• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Rebal

VIP kertész
Mivel a tegnapi megfigyelés során észrevettem egy planáriát az egyik garnéla fején, úgy döntöttem, hogy nem várok tovább a vegyszeres kezeléssel. Még korábban kaptam @Szella tól No Planaria-t, csak nem mertem egyből azzal kezdeni, mert NPT akváriumról van szó.
De ez betette a kulcsot, hulljon a férgese!:mad: Egyébként mintha kevesebbet láttam volna belőlük, talán a cory-k ették őket.

dhorvath

Főkertész
Szept 15-én írtam a topikba először, sajnos a planária gondom még nem szűnt meg(?). GA-ba betelefonáltam, egyből tudtak szert ajánlani, de mivel veszélyes vegyi anyagnak minősül, nem lehet házhoz szállíttatni (webshopon sincs fent), Szombathelyen ahol lakom meg azt se tudják a magukat akvaristáknak nevező állatkereskedők, hogy eszik-e vagy isszák az akvárium örvényférget, így nem tudok helyileg irtószert beszerezni. Belőttem egy költséghatékony élesztős CO2 rendszert és nyakon spricceltem Easy Carbo-val minden planáriát amit csak találtam, de biztosra akarok menni, hogy kiirtottam-e az összeset mielőtt állatot telepítek az akváriumba. Garnélás akváriumnak készül már tavaly nyár óta, és nem jutok 1-ről a 2-re.

Tudnátok ez ügyben valami tanácsot adni?

nemjo

VIP kertész
Szept 15-én írtam a topikba először, sajnos a planária gondom még nem szűnt meg(?). GA-ba betelefonáltam, egyből tudtak szert ajánlani, de mivel veszélyes vegyi anyagnak minősül, nem lehet házhoz szállíttatni (webshopon sincs fent), Szombathelyen ahol lakom meg azt se tudják a magukat akvaristáknak nevező állatkereskedők, hogy eszik-e vagy isszák az akvárium örvényférget, így nem tudok helyileg irtószert beszerezni. Belőttem egy költséghatékony élesztős CO2 rendszert és nyakon spricceltem Easy Carbo-val minden planáriát amit csak találtam, de biztosra akarok menni, hogy kiirtottam-e az összeset mielőtt állatot telepítek az akváriumba. Garnélás akváriumnak készül már tavaly nyár óta, és nem jutok 1-ről a 2-re.

Mini cory és loricaria lehet megoldás.
Állítólag megeszik.
(garnélákat tuti nem bántják)

ZoleeG

Főkertész

Szia!
Cory pygmeus nálam sem volt eredményes.
No planária port szerezhetnél be. Google keresővel (első találat);), rendelni is tudsz. sajnos nem olcsó , de hatékony!

nemjo

VIP kertész
Nálam a kis kocka nano-ban 3 habrosus és 1 mini Loricaria van, hetek óta nem láttam 1 db planariat sem, igaz előtte is csak mutatóban néha egy-egy csenevész kukac amit valami növénnyel hurcolhattam be. A kis Lori kb 1 hete van bent, nem állítom, hogy ő a felelős ...

dhorvath

Főkertész
Olvasgattam visszamenőleg is, eldöntöttem, hogy a javaslataitoknak megfelelően egyelőre halakat vetek be a planáriák eltüntetésére, addig nem veszek garnélát, aztán 1-2 hónap elteltével áttelepítem a halakat és jöhetnek a garnélák. Végső esetben ha visszatérnek a planáriák a már garnélás akváriumba, akkor vegyszerezek. Zselés növénnyel ugye nem lehet további váratlan vendéget kapni? (Mindig kifogom ezeket, az első alkalommal mikor növényes akváriumot akartam indítani (ez a második) 3-8mm-es méretű csigák százai falták fel a növényállományt, most meg a gerinctelenekre veszélyes parazitáktól kell megszabadulnom.)

Köszönöm a segítséget! :)

rutilans

Főkertész
A No Planaria veszélyt jelent a sisakcsigákra, süncsigákra és a Tylomelania-kra?

(A fenbendanin 5% nem vált be, de arról egy tavalyi tapasztalatból tudom, hogy a sisakcsigák nem bírják ki)

star67

Legenda
A No Planaria veszélyt jelent a sisakcsigákra, süncsigákra és a Tylomelania-kra?

(A fenbendanin 5% nem vált be, de arról egy tavalyi tapasztalatból tudom, hogy a sisakcsigák nem bírják ki)
Nekem több száz csigámat ( pagoda, tylo, sün, zebra, hagyma, almacsiga) sikerült kinyírnom így, mert arra nem gondoltam, ők is puhatestűek!
Bár úgy emlékszem a helenák és pár tornyos átvészelte a talajba temetkezve!
Légy óvatos, inkább halászd át őket a kezelés idejére.

Bandesz

Legenda
Sziasztok!
Ahogy itt olvastam, a cérnavékony fehér, néha a vízben hullámzó férgek nem ártalmasak, de nekem nem szimpatikusak. Milyen - garnéláknak nem ártó - szerrel lehet tőlük megszabadulni?
Csapdázni is próbáltam őket, de nem jártam sikerrel. Mit esznek ezek a mozgó cérnadarabok?

rutilans

Főkertész
Nekem több száz csigámat ( pagoda, tylo, sün, zebra, hagyma, almacsiga) sikerült kinyírnom így, mert arra nem gondoltam, ők is puhatestűek!
Bár úgy emlékszem a helenák és pár tornyos átvészelte a talajba temetkezve!
Légy óvatos, inkább halászd át őket a kezelés idejére.
Tavaly én is így jártam, bár szerencsére nem volt ekkora veszteségem. :(
Most kivettem mindenkit, utána 90%-os vízcsere, majd vissza 20%, azt is leszívtam. Ezzel próbáltam minél jobban felhígítani a vízben lévő vegyszermaradványok koncentrációját. Visszatettem a csigákat és egyelőre úgy nézi ki, rendben vannak.

Érdekes módon a hólyag-és postakürt csigákra semmilyen hatással nincs a fenbendanin... Jelenleg nem probléma, majd a teknősök megeszik a felesleget. (y)

Etele

Legenda
Sziasztok!
Ahogy itt olvastam, a cérnavékony fehér, néha a vízben hullámzó férgek nem ártalmasak, de nekem nem szimpatikusak. Milyen - garnéláknak nem ártó - szerrel lehet tőlük megszabadulni?
Csapdázni is próbáltam őket, de nem jártam sikerrel. Mit esznek ezek a mozgó cérnadarabok?
Nálam No Planaria kúra elvitte őket, de nem akarok vegyszerezgetni újra, ezért beraktam boszorkányharcsákat, hátha megeszik. :D Ha planariára jók, talán erre is.

czegebi

Kertész szaki
Sziasztok,

létezik, hogy sehol nem tudok No Planariat venni? vagy csak nagyon béna vagyok? :)
nincs valakinek eladó maradék?

Köszi,

Oldal tetejére