• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Sziasztok

Nem biztos hogy stimmel a topik,de be tudnátok azonosítani a videón szereplő vendégeimet?
A kis izék a víz minden szintjén is előfordulnak,a girnyók csak a talajszintig merészkednek.
 
A fergek nematodak, az atkak pedig cyclopsok. Egyik sem veszelyes garnelara, de hal nelkul nem fogod eltuntetni oket.
Köszi a választ.no planaria se írtja őket?
A borarasok vagy hasonló méretű razbórák gondolom ennék őket,de vajon a garnélaszaporulatot is tizedelnék?yellow king kongok,nem szetnék veszteséget :)
 
A Sera tremazol és a JBL gyrodol után már kapható a Neptun gyrokill is, ami szintén praziquantel tartalmú, de olcsóbb. Érdekes az időzítés, mert a hatóanyag több országban vényköteles lett, így kérdéses az említett termékek további gyártása és forgalmazása. Közben a Sera elindult a természetes megoldások irányába.
 
Köszi a választ.no planaria se írtja őket?
A borarasok vagy hasonló méretű razbórák gondolom ennék őket,de vajon a garnélaszaporulatot is tizedelnék?yellow king kongok,nem szetnék veszteséget :)
Szia!

Jó hír: Ha van elég búvóhely, akkor a kisebb razbórák szerintem teljesen garnéla biztosak.
Nekem a kezdetektől (10 db CRS) vannak Brigittae-k és kicsit nagoybb kubotai-k is, ezzel eggyütt jelenleg >100 CRS -van, szóval túl nagy problémát nem okoznak.

Rossz hír: a férgek és cyclopsok nálam is megvannak, a borarasok nem segítenek. Ráadásul a férgek pl. a Mohába is szivesen beköttöznek a talajon kívül. Elvileg egyébként hasznosak, mert a CRS-k által el nem fogyasztott szennyeződéseket is megeszik.
 
A kis fehér vékony férgek és a cyclopsok ártalmatlanok.
Planaria más tészta, azok állítólag veszélyesek lehetnek a babagarnikra.
 
A vékony fehér férgek (valószínűleg nematoda) hogy kerülnek az akváriumba? Bontatlan dennerle shrimp aljzatot raktam be a lávakövet citromsavas vízben forraltam, a növények GA zselés és Tropica zselés növények egy kivételével a Tropica gömbmoha. Más nincs a nanoban. A talaj lehetett fertőzött vagy a gömbmoha? Van értelme kidobni a gömbmohát ha esetleg az? (Van már abban is). Felkúsztak a fény felé a lávakő sziklára, eddig ott nem voltak. Mintha az algára mennének.
 
Sajnos, a gömbmoha nagyon gyakran a legkülönbözőbb férgek melegágya, ezért nem használják túl sokan.
Erre hivatkozva győzd meg a párod és hajítsd ki nyugodtan!
 
most már tök mindegy... ha tetszik tartsd meg :D
Szerintem azért nem használják, mert nem lehet beépíteni scape-be, csak úgy vándorol amerre akar. Bár azért látni profi scape-eket ahol szétszedik és ráragasztják a kőre/fára.
 
Próbálkozott vele Adrián is, de begyűjt mindent szmrötyit, szétmállik. De persze, ha neked bejön, maradjon. A fehér izék meg nem planáriák szerintem, majd ha lesznek benne halak, megeszik.
 
Próbálkozott vele Adrián is, de begyűjt mindent szmrötyit, szétmállik. De persze, ha neked bejön, maradjon. A fehér izék meg nem planáriák szerintem, majd ha lesznek benne halak, megeszik.
Nem csak a szmötyit gyűjti, de még a fonal alga is ott jelenik meg először.
 
Újabb gyöngyszemeket fedeztem fel... Planária? Veszélyesek lehetnek a garnélákra vagy csigákra?

IMG_3883.JPG
 
Sajnos az, a kicsikre veszélyes lehet :( sajnálon!

Ha kiszeded őket (csipesszel), akkor arra vigyázz, ne szakadjon, mert újra nő a darabkából...
Köszi a tippet. Sajnos alul vannak és szerintem csak a jéghegy csúcsa ami látszik. Eléggé elszomorít tulajdonképpen tele van a kezdetek óta nematodával is az egész. Próbáltam nem pénzt sajnálva beszerezni a növényeket és így sem tudtam elkerülni ezeket. Nagyon lehangol, inkább küzdenék mindenféle algával, mint hogy férgeknek menjen a drága akvárium :unsure:
 
Back
Oldal tetejére