• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Sziasztok!

Ma megtettem az első lépést az új akvárium kialakítása felé, azaz összeszereltem a berendező keretet.

Azért nem kell félnetek, hogy innentől viharos sebességgel felgyorsulnának a dolgok, mert ahogy az már lenni szokott, ismét mindenféle konkrét elképzelés nélkül vágok neki az egésznek.
E helyett az a módszerem, hogy addig rakosgatok különböző itthon lévő dekor darabokat egymás mellé, amíg valami meg nem indul a tarkóm felől.
Persze a tervezés, egy sokkal kifizetődőbb módszer. A napi életem során alkalmazom is eleget, de kapásból több indokot is fel tudok sorolni, hogy itt miért nem teszem.
  1. Talán a legfontosabb, hogy nem tudok jól rajzolni, mások rajzait megvalósítani, meg valamiért nem füllik a fogam.
  2. Ha lenne is rajzom, szinte biztos, hogy nem lenne hozzá itthon dekor, ami meg nincs itthon, az ugye időbe, és főleg pénzbe kerül. Ja igen. Skót is vagyok. 🤣
  3. Ha lenne is rajzolt képem, s hozzá kellő dekorom, akkor is hiányozna belőlem a kellő tehetség hogy megvalósítsam azt.
Szóval felhozom a berendező keretet, rakosgatom a dekorokat, és ezt addig csinálom, amíg őrületbe nem kergetem a család összes tagját. :p
Rajt!
 
Tegnap egyébkét a sötét zsaruk harmadik része alatt el is készült az első lehetőség, az itthon lévő 7 darab! @Eduard-tól megörökölt Seiryu kőből.
Persze ahogy @Jopet szokta mondani, pár darabból könnyű legózni, de aztán meg mégsem... ;)
76956

76957
Elől és hátul is van még 10 centim, így lehetne ezt még komplikálni, főleg a bal oldal elején, és a boltív mögött.
De mivel ezt befejezni még jó pár kő kellene, meg ez még csak az első nap, így nem túl sok az esélye, hogy ez marad... :p
(ja igen a méret 60x45x36)
 
ismét mindenféle konkrét elképzelés nélkül vágok neki az egésznek
Szerintem annyit azért igazán megtervezhetnél, hogy milyen jellegű akváriumot akarsz, illetve milyen stílusú növényesítést. Diorámát? Nature akváriumot? Minimált? Mohásat? Vegyes növényest? Gyorsan növő/dús stemest? Stb. Szerintem ez lenne a lényeg és a hardscape építésénél ennek megfelelően már könnyebben meghozod majd a kompromisszumokat is.
 
Szerintem annyit azért igazán megtervezhetnél, hogy milyen jellegű akváriumot akarsz, illetve milyen stílusú növényesítést. Diorámát? Nature akváriumot? Minimált? Mohásat? Vegyes növényest? Gyorsan növő/dús stemest? Stb. Szerintem ez lenne a lényeg és a hardscape építésénél ennek megfelelően már könnyebben meghozod majd a kompromisszumokat is.
Hát, az előzőek is ad hoc születtek nála, és végül mind pofás lett, még a wabi is.
Lehet, Sanyi ilyen spontán típus, nem egy Dave Chow!;)
 
Hát, az előzőek is ad hoc születtek nála, és végül mind pofás lett, még a wabi is.
Lehet, Sanyi ilyen spontán típus, nem egy Dave Chow!;)
Na igen, spontán, gondolod Te. Mert nem téged szórakoztatott órákon keresztül azzal, hogy mit hogy kellene... majd lett végül minden teljesen másképpen ;):D (ahogy a fenti szerkesztett fotó is tükrözi, nem kevés tervezés áll az akváriumok mögött; volt itt már lépcsőfeljárós tervtől elkezdve minden)
 
Van két seiryu kövem feleslegben, küldök róla képet és ha be tudod legózni, elviszem neked.

Köszönöm! Persze várom a képeket, de még az sem biztos hogy egyáltalán Seiryuból lesz. 🤣

Szerintem annyit azért igazán megtervezhetnél, hogy milyen jellegű akváriumot akarsz

Te tudhatnád a legjobban, hogy ez nálam úgy sem menne. Mert ma még szőrsapka, holnap meg már papucs órrán pamut bojt... 😛

ahogy a fenti szerkesztett fotó is tükrözi, nem kevés tervezés áll az akváriumok mögött

És ebben is teljesen igazad van, csak soha nem a mögött, ami végül megvalósításra kerül. ;)
Mert amire odáig érek, hogy meg is építeném, el fogy az idő, meg a lendület.
De most majd másképp lesz! (igazából szerintem nem...)

Itt van a ma esti adag:
Persze a törmelék mérete túl egyenletes, meg hiányzik a háttér, meg túl háromszög...
76992


Lehet, Sanyi ... nem egy Dave Chow!;)

Már az összehasonlítás is sértő...
...neki. 😂
 
Jól látom, hogy a nagy kő így kilógna a vízből? Ha igen, az szerintem nem mutatna jól. Meg nekem így függőlegesen nem tetszik. Szerintem sokkal jobban nézne ki balra döntve.
 
Jól látom, hogy a nagy kő így kilógna a vízből?

Ez ugye attól is függ hogy meddig töltöm a vizet :ROFLMAO:, de igen. Nem elég magas az akváriumom egy ekkora monstrumhoz.
Az meg hogy a feleségemmel értesz egyet, nem tüntet fel előttem túl jó színben ám. :p Mert szóról szóra azt mondta, amit te már az első összeállításnál is.
De szerintem igazatok van. Ha túlteszem magam a Trónok Harca utolsó évada okozta megrázkódtatáson, ki is próbálok valami
kevésbé egyenes utat (is).
Végül is időm van, meg még kövem is, bár lehet Viktor mégis csak elkéri majd, ha még sokáig hergelem, hogy mi mindent lehet ebből építeni. ;)
Amúgy meg tudom nevetséges, de azért vannak így a kövek, mert így komolyabb megtámasztás nélkül is megálltak, homok meg még nincs itthon.
Köszi az építő jellegű kritikát! :)

Jobbról a hetedik kis követ el tudod egy picit fordítani?

Melyik irányba? :rolleyes::ROFLMAO:
Szerintem nem fog nehezemre esni, de még előtte meg kell találnom.
Ugyanis az a megállapodásunk itthon, hogy minden este szépen elrámolok mindent a nappaliból.
Szóval a scape folyamatos változása már a kényszer hatására is biztosítva van. ;)
És hidd el, ha ezt újra össze kellene tennem, akkor ott eléggé el lenne forgatva minden. :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Hát, csak sikerült lőnöm a kövekről egy béna fotót.
Na, ezekből kell valamelyik?
 

Attachments

  • E758FE57-6396-48B4-AF75-EC1696D31465.jpeg
    E758FE57-6396-48B4-AF75-EC1696D31465.jpeg
    292 KB · Megtekintések: 55
Hát, csak sikerült lőnöm a kövekről egy béna fotót.
Na, ezekből kell valamelyik?

Szia!

Köszi a felajánlást, meg a képet!
Hát valójában egyikbe se szerettem bele elsőre, de hát ugye nem is feleségül venni kell. :ROFLMAO:
Talán a középsőből ki lehetne hozni valamit, ha Isten, meg Lakatos Márk is úgy akarja! :p
 
Veszélyes is szerelemből házasodni! De tényleg ne offoljuk tovább a naplód, arra ott van @Szabó Henrik és @ezsolt80 .

Ó! Ha a saját naplóm szétofolásáról van szó, abban nekem még csak segítség sem kell!
Pl. itt van Etesd halálra a Trollt rovatunk első fényképe, @Zuzmi által ihletve... :p
77210
A rossz indulatú feltételezést (meg a két sört) meg már a két szaktárs nevében is kikérem MAGAMNAK! :ROFLMAO:
 
Ó! Ha a saját naplóm szétofolásáról van szó, abban nekem még csak segítség sem kell!
Pl. itt van Etesd halálra a Trollt rovatunk első fényképe, @Zuzmi által ihletve... :p
View attachment 77210
A rossz indulatú feltételezést (meg a két sört) meg már a két szaktárs nevében is kikérem MAGAMNAK! :ROFLMAO:
Mar megbocsass, de sehol nem latok kagylot! :unsure:A dobjunk kozepre egy par nagy kovet nem csak az en sajatom...:mad::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Mar megbocsass, de sehol nem latok fulkagylot! :unsure:

Ez azért van, mert a kétéltűeknél ez a szerv teljes egészében hiányzik, dobálózni meg igen is csak saját kővel tessék! ;)😛

Ez kérlek egy Phyllobates Seiryustonus (avagy ha ez sem sikerül, megesz a méreg béka)
Kicsit nagyobb ugyan, mint az elterjedtebb fajok, ellenben kifejezetten jól bírja a szárazságot, és a koplalást, meg a szétszedést is.
Hangja meg csak akkor van, ha valamelyik kő eldől... :ROFLMAO:
 
Ez azért van, mert a kétéltűeknél ez a szerv teljes egészében hiányzik, dobálózni meg igen is csak saját kővel tessék! ;)😛

Ez kérlek egy Phyllobates Seiryustonus (avagy ha ez sem sikerül, megesz a méreg béka)
Kicsit nagyobb ugyan, mint az elterjedtebb fajok, ellenben kifejezetten jól bírja a szárazságot, és a koplalást, meg a szétszedést is.
Hangja meg csak akkor van, ha valamelyik kő eldől... :ROFLMAO:
UramAtyam! Nagyon jooooo!!!! Seiryustonus! Imadom! :love:
 
Back
Oldal tetejére