• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

De azért abban van valami keserédes szomorúság, hogy jobban kötik a kezemhez a kaja élményét, mint a szörnyű akváriumtakarításét... :p

Kéz helyett tárgyakat vagy hangot használok, amit az etetéshez és/vagy karbantartáshoz köthetnek.
Az állványon több akva van, több halfajjal, de minden fajnál más trükköt használok. Így ha pl. ha a Krobiákat "hívom", alattuk a hengelik, mellettük a Coryk, stb. le sem tojnak.
 
A frissen érkezett, az unokahugomnak szánt bohóchal ma sajnos elpusztult, majd egy pelikánnal vivott élethalál harcom alatt titokzatos módon eltűnt az orvosi rendelőmből. Közben az összes sterilizált eszközöm tiszta tengervíz lett. Nem tudom miért hívják bohóc halnak. Ez szerintem egyáltalán nem vicces... :rolleyes:
Jut eszembe! Nincs is tengeri akváriumom, bohóchalam, sőt! orvosi rendelőm se. Ilyen előzmények után még szerencse... :p
 
Valahol olyat olvastam, hogy a halak állítólag 8 percre tudnak visszaemlékezni. Azt vajon mire értették?
Tény, hogy egyes fajták máshogy viselkednek. Általában elmondható, hogyha meglátják az árnyékomat, vagy megkocogtatom az üveget, akkor a neonok, a törpe kalászok, a razborák összegyűlnek a kaja reményében. Viszont a törpe szívóharcsák, hacsak közelítek 1-1,5 méterre, már fejvesztve menekülnek a növények közé. Láttam olyan videót is, ahol a törpe szívóharcsák kézből/kézről ettek. Vajon mitől lehet ez a különbség?
Kulcsszavak: repetitív, türelem, következetesség.
De ne offoljuk tovább @Trappista naplóját, hadd heverje ki a ma reggeli kaladját. 😁
 
A frissen érkezett, az unokahugomnak szánt bohóchal ma sajnos elpusztult, majd egy pelikánnal vivott élethalál harcom alatt titokzatos módon eltűnt az orvosi rendelőmből. Közben az összes sterilizált eszközöm tiszta tengervíz lett. Nem tudom miért hívják bohóc halnak. Ez szerintem egyáltalán nem vicces... :rolleyes:
Jut eszembe! Nincs is tengeri akváriumom, bohóchalam, sőt! orvosi rendelőm se. Ilyen előzmények után még szerencse... :p

És mi a helyzet a pelikánnal? 😁
 
Sajnos kiröppent az ablakon.
De most hogy írod, ismerős is volt valahonnan... :unsure:

View attachment 93813
Da hat ez egy denever!
 
Utoljára módosított:
Szia-szia!

Köszi az érdeklődést! Nyár van, munka van, az akvárium vezérlő kezelője néha rakoncátlankodik.
Egyébként minden példa értékűen üzemel továbbra is.
Na azért némi minimális alga van, de az akváriumra fordított idő tükrében azért nem dőlök a kardomba.
Hogy valami változatosság is legyen, pár hete kiszedtem az összes Anubiast és Bucét, tarra vágtam a Rotalákat, és egy csokor HRA-t beszúrtam előre a kövek közé.
Itt van egy hírtelen kép. Olyan keszekusza most, de nekem tetszik. :)
Szerk: Jut eszembe! Meg kiszedtem egy csomó fissit, illetve Riccardiát, amik elborították a köveket.
1597770323270.png
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Bár azt hittem jó ötlet lesz kivenni az összes Anubiast előlről, de nem volt az.
A helyén üresen maradt részt folyamatosan sodorta a flow, és így hirtelen mindjárt több féle algám is lett, akikből egyet sem hiányoltam az akváriumban.
De szerencsére azért annyira 800 pixel szélességben nem látványos. Szóval legalább 3 féle algát rejtettem el ezen a képen. Te megtalálod mindet?
Remélem én megtalálom, és ki is írtom... :p
Where is Wally Algae játékosok előnyben. :)
(a ki- és befolyó nem játszik)

1599768588890.png

Közben az éppen a napokban 2 éves wabim háza tájjáról se tudok túl jó hírekkel szolgálni. Ugyanis, bár kiszárítanom sehogy nem sikerült, de 4 nap részleges folpack takarás elég volt hozzá, hogy valami fekete színű nyavaja megbetegítse a növényeket.
Ez először szinte nem is látszott, aztán viszonylag gyorsan felfalta a stemek felét és a parvula kivételével a teljes gyepet. De ha ez még nem lenne elég, közben valami gyümölcslégyhez képest is apró szunyog szerű izé is beköltözött, és bár pusztítom becsülettel, szinte minden nap találok még most is egy-két darabot. A HC-t közben már újraültettem, de a mélyponton, amikor már szinte minden elpusztult növény kivettem, így nézett ki:
(azóta már szebb azért, de arról még nincs kép)
1599769928096.png
 
Neked is kár wabizni, ha ilyen gyorsan kinyírod... ;)

Igyekszem kitartónak lenni mindenben, amit csinálok, de tagadhatatlan, hogy ennek a másik oldal nem mindig örül.
Több mint 45 éve élek a Föld nevű bolygón.
Több, mint 17 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen.
Több, mint 16 éve ismerem a feleségem.
Több mint 13 éve "nevelem" a nagyobbik, és 11 éve a kisebbik fiam.
Ráadásul téged is már több, mint 5 éve ismerlek.
Szóval épp neked magyarázzam, milyen nagy szerencse, hogy még egyben van a Föld... :p:ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Közben az éppen a napokban 2 éves wabim háza tájjáról se tudok túl jó hírekkel szolgálni. Ugyanis, bár kiszárítanom sehogy nem sikerült, de 4 nap részleges folpack takarás elég volt hozzá, hogy valami fekete színű nyavaja megbetegítse a növényeket.
Ez először szinte nem is látszott, aztán viszonylag gyorsan felfalta a stemek felét és a parvula kivételével a teljes gyepet. De ha ez még nem lenne elég, közben valami gyümölcslégyhez képest is apró szunyog szerű izé is beköltözött, és bár pusztítom becsülettel, szinte minden nap találok még most is egy-két darabot. A HC-t közben már újraültettem, de a mélyponton, amikor már szinte minden elpusztult növény kivettem, így nézett ki:
(azóta már szebb azért, de arról még nincs kép)
View attachment 95789
Nem tudom mi bajod ezzel a gömbbel, tök jó Wabigumi. :p
 
Sziasztok!

Mindig azt írom, hogy felém nem történik semmi, de erre a hétre ez már nem igaz. ;)
Hétvégén kitakarítottam a szűrőt, valamint lenyírtam a növényeket az akváriumban.
Ma ebéd szünetben pedig elugrottam új élőlényekért.
Hoztam 5 Süncsigát, 3 Otot, és két igazán pöttöm Sziámi algaevőt.
Ráadásul épp az előbb vettem észre, hogy a Wabiban a HM is virágzik. :)
Pár fotó:
A három meglévő Süncsiga kicsit nagyobb már...
1601402447454.png
...és más utakon jár...
1601402477891.png
De ha már méret! Amikor azt írom, hogy pöttöm, úgy értsétek, hogy tényleg...
(Nem, amiről legel, az nem egy óriási befolyó)
1601402743833.png
De ezek a virágok még nála is apróbbak, nem csoda ha elsőre nem is veszitek észre őket a nagyított képen se. 👓
1601402947248.png
Ez pedig az egyik Oto. Ő még nem nyerte vissza a színét, pedig egy fél napig csöpögött rá a víz.
1601403116882.png
Köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Alig egy órával később:
A színeken még látszik ki az "őslakó", és nem is igazán jó a fotó, de már együtt a teljes csapat. :)
1601405576486.png
Viszont az egyik Helenámnak már költöznie kellett, mert megbukott a Raptor teszten.
Addig tornászott oda-vissza billegve az egyik új Süni házán, amíg az felborult. És bár a másik hárommal közel egy éve él együtt mindenféle gond nélkül, nem vártam meg a folytatást.
Most már csak az aggaszt hogy van odabent még egy vagy kettő... :rolleyes:
 
Sziasztok!

Új DIY lámpára cseréltem a Chihiros A601-eseket.
A cél az volt, hogy esztétikailag szép, erős és szép fényű lámpát kapjak, lehetőség szerint a gyári lámpák árának töredékéért.
No meg a napi agymunkát kipihenni némi minimális barkácsolással...
Mostanra el is készült mind a kettő. Íme:
1604512273616.png
A következőket tudja:
- plexi lábak, aluminium lámpaház (kis feleségemnek, "mint egy gyári" kinézet)
- lámpánként külön vezérelhető hideg, és meleg fehér csatorna (igazából tök felesleges, de szebb a "naplemente")
- CRI>95 (tényleg részletgazdagabbak a színek)
- lámpánként 360 darab 5730 LED
- ennek megfelelően 21000+ LUX mért fényerő EGY bekapcsolt lámpával! :LOL: a lámpától 36+6cm mélyen (a gyártó ennél is többet ígért, de ezt is dimmelni kell)
- a dimmelésnek köszönhetően több óra után is kézmeleg lámpák

Szóval mondhatjuk, hogy meg vagyok elégedve... ;)
 
Back
Oldal tetejére