• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Planária, dugesia és egyéb örvényférgek

Sziasztok! Planária csapdába kinek milyen csali jött be?
Főtt pulykacombal probálkozok jelenleg.
Érdekelne mi a leghatékonyabb.
 
Sziasztok!

A videóban ( bocsi a gyenge minőségért )


látható élőlény milyen jószág :D?
Minden reggel lámpa felkapcsoláskor rengeteg van a front üvegen, egészen picik, de vannak már nagyobbak is, ahogy telik az idő eltűnnek egy idő után az üvegről majd másnap újra megjelennek , növényeken - talajon nem látni, múlt héten lekezeltem az akváriumot NO Planária szerrel az adagolási útmutató szerint mert planáriának gondoltam elsőnek.
 
Sziasztok!

A videóban ( bocsi a gyenge minőségért )


látható élőlény milyen jószág :D?
Minden reggel lámpa felkapcsoláskor rengeteg van a front üvegen, egészen picik, de vannak már nagyobbak is, ahogy telik az idő eltűnnek egy idő után az üvegről majd másnap újra megjelennek , növényeken - talajon nem látni, múlt héten lekezeltem az akváriumot NO Planária szerrel az adagolási útmutató szerint mert planáriának gondoltam elsőnek.
Nem planária, nem is laposféreg. Valamilyen örvényféreg. Garnikra nem veszélyes, halak általában megeszik. Túl sok bomló szerves anyagot jelez a jelenlétük. Azzal táplálkoznak. Ha ezt megszünteted, akkor maguktól lecsökken a számuk és nem fogod látni őket.
 
Nem planária, nem is laposféreg. Valamilyen örvényféreg. Garnikra nem veszélyes, halak általában megeszik. Túl sok bomló szerves anyagot jelez a jelenlétük. Azzal táplálkoznak. Ha ezt megszünteted, akkor maguktól lecsökken a számuk és nem fogod látni őket.
Köszi Zsolti a választ.

Garnéláim nincsenek, halakból 6 db Otocinclus és 1 db Sziámi ormányos márna kb 5 cm és 1db Farokfoltos ormányos márna ez is kb 5 cm, enni nem sokat kapnak 1 db kimérős spirulina tabletta és 2 db Green Aqua Best Bite Algae Wafer haltáp ezeket 2 naponta kapják utóbbit nem igazán szeretik, sajnos :( . Heti 30% vízcsere.

3 növény van ami nincs jó bőrben ezek okozhatják a szerves anyag többletet?

Az üvegről pár infó:
4 hét dark start, 5. héten növények beültetése, 6. héten a fentebbi meglévő halak betelepítése.
Br 200L
Chihiros WRGB II Pro 90 cm LED lámpa
Dennerle DeponitMix Professional 10in1 növény táptalaj
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj
TF tápcsalád
RO viz 6/3 vissza sózva
CO2 reaktorral beoldva
Tetra EX 1200 Plus szűrő
 
Köszi Zsolti a választ.

Garnéláim nincsenek, halakból 6 db Otocinclus és 1 db Sziámi ormányos márna kb 5 cm és 1db Farokfoltos ormányos márna ez is kb 5 cm, enni nem sokat kapnak 1 db kimérős spirulina tabletta és 2 db Green Aqua Best Bite Algae Wafer haltáp ezeket 2 naponta kapják utóbbit nem igazán szeretik, sajnos :( . Heti 30% vízcsere.

3 növény van ami nincs jó bőrben ezek okozhatják a szerves anyag többletet?

Az üvegről pár infó:
4 hét dark start, 5. héten növények beültetése, 6. héten a fentebbi meglévő halak betelepítése.
Br 200L
Chihiros WRGB II Pro 90 cm LED lámpa
Dennerle DeponitMix Professional 10in1 növény táptalaj
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj
TF tápcsalád
RO viz 6/3 vissza sózva
CO2 reaktorral beoldva
Tetra EX 1200 Plus szűrő
Szerintem ne add azt a kaját, amit nem esznek meg. A kaja lesz a ludas, abban több a fehérje. Ekkora üvegre ennyi hal... Csak algaevők, ezeknek nem kell a kukacka... Nem akarsz egy csapat valamilyen rendesebb rajhalat? Akár 2 izmos csapat is lehet. Azok megoldanák a helyzetet. Mennyi idős az akva? 🙂
 
Szerintem ne add azt a kaját, amit nem esznek meg. A kaja lesz a ludas, abban több a fehérje. Ekkora üvegre ennyi hal... Csak algaevők, ezeknek nem kell a kukacka... Nem akarsz egy csapat valamilyen rendesebb rajhalat? Akár 2 izmos csapat is lehet. Azok megoldanák a helyzetet. Mennyi idős az akva? 🙂
Az lesz nem kapnak belőle többet. :D Természetesen lesz több hal csak még nem döntöttem el, hogy milyen legyen, mit ajánlasz, sok nano hal vagy inkább picit nagyobbak? Az akva pénteken lép a hetedik hétbe.
 
Az lesz nem kapnak belőle többet. :D Természetesen lesz több hal csak még nem döntöttem el, hogy milyen legyen, mit ajánlasz, sok nano hal vagy inkább picit nagyobbak? Az akva pénteken lép a hetedik hétbe.
Ezt neked kell tudni. Ha nem akarsz garnélákat, akkor nagyon tág határok közt lehet választani. A nano halak nagy előnye, hogy nagyobb csapat lehet. Vitorláshalat, diszkoszt ne, sügérféléket sem javaslom, bár egy-két növényessel kompatibilis faj azért a sügérek közt is akad. Én nagyon szeretem a vörösorrú pontylazacot, szépen úsznak együtt, ahogy a nagykönyvbe meg van írva. Minden rajhal csapathal, de nem minden csapathal rajhal. A többségük beszokás után szétszéled. 🙂
Viszont elszakadunk a topic témájától. Szerintem indíts egy naplót a üvegnek. 😉
 
Nem planária, nem is laposféreg. Valamilyen örvényféreg. Garnikra nem veszélyes, halak általában megeszik. Túl sok bomló szerves anyagot jelez a jelenlétük. Azzal táplálkoznak. Ha ezt megszünteted, akkor maguktól lecsökken a számuk és nem fogod látni őket.
Szia!
Ezek miatt regisztráltam ide, mert nálam is előjöttek. Kezeltem NO Planariaval, de nem látok sok változást. Az előző válaszodban, már leírtad a megoldást, pusztán már csak a kíváncsiság kedvéért kérdezem, hogy hatnia kellene a No Planarianak rájuk? Van olyan tapasztalat, hogy sikerült eltenni őket láb alól? 3 hetes az akvárium, tehát még érik. Nem tervezek hadat indítani ellenük, csak ha muszáj.
 
Szia!
Ezek miatt regisztráltam ide, mert nálam is előjöttek. Kezeltem NO Planariaval, de nem látok sok változást. Az előző válaszodban, már leírtad a megoldást, pusztán már csak a kíváncsiság kedvéért kérdezem, hogy hatnia kellene a No Planarianak rájuk? Van olyan tapasztalat, hogy sikerült eltenni őket láb alól? 3 hetes az akvárium, tehát még érik. Nem tervezek hadat indítani ellenük, csak ha muszáj.
No Planariat sosem használtam. Fenbendanint igen. Az erősebb szer. Egy idegméreg, ami célzottan a férgek idegrendszerét károsítja. Állatgyógyászatban használatos, mindenféle bélféreg és hasonszőrű társaiknál. Az egyetlen gondja a vízben való nehéz odódási hajlandóság. Ugyan kinyírja az összes férget, de nem biztos, hogy a talaj mélyebb rétegeibe is lejut. Így ezek a kis fehérek túlélhetnek. Egyszer kezeltem planáriát. Nem tetszett a látvány, a módszer. Szőnyegbombázás.
 
hogy hatnia kellene a No Planarianak rájuk? Van olyan tapasztalat, hogy sikerült eltenni őket láb alól?

Nagyon régóta használják erre a célra. Egész biztosan ebben a topikban is egy rakat esetet találhatsz.
Fertőzéstől függően elképzelhető, hogy ismételni kell, vagy változtatni kell az etetési szokásokon stb.
 
Nem tervezek hadat indítani ellenük, csak ha muszáj.
A laposférgekröl beszélsz ugye, tehát nem planariárol?

Nálam eddig minden hal-mentes akváriumban voltak, hol nagyobb hol kisebb állomány... söt Nyáron a locsolókannában is megjelennek.
Èn eddig semmi negativumot nem tapasztaltam, azonn kivül, hogy nem a legszebb látvány, amikor az akvárium falán csuszkálnak.
Szerintem ne használj mérgeket ellenük, feltételezem, hogy a méreg eltünési után lassan úgyis ujra megjelennek ezek a férgek.
 
Utoljára módosított:
Tudomásunkra jutott, hogy a Shrimps Forever Ex-it sajnálatos módon veszélyes az egyéb vízi élőlényekre, halakra, garnélákra is. :( A csomagoláson feltüntetett adagolás nem megfelelő. A szert csakis úgy lehet használni, ha minden egyéb élőlény kikerül az akváriumból. Mivel tudjuk, hogy ez legtöbbször kivitelezhetetlen, ezért aki már vett, szeretnénk felajánlani a termék vételárának megtérítését. Amennyiben megfelel, felírjuk GA pontokban, vagy ha behozzátok hozzánk a boltba visszatérítjük az árát. A kellemetlenségért elnézést kérünk. 😥
 
Back
Oldal tetejére