• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Ha elhatározom magam és átállnék RO vízre, akkor hogyan a legcélravezetőbb? 120as az aki és láttam itt a topicban mindenféle javaslatot rá.

Akár a 2 naponta 10% vízcsere tisztán ROval jó lehet? Mit javasolnátok? Sajnos a matek nem erősségem... :(
 
Ha elhatározom magam és átállnék RO vízre, akkor hogyan a legcélravezetőbb? 120as az aki és láttam itt a topicban mindenféle javaslatot rá.

Akár a 2 naponta 10% vízcsere tisztán ROval jó lehet? Mit javasolnátok? Sajnos a matek nem erősségem... :(

figyi, ha azt csinálod amit én csináltam, nem hibázol... 😊
1. nekem is 120 literes van
2. megvettem a legolcsóbb ro készítőt és tds mérőt
3. heti 40-50% vízcseréket csinálok ro vízzel 120 tds-re visszasózva
4. így 4-5 hét alatt megvan az ideális közeli érték és az élőlények sem sokkolódnak
😁
 
Sziasztok!
Ma megjött a RO készülék. Már üzemel is. Ez egy csoda. Gh max 1 Kh 0. TDS mérőm nincs és mind ezt 16-40-es vízből. Hihetetlen hogy mennyi "csunyaság" van a vízünkben. Egy kicsi "rossz" viz kilöttyent az asztalra.Fél óra múlva nagy fehér folt volt utána. Tudom ennek egy része szükséges az embernek de ennyi nem. kérdés is van. Sajnos a víznyomásunk elég gyatra. Nyomásnövelőre nem költenék. Mi van akkor ha a rossz víz ágat egy kicsit leszűkítem.Elvileg így nagyobb lenne a nyomás a membránházban és ezálltal jobb és gyorsabb szürési arányt érnék el. Mármint elvileg. Jól vagy rosszul gondolom?
 
erre nem tudom a választ, azt viszont tudom, hogy nálunk ilyenkor délután és estefele a legkisebb a víznyomás, de éjszaka jóval nagyobb, szóval ha nagyobb víznyomást szeretnél nyomásfokozó nélkül, próbáld ki éjjel is... 😊😊
 
Én pont ezért csináltatok inkább a konyhába egy rendes csaposat....ha már így is úgy is kelleni fog, akkor legalább tudjak belőle inni is. A vizünknek meg úgyis gyatra íze van 😁😁😁 ha már kell akkor én is hadd élvezzem :)
 
@bélavagyok ahogy olvasgattam és már más is visszaigazolta, nincs különbség a Víztisztító es az RO keszülék között. Igaz az RO az csak a szűrőt adja kb.15.000-ért a viztisztító drágább kb. 50.000 de abban van egy csaptelep és a nyomásfokozó is....
 
meg a visszasózó... kérdés hogy miből mennyit sóz vissza...
Katt a linkre (kék betűs szöveg), és lejjebb görgetve megtalálod az adatokat. ;)
A lágy RO vízbe az alábbi ásványi anyagokat juttat vissza:

Ca - 34 mg/l
Mg - 12 mg/l
Na - 22 mg/l
K - 8,5 mg/l
CO - 10 mg/l
SO - 0,3 mg/l
CI - 0,8 mg/l
F - 0,06 mg/l
 
Megtörtént az első RO vizes csere.🤩🤩🤩 Kezdetben 15 literrel aztán szépen a cserék alkalmával adagalom hozzá! A visszasózás az hogyan működik? Tudtok ebben tanácsot adni Nekem?
 
Back
Oldal tetejére