• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ph-kh, tds-gh

Semennyire, ha nem olyan halaid vannak ami magas pH-t kedveli.
Lehet a pH teszted is csal kicsit.

Az ilyen alacsony pH inkább a bio szűrést gyengíti. Jó lenne azért 6 közelébe hozni legalább.

Köszönöm a gyors választ! Bio szűréssel nem lesz gond. 2 tetratec ex1200 van bio rióval 112 literre. Egyenlőre fogalmam sincs hogy tudnám tartósan felvinni.
 
Bio szűréssel nem lesz gond.

Hiába a nagy szűrőfelület, ha a szűrőanyagokon megtelepedő baktériumok számára nem ideálisak a vízparaméterek és nem tudnak kellő sebességgel szaporodni.
Most nincs előttem, de itt a fórumon is beszéltünk már róla, hogy pH6 alatt vagy tartósan alacsony vagy magas hőmérsékleten a bio baktériumok szaporodása leáll.

Ennek az lesz a jele, hogy szépen megjelenik pl a fonal alga. Aztán ha megfelelő tartományba kerül a szűrő, gyorsan el is tűnik az akváriumból anélkül, hogy bármit csinálnál.

A boltban mindkét esetet láttuk már. Alacsony pH és alacsony hőmérséklet miatti problémát is. Mindkét esetben orvosoltuk gyorsan a pH vagy a hőmérséklet változtatásával.

Én megmérném azért mégegyszer a pH-t. Lehet csak a lágyvízednek túl alacsony a pH-ja. A talaj ilyen esetben 1 napon belül visszakorrigál.
 
Hiába a nagy szűrőfelület, ha a szűrőanyagokon megtelepedő baktériumok számára nem ideálisak a vízparaméterek és nem tudnak kellő sebességgel szaporodni.
Most nincs előttem, de itt a fórumon is beszéltünk már róla, hogy pH6 alatt vagy tartósan alacsony vagy magas hőmérsékleten a bio baktériumok szaporodása leáll.

Ennek az lesz a jele, hogy szépen megjelenik pl a fonal alga. Aztán ha megfelelő tartományba kerül a szűrő, gyorsan el is tűnik az akváriumból anélkül, hogy bármit csinálnál.

A boltban mindkét esetet láttuk már. Alacsony pH és alacsony hőmérséklet miatti problémát is. Mindkét esetben orvosoltuk gyorsan a pH vagy a hőmérséklet változtatásával.

Én megmérném azért mégegyszer a pH-t. Lehet csak a lágyvízednek túl alacsony a pH-ja. A talaj ilyen esetben 1 napon belül visszakorrigál.

Van egy ph ceruzám, azzal mértem. Ez mellett megnéztem Jbl csepegtetős tesztel is, de az nem mutatja 6 alatt. Szép sárga volt. :S

Még várok egy pár napot, és ha így marad, akkor lépek. Csak azt nem tudom hogy merre...
 
Nálunk a csere víz a korábbi mérések alapján 5.4 volt. Ezt gyártotta az RO. Minden cserénél ezt öntjük bele az akváriumokba. De az akváriumokban a pH szint ADA talajokkal 6.2 felett van jellemzően.
Friss talajnál lehetnek szélsőségesen alacsony értékek.
 
Sziasztok!

Csapvizem 3 KH fokos, ezzel szoktam vizet cserelni, de a 4 napja africana talajjal ujrainditott akvariumban most mar az elso cseppentesre is az elszinezodott erteket mutatta a JBL KH teszt (Tehat 0-1 KH..).
A 6 - 7,6 pH teszt sarga lett ami a legalso ertek, valamint a 3 - 10-es pH teszt kb 6-os erteket irt. Az akvarium vizet ezert most csapvizes vizcserevel es Denerle KH/GH plusszal felhuztam 2-es KH-ra es 6,4-es pH-ra.

Par kerdesem lenne:
- Mi az a minimum KH ertek amire fel kellene tornaznom az akvarium vizet? (A 0-1 KH nyilvan eleg rossz..)
- Az Africana talaj huzza le a KH-mat? (Es ezzel a pH-t is?) Mert eddig az akvariumban a 3 KH csapviz inkabb 4-5-re ment fel, most meg ugye lefele.

Szerk.: Illetve lehet butaság, de pár kagyló behelyezésével nem lehetne növelni a víz keménységét és ezzel a pH-t is?
 
Utoljára módosított:
Szia!
Jól sejted, hogy a talaj a ludas a kh csökkenésében.;) Szerintem az eddigi 3-5 Kh pont jó érték lenne.:) Végezetül, ha nem sértelek meg vele(y)......piszok mázlista vagy a 3 Kh-s csapvizeddel. :cool:
 
Szia!
Jól sejted, hogy a talaj a ludas a kh csökkenésében.;) Szerintem az eddigi 3-5 Kh pont jó érték lenne.:) Végezetül, ha nem sértelek meg vele(y)......piszok mázlista vagy a 3 Kh-s csapvizeddel. :cool:

A mosógép biztos örül neki de én éppen nem :) Most sózhatom.. szerintetek egyből az akva vizébe biztonságos tenni a Denerle KH-GH emelőt?
 
Sziasztok.Új akváriumot indítottam. 240 liter Talaj ada Pover sand special, amazonia.RO víz 130 TDS-re beállítva GH + adalékkal. 2 hete lett indítva, A víz PH értéke CO beoldás nélkül is 5,8-5,9.Ez nem valami jó a szűrőbaciknak ha jól tudom. Mi okzhatja az ilyen alacsony PH értéket?
 
Ha esetleg a talaj okozza, akkor egy idő után megszűnik a probléma? Ha igen akkor ez mikor várható ?
 
Annyit tudok, hogy amazonia talaj 3-4 hétig erősen ereget magából mindenfélét, nálunk az ammóniajelző erősen jelezte a kioldódó ammóniaszintet az elején. 3 hét elteltével a víz viszont beállt pH, NH4, NO2-, NO3- rendben volt. Csináld az előírt gyakoriságú vízcseréket. Ha ezek ellenére is gyanús, akkor a pH mérő pontosságát sem árt ellenőrizni, meg tudja "viccelni" az embert. GH, KH értékek külön mérve mennyik? TDS nekem nem adat :)
 
Valószínű a talaj lesz, most 17 napos és elkezdett javulni a helyzet. Megmértem GH 5 KH 2. A PH-t es megmértem cseppteszttel, ugyanaz mint a másik. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy elég komoly cuccal tudtam indulni, GHL Profiluxxal mérem a PH-t.3 hete üzemel, a gyári kalibráló folyadékaival kalibráltam.Ez ráadásul 5 percenként menti is, így grafikonban vissza tudom nézni.Adával tápozok, az viszont kb 0,5 tizedet emel a PH-n.Reggel tápozok, ott felmegy a PH, délután megy a világítás,addig viszonylag stabil, és az az érdekes hogy utána viszont elkezd drasztikusan csökkeni.Az nem lehet, hogy kevés a táp?Kétnaponta cserélem a víz harmadát.Megmértem ama mindent amit tudtam.NH4 0,1 NO2 0,025 NO3 20 Foszfát és vas gyakorlatilag nem mérhető.Mivel ez az első ilyen komoly projektem, minden hasznos tanácsnak örülök.
 
Lenne néhány kérdésem a tapasztalt kollégákhoz. Lágy vízre próbálok áttérni kezelt csapvízről, egy ideje próbálom megérteni az egész ph-kh-tds-gh elméletét. Túl vagyok néhány cseppteszten is, elvesztettem a szüzességem...
1. 90 l akvárium, kb 1 hónapos, immár heti 50% vízcserékkel. Lakók egyelőre csak amanók és oto-k. Az első adag lágyvizet a heti csere alkalmával kapta (tegnap), 40% RO vizet. KH:8°d; GH:11°d, PH:7,2 lett (Ez egy kicsit drasztikus lépés volt, hátránya szerencsére nem mutatkozik). További cseréket hogy ütemezzem? Csináljak napi kisebb cseréket, vagy maradjon a - lassabb - heti nagyobb? Vagy mindegy?
2. @viktorlantos A későbbi visszakeményítéshez a.faunás srácok Salty hiányában rábeszéltek erre (1 kg-os kiszerelésben :)), a Ti ajánlásotokkal: Dennerle Osmose ReMineral+ keménység (GH/KH) növelő 250 g most csak 3 690,00 Ft - Green Aqua
Kell erről a cuccról tudnunk valami egyebet? Csak simán be kell lapátolni a medencébe, vagy higítandó?
3. Jól gondolom, hogy seyriu köves akváriumban arra kell figyelnem a visszakeményítésnél (dióhéjban), hogy megfelelő CO2 adagolás mellett TDS 120-150 körül legyen, PH meg ne essen 6,5 alá?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Kicsit összezavarodtam, ezért kérem egy hozzáértő segítsen eligazodni!
Lehet, hogy rosszul értelmezem, de egy TDS mérővel mért érték, a kH és a CO2 mennyisége összefügg ugye?
Ami megzavart, az az alábbi paraméterek.
pH 7,4, gH 21, kH 13(cseppteszttel) TDA mérővel mért érték 108-110. Bruttó 30L ~40bubi/perc CO2 mellet. Mindez reggel mérve. A CO2 12:30-20:30-ig megy. Világítás 13:15 - 21:15-ig. (Napfény nem éri)
Lehetséges ilyen alacsony TDS mérés ilyen keménységek mellett, vagy valamelyik mérés problémás?
Előre is köszönöm.
 
Csapvízre mit mutat a TDS mérő? Illetve én még megnézném ioncseréltre, utóbbinál elvileg nullát kellene mutatnia.
 
Jó reggelt,sziasztok!

Tegnap este beindítottam az első akváriumomat.Most reggel csináltam egy víztesztet,ami szerint pH7,2 KH10 (tehát épp benne vannak a felső határban),a GH viszont 16.
Hogyan vigyem le?
 
Back
Oldal tetejére