• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

piroe majdnem kezdő lowtech 54l

piroe

Új regisztrált
sziasztok,
itt szeretném bemutatni nektek most indított akváriumomat. figyelem az akvárium erősen kezdő, kis pénzből. először is egy kis előzmény. március környékén fészkelte be az agyamba magát a gondolat, hogy kéne csinálni egy akváriumot. születésnapomra barátnőmtől meg is kaptam a komplett szettet ami 15k-ba került, persze miután megkaptam hirtelen felindulásból, akkor kezdtem csak el komolyabban elmélyülni az akváriumok világában, elkezdtem fórumokat olvasni, meg a Horn Zsilinszky könyvet forgatni egy kicsit, és egyre inkább ráébredtem arra, hogy nagyon távol állok az "igazi" akváriumoktól...szerintem minden kezdő hibát elkövettem, túlzsúfolás, túletetés(kb 20 neonhal, 4 molly 3 platti és egy serpa bánta...) növények kirohasztása... sőt még nem vízinövényt is sikerült nekem víziként eladni...a régi időszakról nem csináltam sok fotót, amit meg igen azt eléggé szégyellem megmutatni. :D aztán egy lakásfelújításnak köszönhetően ki kellett ürítenem, ezután a szükséges "hozzávalók" beszerzése végeztével indult ez az akvárium.
Amit tudni kell róla:
méret: 60x30x30, 54l
aljzat: bazalt zúzalék 10kg
táptalaj: jbl aqua basis plus
kövek: talán bazalt, de teszteltem nem pezseg
fa: szavanna
szűrés: ami a csomagban volt, már nem is tudom a teljesítményét, de már gyűlik egy külsőre a pénz :D
fűtés: 50w ez is a csomag tartalma volt
világítás: ez is az alap talán 15w, napi 10 óra
táp: 2-3 naponta Green Aqua Micro, macro+easy carbo
élőlények: egyelőre csak csigák, de azok jól érzik magukat
halak: azt hiszem 6 db platti, és 6 db serpa lazac (ezek a legszívósabbak közé tartoznak, mert kibírták a korábbi időszakot...)
vízcsere: heti 30%
növények: jávai moha, talán valami kardfű a jobb sarokban, a többi passz, és észrevettem, hogy sehol sem tudják, és nem is nagyon akarják megmondani a növények nevét, vagy hogy milyen igényei vannak...
Néhány kép (bocs a a minőségért, de csak hirtelen lefotóztam, hogy véleményezni tudjátok):
ce7aa1e63ae701e5668c743a139914c1.jpg

9fc716a7b25f019fb71370ed4496420f.jpg

e07da85808704a11cfd398ded5a8b0dd.jpg

Kicsit ronda kicsit béna, de nekem tetszik, és az enyém :clap: Jöhet a sav! :D :oops: remélem rápillantotok majd és elláttok egy-két hasznos tanáccsal. Köszi, hogy megnéztétek! üdv, piroe
 
Én csak annyit mondanék, hogy a nagy dekorköveid nem bazaltok. Az aljzatod bazalt, de a nagy kövek nemigen hasonlítanak hozzá! :geek: :ugeek:
Ha tudsz róluk csinálni egy tűéles, világos makro képet, akkor talán meg tudom mondani, hogy mik. :ugeek: :D
 
Üdv a Lehet Más az Akvarisztika fórumon. :)
Savazás nem lesz, nem vagy te mészkő.... :lolno: Max néhány tanács. Sajna a gyári szettel erősen behatárolt a tartható növények köre.
Moha, Anubias, Crypto, fajokat ajánlok első körben. Lehetőleg most többet, mint most, mert ebben a formában (belsőszűrővel) nagy az esély, hogy eláraszt az alga.
Később, ha fejleszted a technikát, jöhetnek az igényesebb növényfajok.
Addig is, jó olvasgatást. Itt van minden infó. ;) (Érdemes jobb felül a keresőt is használni.)
 
Milyen takarítási módszert tudnátok ajánlani az aljzatra? mert a halak termelik a mulmot, és a kis "hurkák" eléggé zavarják a szemem. van olyan csiga, vagy garnéla pl. ami megbirkózik velük? és nem lennének a serpáim eleségei. aljzatporszívózás a táptalaj miatt nem lenne szerencsés szerintem. köszi
 
Erősebb (külső)szűrő,vagy vízcserénél a csővel leszívni a mulmot. Én nem tudok olyan állatról aki ürüléket eszik.
 
nem feltétlen megeszi :D ,csak mondjuk átmozgatja a talajt, nem tudom maláj tornyos csiga bírná-e a bazaltzúzalékot.
 
inadsz said:
Erősebb (külső)szűrő,vagy vízcserénél a csővel leszívni a mulmot. Én nem tudok olyan állatról aki ürüléket eszik.
A maláj :)
piroe said:
nem feltétlen megeszi :D ,csak mondjuk átmozgatja a talajt, nem tudom maláj tornyos csiga bírná-e a bazaltzúzalékot.
Azok elég strapa jószágok. és szaporodnak mint a nyulak ha van mulm..
Ebbe én is belefutottam elszaporodtak nagyon és zavart éjjelente a tömeg.
kb 500-1000re emelkedett a létszámok 10 darabból olyan 2 hónap alatt.
Erre beszereztem 4 csigaevőt.
Hiba volt. 1 hónap alatt felkajálták a méreteseket. csak az apródok próbálnak menekülni. félelmetes milyen étvágyuk van a csigaevőknek.
A lényeg, hogy ha el is szaporodnak a tornyosok az sem baj.
Erre Nigronak van egy jó postja a blogján.
 
Azt azért érdemes számításba venni, hogy a maláj tornyos csigák elég erőteljesen átmozgatják az alzatot, a növények gyökérénél is, emiatt a kisebb gyökérzettel rendelkező növények (HC, UG, stb.) hajlamosak elválni a talajtól.
 
tudom, hogy nem igazán jó a bazalt növények ültetésére, meg amúgy sem nagyon, de kezdőként előbb cselekedtem, minthogy utána olvastam volna részletesebben a dolgoknak. De most már legközelebbi átrendezésig megmarad, utána jöhet valami növényezésre is alkalmas...szűrőben 2222-re vagy 2224-es eheimre gondoltam következő körben, de egyelőre algával semmi gond, növények is fejlődnek, és amíg rendben addig nem akarom nagyon lecserélni, mert nem látom még értelmét.
 
Back
Oldal tetejére