• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

És biztos CaCo3 a 171mg/l? Nem CaO? Nálam a Daköv (Monor) CaO-t ad meg.
A Cao 171Mg/l
Gh 17,1 °nk. 171 mg CaO egyenérték literenként
Köszi már értem!
És lágyítod vagy simán használod?
Igen lágyítom ion cserélt vízzel mivel heti szinten 7 liter Nullás víz kell (45l akvárium) Nettó 35l víz heti vízcsere bő 10 liter ezért nem igazán akarok RO- venni meg nincs kivel kóperálni, hogy ketten használjuk akkor már jobb lenne.
Most 10 Gh/ 7 Kh.
 
Olcsó RO szűrők (mondjuk 15.000-20.000Ft) is megfeleőek heti 30l cserevízhez?
Kösz!
Megfelelőek, igen.
De ezek inline előszűrősek, nagyvárosi kislányoknak tervezték őket, hogy egy könnyed mozdulattal ki lehessen cserélni. Nekem is ilyen van :)
Ha hosszú távra tervezel, mindenképp szűrőházasat vegyél. Kicsit több helyet foglal és drágább (szerintem a GA-ban már csak ilyet árulnak), de a szűrőház sokrétűen felhasználható és jóval olcsóbb a szűrőbetét-csere. Én is most újítom fel a rendszert, mert amikor vettem az akvarisztikázásom elején, én is az olcsóságra törekedtem. És mert senki nem hívta fel erre a figyelmemet!
Ha max egy-két évre tervezel, akkor jó lesz a patronos is.
Amúgy ha jól körülnézel - hogy mit hol vásárolsz - 16-18 ezerből simán összerakható (alkatrészenként) egy 3 előszűrős szűrőházas!! rendszer, automata elzáróval.
 
Megfelelőek, igen.
De ezek inline előszűrősek, nagyvárosi kislányoknak tervezték őket, hogy egy könnyed mozdulattal ki lehessen cserélni. Nekem is ilyen van :)
Ha hosszú távra tervezel, mindenképp szűrőházasat vegyél. Kicsit több helyet foglal és drágább (szerintem a GA-ban már csak ilyet árulnak), de a szűrőház sokrétűen felhasználható és jóval olcsóbb a szűrőbetét-csere. Én is most újítom fel a rendszert, mert amikor vettem az akvarisztikázásom elején, én is az olcsóságra törekedtem. És mert senki nem hívta fel erre a figyelmemet!
Ha max egy-két évre tervezel, akkor jó lesz a patronos is.
Amúgy ha jól körülnézel - hogy mit hol vásárolsz - 16-18 ezerből simán összerakható (alkatrészenként) egy 3 előszűrős szűrőházas!! rendszer, automata elzáróval.
Köszönöm a tanácsot.
Először kipróbálom az egyszerűbbet.
Egyébkén ekikötőn 1/3 áron lehet venni membránt és előszűrőket.
 
Ezek szerint nekem 9,5 NK a vizem a csapban (171 CaCO3 Mg/L osztva 17,85=9,5
Csep tesztel 25Gh 17Kh.

Én első körben a vízműnek hinnék, azért a csapvíz keménysége nem szokott olyan sűrűn változni ilyen durva mértékben. Valami lehet, hogy rossz a teszteddel. Esetleg megnézheted, mi jön ki, ha a csapvizedet felhígítod 1:1 arányban RO vízzel és így teszteled?

9.5 nk-s vízben nagyon kiválóan lehet szép növényeket tartani low és high tech vonalon is. Ha tényelg 25 nk, akkor már lehetnek kihívások, de nem megoldhatatlan, bár ez már a problémásabb kategória. Nálam ilyen a csapvíz és inkább nem pepecselek RO vízzel. Viszont itt már szükség lehet lágyítani, már csak az akváriumi Ca kivállás miatt is. Ami még nagyon fontos, az például a nehézfémek mennyisége a csapvízben. Ezzel sokszor nincs probléma, de ha van, az megmagyarázhat "misztikus" problémákat garnélatartásnál. Például réznél az emberekre meghatározott határérték sokkal magasabb mint amit a garnélák kibírnak.
 
Utoljára módosított:
Én első körben a vízműnek hinnék, azért a csapvíz keménysége nem szokott olyan sűrűn változni ilyen durva mértékben. Valami lehet, hogy rossz a teszteddel. Esetleg megnézheted, mi jön ki, ha a csapvizedet felhígítod 1:1 arányban RO vízzel és így teszteled?

9.5 nk-s vízben nagyon kiválóan lehet szép növényeket tartani low és high tech vonalon is. Ha tényelg 25 nk, akkor már lehetnek kihívások, de nem megoldhatatlan, bár ez már a problémásabb kategória. Nálam ilyen a csapvíz és inkább nem pepecselek RO vízzel. Viszont itt már szükség lehet lágyítani, már csak az akváriumi Ca kivállás miatt is. Ami még nagyon fontos, az például a nehézfémek mennyisége a csapvízben. Ezzel sokszor nincs probléma, de ha van, az megmagyarázhat "misztikus" problémákat garnélatartásnál. Például réznél az emberekre meghatározott határérték sokkal magasabb mint amit a garnélák kibírnak.
Köszi.
 
Én első körben a vízműnek hinnék, azért a csapvíz keménysége nem szokott olyan sűrűn változni ilyen durva mértékben. Valami lehet, hogy rossz a teszteddel. Esetleg megnézheted, mi jön ki, ha a csapvizedet felhígítod 1:1 arányban RO vízzel és így teszteled?

9.5 nk-s vízben nagyon kiválóan lehet szép növényeket tartani low és high tech vonalon is. Ha tényelg 25 nk, akkor már lehetnek kihívások, de nem megoldhatatlan, bár ez már a problémásabb kategória. Nálam ilyen a csapvíz és inkább nem pepecselek RO vízzel. Viszont itt már szükség lehet lágyítani, már csak az akváriumi Ca kivállás miatt is. Ami még nagyon fontos, az például a nehézfémek mennyisége a csapvízben. Ezzel sokszor nincs probléma, de ha van, az megmagyarázhat "misztikus" problémákat garnélatartásnál. Például réznél az emberekre meghatározott határérték sokkal magasabb mint amit a garnélák kibírnak.
Szia.
Hogyan lágyítasz? Ha nem RO vizet használsz.
 
Én első körben a vízműnek hinnék, azért a csapvíz keménysége nem szokott olyan sűrűn változni ilyen durva mértékben. Valami lehet, hogy rossz a teszteddel. Esetleg megnézheted, mi jön ki, ha a csapvizedet felhígítod 1:1 arányban RO vízzel és így teszteled?

9.5 nk-s vízben nagyon kiválóan lehet szép növényeket tartani low és high tech vonalon is. Ha tényelg 25 nk, akkor már lehetnek kihívások, de nem megoldhatatlan, bár ez már a problémásabb kategória. Nálam ilyen a csapvíz és inkább nem pepecselek RO vízzel. Viszont itt már szükség lehet lágyítani, már csak az akváriumi Ca kivállás miatt is. Ami még nagyon fontos, az például a nehézfémek mennyisége a csapvízben. Ezzel sokszor nincs probléma, de ha van, az megmagyarázhat "misztikus" problémákat garnélatartásnál. Például réznél az emberekre meghatározott határérték sokkal magasabb mint amit a garnélák kibírnak.
Hát nem tudom amivel mértem csík teszt , csepp teszt mind 22 felett mért. Sokan használják a neptun csepp tesztet akkora difi nem lehet , hogy 9.5/ 22 Gh. A helyi akvatisztikai boltban is azt mondták, hogy itt beton kemény a víz gondolom nem a 9.5 értette beton keménynek. Amióta lágyítom a vizet 10Gh 7Kh azóta sokkal jobb minden húsosabbak a növények és fele fele inkáb kicsit több a nullás víz cserekor és a párolgás is nullás vízzel van pótólva. Ha ez 9.5Nk lenne akkor most 4Nk alatt kéne lennie az aki vizének. Nem tudom a vízművek amit közölt az mennyire jó. Van ahol utcára lebontva meg 297CaoMg/l. Nem értem mérés szerint meg mások elmondása szerint is 20feletti az bisztos.
Illetve ha 1nk az 10CaoMg/l akkor 17.1 nk a vizem az már közelebb van a 20 hoz. Most mértem meg megint 21gh.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Indítottam egy akváriumot sulawesi garnéláknak, és a Salty Shrimp 7,5-ös porát használtam az első feltöltéskor. 170re felsóztam a TDS-t ami nem kevés de így is kb csak 7.0 a pH.1 éves amazonia light az aljzat 2/3-a a maradék 1/3 pedig dennerle quartz dekorkavics. Minden pH semleges nem raktam bele meszes követ vagy ilyesmit, így meg vagyok lőve. Az említett márka 8.5-ös
pora megoldaná a gondom vagy az amazonia húzza le ennyire pH-t?

Szerk.: a 170 TDS ellenére is csak 3 a KH...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Meg mértem az akvárium víz ph értékét Neptun csepp tesztel 7.5 re jött ki ill. picit sötétebb kék a 7.5 nél. A szűrő töltetem substrat pro azt mondják az emeli a ph t. Milyen érték ez megfelelő?
 
Sziasztok!

Indítottam egy akváriumot sulawesi garnéláknak, és a Salty Shrimp 7,5-ös porát használtam az első feltöltéskor. 170re felsóztam a TDS-t ami nem kevés de így is kb csak 7.0 a pH.1 éves amazonia light az aljzat 2/3-a a maradék 1/3 pedig dennerle quartz dekorkavics. Minden pH semleges nem raktam bele meszes követ vagy ilyesmit, így meg vagyok lőve. Az említett márka 8.5-ös
pora megoldaná a gondom vagy az amazonia húzza le ennyire pH-t?

Szerk.: a 170 TDS ellenére is csak 3 a KH...
Ha az amazonia korábban csak ro-t kapott y akkor még simán aktív, és köti a kh-t mint atom. Sulawesihez ezért használunk inert talajt. Adj neki seiryu-t meg toljad bele a sót, vagy cserélj talajt :)
 
Sziasztok!
Nem régen álltam át full RO+só kombóra. Víz paraméterek a következők: PH 7.8, TDS 230, KH 5, GH 9. Ezek így rendben vannak? Dennerle Osmose ReMineral-ral sózom vissza, heti ~35 liter vizet cserélek. Amano-k, neonok, izzófényűek, csiguszok vannak illettve low tech növények. CO2 egyelőre nincs. Napi 2-2 ml Green Aqua Micro-macro és 2.5 ml Excel.
Üdv.:SafE
 
Sziasztok!
Nem régen álltam át full RO+só kombóra. Víz paraméterek a következők: PH 7.8, TDS 230, KH 5, GH 9. Ezek így rendben vannak? Dennerle Osmose ReMineral-ral sózom vissza, heti ~35 liter vizet cserélek. Amano-k, neonok, izzófényűek, csiguszok vannak illettve low tech növények. CO2 egyelőre nincs. Napi 2-2 ml Green Aqua Micro-macro és 2.5 ml Excel.
Üdv.:SafE
112 literes az akvárium, ez lemaradt.
 
Nem biztos, hogy sóznám addig, ameddig ilyen magas a TDS és a pH is. A Kh-t le kellene verni 3 alá, a TDS-t is sokallom, bár nem életszerűtlen (200 alatt érezném jónak ilyen Gh/Kh mellett). A tápozás mennyisége növény és vízcserefüggő, az excelt tolnám bele 4-5 ml-rel, vagy megeszi a növény, vagy oxidálódik. Főleg, hogy nincs egyéb külső szén-forrás.
 
Nem biztos, hogy sóznám addig, ameddig ilyen magas a TDS és a pH is. A Kh-t le kellene verni 3 alá, a TDS-t is sokallom, bár nem életszerűtlen (200 alatt érezném jónak ilyen Gh/Kh mellett). A tápozás mennyisége növény és vízcserefüggő, az excelt tolnám bele 4-5 ml-rel, vagy megeszi a növény, vagy oxidálódik. Főleg, hogy nincs egyéb külső szén-forrás.
Az a helyzet, hogy maga a só az ami ilyen magasra "tolta" a TDS-t. Előtte kb 170-180 volt. Megpróbálhatom kevesebb KH/GH-s vízzel a heti cserénél, de mi az ameddig lemehetek? Úgy értem, mi az ami az élővilágnak még ok?
 
Az a helyzet, hogy maga a só az ami ilyen magasra "tolta" a TDS-t. Előtte kb 170-180 volt. Megpróbálhatom kevesebb KH/GH-s vízzel a heti cserénél, de mi az ameddig lemehetek? Úgy értem, mi az ami az élővilágnak még ok?

A csiga a nehezebb eset, ha értékes, akkor lúgos, közepesen kemény víz célszerű, hogy a háza ne menjen szét. A többiek "gyárilag" lágyvizes élőlények, akár Gh 3 / Kh 0-ig lemehetnél, tehát pl. az 5/1 is bőven jó., de egy 6/3 is tök jó és stabil lesz. Minél magasabb a Kh, annál magasabb pH is.

(Amid most van, az sem rossz, simán alkalmas akvarizálásra, de lehetne ennél jobbat is csinálni... Szóval ne görcsölj rajta, cseréld a vizet, majd lemegy :) )
 
A csiga a nehezebb eset, ha értékes, akkor lúgos, közepesen kemény víz célszerű, hogy a háza ne menjen szét. A többiek "gyárilag" lágyvizes élőlények, akár Gh 3 / Kh 0-ig lemehetnél, tehát pl. az 5/1 is bőven jó., de egy 6/3 is tök jó és stabil lesz. Minél magasabb a Kh, annál magasabb pH is.

(Amid most van, az sem rossz, simán alkalmas akvarizálásra, de lehetne ennél jobbat is csinálni... Szóval ne görcsölj rajta, cseréld a vizet, majd lemegy :) )
Ok, úgy lesz! Köszi a választ!
Már úton van csa'jnából egy citromsavas CO2 kit, azzal elkezdem a CO2 beoldást, de már most erősen gondolkodom egy nagynyomású rendszer beszerzésén is. Elvileg azzal lejjebb viszem majd a PH-t is.
 
Nem biztos, hogy sóznám addig, ameddig ilyen magas a TDS és a pH is. A Kh-t le kellene verni 3 alá, a TDS-t is sokallom, bár nem életszerűtlen (200 alatt érezném jónak ilyen Gh/Kh mellett). A tápozás mennyisége növény és vízcserefüggő, az excelt tolnám bele 4-5 ml-rel, vagy megeszi a növény, vagy oxidálódik. Főleg, hogy nincs egyéb külső szén-forrás.
Ami az Excel-t illeti: Most a gyári ajánlása szerint adagolom, ettől feljebb nem nagyon merek menni. Van ez irányú tapasztalat? Mondjuk ha 2.5ml helyett holnaptól elkezdek 3.5 ml-t tolni? Elvileg ez már túl van a gyári irányadáson, és a Seachem azt írja, hogy ha tartjuk az irányadást, akkor nem lesz baj. De azt nem írja, hogy mekkora mennyiségtől kezdődhetnek a bajok.
 
Back
Oldal tetejére