyen meleg van nálatok, hogy hűteni kell a vizet? Télen is így lesz, 24 foknál melegebbre fűtitek a lakást? (vagy nincs ráhatásotok?) :)

Igen. Ezzel a kevés ragasztóanyagos dologgal épp ez volt a célom, és akár hiszed, akár nem épp te voltál az ötlet adó, amikor mondtad, hogy az FBS elég erős, hogy tartson ha kell, de amúgy bontható is... ;)
A műanyag darabokat a Polipnál anno alkalmaztam, nem is mászott el a talaj. Aztán az előző akvánál kihagytam, és bizony szépen le is ürült a kövek alól minden bontásra.
Valójában nem raktam mindenhova, csak az ösvény 3 pontjára, meg az üveg és a kövek közé. Talán ez így elég lesz...
A hűtés meg hát, tudod, panelben lakunk.
A 23 fokos vízhez a nappaliban néha télen is elkel a hűtés nullára csavart radiátor mellett, de azért a gyerekek szobája már nem ilyen meleg, mint az akváriumé... :p
 
Az hagyján, de épp a bejegyzésed ébresztett rá egy nagyon vicces dologra.
Ha megnézed az utolsó képet, és az utolsó előtti kép bal oldalát lehet észre is veszed, amit én nem...

Ildi reggel mondta, hogy nem aludt jól, mert fél éjjel ment a hűtés az új berendezés felett.
Valahogy nem kapcsoltam, hogy lehetett ennyire meleg a víz.
Aztán most beütött!
A ventillátort ugyan visszakötöttem a vezérlőre, de az érzékelő maradt a növénytárolóban. :ROFLMAO:
 
Bocsi mindenkitől, de ma nem folytattam az ültetést.
Ellenben letisztult a víz, így végre látom meddig jutottam tegnap:
(Na jó, ennél azért több növény van benne már most is, csak a többség nem látszik...)
1571685008913.png
A Cryptok igazi meglepetések lesznek, mert egy kivételével,. aminek kilátszik a levele, fogalmam sincs, melyiket hova dugtam el. 🤣
 
Sziasztok!

Egy hét, és három vízcsere után sok változás még nincs.
Talán az sem könyvelhető el fejlődésként, hogy a Guayana alja elkezdett barnulni, de azért szépen lassan minden bújik elő a föld alól.
(azt ne kérdezzétek, hogy ebből mennyi írható a fejlődés, és mennyi a felhajtóerő számlájára)
A jobb oldali anubiasok helyére majd valami mást rakok, bár még nem tudom mit.
A jobb és bal hátsó sarokba minden esetre már biztos megvan, hogy Rotala Sp. Green kerül, és talán @Eke Máté kollégának hála rövidesen meg is lesz.
1572186365407.png
Itt pedig egy közeli kép a wabiról. Neki továbbra sem tervezek saját naplót. Ide költözik, amíg megmarad...
1572186432755.png
 
Sziasztok!

Holnap lesz 3 hetes az akvárium, de úgy érzem a növényesítés nem sikerült túl jól, ezért lamentálok a variálásán.
Az egy dolog, hogy a Guayana 90%-a egyszerűen elmállott, mert ez nem rajtam múlott, de talán pont fordítva kellett volna ültetnem, mint ahogy azt megtettem.
Azaz, hogy a Hra, és Rotala Green jön előre a Guayana, és az Anubias Mini helyére a kövek közé, a Guayana meg (már ami megmaradt)
megy hátra a kövek, és a Superred, Macandra Green mögé. (?)
Alszok rá még egyet...
1573334743333.png
 
Back
Oldal tetejére