• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

40 lumen a tropica ajanlas, nalunk a lowok 40 a high 60lum/l. A gyari adatok altalaban 15-20%al magasabbak, mint a valoban merheto lumen ertek (igaz ez ledlampara es ledszalagra is), ez alol csak a neves gyartok a kivetelek, a Chihiros pedig nem az.
Akkor beüzemelek még 1 ilyen lámpát, nem tétel.
 
Reggel mértem PH-t neptun csepptesztel és 6-os volt, majd most mikor megy egész nap a CO felmegy 7-re? Ez hogy lehetséges?
 
Sziasztok!
Bugyuta kérdés: a sárkánykő (Dragon stone), a mangrove gyökér, a 2-3 mm-es apró fekete kavics (olcsó német termék), illetve a JBL Aquabasis Plus táptalaj, együtt vagy külön, befolyásolja-e a víz paramétereit?
Különösen a pH-ra gyakorolt hatásuk érdekelne, ha van ilyen.
Köszi.
 
Sziasztok!
Bugyuta kérdés: a sárkánykő (Dragon stone), a mangrove gyökér, a 2-3 mm-es apró fekete kavics (olcsó német termék), illetve a JBL Aquabasis Plus táptalaj, együtt vagy külön, befolyásolja-e a víz paramétereit?
Különösen a pH-ra gyakorolt hatásuk érdekelne, ha van ilyen.
Köszi.
Szia! Az Aquabasis Plus biztosan emeli a PH-t, mivel 8-as a PH-ja. Ezt sajnos én is csak később tudtam meg.
 
No, akkor én is meg vagyok áldva..., ezt nem tudtam, s nem is találtam erre vonatkozó infót amikor megvettem. 8-as a víz nálam is, a neon halaknak szeretném lecsökkenteni.
Köszi.
 
No, akkor én is meg vagyok áldva..., ezt nem tudtam, s nem is találtam erre vonatkozó infót amikor megvettem. 8-as a víz nálam is, a neon halaknak szeretném lecsökkenteni.
Köszi.
Nekem is vannak neonjaim, egyelőre nem látom kárát a 8-as PH-nak, bár valószínűleg jobb lenne, ha kevesebb lenne.
 
Bugyuta kérdés: a sárkánykő (Dragon stone), a mangrove gyökér, a 2-3 mm-es apró fekete kavics (olcsó német termék), illetve a JBL Aquabasis Plus táptalaj, együtt vagy külön, befolyásolja-e a víz paramétereit?
Különösen a pH-ra gyakorolt hatásuk érdekelne, ha van ilyen.

Szia! Az Aquabasis Plus biztosan emeli a PH-t, mivel 8-as a PH-ja. Ezt sajnos én is csak később tudtam meg.

Hmm. Ezt honnan tudtad meg? Az angol leírása szerint enyhén savas közeget teremt , bár ennek némileg ellentmond, hogy a termék pH-t 7.1-nek mondják.
Növényes akváriumod van? Low vagy high tech? Ha low-tech, akkor a pH mérésed eléggé félrevezető lehet, attól függően, hogy mikor csináltad. Low-tech növényes akváriumnál teljesen normális, hogy a pH reggel alacsonyabb, majd a növények fotoszintézise miatt felkúszik a pH nap közben és este újra lecsökken. Ha túl lágy a víz, akkor ezek az ingadozások sokkal nagyobbak, gyorsabbak lehetnek, mintha közepesen kemény, vagy kemény vízben lennének a halak. Halak szempontjából inkább a gyors ingadozás a problémás (persze a pH-nak azért illik bizonyos kereteken belül maradnia).
Könnyen lehet, hogy a neonok akkor járnának legjobban, ha reális vízkeménység mellett, gyors pH ingadozások kiküszöbölésével tartod őket. Lehet, hogyha elkezdesz vegyszerekkel cél pH-t beállítani, azzal csak hosszú távon több problémát okozol a halaknak.
 
Hmm. Ezt honnan tudtad meg? Az angol leírása szerint enyhén savas közeget teremt , bár ennek némileg ellentmond, hogy a termék pH-t 7.1-nek mondják.
Növényes akváriumod van? Low vagy high tech? Ha low-tech, akkor a pH mérésed eléggé félrevezető lehet, attól függően, hogy mikor csináltad. Low-tech növényes akváriumnál teljesen normális, hogy a pH reggel alacsonyabb, majd a növények fotoszintézise miatt felkúszik a pH nap közben és este újra lecsökken. Ha túl lágy a víz, akkor ezek az ingadozások sokkal nagyobbak, gyorsabbak lehetnek, mintha közepesen kemény, vagy kemény vízben lennének a halak. Halak szempontjából inkább a gyors ingadozás a problémás (persze a pH-nak azért illik bizonyos kereteken belül maradnia).
Könnyen lehet, hogy a neonok akkor járnának legjobban, ha reális vízkeménység mellett, gyors pH ingadozások kiküszöbölésével tartod őket. Lehet, hogyha elkezdesz vegyszerekkel cél pH-t beállítani, azzal csak hosszú távon több problémát okozol a halaknak.
@dexkill írta korábban egy másik topikban. https://akvakertesz.hu/threads/szuro-valasztasi-segitseg.440/post-471425
Nem mondanám növényesnek és low tech. https://akvakertesz.hu/threads/szuro-valasztasi-segitseg.440/post-471408
Nem szeretném vegyszerezni, pont ezzel kapcsolatban kérdeztem egy másik topikban. https://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/post-472919
 

Kemény vizet ne savazzunk, légyszi! :) Inkább egy stabil 7,6-8,0 közötti pH, mint egy kénsavas kezelés.

No, akkor én is meg vagyok áldva..., ezt nem tudtam, s nem is találtam erre vonatkozó infót amikor megvettem. 8-as a víz nálam is, a neon halaknak szeretném lecsökkenteni.
Köszi.

A neonhalak olyan szinten be vannak már akvarizálva, hogy tökéletesen jól elvannak a kemény csapvízben is. Ha nem akarod őket szaporítani, akkor semmi sem indokolja a lágy savas vizet számukra.
 
Egyébként élnek halak "extra" savas, például 5-ös pH (!!) alatti vízben is. Mondjuk a nálunk is jól ismert zebradánió. Viszont ez a víz nagyon speciális összetételű, tipikusan köze sincs egy növényes akvárium vízösszetételéhez.
Neon is lágyabb vízből származik eredetileg. Halaknál nem mindig az a jó megközelítés, hogy megpróbáljuk összevegyészkedni a vizet cél pH-ra, ami hasonlít a természetes élőhelyének a pH-jára. Teve is jól bírja a sivatagot, de azért nem panaszkodik, ha oázisban tölti az életét.
 
Köszi mindenkinek. Amúgy 3 anci és két oto kiválóan el van ebben a vízben, de mivel azt mondják, hogy a neonoknak jobb a 7 körüli pH, ezért kérdeztem rá.
 
Utoljára módosított:
Köszi mindenkinek. Amúgy 3 anci és két oto kiválóan el van ebben a vízben, de mivel azt mondják, hogy a neonoknak jobb a 7 körüli pH, ezért kérdeztem rá.
Nekem a fentebb részletezett vízben 10-10 db zöld- és vörös neonhal él (egyéb élőlények mellett) vígan.
 
Én úgy tudom, hogy 35 nK° felett nem is szolgáltatható víz háztartási célokra. És ugyanígy 5 nK° alatt sem.
 
Kicsit azért ez durva lenne.. én 41 et mértem korábban a saját vizünkre, és már ez is extrém kemény..
Sztem valami nálad elcsúszott
Rendben. Veszek másik tesztet és újramérem.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére