• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Plagiochilaceae sp Camerroon.

kuchi

Kertész bálvány
Szeretnek egy eddig ritkaságnak szämito mohát,bemutatni!Plagiochilaceame,avagy Camerun moha!Nálam kb 3 hónapja van,lassan alkalmazkodott,remélem lassan beindul!A következő scape-ben nagy szerepet szánok neki!
Fény szükséglet:alacsony.
Növekedési sebesség:alacsony,közepes.
Származás
D
élkelet-Ázsia IMG_2787.JPG
 
Plagiochila sp Cameron neven is fut!Es beindult,nem szereti ha köhöz erösen van rögzitve,legközelebb ragasztom.
 
Na ö is beindult!Pár hónap és komoly kis bokor lesz belőle!Szereti a felärnyekot(legalább is ö ezt mondta).
P1110015.JPG
 
Ez kicsit hasonlít a "Willow Moss"-ra, legalábbis a viselkedését illetően. Nálunk az is úgy érzi jól magát, ha nincs semmihez rögzítve és félárnyékban lehet.
 
Nekem első ránézésre egy kis méretű páfránynak tűnt.
Érdekes növényke. @kuchi lehet többet tudni róla? (tudom a kugli a barátunk, én saját tapasztalatra gondolok)
Először túl feszesen köre kötöztem,fényre raktam.Sokáig stagnält most inkább fel ärnyekba van,azóta meg 3x-ta magát!Igénytelen,es igen,olyan páfrány fele!
 
Szerinted Magyarországon beszerezhető?
CO2-t igényel?
Tápozásod a low, vagy a high vonal?
Köszi az infókat:)
 
Szerinted Magyarországon beszerezhető?
CO2-t igényel?
Tápozásod a low, vagy a high vonal?
Köszi az infókat:)
Nem tudom,hogy beszerezhető-e!Ha igen akkor akkor csak is GA!
A täpozäsom full Ada szisztéma,tehát high.
 
A mai vízcsere alkalmával előkerült,már el is feledtem,mert több helyen is van.A felärnyek az igazi helye.Lassan bokrosodik,tervem van vele a közeljövőben!Egy mai fotó.
IMG_3365.JPG
 
Kérdés?

Hogyan lehet róla lepucolni a ecset pamacsokat?mert elégé zavaró. Mivel moha, gondolom a carbo kezelés felejtős. Vagy rosszul gondolom? Amióta hozzám került, egy jó ideig stagnált és ott kezdet bepamacsosodni. Most már az új hajtások kitörtek a pamacsok közül de középen zavarók a pamacsok. 4 csomó van és mind a négynél ugyan ez a helyzet. Mind a 4 ragasztva van. @kuchi esetleg te tudsz valami jó megoldást.

Tehát erről beszélek:
DSCF7530.JPG
 
Kérdés?

Hogyan lehet róla lepucolni a ecset pamacsokat?mert elégé zavaró. Mivel moha, gondolom a carbo kezelés felejtős. Vagy rosszul gondolom? Amióta hozzám került, egy jó ideig stagnált és ott kezdet bepamacsosodni. Most már az új hajtások kitörtek a pamacsok közül de középen zavarók a pamacsok. 4 csomó van és mind a négynél ugyan ez a helyzet. Mind a 4 ragasztva van. @kuchi esetleg te tudsz valami jó megoldást.

Tehát erről beszélek:
View attachment 50241
Vágd ki azokat az algás részeket!Hamar regenerálódik!
 
Back
Oldal tetejére