• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Megnéztem endoszkóp kamerával és a szekrény alatt sincsenek. Ellenben előkerült mégegy az akváriumban. Eddig 3-an vannak meg, de többet nem látok.
???
 
Van itt egy videó egy kukacról, ami szerintem pióca. Megerősítés vagy cáfolat kéne. A talajban élnek, feljönnek a felszínre, de onnan nem másznak feljebb. Az akváriumban csak garnélák laknak, így nem tudni, hogy vajon halakra rá akarnának-e cuppanni. Megfogni senki nem szerette volna. Még gilisztára tudtak gondolni a "gazdái". Tipp valakinek?
 
Utoljára módosított:
Köszi, Meskó, hogy belinkelted a videót. Szerintetek ez akkor tényleg pióca? És vajon a No Planaria szer hatásos lesz ellenük? Plusz lenne egy olyan kérdésem, hogy a No Planaria kezelés utáni fél vízcsere után visszarakhatom-e egyből a süncsigáimat, nem lesz bajuk? Olvastam valahol, hogy 4 hónapot kell várni, de ezt igencsak furcsállom, na meg nem szeretném befőttes üvegben "tárolni" őket 4 hónapig...
 
Köszi, Meskó, hogy belinkelted a videót. Szerintetek ez akkor tényleg pióca? És vajon a No Planaria szer hatásos lesz ellenük? Plusz lenne egy olyan kérdésem, hogy a No Planaria kezelés utáni fél vízcsere után visszarakhatom-e egyből a süncsigáimat, nem lesz bajuk?
Egyből kipurcannak.
Egy feles vízcsere nagyon kevés.
Én várnék vele min.3 hetet és több vízcserét. Volt aki már pórul járt emiatt, ne kockáztass.
 
A 3 hét jobban hangzik, és én se akarok kockáztatni. Lehet, hogy átrakom őket a nagy akváriumba, aztán egy hónap múlva kivadászom őket újra. Köszi a választ! És alig várom, hogy már ne lássam ezeket a piócaszerűségeket, baromi nehéz elkapni őket, úgy tudnak tekergőzni és már nagyon régóta küzdök velük. :(
 
Lehes hogy volt már kérdés, de csigasemleges planáriaírtószer létezik?

Igen, no planaria (szerk.: senkit sem akarok félrevezetni, a többség tapasztalata szerint a No planaria sem csigabiztos)

(Nekem a fenbendazol sem ölte le a csigákat (szerk.: maláj tornyos, barna csiga, hólyagcsiga)...)
 
Utoljára módosított:
Én viszont kimondottan no panariával szoktam irtani a csigákat ha valami növénnyel vagy esetleg új hallal bekerülnek. Lehet a nagyon nagyokat nem bántja, de az aprókat minden esetben véglegesen kiirtotta eddig.
 
Lehes hogy volt már kérdés, de csigasemleges planáriaírtószer létezik?

Igen, létezik, úgy hívják, hogy neonhal.
Egy garnéla-telepítéssel hozzám is sikeresen betelepült a planária, aztán a neonok fölzabálták az állományt.
Igaz, növendék garnélából is azok érték el a felnőtt-kort akik az első 2-3 hetüket az akvárium szűrő rekeszében töltötték...
 
Hetekkel a no planaria kezelés után is elpusztult minden süncsiga amit az akváriumba tettünk, szóval ezt semmiképpen nem ajánlanám csigák mellé...

A süncsigák fura lények, van, hogy egy látszólag rossz paraméterű vízben is vígan elvannak és van, hogy minden különösebb előzmény nélkül elkezdenek hullani.
 
Igen, létezik, úgy hívják, hogy neonhal.
Egy garnéla-telepítéssel hozzám is sikeresen betelepült a planária, aztán a neonok fölzabálták az állományt.
Igaz, növendék garnélából is azok érték el a felnőtt-kort akik az első 2-3 hetüket az akvárium szűrő rekeszében töltötték...
Szia. Nálam olyan sok a növény, hogy nincs az az életforma, ami kellően ki tudná aknázni a Planáriában rejlő táplálékforrást.
Sokszor csak emlékezetből tudom felsorolni az állatokat, alig lehet megtalálni őket a dzsungelben.
 
A No planaria biztosan megöli a csigákat, de aki fenbendazolt használt, azoknál úgy emlékszem, nem voltak veszélyben.
 
A No planaria biztosan megöli a csigákat, de aki fenbendazolt használt, azoknál úgy emlékszem, nem voltak veszélyben.
Nálam a süncsigákat valszeg az nyírta ki. Igaz több kezelést csináltam a 30 literes akvában, durván túladagolva. De csak talaj mosás/akvárium újraindítás után maradtak meg a sünik.
Betta, pontylazacok, páncélosharcsák, razbórák a csigabiztos kezelés eszközei...
 
Minden csiga eltűri,
A No planáriát?

Hát, úgy tűnik, hogy le lettem szavazva :D Nálam maláj tornyosok, barna csigák és hólyagcsigák vannak szinte minden garnélásban. Ezeknél én nem láttam (ingerküszöböt átlépő mennyiségű) elhullást a kezelések után. De, ezek szerint a többség tapasztalata az, hogy elviszi a csigákat/bizonyos csigákat, úgyhogy inkább visszavonom az állításomat :)
 
A süncsigák fura lények, van, hogy egy látszólag rossz paraméterű vízben is vígan elvannak és van, hogy minden különösebb előzmény nélkül elkezdenek hullani.

A süncsigákat jellemzően szinte mindenki rossz vízparaméterű vízben tartja :) Illetve, amit növényes, garnélás szemmel rossznak gondolunk, az a süncsigának éppen jó, ugyanis a süncsigák brakkvízben élnek, így a lágy és savas víz semmiképpen sem jó nekik. Magas vezetőképességű, közepesen kemény, és lúgos víz kell neki.
 
Back
Oldal tetejére