• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

De nagyon fontos, hogy az elpárolgott vizet lágy vízzel pótoljuk, ne pedig csapvízzel... ;)

Pl. antiklór vagy valami más? Akkor a fentebb említett vízből vízkezelés nélkül ne is pótoljam a hiányzó vizet? Kifejezetten lágy vizet hol tudok beszerezni? Lágyvíz = ioncserélt víz? :) :)
 
Pl. antiklór vagy valami más? Akkor a fentebb említett vízből vízkezelés nélkül ne is pótoljam a hiányzó vizet? Kifejezetten lágy vizet hol tudok beszerezni? Lágyvíz = ioncserélt víz? :) :)
Én ezt használom: http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-prime-vizelokeszito-100-ml.html
Nem olcsó, de kb a végtelenségig elég... ebből 1ml 200 liter vízhez való, én meg 0.2ml-t használok a vízcserék alkalmával...:D

Lágyvíznek megteszi az ioncserélt, vagy desztvíz.
 
Tegnap Neptun cseppel megnéztem a vízkeménységet, BRUTÁLIS! Kh 34 nk° a csapvíznél! Desztvíztel 26-ra sikerült levinni! Nincs más megoédás mint az RO készülék? Kemikáliázni nem akarok a halacskák és a növények miatt!

_vyr_350akvarium-ro-viztisztito.jpg

Ez az eszköz jó lehet Nekem? A neve Aquafilter RO készülék! Itt olvasható pár adat róla: https://www.webshop link moderálva/akvarium-ro-viztisztito

Előre is köszi a válaszokat!
 
Szűrésem van, egy EHEIM Pick up 60belső szűrő. A víz szép tiszta csak durván kemény és nem szeretnék pancsolgatni! Kemikáliázás alatt pedig a vegyszeres lágyítást értettem vagy a trisós vízkezelést!
 
Jogos a félreértelmezhetőségem :) Szűrés alatt én az RO vízszűrőt/víztisztítót értettem, amit te is írtál. Az akvárium szűrő teljesen más tészta. Az iróniám mögött az állt, hogy az említett két dolgon kívül nem nagyon van más lehetőség, főleg ilyen kiugróan magas vízkeménység mellett. A desztvíz elvileg 0-s keménységű, ezért megfelelő arányban használva szintén jó.
 
Öööö, nem fogalmaztam egyértelműen. ☺☺ Nem akarok itthpn tákolgatni, sufnituningolni ilyen vízlágyítókat! Egyszerű és hatékony és elsősorban végleges megoldást szeretnék. Inkább veszek egy RO szűrőt, minthogy azn idegeskedjek hogy a vegyszerekkel menyit ártok! A desztvíz sajna nem sokat javított a vízminőségen, 30 l csapvíz 20 l ioncserélt víz és 26 nk° a KH!
 
Öööö, nem fogalmaztam egyértelműen. ☺☺ Nem akarok itthpn tákolgatni, sufnituningolni ilyen vízlágyítókat! Egyszerű és hatékony és elsősorban végleges megoldást szeretnék. Inkább veszek egy RO szűrőt, minthogy azn idegeskedjek hogy a vegyszerekkel menyit ártok! A desztvíz sajna nem sokat javított a vízminőségen, 30 l csapvíz 20 l ioncserélt víz és 26 nk° a KH!
Világos. Használj RO készüléket, ez a legjobb megoldás. De az is "csak" hasonló vizet fog előállítani, mint amilyen a deszt.víz. Utóbbira azért írtam fentebb hogy "elvileg", mert ki tudja, mit tesznek a flakonba :). A desztillált víz a párologtatott vízgőz lecsapatásával előállított legtisztább víz. Az RO tisztító az előszűrés minőségétől függően legfeljebb közelítő minőséget állít elő, de ez is több mint megfelelő nekünk. Minimális odafigyelésre vagy tákolásra itt is szükséged lesz, mert a lassú előállítás miatt gyűjteni kell a vizet és figyelni a "túlcsordulás" elkerülésére, vagy automatizálni a szűrés mennyiségét.

A koncentrációt egyszerűen ki tudod számolni, sima matematikai összefüggés. A mérésed picit eltér ettől, nem tudom mi befolyásolhatta még. A matek alapján ha 34-es keménységű vizet 0-ssal kevered 3:2 arányban, akkor (34x3+0x2)/(3+2) = 20,4 keménységet kapsz. Az egyenletben a 34 és a 0 a keménységek, a 3 és 2 pedig a mennyiségi arányok.
 
Utoljára módosított:
Dunai apró kavicsot tervezek használni akvárium aljzatnak. Már megvan, a mosása folyamatban. A csapvíz amit használok elég kemény (állandó 15-16, változó 14-15). Láttam, hogy a sósavról sok vita volt mindenfelé. Érdemes/lehet valamivel kezelni a kavicsot, hogy ne legyen tőle még magasabb a keménység, egyáltalán a dunai kavicstól magasabb lehet a keménység? (Bocs, de a kémia szigorlaton már nagyon régen csúsztam át:)
 
Ha nincs benne mészkő, akkor nem emel keménységet. Ezért sósavazzák, mert ha pezseg, akkor mészkő tartalmú, ergo keményít.
 
Ha nincs benne mészkő, akkor nem emel keménységet. Ezért sósavazzák, mert ha pezseg, akkor mészkő tartalmú, ergo keményít.
Köszönöm, az ecetes pezsgés teszt már megvolt, negatív.
Viszont mikor ráöntöm a vizet a kavicsra, kicsit habzik, hab megmaradt 30 percig, majd elmúlt. Viszont egy hét után visszatért, és a víz tetején hab volt. A kavicsot én mostam, de semmilyen mosóport nem használtam ehhez, most újra mosom a kavicsot, de szinte biztos, hogy a habzás a kavicstól származott, mert külön mind az akváriumba, szűrőre, kavicsra öntöttem vizet, és csak a kavics habzott. ?
 
Öööö, nem fogalmaztam egyértelműen. [emoji5][emoji5] Nem akarok itthpn tákolgatni, sufnituningolni ilyen vízlágyítókat! Egyszerű és hatékony és elsősorban végleges megoldást szeretnék. Inkább veszek egy RO szűrőt, minthogy azn idegeskedjek hogy a vegyszerekkel menyit ártok! A desztvíz sajna nem sokat javított a vízminőségen, 30 l csapvíz 20 l ioncserélt víz és 26 nk° a KH!
Mifelénk lehet kapni RO vizet, 20-30 Ft/liter.
Nekem nem ajánlották akvarisztikai boltban az ioncserélt vizet.
Röviden és nem túl érthetően úgy magyarázták, hogy a RO víznek minkét paramétere megfelelő, ami számít, az ioncserélt víznél ez nem törvényszerű, lehet hogy csak az egyik. Tényleg attól függ mit töltenek a flakonba. Állítólag korábban náluk is okozott már gondot az ioncserélt víz...
Nekem ioncserélt víztől volt valami kicsapódó anyag vízcserénél (pedig a flakonon rajta volt, hogy akvarisztikai felhasználásra is). Mióta RO vizet használok helyette pihentetett kezelt csapvíz melett, azóta nem volt ilyen (ráadásul olcsóbb is). Így én veszem a vizet. Ha sok kellene, lehet elgondolkodnék egy RO szűrőn.
 
Mifelénk lehet kapni RO vizet, 20-30 Ft/liter.
Nekem nem ajánlották akvarisztikai boltban az ioncserélt vizet.
Röviden és nem túl érthetően úgy magyarázták, hogy a RO víznek minkét paramétere megfelelő, ami számít, az ioncserélt víznél ez nem törvényszerű, lehet hogy csak az egyik. Tényleg attól függ mit töltenek a flakonba. Állítólag korábban náluk is okozott már gondot az ioncserélt víz...
Nekem ioncserélt víztől volt valami kicsapódó anyag vízcserénél (pedig a flakonon rajta volt, hogy akvarisztikai felhasználásra is). Mióta RO vizet használok helyette pihentetett kezelt csapvíz melett, azóta nem volt ilyen (ráadásul olcsóbb is). Így én veszem a vizet. Ha sok kellene, lehet elgondolkodnék egy RO szűrőn.


Hol vásárolod a RO vizet? Nekem kb. 10 loter kellene 2 hetente! Lehet egy farabig jobb lenne vásárolni a RO vizet!
 
Srácok!
Jól jönne a segítségetek...
4 hete, hogy RO-zok, most hétvégén volt a 4. vízcsere, alkalmanként 60 liter vizet cseréltem. 250 liter víz van az akvában. Ami nekem furcsa, hogy most a 4. vízcsere után is délelőtt még 8-as pH értéket mérek. Este CO2 utánk kb. 7,5. Mikor várható, hogy lejjeb megy, ha megy egyáltalán? GH, KH egyértelműen csökkent az RO használata óta. KH 4 körül van,tegnapi vízcsere után TDS 140 ppm. Létezik, hogy még mindig ilyen magas a pH érték?
Köszi!
 
Nekem is nagyon nehezen mozdult a pH lefelé, mondjuk nekem 6,6 körülről indult, 6 körülre akartam levinni.
(Seryus volt az akva, ami eléggé megemelte a KH-t, utána vagy egy-másfél hónap volt míg beállt a mostani 5,8-5,9 körülire.)
Szóval türelem!

Talaj is pufferelte szerintem a magasabb pH-t (is).
 
Nekem is nagyon nehezen mozdult a pH lefelé, mondjuk nekem 6,6 körülről indult, 6 körülre akartam levinni.
(Seryus volt az akva, ami eléggé megemelte a KH-t, utána vagy egy-másfél hónap volt míg beállt a mostani 5,8-5,9 körülire.)
Szóval türelem!

Talaj is pufferelte szerintem a magasabb pH-t (is).
Nekem bazalt van benne, az úgy tudom nem nagyon befolyásolja. Az Amazonianak meg elvileg csökkentenie kellene a pH-t....
A csapvíz nálunk 7,6-8,2 pH val csorog...mégha nem is cserélődött le a teljes vízmennyiség 4 hét alatt RO-ra, kicsit furcsállom na...
 
Back
Oldal tetejére