• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Pihenő Buddha

Annyira izegnek mozognak, hogy lehetetlen normálisan fotózni őket. :) Ez az egy sikerült valamennyire:
View attachment 99611
Nagyon szépek az új lakóink, de érdekes módon a neonok mintha kissé válogatósak lennének a tápot illetően... 🤨 kifejezetten nanohalaknak való tápot kapnak (Dennerle NanoGran), de nem eszik csak kóstolgatják... a dániókkal nincs gond szépen eszegetnek. Csak mi kaptunk ki egy finnyás csapatot...? 🙃 vagy majd ha nagyon éhesek úgyis elfogadják? Valakinek van hasonló tapasztalata?
 
Próbálok rájönni, hogy miért van az egekben a szilikát nálam még mindig. Az biztos, hogy a bio anyagban amit újrahasznosítottam volt zeolit. Azt kb másfél-két hete kiszedtem. Volt vízcsere is azóta, de a szint még mindig az ISS magasságában van. Próbálnám beazonosítani a mardék, jelenleg használt bio anyagot, hátha az okozza még mindig, de sajna fogalmam sincs, hogy mi lehet amit használok. Itt egy kép, hátha valaki felismeri belöle a sajátját és kiderül, hogy mi van nálam:
A7DD69CA-BE5F-4FD9-A790-15581F332CEC.jpeg
Az 1 sorszámú mintha az lenne amit a JBL szürőhöz kaptam volna eredetileg.

Valaki esetleg a többire ötlet?

Köszi!
 
Csak egy gyors helyzetjelentés pontokba szedve:
Elégtelen szűrés miatt sajnos 3 hal és egy garnéla elpusztult (az elhullásra ez csak egy tipp)
Szűrőcsere a JBL E401 helyett már egy E902 ketyeg az akva alatt
Első gyepnyírás megvolt.
Alacsony foszfát miatt zöldpont a köveken
Plusz foszfát adagolás megkezdése
Szilikát még az egekben, de Sera szilikát eltávolító beizzítva. Talán...
Nagyjából ennyi.

Jahh és van egy petés garnéla... :D
 
Itt mi a helyzet? Sikerült egyenesbe hoznod a vízparamétereket?
A petés garnélától lett szaporulat a halak mellett?
Spináták virulnak még?
Gyeped bedúsult?
 
Back
Oldal tetejére