• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Mivel a tegnapi megfigyelés során észrevettem egy planáriát az egyik garnéla fején, úgy döntöttem, hogy nem várok tovább a vegyszeres kezeléssel. Még korábban kaptam @Szella tól No Planaria-t, csak nem mertem egyből azzal kezdeni, mert NPT akváriumról van szó.
De ez betette a kulcsot, hulljon a férgese!:mad: Egyébként mintha kevesebbet láttam volna belőlük, talán a cory-k ették őket.
 
Szept 15-én írtam a topikba először, sajnos a planária gondom még nem szűnt meg(?). GA-ba betelefonáltam, egyből tudtak szert ajánlani, de mivel veszélyes vegyi anyagnak minősül, nem lehet házhoz szállíttatni (webshopon sincs fent), Szombathelyen ahol lakom meg azt se tudják a magukat akvaristáknak nevező állatkereskedők, hogy eszik-e vagy isszák az akvárium örvényférget, így nem tudok helyileg irtószert beszerezni. Belőttem egy költséghatékony élesztős CO2 rendszert és nyakon spricceltem Easy Carbo-val minden planáriát amit csak találtam, de biztosra akarok menni, hogy kiirtottam-e az összeset mielőtt állatot telepítek az akváriumba. Garnélás akváriumnak készül már tavaly nyár óta, és nem jutok 1-ről a 2-re.

Tudnátok ez ügyben valami tanácsot adni?
 
Szept 15-én írtam a topikba először, sajnos a planária gondom még nem szűnt meg(?). GA-ba betelefonáltam, egyből tudtak szert ajánlani, de mivel veszélyes vegyi anyagnak minősül, nem lehet házhoz szállíttatni (webshopon sincs fent), Szombathelyen ahol lakom meg azt se tudják a magukat akvaristáknak nevező állatkereskedők, hogy eszik-e vagy isszák az akvárium örvényférget, így nem tudok helyileg irtószert beszerezni. Belőttem egy költséghatékony élesztős CO2 rendszert és nyakon spricceltem Easy Carbo-val minden planáriát amit csak találtam, de biztosra akarok menni, hogy kiirtottam-e az összeset mielőtt állatot telepítek az akváriumba. Garnélás akváriumnak készül már tavaly nyár óta, és nem jutok 1-ről a 2-re.

Tudnátok ez ügyben valami tanácsot adni?

Mini cory és loricaria lehet megoldás.
Állítólag megeszik.
(garnélákat tuti nem bántják)
 
Szerintem a cory pygmeus tuti nem eszi, a habrosus talán de fix infót sehol nem olvastam erről.
 
Szept 15-én írtam a topikba először, sajnos a planária gondom még nem szűnt meg(?). GA-ba betelefonáltam, egyből tudtak szert ajánlani, de mivel veszélyes vegyi anyagnak minősül, nem lehet házhoz szállíttatni (webshopon sincs fent), Szombathelyen ahol lakom meg azt se tudják a magukat akvaristáknak nevező állatkereskedők, hogy eszik-e vagy isszák az akvárium örvényférget, így nem tudok helyileg irtószert beszerezni. Belőttem egy költséghatékony élesztős CO2 rendszert és nyakon spricceltem Easy Carbo-val minden planáriát amit csak találtam, de biztosra akarok menni, hogy kiirtottam-e az összeset mielőtt állatot telepítek az akváriumba. Garnélás akváriumnak készül már tavaly nyár óta, és nem jutok 1-ről a 2-re.

Tudnátok ez ügyben valami tanácsot adni?
Szia!
Cory pygmeus nálam sem volt eredményes.
No planária port szerezhetnél be. Google keresővel (első találat);), rendelni is tudsz. sajnos nem olcsó , de hatékony!
 
Nálam a kis kocka nano-ban 3 habrosus és 1 mini Loricaria van, hetek óta nem láttam 1 db planariat sem, igaz előtte is csak mutatóban néha egy-egy csenevész kukac amit valami növénnyel hurcolhattam be. A kis Lori kb 1 hete van bent, nem állítom, hogy ő a felelős ...
 
Olvasgattam visszamenőleg is, eldöntöttem, hogy a javaslataitoknak megfelelően egyelőre halakat vetek be a planáriák eltüntetésére, addig nem veszek garnélát, aztán 1-2 hónap elteltével áttelepítem a halakat és jöhetnek a garnélák. Végső esetben ha visszatérnek a planáriák a már garnélás akváriumba, akkor vegyszerezek. Zselés növénnyel ugye nem lehet további váratlan vendéget kapni? (Mindig kifogom ezeket, az első alkalommal mikor növényes akváriumot akartam indítani (ez a második) 3-8mm-es méretű csigák százai falták fel a növényállományt, most meg a gerinctelenekre veszélyes parazitáktól kell megszabadulnom.)

Köszönöm a segítséget! :)
 
A No Planaria veszélyt jelent a sisakcsigákra, süncsigákra és a Tylomelania-kra?

(A fenbendanin 5% nem vált be, de arról egy tavalyi tapasztalatból tudom, hogy a sisakcsigák nem bírják ki)
 
A No Planaria veszélyt jelent a sisakcsigákra, süncsigákra és a Tylomelania-kra?

(A fenbendanin 5% nem vált be, de arról egy tavalyi tapasztalatból tudom, hogy a sisakcsigák nem bírják ki)

Nekem több száz csigámat ( pagoda, tylo, sün, zebra, hagyma, almacsiga) sikerült kinyírnom így, mert arra nem gondoltam, ők is puhatestűek!
Bár úgy emlékszem a helenák és pár tornyos átvészelte a talajba temetkezve!
Légy óvatos, inkább halászd át őket a kezelés idejére.
 
Sziasztok!
Ahogy itt olvastam, a cérnavékony fehér, néha a vízben hullámzó férgek nem ártalmasak, de nekem nem szimpatikusak. Milyen - garnéláknak nem ártó - szerrel lehet tőlük megszabadulni?
Csapdázni is próbáltam őket, de nem jártam sikerrel. Mit esznek ezek a mozgó cérnadarabok?
 
Nekem több száz csigámat ( pagoda, tylo, sün, zebra, hagyma, almacsiga) sikerült kinyírnom így, mert arra nem gondoltam, ők is puhatestűek!
Bár úgy emlékszem a helenák és pár tornyos átvészelte a talajba temetkezve!
Légy óvatos, inkább halászd át őket a kezelés idejére.
Tavaly én is így jártam, bár szerencsére nem volt ekkora veszteségem. :(
Most kivettem mindenkit, utána 90%-os vízcsere, majd vissza 20%, azt is leszívtam. Ezzel próbáltam minél jobban felhígítani a vízben lévő vegyszermaradványok koncentrációját. Visszatettem a csigákat és egyelőre úgy nézi ki, rendben vannak.

Érdekes módon a hólyag-és postakürt csigákra semmilyen hatással nincs a fenbendanin... Jelenleg nem probléma, majd a teknősök megeszik a felesleget. (y)
 
Sziasztok!
Ahogy itt olvastam, a cérnavékony fehér, néha a vízben hullámzó férgek nem ártalmasak, de nekem nem szimpatikusak. Milyen - garnéláknak nem ártó - szerrel lehet tőlük megszabadulni?
Csapdázni is próbáltam őket, de nem jártam sikerrel. Mit esznek ezek a mozgó cérnadarabok?

Nálam No Planaria kúra elvitte őket, de nem akarok vegyszerezgetni újra, ezért beraktam boszorkányharcsákat, hátha megeszik. :D Ha planariára jók, talán erre is.
 
Sziasztok,

létezik, hogy sehol nem tudok No Planariat venni? vagy csak nagyon béna vagyok? :)
nincs valakinek eladó maradék?

Köszi,
 
Back
Oldal tetejére