• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Hát, úgy tűnik, hogy le lettem szavazva :D Nálam maláj tornyosok, barna csigák és hólyagcsigák vannak szinte minden garnélásban. Ezeknél én nem láttam (ingerküszöböt átlépő mennyiségű) elhullást a kezelések után. De, ezek szerint a többség tapasztalata az, hogy elviszi a csigákat/bizonyos csigákat, úgyhogy inkább visszavonom az állításomat :)
Maláj tornyos és helena tényleg túlélte nálam is. Magukra csapták a kemény fedelüket és elásták magukat a földbe, de sajnos a tylo, hagyma, zebra, pagoda, sün, almacsiga mind megmakkant. Anno kb.100 csigát nyírtam ki a 3 napos kezelés alatt.😭 Eszembe sem jutott akkor, hogy ezek is puhatestűek, mint azok a dögök, amiket írtok a szerrel.
 
Theodoxus fluviatilis? :) Én a balatonból hozok minden nyáron. Invazív, tehát irtandó. Sajnos a lágy savas vizet nem szereti, nem is szaporodik nálam lágyvízben.

Milyen vízben tartod őket, Henrik?
Én is hoztam idén a Balatonból kB 40 db, és 1 hét alatt kifehéredtek, fel sem ismerem őket, aztán lassan kikoptak.
 
Sziasztok!
Nem várt új lakó jelent meg az akváriumban, kis Google-özés után kiderült hogy a "green hydra". Normális esetben garnélák és csigák lakják az akváriumot, ezért az új lakónak sajnos mennie kell. Tudtok valami humánus módszert, amivel eltüntethetőek? Nem nagyon jön szóba a vegyszeres kezelés, mert nem szeretnék tömeges csigapusztulást, illetve a garnélák miatt nem szerencsés gurámi és hasonló hal beköltöztetése. Kézzel próbálom kiszedni, de nyilvánvaló hogy ez nem megoldás. Mennyire lehet lecsökkenteni a garnélák etetését, és ezzel esetleg lentebb vinni a hydra populációt? Előre is köszi!
 
Sziasztok!
Nem várt új lakó jelent meg az akváriumban, kis Google-özés után kiderült hogy a "green hydra". Normális esetben garnélák és csigák lakják az akváriumot, ezért az új lakónak sajnos mennie kell. Tudtok valami humánus módszert, amivel eltüntethetőek? Nem nagyon jön szóba a vegyszeres kezelés, mert nem szeretnék tömeges csigapusztulást, illetve a garnélák miatt nem szerencsés gurámi és hasonló hal beköltöztetése. Kézzel próbálom kiszedni, de nyilvánvaló hogy ez nem megoldás. Mennyire lehet lecsökkenteni a garnélák etetését, és ezzel esetleg lentebb vinni a hydra populációt? Előre is köszi!

:) Nem bánt senkit, másrészt meg magától el fog tűnni, ha változik a víz (pl. vízcsere).
 
Helló! Most jött rám is a frász... Indítástól számítva most vagyok a harmadik hétben, feltünt, hogy a vízben fehér szöszmöszök keringenek. Reggel cseréltem vizet így furcsáltam a dolgot. Elővettem egy nagyítót és tele az akvárium alja fehér tubifex féle férgekkel... nagyon vékonyak 1-2mm hossúak, kisebbek meg az üvegfalára tapadva. Na most ha ez planária, akkor fantasztikusan több ezer darabom lehet, mivel algakaparót használok. Viszont van benne más is. Kis fekete valamik úszkálnak benne, mint valami kikelt halacskák, pedig halak nincsenek benne. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a GAs növényekkel kaptam volna ami elméletileg labor körülmények között ellenőrzött. Lehet az, hogy boltban vásárolt desztillált vízben voltak ezek? Sajnos azzal indítottam amíg nem lett meg a RO készülékem. Gondolom teljes vízcsere nem javasolt. Meg félek, hogy a szűrő is tele van már vele 😐
 
Kepek nelkul csak talalgatok, de altalaban ezek szoktak lenni:
Helló! Most jött rám is a frász... Indítástól számítva most vagyok a harmadik hétben, feltünt, hogy a vízben fehér szöszmöszök keringenek. Reggel cseréltem vizet így furcsáltam a dolgot. Elővettem egy nagyítót és tele az akvárium alja fehér tubifex féle férgekkel... nagyon vékonyak 1-2mm hossúak, kisebbek meg az üvegfalára tapadva. Na most ha ez planária, akkor fantasztikusan több ezer darabom lehet, mivel algakaparót használok.
A planariat sokszor osszekeverik a nematodaval, ami artalmatlan, max a latvanynak nem tesz jot. Par hal elintezi oket eleg gyorsan. Ha nem tudsz kepet csinalni, keress ra a neten a planariara es a nematodara, videot es kepet is talalni eleg sokat, ugy konnyebben be tudod azonositani.
Az algakaparo hogy fugg ossze a tobb ezer darabbal? Ezt nem sikerult osszeraknom. :)
Viszont van benne más is. Kis fekete valamik úszkálnak benne, mint valami kikelt halacskák, pedig halak nincsenek benne.
Lehet cyclops, kagylosrak, vizibolha, szinten nem artalmas egyik sem.
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a GAs növényekkel kaptam volna ami elméletileg labor körülmények között ellenőrzött.
Ha nem zseles novenyt vettel, hanem cserepest, akkor siman lehet vele hazavinni ezt-azt, meg a GA-bol is. A biologianak ok sem tudnak parancsolni (bar probalkoznak vele :D).
 
Kepek nelkul csak talalgatok, de altalaban ezek szoktak lenni:

A planariat sokszor osszekeverik a nematodaval, ami artalmatlan, max a latvanynak nem tesz jot. Par hal elintezi oket eleg gyorsan. Ha nem tudsz kepet csinalni, keress ra a neten a planariara es a nematodara, videot es kepet is talalni eleg sokat, ugy konnyebben be tudod azonositani.
Az algakaparo hogy fugg ossze a tobb ezer darabbal? Ezt nem sikerult osszeraknom. :)

Lehet cyclops, kagylosrak, vizibolha, szinten nem artalmas egyik sem.

Ha nem zseles novenyt vettel, hanem cserepest, akkor siman lehet vele hazavinni ezt-azt, meg a GA-bol is. A biologianak ok sem tudnak parancsolni (bar probalkoznak vele :D).
Hát ólvastam, hogy nyomkodással, kaparással kiírthatatlanok, így gondoltam, hogy esetleg kaparóval többszörözhető. De köszi a válaszodat, megnézem.
 
Kepek nelkul csak talalgatok, de altalaban ezek szoktak lenni:

A planariat sokszor osszekeverik a nematodaval, ami artalmatlan, max a latvanynak nem tesz jot. Par hal elintezi oket eleg gyorsan. Ha nem tudsz kepet csinalni, keress ra a neten a planariara es a nematodara, videot es kepet is talalni eleg sokat, ugy konnyebben be tudod azonositani.
Az algakaparo hogy fugg ossze a tobb ezer darabbal? Ezt nem sikerult osszeraknom. :)

Lehet cyclops, kagylosrak, vizibolha, szinten nem artalmas egyik sem.

Ha nem zseles novenyt vettel, hanem cserepest, akkor siman lehet vele hazavinni ezt-azt, meg a GA-bol is. A biologianak ok sem tudnak parancsolni (bar probalkoznak vele :D).
Na megnéztem az ajánlásaidat, a cyclops stimmel bomba formájú és a fehér fonalférgek is. Arról találtam írást, hogy a törpe fogasponty a legjobb megoldás rá, de nem kapni sehol, legalább is a net nem dobott ki semmit csak azt, hogy ritka mint a fehér holló. Vegyszeres megoldást ugyncsak nem találtam róla, viszont az érdekes, hogy tegnapról maradt lágyított vizem és abban is van féreg. Most hülye kérdés... az lehet, hogy a készülékben volak ezek? Vagy a csap vízben van? Bár van csapvizes akváriumom abban nincs semmi. Ez a második, de az első nagy aksim és nem találkoztam ilyen jelenséggel... tanulgatom, mert nem vagyok még haladó benne. És köszi a tájékoztatásokat.
 
Na megnéztem az ajánlásaidat, a cyclops stimmel bomba formájú és a fehér fonalférgek is. Arról találtam írást, hogy a törpe fogasponty a legjobb megoldás rá, de nem kapni sehol, legalább is a net nem dobott ki semmit csak azt, hogy ritka mint a fehér holló. Vegyszeres megoldást ugyncsak nem találtam róla, viszont az érdekes, hogy tegnapról maradt lágyított vizem és abban is van féreg. Most hülye kérdés... az lehet, hogy a készülékben volak ezek? Vagy a csap vízben van? Bár van csapvizes akváriumom abban nincs semmi. Ez a második, de az első nagy aksim és nem találkoztam ilyen jelenséggel... tanulgatom, mert nem vagyok még haladó benne. És köszi a tájékoztatásokat.
Vegyszert emiatt semmiképp ne használj, meg egyébként is lehetőleg kerüld a vegyszerezést, csak végső vagy olyan esetben alkalmazd, ha tényleg nincs más opció (pl. planária, scutariella, egyéb halbetegségek stb.).
Bármilyen ragadozó hal megeszi őket, aminek elég nagy a szája hogy beférjenek rajta és nem túl nagy méretű a hal. Pl. nálunk tökéletesen bevált a rasbora és a kubotai is, mindkettőből 2-3 példányt raktunk csak a vízbe, pár nap alatt rendet raktak. A cyclops nem feltétlenül rossz, még tisztítja is a vizedet.
Az akváriumodba valószínűleg növénnyel, dekorral kerülhetett be. RO-ból tuti nem, csapvíz is kizárható.
 
Vegyszert emiatt semmiképp ne használj, meg egyébként is lehetőleg kerüld a vegyszerezést, csak végső vagy olyan esetben alkalmazd, ha tényleg nincs más opció (pl. planária, scutariella, egyéb halbetegségek stb.).
Bármilyen ragadozó hal megeszi őket, aminek elég nagy a szája hogy beférjenek rajta és nem túl nagy méretű a hal. Pl. nálunk tökéletesen bevált a rasbora és a kubotai is, mindkettőből 2-3 példányt raktunk csak a vízbe, pár nap alatt rendet raktak. A cyclops nem feltétlenül rossz, még tisztítja is a vizedet.
Az akváriumodba valószínűleg növénnyel, dekorral kerülhetett be. RO-ból tuti nem, csapvíz is kizárható.
Azért furcsálom a dolgot, mert a ro víz ami van az nem találkozott növényekkel... Na mindegy lehet tulreagálom a helyzetet, mert bosszantó. Köszönöm a gyors választ és az információt.
 
Nálam is megjelentek a lebegö kis fehér kukacok...3hetes nano kockámnál....el olvastam mások tortúráját...Kivárom majd, ha 2. hónap múlva nem látom a növényeket tőlük heti 25-30% vízcserék után se akkor komolyan elkezdem irtani őket...
 
Back
Oldal tetejére