• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Feccc said:
Ezek szerint még a JBL 5in1 tesztje sem jó?? (Ph, Kh, Gh, No2, No3)

Ezek az eldobható tesztcsíkok gyors ellenőrzésre vannak. De pontos mérésre alkalmatlanok. Nagyjából be lehet lőni velük a víz paramétereket.
Különösen akkor hasznosak amikor naponta kell ellenőrizni, mondjuk az aki indulásánál. 1 perc alatt eredmény van ez jó. Csepegtetősből túl drága lenne mindez.

De később a pontos paraméterek meghatározásához inkább csepegtetős teszteket javaslom.

PH mérésre különösen ha nem elfogadható szinten van hasznos lehet még a Seachem Ph Alert. Ez hosszú időn át jelzi neked az aktuális Ph szintet és az ára sem vészes.
 
viktorlantos said:
Feccc said:
Ezek szerint még a JBL 5in1 tesztje sem jó?? (Ph, Kh, Gh, No2, No3)

Ezek az eldobható tesztcsíkok gyors ellenőrzésre vannak. De pontos mérésre alkalmatlanok. Nagyjából be lehet lőni velük a víz paramétereket.
Különösen akkor hasznosak amikor naponta kell ellenőrizni, mondjuk az aki indulásánál. 1 perc alatt eredmény van ez jó. Csepegtetősből túl drága lenne mindez.

De később a pontos paraméterek meghatározásához inkább csepegtetős teszteket javaslom.

PH mérésre különösen ha nem elfogadható szinten van hasznos lehet még a Seachem Ph Alert. Ez hosszú időn át jelzi neked az aktuális Ph szintet és az ára sem vészes.
Rendben van! :thumbup: Köszönöm a segítségeteket! :p A ph alert nél olvastam , hogy 6 hónapig használható, az ammónia alert is ennyi ideig jó???
 
Sziasztok! Ma mertem eloszor a viz Gh/Kh szintjet.(kuti vizem van) Nemtudom hogy joll-e ertelmeztem a teszt hasznalatat. Szoval 5ml viz. ehhez csepegtetem hozza az egyik tesztet pl: KH / kekrol sargara valtozik/. Na akkor amennyi csepp teszt kell a szin megvaltozasahoz annyi lessz a viz KH erteke? Jo fenyviszonyok kozt feher alateten nagy odafigyelessel es precizitassal vegeztem a muveletet :angel: . az erdekmenyek megdobbnetok lettek!
Tehat a kuti vizparametereim: GH : 36
KH : 23

Ez az erteke milyennek szamitt? Tudom hogy nagyon magas... De vannak valami hatranyai novenyek es elolenyekel szemben??? A valaszokat elora is koszonom! :thumbup: .


Csabi.
 
baji66 said:
Sziasztok! Ma mertem eloszor a viz Gh/Kh szintjet.(kuti vizem van) Nemtudom hogy joll-e ertelmeztem a teszt hasznalatat. Szoval 5ml viz. ehhez csepegtetem hozza az egyik tesztet pl: KH / kekrol sargara valtozik/. Na akkor amennyi csepp teszt kell a szin megvaltozasahoz annyi lessz a viz KH erteke? Jo fenyviszonyok kozt feher alateten nagy odafigyelessel es precizitassal vegeztem a muveletet :angel: . az erdekmenyek megdobbnetok lettek!
Tehat a kuti vizparametereim: GH : 36
KH : 23

Ez az erteke milyennek szamitt? Tudom hogy nagyon magas... De vannak valami hatranyai novenyek es elolenyekel szemben??? A valaszokat elora is koszonom! :thumbup: .


Csabi.

A kútvízzel az a legkevesebb baj hogy kemény, de a legtöbb helyen tartalmaz fémeket, arzént stb. Én semmilyen körülmények között sem használnám akváriumban.
(Kezdjük ott hogy ami emberi fogyasztásra alkalmatlan azt miért raknám a halaknak?) :roll:
 
Ez igaz..... Csak hogy kutiviz a mindennapi hasznallatra megfelel(wc , mosogatas , zuhany , stb.....) es meg ''ingyen'' is van.Csak akkor szokjuk rakotni a hazat a kozuzemi vizre ha meghibasodik a motor.Nemnagy munka de csak az akva vizcserejere atkorni a rendszert idoigenyes lenne.....Lehet beszerzek egy RO keszuleket es akkor lessz lagy vizem is....
 
baji66 said:
Ez igaz..... Csak hogy kutiviz a mindennapi hasznallatra megfelel(wc , mosogatas , zuhany , stb.....) es meg ''ingyen'' is van.Csak akkor szokjuk rakotni a hazat a kozuzemi vizre ha meghibasodik a motor.Nemnagy munka de csak az akva vizcserejere atkorni a rendszert idoigenyes lenne.....Lehet beszerzek egy RO keszuleket es akkor lessz lagy vizem is....

Nálunk is van kútvíz, de az elég érdekes gondolkodás hogy mert jó a kútvíz wc-re meg zuhanyra, akkor az aksiba is megteszi, mert időigényes átkötni...
Az RO készüléket hamar le fogja amortizálni a kútvíz.
A házi vízrendszer előtt nem tudsz beiktatni egy csapot ami a vízhálózatról megy?
 
Epp az hogy nemjo az akinak csak a ''haznak'' . Hat eleg korulmenyes lenne megcsinalni.... Valamit majd kiagyalok mert nemszeretnem tovabb ezzel az akit tolteni. Gondolod hogy RO-t hamar kikeszittene?
 
Minél keményebb vizet kell megszűrnie az RO készüléknek, annál hamarabb elkoszolódik , elhasználódik a filter rész.(értelemszerűen több Mg és Ca stb. iont kell kiszűrni)
 
Sziasztok,

amint már egy másik topicban írtam nemrég (kb 6 hete) építettem egy pici akváriumot ami - eddig nem pontos méretet írtam - 10 literes. A témákat olvasva az akváriumban található kövekkel kapcsolatban felmerült bennem az, hogy esetleg nem túl kemény-e az akvárium vize és így a beoldott CO2 mit is jelent a víz értékei számára.

Hatalmas sötétség honol a fejelmben vízkémia terén. Több fórumon is kerestem már olyan formában leírva hogy megértsem, de eddig nem sikerült egyértelműen.

A DC-m egész nap a tökéletes értéket mutatja, ami meglepő, hogy még reggelre sem változik észrevehetően :( (elképzelhető, hogy rossz a teszt?
összkeménysége a víznek 22 volt a karbonát-keménysége pedig 9.

Minden jónak tűnik a halak jól vannak, a növény fejlődik, de érdekel, hogy ha lágyítanék akkor lehetne-e jobb.

Köszi a válaszokat előre is,

V
 
A tesztfolyadékot érdemes lenne lecserélni. Lehet a tesztfolyadék amit használsz sem okés.
A lágy(ított) vízben sok növény jobban érzi magát. Nálad ahogy írod pedig egyébként is kemény a víz.
 
A Dc-ben a 4dKH-s tesztfolyadék van? Ha igen, akkor én is azt tudom javasolni, mint Vik.
 
Köszi a válaszokat, a lehető legolcsóbb dc-t tettem bele... ilyethttp://www.aqua-medic.com/CO2_Test.shtml cserélni fogom valami normálisabbra. És mivel igen kicsi akváriumról van szó elkezdek részben lágyvízzel vízcserélni, abból baj nem lehet ugye?!


Köszönöm mégegyszer.. :)
 
Köszi, átolvasom... kellett ez mint falat kenyér.;) remélem néhány hónapon belül olyan akvi lesz amit büszkén mutogathatok majd:)
 
Sziasztok!


Találtam a GA-n egy szimpi terméket: Seachem Neutral Regulator vízkezelő. Bár látom eléggé új termék de vki tudna mondani vmi biztatót, hogy mondjuk ezzel ki lehet váltani a drága ozmo készüléket? Számomra ez hamarabb kivitelezhető lenne egyenlőre....
 
Aston said:
Találtam a GA-n egy szimpi terméket: Seachem Neutral Regulator vízkezelő. Bár látom eléggé új termék de vki tudna mondani vmi biztatót, hogy mondjuk ezzel ki lehet váltani a drága ozmo készüléket? Számomra ez hamarabb kivitelezhető lenne egyenlőre....

Szia, ez a termék vízkezelő. PH beállítás a fő szerepe. Semleges PH-ra lövi be a vized ami sok esetben szükséges. De nem lágyít stb.
 
viktorlantos said:
Szia, ez a termék vízkezelő. PH beállítás a fő szerepe. Semleges PH-ra lövi be a vized ami sok esetben szükséges. De nem lágyít stb.

Valamennyit elvileg lágyít "It softens water by precipitating calcium and magnesium", de RO kiváltására nem alkalmas (ki használna RO-t, mikor csak bele kell szórni a 30nks vízbe a csodaport? ).
 
viktorlantos said:
Szia, ez a termék vízkezelő. PH beállítás a fő szerepe. Semleges PH-ra lövi be a vized ami sok esetben szükséges. De nem lágyít stb.

Szia Viktor!

Köszönöm a gyors válaszodat, engem az oldalatokon lévő szöveg fogott meg, "A vizet a kálcium kicsapásával lágyítja" + "és eltávolítja a klórt, klóramint és ammóniát".
Elég sok kémiát tanítottak, de soha nem volt az erősségem :( Tudom a kettőt nem lehet összekeverni, de ha kicsapja akkor vmilyen szinten kell, hogy lágyítsa nem? Vagy csak egy elenyésző mellékhatása és inkább a PH miatt ajánlatos használni....
Manado talajt használok, és érdekesen ugrált a Gh- és KH két vízcsere között, de ahogy olvastam a fórumon, ez másnál is így van és elvileg el fog múlni...idővel...csak a csapvizem kegyetlen rossz a keménység területén...
 
Zbacsi said:
Valamennyit elvileg lágyít "It softens water by precipitating calcium and magnesium", de RO kiváltására nem alkalmas (ki használna RO-t, mikor csak bele kell szórni a 30nks vízbe a csodaport? ).

Szia Zbacsi! Igen erre gondoltam én is, csak közben nem láttam, hogy írtál Te is. Nem ennyibe kerülne, ha RO-t ki lehetne váltani ezzel :D - bár, ha sikerülne vkinek ez, nem lenne több anyagi problémája :D
Nekem már az is elég lenne, ha egyáltalán egy kicsit változtatna rajta, de szerintem inkább majd kipróbálom, amint beállt a Manado talajom és nem óhajtja tovább keményíteni a vizemet...kísérlet majd megmondja a frankót, asszem addig meg googlezok egy kicsit, hátha kint nagyobb a tapasztalat :)
 
Sajnos az eredeti leírás sem tartalmazza mennyit lágyít:
http://www.seachem.com/Products/product ... lator.html
http://www.seachem.com/Library/SeaGrams ... ioning.pdf

Valamennyit igen, de ez kb néhány egység. A 25-ös vizedből nem lesz 5. Ki kellene próbálni ezt a hatását is.

Nekem a pH stabilizálás érdekesebb, mert a csapvíz RO-zás után kicsit magasabb pH-val rendelkezik mint az akváriumomban található pH 6.8-7.
Ha csinálok egy 50%-os cserét és a csapvizem pH 8+ akkor az érzékeny garnéláim lefordulnak. Persze pH csökkentésre sokféle trükk létezik, de egyszerűnek néz ki lekezelni ezzel és máris stabil pH7-es és mehet a garnikhoz.

ezt még érdemes átpörgetni:
http://www.seachem.com/support/FAQs/Neu ... lator.html
 
Back
Oldal tetejére