• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

patzu

Főkertész
Legjobb napló
A növényekkel kaptam ajándékba lapos féregnek kinéző állatkákat, melyből kettőt fedeztem fel az akváriumban.
Kihalásztam mindkettőt. Talán több nincsen.
Mit tudtok ezekről a férgekről és mit keresnek az én akváriumomban? :)
Ezt a képet találtam róluk a Neten:
plmo6.jpg
Max 10mm hosszú és 1-2 mm széles.
 
Re: Dugesia

Planária néven ismertebb ez a laposféreg. Keress rá úgy.
A Macropodus opercularis biztos, hogy előszeretettel fogyasztja. De szerintem még jópár faj. ;)
 
Re: Dugesia

Köszi Nigro
Gondolom akkor különösebb gondot nem okoznak!?
 
Re: Dugesia

Mikor először egymás szemébe néztünk, hát mit ne mondjak, nem volt "tündéri" érzés. Ráadásul az a tipikus féreg-mozgással közlekedik.
Pipával kiszívtam őket, de attól tartok, hogy ez a kettő csak az öregje volt és esetleg kelnek még ki.
Paradicsomhalat meg nem nagyon tartanék, nem éppen illik ebbe a milieux-be.Garnélákkal meg főleg nem.
Talán ez egy egyedi duó volt.
 
Re: Dugesia

Úgy rémlik nekem is volt ilyen amikor hazai tenyészetből vettem növényt. Pár napig láttam hogy az aljzaton hullámzott, de elpusztult magától.
 
Re: Dugesia

Hát nem tudom, hogy ez hazai növénynek számít-e, de akkor sokatok akváriumába ott kellene lennie. Vagy csak én lennék a szerencsés?
 
Re: Dugesia

Én egyszer pár hétig nem voltam otthon, mire megjöttem, hemzsegtek a kis férgek.Ez nagyon rég volt, már nem emlékszem pontosan mit is csináltam, de rémlik, mintha kidobtam volna mindent, a halak kivételével. Igaz nem kettő volt, hanem 1002.De nekem voltak nagyobb példányok is.
 
Re: Dugesia

Tudom,hogy nem szeretjük a vegyszereket,de sima neomagnol tabletta a gyógyszertárból segíthet.Halakra nem veszélyes,de a szűrőbacikra biztosan.Vagy marad a természetes likvidálás halak és más élőlények bevonásával.
 
Re: Dugesia

A planária-elszaporodás általában nem megfelelő biológiai egyensulyú akváriumokban jellemző - főleg az indítás környékén. Nem tulajdonítanék komolyabb figyelmet neki, általában az aki beállta után eltűnnek. Volt nálam is - jöhet a növényekkel, de jöhet a nem megfelelő minőségű növény táptalajjal is pl.
 
Re: Dugesia

Mondanám a legjobb leves ebböl van :lol: :lol: :lol: .... Nahh de tréfa félre, álltalában a halak kutyamód kifalják az akváriumbol... Így legalább tudod a vized élhető :D
 
Re: planária

Nigro said:
A Macropodus opercularis biztos, hogy előszeretettel fogyasztja. De szerintem még jópár faj. ;)
Általában a labirintkopoltyúsok, valamint fakultatívan a csíkfélék, a harcsafélék, vagy egy olyan éhenkórász, mint a szumátrai díszmárna.

patzu said:
Gondolom akkor különösebb gondot nem okoznak!?
Náluk nagyobb élőlényekre nem veszélyesek, de a kisebbekre igen, vagyis gerincesek és gerinctelenek petéire, ivadékaira. A témával kapcsolatos cikk az Aquarticles oldalán.

tibicuk said:
Tudom,hogy nem szeretjük a vegyszereket,de sima neomagnol tabletta segíthet.
Továbbá a kimondottan e célra való szerek: albendazol, fenbendazol, mebendazol, flubenol, levamizol/levamisole (pl. SH Levapet, Zoolek Capitox), prazikvantel/praziquantel (pl. Sera Tremazol).
 
Re: Dugesia

Sziasztok!
Az a problémám hogy megjelentek az akváriumban ilyen fehér színű, cérna vastagságú 3-5mm-es kukacok.
1 hete indult az akvárium, 31 Liter, jelenleg csak riccia,mangrove és csigák vannak benne.
Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám ezeket a kukacokat kiirtani?
Szerintem ezek nem planáriák mert azoktól kisebbek.... vagy még nem nőttek meg nem tudom....
A lényeg hogy csúnyák.
Szerintetek ha beleteszek egy kis Ancit, vagy valamilyen kisebb pontylazacot az megeszi ezeket a kukacokat?
Ehez kapcsolódóan a második kérdésem hogy az akvárium teljesen nyitott, milyen pontylazacot lehet bele tenni, ami
nem ugrál ki? Anci mennyire hajlamos a kiugrásra?
Élesztős CO2 megy az akváriumba!
Egyenlőre levegőztetés nincsen, de nem is szeretném bekapcsolni hogy minél halkabban üzemeljen.
Mennyi növényre lenne szükség hogy a halak oxigénellátása megfelelő legyen?
Köszönöm!
 
Re: Dugesia

Fonalszerű kis valamik lehetnek Hydrák is nállam is voltak és nem a kedvesebbek közé tartoznak nállam a micro rasbik után csak úgy nyúlkáltak.
Nézd meg nagyítóval ha tudod, esetleg egy macro fotó sokat tud segíteni.
Én konkrétan még ugrálós anciról nem hallottam :)
Szerintem ha nano és pontylazac akkor Amanda bár ez az én véleményem én amúgyis Galaxykat tartok megúnhatatlan kis motoregerek mindíg mozgásban vannak kergetőznek meg hasonlók :)
 
Back
Oldal tetejére