• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Nálam is megjelentek a lebegö kis fehér kukacok...3hetes nano kockámnál....el olvastam mások tortúráját...Kivárom majd, ha 2. hónap múlva nem látom a növényeket tőlük heti 25-30% vízcserék után se akkor komolyan elkezdem irtani őket...
Szerintem ezek minden akváriumban megtalálhatóak, ha sokat látsz belőlük az jelentheti azt hogy alacsony az oxigén szint az akváriumban, ezért előbújtak a talajból. Többnyire bomló növényeket kajálnak, így esetleg a bomló növényi részek eltávolítása is segíthet.
 
Nálam is megjelentek a lebegö kis fehér kukacok...3hetes nano kockámnál....el olvastam mások tortúráját...Kivárom majd, ha 2. hónap múlva nem látom a növényeket tőlük heti 25-30% vízcserék után se akkor komolyan elkezdem irtani őket...
Szerintem kezdheted. Én napi szinten cserélek és tele van!
 
Szerintem ezek minden akváriumban megtalálhatóak, ha sokat látsz belőlük az jelentheti azt hogy alacsony az oxigén szint az akváriumban, ezért előbújtak a talajból. Többnyire bomló növényeket kajálnak, így esetleg a bomló növényi részek eltávolítása is segíthet.
Esetleg ha esőztetőt kiemelem a víz alól akkor több oxigén keletkezhet a csobogás által...?
 
Esetleg ha esőztetőt kiemelem a víz alól akkor több oxigén keletkezhet a csobogás által...?
Több lesz az oxigén, de a széndioxid így csökkenhet ami a növényeknek lehet gond. Várd meg még beáll a rendszer, a növények elszaporodnak, és ha továbbra is problémát okoznak a kis férgek én akkor gondolkoznék csak a megoldáson.
 
Sziasztok.
Csinaltam planária csapdát.
A sügeres granulatomra nem mentek rá, a lemezes táp meg hamar szétmegy...
Valaki téliszalámit javasolt. Ki merjem próbálni? 96l az akvárium.
Kösz!
 
Valami proteinben vagy fehérjében gazdag kaja kell bele. Ha nincs halkajád, a videókon csirkemell darabkát szoktak beletenni, de ezek szerintem durván megterhelik a vizet. Esetleg tubifex?
 
Valami proteinben vagy fehérjében gazdag kaja kell bele. Ha nincs halkajád, a videókon csirkemell darabkát szoktak beletenni, de ezek szerintem durván megterhelik a vizet. Esetleg tubifex?
A csirkemell tényleg jobb lehet, kevesebb zsír és szinezék van benne.
Tubifex se rossz, megnézem lehet-e kapni.

Csak körömnyi darabot tennék fecskendőben, szúnyoghálóval lezárva, csak éjszakára. Azt gondolom ennyi terhelést elbír a rendszer.
 
Van valakinek hozzáférése fenbendanin porhoz? :) vagy kifutóban lévő Ferdocat tablettához? Szeretnék vásárolni 10dkg-ot a planáriák ellen.
 
Elég 4g is, de mivel nem drága, ezért inkább legyen több. Nem ingyen kérem, de legyen akkor 20g

50 no planáriát megvenném hollandiából 5000-ért, de 6000ft a posta... így inkább futok még 1-2 kört.

Zöld neon is megeszi, meg nincsen sok, éjszakánként 4-5db-ot fog a csapda, pedig 2 napja koplal mindenki, de 0-t szeretnék.

Más egyéb konstruktív hozzászólás? :)
 
Van valakinek hozzáférése fenbendanin porhoz? :) vagy kifutóban lévő Ferdocat tablettához? Szeretnék vásárolni 10dkg-ot a planáriák ellen.
Elmész a állatorvoshoz és ki írják receptre . Ez után már el tudsz menni egy állatgyógyszertárba kiváltani . De ha segítőkészek a állatorvosnál akkor még oda is rendelik .
Nekem szerencsém van mert mind kettő nagyon kőzel van .
 
Nincs állatgyógyszertárban, mert 9 hónapja nem forgalmaznak magyarországon pusztán fenbendanin vagy flubenazol tartalmú szert. Haszonállathoz adnának, de nekem az nincs, meg ismerős állatorvos sincs. Te pontosan milyen szert kérsz tőle?
 
Nincs állatgyógyszertárban, mert 9 hónapja nem forgalmaznak magyarországon pusztán fenbendanin vagy flubenazol tartalmú szert. Haszonállathoz adnának, de nekem az nincs, meg ismerős állatorvos sincs. Te pontosan milyen szert kérsz tőle?
FB_IMG_1581433074750.jpg
Februárban vettem és teljesen eltűntek a planáriák .
Fenbendanin
 
Üdv.

Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatosan, hogy No-Planaria kezelés után hány héttel mehetnek csigák az akváriumba?
Úgy, hogy életben is maradnak! ;)

Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére